Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.197.332
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Evil Access kaže...

Budes vidio kada izbace fifu za mob, biti ces puno pametniji.

 Još puno ima do toga da mobiteli preuzmu gaming scenu. Trebalo bi prvo rješti ove probleme:

 

1. Daleko premali ekran za uživanje u sadržaju. Možda VR il neko drugo rješenje.

2. Nezgodno upravljanje dodirom bez ikave povratne veze (ne znam gdje trebaš dodirivati bez gledanja), pogotovo fps igre. Pomakneš prst van neke zone i lik se ukoči i mrtav si. Vjerojatno problem kod svih koji više nisu u pubertetu :D

3. Baterija. PCu i konzoli se ne može potrošiti baterija. Još treba mnogo vremena da se naprave bolje baterije.

4. Dodaci potrebni za igru - gamepad, volan, joystick, miš, tipkovnica... A ako ih priključiš, onda moraš biti tak daleko od mobitela da više ne vidiš kaj se događa. 

5. Nastavno na ovo gore - ne mogućnost igranja bilo kakve imalo kompliciranije igre - dodatne tipke ili komande za različite akcije u igri.

6. Nezgodno držanje. Ljudi odustanu od igre na mobitelu nakon 30-60 minuta zbog boli u šakama od držanja mobitela ili zbog grijanja mobitela. Igrači na PCu i konzolama igraju bez prestanka 5-6 sati.

7. Mobiteli imaju hardverski mnogo veće raznolikosti čak i od PC-a. Pa ni sam razvoj nije baš jednostavan.

...

 

Ono što pridonosi ogromnoj zaradi na mobitelima je užasno jednostavno naplaćivanje sadržaja i ogroman broj vlasnika mobitela - mobitel je već povezan s nekom vrstom sustava naplate i doslovno je dovoljan jedan klik za kupovinu . A cijene su 1-2 dolara ne neke dodatke.. i to je to. Milijuni ljudi kliknu na buy od $1, što je gotovo ništa... i eto zarade od milijun dolara.

 

I za kraj:

I ne znam dal znaš iščitati iz grafa, rastu zarade na mobilnim aplikacijama, ali rastu i zarade na PCu i konzolama! Ono je samo omjer.

Ako jedne godine prodaja mobilnih aplikacija naraste s 1 na 2 milijarde, a na konzolama s 1 na 1,2 milijarde, onda će na grafu izgledati da se zarada ovih drugih smanjuje. A očito nije tak.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 0:34 (CyberDemonVZ).
7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077
CyberDemonVZ kaže...
Evil Access kaže...

Budes vidio kada izbace fifu za mob, biti ces puno pametniji.

 Još puno ima do toga da mobiteli preuzmu gaming scenu. Trebalo bi prvo rješti ove probleme:

 

1. Daleko premali ekran za uživanje u sadržaju. Možda VR il neko drugo rješenje.

2. Nezgodno upravljanje dodirom bez ikave povratne veze (ne znam gdje trebaš dodirivati bez gledanja), pogotovo fps igre. Pomakneš prst van neke zone i lik se ukoči i mrtav si. Vjerojatno problem kod svih koji više nisu u pubertetu :D

3. Baterija. PCu i konzoli se ne može potrošiti baterija. Još treba mnogo vremena da se naprave bolje baterije.

4. Dodaci potrebni za igru - gamepad, volan, joystick, miš, tipkovnica... A ako ih priključiš, onda moraš biti tak daleko od mobitela da više ne vidiš kaj se događa. 

5. Nastavno na ovo gore - ne mogućnost igranja bilo kakve imalo kompliciranije igre - dodatne tipke ili komande za različite akcije u igri.

6. Nezgodno držanje. Ljudi odustanu od igre na mobitelu nakon 30-60 minuta zbog boli u šakama od držanja mobitela ili zbog grijanja mobitela. Igrači na PCu i konzolama igraju bez prestanka 5-6 sati.

7. Mobiteli imaju hardverski mnogo veće raznolikosti čak i od PC-a. Pa ni sam razvoj nije baš jednostavan.

...

 

Ono što pridonosi ogromnoj zaradi na mobitelima je užasno jednostavno naplaćivanje sadržaja i ogroman broj vlasnika mobitela - mobitel je već povezan s nekom vrstom sustava naplate i doslovno je dovoljan jedan klik za kupovinu . A cijene su 1-2 dolara ne neke dodatke.. i to je to. Milijuni ljudi kliknu na buy od $1, što je gotovo ništa... i eto zarade od milijun dolara.

 

I za kraj:

I ne znam dal znaš iščitati iz grafa, rastu zarade na mobilnim aplikacijama, ali rastu i zarade na PCu i konzolama! Ono je samo omjer.

Ako jedne godine prodaja mobilnih aplikacija naraste s 1 na 2 milijarde, a na konzolama s 1 na 1,2 milijarde, onda će na grafu izgledati da se zarada ovih drugih smanjuje. A očito nije tak.

 I ja sam mislio tako dok nisam vidio kako klinci rokaju fortnite na mobitelima. Oni uzivaju u tome. Ne treba im ni gamepad ni volan ni joystick ni nista. Oni mogu igrati satima i satima da se ne umore. Xiaomi i slicni proizvodjaci ce uskoro ili vec nude uredjaje od 200 dolara na kojima ces moci igrati svasta nesto i igrati 10 sati sa jednim punjenjem, to je ogromno, ogromno trziste, doslovno stotine milijuna ljudi(uglavnom u aziji) koji su do sada mogli samo sanjati da igraju igre kao na PC ili konzolama. Fortnite je otvorio pandorinu kutiju, ja igru ne mogu da igram na PC jer mi je bezveze, a kamoli da je igram na mobu, ali ne radi se tu o meni i o onome sto ja volim, ja nikada necu igrati igre na mobu, ali ima puno onih koji hoce.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
10 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Evil Access kaže...
The_K kaže...
Evil Access kaže...

Sacekaj cross platform fifu na mobu.

 To se nikad neće dogodit, jer nemreš ti napraviti kontrole za mob da budu u rangu s gamepadom.

 Ako mozes igrati fortnite i dobiti chicken diner na mobu onda mozes i fifu da ga .ebes.

 Očigledno onda nikad nisi igrao fifu, jer nije fifa samo dodavanje i pucanje. Kako ćeš izvoditi 5 različitih šuteva,paseva, ubacivanja? Kako ćeš izvoditi finte? itd

7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077
The_K kaže...
Evil Access kaže...
The_K kaže...
Evil Access kaže...

Sacekaj cross platform fifu na mobu.

 To se nikad neće dogodit, jer nemreš ti napraviti kontrole za mob da budu u rangu s gamepadom.

 Ako mozes igrati fortnite i dobiti chicken diner na mobu onda mozes i fifu da ga .ebes.

 Očigledno onda nikad nisi igrao fifu, jer nije fifa samo dodavanje i pucanje. Kako ćeš izvoditi 5 različitih šuteva,paseva, ubacivanja? Kako ćeš izvoditi finte? itd

 Kako lootaju, grade, skacu, pucaju itd... u fortnite?

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
9 godina
offline
Cyberpunk 2077

de ljudi pa šta je ovo? promašili ceo fudbal, koja je tema ovdje?? zadnjih 10 postova o fifi i fortnitu i mobitelima

Moj PC  
7 0 hvala 2
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Budite samo sretni sto EA nije kupio CDPR, jer bi CP77 inace izgledao ovako:

 

1. Osnovna igra - Lvl cap 10 - 60€

2. "Full" igra - otkljucava lvl do 60 - 15€

3. Mogucnost voznje automobila - 15€

4. Stan/Hideout - 5€ po stanu

5. Zenski lik - 25€

6. Oruzja - ne craftaju se, niti se nalaze - kupuju se u lootboxeveima - 5€ Brozne / 10€ Silver / 20€ Gold Box - Bronze daje 1x Mele oruzje + 1x random item / Silver daje jedan Gun + 1x Healthpack + 1x random item / Gold daje jedan Rifle + Healthpack + random item

7. DRM A++ - obavezna registracija, uvjek online, igra radi samo kad su EA serveri ispravni, te nakon 5-6 godina igra postaje neigriva, jer nema servera (bez piratskih se ne moze niti igrati singleplayer)

8. Mjesecna pretplata na skinnove i odjecu - 20€ mjesecno

9. DLC (sadrzi 30min igranja i 3 nova oruzja) - 25€

 

I sad dosta o EA-u, inace ce te za kaznu dobit jos EA igara sa EA dodatcima.

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Evil Access kaže...

 I ja sam mislio tako dok nisam vidio kako klinci rokaju fortnite na mobitelima. Oni uzivaju u tome. 

 Ja osobno igram Clash Royale i uživam više u njoj nego u većini AAA naslova , s tim da znam ljude u 30-ima koji ju također igraju ,tak da ono nije da samo klinci rokaju 

6 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Čitatelj kaže...

Budite samo sretni sto EA nije kupio CDPR, jer bi CP77 inace izgledao ovako:

 

1. Osnovna igra - Lvl cap 10 - 60€

2. "Full" igra - otkljucava lvl do 60 - 15€

3. Mogucnost voznje automobila - 15€

4. Stan/Hideout - 5€ po stanu

5. Zenski lik - 25€

6. Oruzja - ne craftaju se, niti se nalaze - kupuju se u lootboxeveima - 5€ Brozne / 10€ Silver / 20€ Gold Box - Bronze daje 1x Mele oruzje + 1x random item / Silver daje jedan Gun + 1x Healthpack + 1x random item / Gold daje jedan Rifle + Healthpack + random item

7. DRM A++ - obavezna registracija, uvjek online, igra radi samo kad su EA serveri ispravni, te nakon 5-6 godina igra postaje neigriva, jer nema servera (bez piratskih se ne moze niti igrati singleplayer)

8. Mjesecna pretplata na skinnove i odjecu - 20€ mjesecno

9. DLC (sadrzi 30min igranja i 3 nova oruzja) - 25€

 

I sad dosta o EA-u, inace ce te za kaznu dobit jos EA igara sa EA dodatcima.

 A jesi ga pretjerao jel?

Ne bi ti EA nikada dao 50 lvla za samo 15 eura.

8 godina
neaktivan
offline
Cyberpunk 2077

To su cijene sa popustima 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

Ciri 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
10 0 hvala 0
9 godina
offline
Cyberpunk 2077

Žao mi je što će ova igra biti cross-gen. jer ovo će biti igretina i iskreno mi je žao što će ju ograničavati na current gen konzole, pogotovo nakon ozbiljnih leakova da će ps5 biti čudovište i da će ići na 4k i stabilnih 60 fps što je vrlo lako moguće s obzirom na govore o preko 11 teraflopsa i o vremenu kad će igra izaći. potencijal igre je ogroman i pitanje je koliko trenutne konzole mogu nositi vrhunsku grafiku, napredan AI, ogromnu mapu, hrpu likova i oružja i gadgeta i implatanata, pa negenerične side misije ono baš hand made. pun kufer stvari što je je

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

PS5 postoji toliko glasina da ništa nije sigurno.

Znat će se više kad dođu nove navi kartice, ekipa brije da će biti samo low-mid range, ali vjerujem da nisu išli na 7nm sa novom generacijom konzola u vidu na još jedan chip koji ne može ništa konkretno na 4k.

Ipak, prognoza PS5 je sam kraj 2019 u najboljem slučaju, a realno 2020/21 - još nema konkretnih podataka, ali definitivno uvelike ovisi o zen2/navi performansama, dostupnosti itd.

 

To bi značilo da Cyberpunk neće ni doć prije izlaska PS5 ili da neće odmah bit dostupan na konzolama (što se neće svidjet konzolašima), ili još gore, da je dostupan na PS4, a to će bit katastrofa za samu igru jer onda mora raditi i na "običnoj" ps4, a to neće biti impresivna igra.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 11:36 (Rhodin).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Rhodin kaže...

PS5 postoji toliko glasina da ništa nije sigurno.

Znat će se više kad dođu nove navi kartice, ekipa brije da će biti samo low-mid range, ali vjerujem da nisu išli na 7nm sa novom generacijom konzola u vidu na još jedan chip koji ne može ništa konkretno na 4k.

Ipak, prognoza PS5 je sam kraj 2019 u najboljem slučaju, a realno 2020/21 - još nema konkretnih podataka, ali definitivno uvelike ovisi o zen2/navi performansama, dostupnosti itd.

 

To bi značilo da Cyberpunk neće ni doć prije izlaska PS5 ili da neće odmah bit dostupan na konzolama (što se neće svidjet konzolašima), ili još gore, da je dostupan na PS4, a to će bit katastrofa za samu igru jer onda mora raditi i na "običnoj" ps4, a to neće biti impresivna igra.

 

koliko sam vidio najrealnije procjene izlaska ps5 su tokom 2020 godine, čak studeni 2020. što je za dvije godine. ako izbace zvijer to je po meni ok datum

 

a cyberpunk 2077 će sigurno izaći u isto vrijeme za ps4 xbox one i pc, cdpr se na to već obvezao i njihova logika je uvijek da izbacuju jednako za sve platforme. ja najsretniji ako objave da će ići samo na next gen, ali čisto sumnjam. 

12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Ha,najbolje bi bilo da nerade uopce za konzole nego samo PC...

15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Rocinante2112 kaže...

Ha,najbolje bi bilo da nerade uopce za konzole nego samo PC...

 Najbolje za koga? Za nas Pc gamere? Nas nitko ne hebe pol posto zadnji 8-10 godina.

12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Ha za industriju,za napredak...Konzole su ovak i onak mediocre kompovi stari 5 godina kad izadju vise manje...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Cyberpunk 2077
Propali bi da rade samo za pc... Blagorečeno
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Pa hm,ako pogledamo samo Steam i koliko se na PC igrama zaradi (a di su jos ostali servisi za distribuciju) nebi niko propo sigurno...

Ogromni novci su u pitanju.

Inače uvjeren sam da nam igre žešće pate zbog konzola,evo samo usporedite A.I sada i prije cca 10 godina. Jebeš mi sve A.I je bio puno bolji prije. Kvalitetan primjer je F.E.A.R i recimo bilo koji moderniji shooter. A.I se sastoji od toga da neprijatelj izadje na otvoreni koridor i stoji na mjestu i šmajsa po tebi dok ne umre.

To je samo jedan od primjera,masu ih ima.

11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Rocinante2112 kaže...

Inače uvjeren sam da nam igre žešće pate zbog konzola,evo samo usporedite A.I sada i prije cca 10 godina. Jebeš mi sve A.I je bio puno bolji prije. Kvalitetan primjer je F.E.A.R i recimo bilo koji moderniji shooter. A.I se sastoji od toga da neprijatelj izadje na otvoreni koridor i stoji na mjestu i šmajsa po tebi dok ne umre. 

ništa drukčije nije niti u filmovima i serijama, čak i kod a produkcije - svako malo vidim takvu scenu

bitno da se stotine milijuna troše na efekte i šarene điđe, priča i logika su nebitne

 

ali takvo je društvo postalo - starija generacija je odrasla na knjigama, gdje takve gluposti nisu prolazile, pa smo naučeni to uočiti i kritizirati na filmovima i igrama

danas je najbitniji izgled, od filmova i igara, do opće komunikacije, gdje je najbitnije postalo napućiti usta i slikati si sise

12 godina
neaktivan
offline
Re: Cyberpunk 2077
Rocinante2112 kaže...

Pa hm,ako pogledamo samo Steam i koliko se na PC igrama zaradi (a di su jos ostali servisi za distribuciju) nebi niko propo sigurno...

Ogromni novci su u pitanju.

Inače uvjeren sam da nam igre žešće pate zbog konzola,evo samo usporedite A.I sada i prije cca 10 godina. Jebeš mi sve A.I je bio puno bolji prije. Kvalitetan primjer je F.E.A.R i recimo bilo koji moderniji shooter. A.I se sastoji od toga da neprijatelj izadje na otvoreni koridor i stoji na mjestu i šmajsa po tebi dok ne umre.

To je samo jedan od primjera,masu ih ima.

 Opće je poznata stvar da se lova nalazi u konzolama, zato svi ganjaju da se osim za pc igre rade i za konzole...čak i crytek kad je izbacio crysis vidjelo se da favoriziraju PC ali ipak su izbacili i za konzole...isto tako prvi witcher je izašao samo za pc i općenito CD projekt red-ove igre za pc su korak ispred onih za konzole ali eto opet ganjaju konzolaško tržište, pa zašto misliš da je tako?

Recimo da se neka igra proda podjednako dobro na pc i na konzolama (što je nerealno jer pc igrači masovno piratiziraju) pa tko bi bio lud da ne pokupi još onoliko love sa konzola koliko je zaradio na pc-u?

A ovo da igre pate zbog konzola pretpostavit ću da se radi o grafici...razlike ima ali barem nije  kakva je bila kad tamo pred kraj ps3/x360 generacije. 

12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Rocinante2112 kaže...

Pa hm,ako pogledamo samo Steam i koliko se na PC igrama zaradi (a di su jos ostali servisi za distribuciju) nebi niko propo sigurno...

Ogromni novci su u pitanju.

Inače uvjeren sam da nam igre žešće pate zbog konzola,evo samo usporedite A.I sada i prije cca 10 godina. Jebeš mi sve A.I je bio puno bolji prije. Kvalitetan primjer je F.E.A.R i recimo bilo koji moderniji shooter. A.I se sastoji od toga da neprijatelj izadje na otvoreni koridor i stoji na mjestu i šmajsa po tebi dok ne umre.

To je samo jedan od primjera,masu ih ima.

 

Dok god većina ljudi koji očekuju neku igru na PC-ju zapravo čekaju crackiranu verziju da je igraju free, PC neće biti prioritet. I nemojmo se samo lagati o tome, igre na PC-ju (posebno na ovim prostorima, što južnije to tužnije) crackaju se do besvijesti. Dodaj tome činjenicu da je neusporedivo lakše napraviti igru za zatvoren sustav nego za milijardu mogućih kombinacija PC-ja na kojima potencijalno nešto neće raditi. Ja se igram i na PC-ju i na konzoli, PC mi je daleko draži i uvijek će mi biti primaran, ali kad staviš stvari na papir i sagledaš otvorenog uma neke stvari, nije baš tako  teško shvatiti game developere i izdavačke kuće.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

ja sam to radio kad sam bio klinac i nisam imao love, sada kad radim automatski cijenim više i tuđi rad i platit ću svaku igru koju hoću igrati. pogotovo što su danas igre redovito na popustima i možeš stvarno dobro proći.

 

a osim toga 60 eura je premalo, šta god tko rekao, to je premalo novaca za igru poput cyberpunk 2077. odvrtite film 10 godina unazad i kako se plaćalo isti iznos (tadašnjih 60 dolara ili eura) za tadašnje igrice koje su koštale puno manje za napraviti. danas igre koštaju ko holivudski blockbuster i prodaju ih za istu cijenu ko prije i zato nije čudo da nam stalno bacaju dlcove i loot boxove i koješta. 

 

ja bi bio najsretniji da dođe CDPR (i svi drugi developeri) i kažu dobit ćete brutalnu igru sa ogromnim svijetom i brdom sati igranja al košta 100 eura i ni centa niže. u biti to će cdpr i napraviti, 60 eura igra i još 30-40 eura sve expanzije

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cansee kaže...

a osim toga 60 eura je premalo, šta god tko rekao, to je premalo novaca za igru poput cyberpunk 2077. odvrtite film 10 godina unazad i kako se plaćalo isti iznos (tadašnjih 60 dolara ili eura) za tadašnje igrice koje su koštale puno manje za napraviti. danas igre koštaju ko holivudski blockbuster i prodaju ih za istu cijenu ko prije i zato nije čudo da nam stalno bacaju dlcove i loot boxove i koješta. 

problem koji se ovdje manifestira lezi u cinjenici da se od 2005 godine cijena igara nije mijenjala, odnosno ostala ja na tih magicnih 60 dolara. ako bi se od tog perioda uracunala inflacija, sto je do 2018 godine nekih 25%, dolazimo do brojke od 75 dolara. medutim, problem nastaje kada se mijenja nesto na sto je vecina ljudi navikla. ako kupac do sada placa 60 dolara i naglo skoci cijena za 25%, malo je vjerojatno da ce igra ostvariti ciljanu zaradu. prije ce doci do nekakvog bojkota i slicno. medutim, treba uzet u obzir nekoliko stvari.

prvo, broj ljudi koji kupuje igre danas visestruko se povecao, sto svakako podize razinu profita, ali skocila je i produkcijska vrijednost pa sad se postavlja pitanje da li povecanje broja prodanih primjera uz tih fiksnih 60 dolara vrsi svojevrsnu kompenzaciju u odnosu na fiksnu cijenu cisto po broju prodanih primjeraka prije 10 godina i sad.

drugo, problem lezi u raznim dlc praksama. primjerice, za ac odyssey kad je igra izlazila ljudi su vise gledali sta zapravo dobivaju ako plate vise u odnosu na "standardno" izdanje igre. i sad se postavlja pitanje u slucaju primjerice deluxe editiona. uz standardnu igru dobije se free xp booster, ingame currency i nekoliko ekskluzivnih skinova, sve za 80 dolara. to bi onda znacilo da te tri stvari koje su manje vise nepotrebne i nemaju nikakvi vrijednost sa apsekta price i igre opcenito kostaju 20 dolara, odnosno trecinu standardnog izdanja. postavlja se pitanje da li za takve stvari opravdano naplatiti 20 dolara? niste dobili nikakav content, fakticki se radi o istoj igri ali eto, dobije se famozni xp booster koji sam po sebi kosta 10 dolara i koji je sam po sebi poprilicno izazvao kontroverze.

trece,season pass kao element danasnjih igara takoder je, ako bi se uzela u obzir velicina igre u odnosu na cijenu, prenapuhan. trenutno season pass kosta 40 dolara, dakle kao dvije trecine originalne igre pri cemu sigurno necemo dobiti, bar sto se tice velicine mape, dodatnih dvije trecine igre u tom smislu rijeci. dovoljno je za pogledat dlc content za primjerice ac origins. u slucaju mog misljenja... ja dajem 60 dolara za igru, dajem 40 dolara za buduce "nadogradnje", sto god to znacilo. dakle vec s tim stvarima igra kosta 100 dolara, a zapravo kad se pogleda trebala bi kostati uvrh glave 80 dolara temeljem odnosa standardne igre i svega dodatnoga sto dobijem. gledano velicinom mape, dobije se mozda 20% od originalne mape. u prosjeku to znaci 12 dolara za 20% mape, sve skupa 72 dolara, nek bude 75 da zaokruzimo. opet, nitko te ne tjera da kupujes season pass, al da primjerice 30% onih koji su uz igru kupili season pass, to su vec ozbiljni novci. malo karikiram i pricam napamet jer nemam brojke kojima bi potkrijepio neke stvari (a vjerojatno necu nikad niti imat) a niti vremena, al cisto temeljem broja prodanih primjeraka moglo bi se donekle doci do neke slozenije analize i uvjerljivijih rezultata.

prema tome, opravdanost podizanja cijene igara vise od 60 dolara nije samo arbitrarna odluka i mora se uzeti mnostvo faktora, ponajprije stav kupca. to sto su kompanije odlucile staviti ingame store i season pass a dlc stvariam (kojih prije nije bilo, nego se to zvalo ekspnazija, al to je neka druga rasprava) svakako ide njima u prilog kao izvor dodatne zarade, ali po pitanju kupca to uopce nije nuzno kupiti. nitko te ne tjera da kupujes stvari iz ingame store-a ako ne zelis. problem lezi vise u multiplayer igrama gdje se moc u igri kupuje pravim novcem. 

It's not who you are, it's who you know.
12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

Ko god je spominjo piratstvo ko argument protiv zarade...LOL

piratstvo je toliko mali dio kolača da je zanemariv.

Zato W3 nije ni imo protekciju pa se svejedno prodo ko nenormalan. Jer je proizvod dobar. I ja sam ga kupio prvom prilikom...

 

 

12 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Rocinante2112 kaže...

Ko god je spominjo piratstvo ko argument protiv zarade...LOL

piratstvo je toliko mali dio kolača da je zanemariv.

Zato W3 nije ni imo protekciju pa se svejedno prodo ko nenormalan. Jer je proizvod dobar. I ja sam ga kupio prvom prilikom...

 

 

 

Neka si ti to nama argumentirano objasnio na primjeru jedne igre. Uzorak N=1. Ja isto krećem u rasprave sa svakakvima... 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Rocinante2112 kaže...

Ko god je spominjo piratstvo ko argument protiv zarade...LOL

piratstvo je toliko mali dio kolača da je zanemariv.

Zato W3 nije ni imo protekciju pa se svejedno prodo ko nenormalan. Jer je proizvod dobar. I ja sam ga kupio prvom prilikom...

 

 

ako cemo pricat o piratstvu stvar je vrlo jednostavna. u hrvatskoj koliko sam upoznat ili nema zakona kojeg krsis ako skidas stvari ili ga ima ali se uopce taj zakon ne provodi (sto me ne bi iznenadilo) ili zakon dopusta koristenje za osobnu uporabu. ako cemo gledati sa aspekta vlasnistva kupljenog proizvoda u vecini slucajeva vlasnistvo bilo koje igre koja zahtjeva spajanje na server bilo da se radi o mp komponenti ili denuvo zastiti nije u nadleznosti kupca. drugim rijecima, kupac placa licencu za koristenje igre, ali ona nikad nije u njegovom vlasnistvu. s druge strane, publisher kao cdprojekt red vlasnistvo daje u 100% smislu rijeci. dakle, kupio si igru, imas je zauvijek, bez obzira sta se dogodilo sa serverima. serveri jedino sluze za update. 

ako cemo gledati piratstvo sa strane racionalnosti, logika nalaze da se izmedu biranja stvari koja je besplatna i koja se placa uvijek bira ona koja je besplatna. dakle, ako ima ta ista stvar za nula kuna, zasto bi ja to placao

ako gledamo piratstvo sa moralne strane, sigurno da nije moralno piratizirati igru jer neciji je trud ulozen u to, taj netko tom aktivnoscu zaraduje novac kako bi mogao normalno zivjeti itd itd.

e sad dal piratstvo narusava prodaju... eu kaze da ne (temeljem studije provedene prosle godine), ja misli da da jer taj novac bi se slio u dzepove developera/publishera. 

It's not who you are, it's who you know.
15 godina
online
Cyberpunk 2077
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Cyberpunk 2077

Realno, ako je proizvod KVALITETAN (Witcher 3), prodati ce se. Sa ili bez zastite.

 

Najvise su zabrinuti oko piratstva publisheri/devovi koji izdaju smecarske poluproizvode (F76 najnoviji primjer), i onda te pokusavaju natjerati da kupis tako da sprijecavaju ili odgađaju crackanje igre i nadaju se ugrabit kolko se ugrabit da na lakovjernima. I onda jos ljudi placu nad njihovom sudbinom i okrivljavaju piratstvo za losu prodaju, rofl.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
TomoR kaže...

 

a majke ti, već sam se ponadao da su neki datumi isplivali. ne stignem sad odmah gledati, jel ima dobrih info?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Cyberpunk 2077
TomoR kaže...

 Odlicno zvucu ovi dijelovi teksta gdje se spominje 'reactivity'. Igra ce bit top!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice