DirectX 9

poruka: 31
|
čitano: 9.632
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
DirectX 9
pitanje

Imam problema pri instaliranju directX-a 9.Molim pomoć.Počnem ga instalirati,a tada mi izbaci ovo:Setup was detected one or more DirectX components files are in in use by an apllication.Please exit all applications before running DirectX setup again.Što trebam napraviti.

Hvala.

Tomislav
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 9

Jel koristiš možda neki skin za Win koji ima podršku za DX? Jel ti u pozadini radi video? Ako je odgovor na bilo koji od prethodna dva pitanja "Da", onda znaš što trebaš raditi.

I don't belong
15 godina
neaktivan
offline
DirectX 9
autorov komentar

Probavao sam mijenjati skinove ali opet ne radi.

Tomislav
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 9

error ti znači da imaš fileove od starog directx-a

samo pobriši stare fileove i sve će bit ok

15 godina
protjeran
offline
DirectX 9

@nicash mislim da nije do toga, probaj skiniti DirectX sa nekog cd-a od igre, a ne sa neta

Games playing: Left 4 Dead i GTA IV na: Processor: Intel Core 2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz (2 CPUs) RAM: 2048MB DirectX: 9.0c Video card: NVIDIA GeForce 9600 GT 512.0 MB (\__/) (='.'=) (")_(") This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 9
Tomislav95 kaže...

Imam problema pri instaliranju directX-a 9.Molim pomoć.Počnem ga instalirati,a tada mi izbaci ovo:Setup was detected one or more DirectX components files are in in use by an apllication.Please exit all applications before running DirectX setup again.Što trebam napraviti.

Hvala.

 Prevedeno s engleskog bi značilo da je kompjuter detektirao više verzija DirextX-a, što je u pravilu nemoguće. Svaka nadogradnja DirectX-a podrazumijeva noviju verziju. Sve što trebaš napraviti je zatvoriti sve aplikacije prije pokretanja instalacije. Došlo je do greške. Kontaj se na internet, odi na Start>Run>Dxdiag>Display i pogledaj koja ti je zadnja verzija DirectX-a instalirana na compu. Klikni na Test DirectDraw i Test Direct3D. Ako su testovi prošli onda su ranije instalacije u redu. Zatim odi na zadnju ''karticu'' >More Help. Tu ćeš naći sve što ti treba da bi popravio stvar.
Ako ni to ne pomogne onda idi na Start>Run>regedit i pronađi ključ 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\DirectX i obriši DirectX folder, zatvori registry, resetiraj comp i instaliraj DirectX 9.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.2.2009 21:16 (Kalea).
15 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 9
autorov komentar

Piše mi da uopće nemam instaliran directx.I sve sam napravio kako si rekao ali opet ista poruka

Tomislav
15 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 9
Tomislav95 kaže...

Piše mi da uopće nemam instaliran directx.I sve sam napravio kako si rekao ali opet ista poruka

 Koliko je star kompjuter?
Pokušaj ovako Start>Run> upiši SFC /scannow (između SFC i / ide razmak), pritisni enter. Tražit će te CD windoza i krenuti sa reparacijom. Ako stane i prijavi neku grešku samo retry. Postupak traje nekih desetak minuta. Možda se dogodi ''čudo''.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.2.2009 0:31 (Kalea).
15 godina
neaktivan
offline
DirectX 9

Probaj još izbrisat iz registryja dx9, pomoću CCleanera

AMD Athlon X2 6000+ 3,0GHz/HDD Seagate 320 GB/Gigabyte HD4850/Fortron 400W PNF series/Kingmax 2GB DDR2/MB GIGABYTE GA-MA770 DS3/Logitech MX-518 Batman edition/Samsung 2223NW
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 9
autorov komentar

Komp je star 2 godine.Sad sam čak instalirao directX 10.Ali za neku igru koju instaliram potreban je baš directX 9.Što je najgore ja sam već imao tu igricu na kompu ali sam je izbrisao.Koja sam ja budala.

Tomislav
15 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 9
autorov komentar

Kako brisat pomoću toga?

Tomislav
15 godina
offline
RE: DirectX 9
ma on misli da pomoći ccleanera očistiš registar. sumnjam da bi to pomoglo. neznam...
15 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 9
autorov komentar

Probao sam ali ne pomaže

 

Tomislav
15 godina
offline
RE: DirectX 9
a neznam.. jesi probo instalirat neku igru uz koju dolazi dx9, pa kad te pita da ga instaliraš, instaliraj ga
15 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 9
autorov komentar

U tome i je stvar.Kada instaliram most wanted ne može mi preći na idući korak zbog directx-a.Piše ovako:Installation cannot continue because this game requires DirectX 9 or higher to be installed to your system

Tomislav
15 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 9
autorov komentar

Bili pomoglo da u regeditu obrišem registry od directDrawa i ostalih stvar koje počinju sa direct?

Tomislav
15 godina
offline
RE: DirectX 9
ne bih ti to preporučio. nemoj!
15 godina
neaktivan
offline
DirectX 9
autorov komentar

Probat ću sad sa registry boosterom

Tomislav
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: DirectX 9
ma neće ti ni to pomoći
15 godina
neaktivan
offline
DirectX 9
autorov komentar

A šta će pomoći?

Tomislav
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: DirectX 9
prihvaćeno rješenje
a ne znam... ja bih pomogao da znam. jedno što mi pada na pamet je reinstal os-a. ja bih to tako rješio
16 godina
neaktivan
offline
DirectX 9

Pogledaj koji ti sve programi rade jer ti ljepo piše da ti neki program ili aplikacija koristi directX datoteke pa setup ne može provjeriti koja verzija datoteka je instalirana na kompu i ako je potrebno dograditi directX.Provjeri u procesima kaj sve radi jer se izgleda pokreće neki program sa Windowsima koji koristi directX.

I nemoj ništ ručno brisati jer buš napravil glupost,i moral buš reinstalirati Windowse.Ovi koji ti govoriju da brišeš nekaj po registryu ili datoteke od directX nek prvo oni to naprave pa nek ti kažeju dal im je komp radil posle restarta.Nikad se ne brišeju sistemske datoteke ručno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 9
autorov komentar

Probao sam u task manageru "end process" na sve procese pod mojim imenom ali opet ne radi.Na sistemske procese se bojim end process da se ne bi što izbrisalo.

Tomislav
15 godina
neaktivan
offline
RE: DirectX 9
Tomislav95 kaže...

Probao sam u task manageru "end process" na sve procese pod mojim imenom ali opet ne radi.Na sistemske procese se bojim end process da se ne bi što izbrisalo.

 Ako ti tweak koji sam ti ponudio nije pomogao, deinstaliraj drivere od matične i grafičke, pa ispočetka. Onda instal NET.framework sve verzije sa zakrpama sa stranice Microsoft Update ili BUG-ovog DVD-a. I daj citiraj da znamo kome odgovaraš na koje pitanje.
14 godina
offline
DirectX 9

bumpam prastaru temu al da ne otvaram novu.....

 

zanima me kad instaliram igre i neke traže instalaciju direct x-a pri instalaciji. što ako imam noviju verziju pa za tu igru stisnem da se instalira neka starija verzija da li će to utjecat na ostale novije igre koje već prethodno imam instalirane?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DirectX 9

Svejedno instaliraj. Ništa se neće dogoditi.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
12 godina
neaktivan
offline
DirectX 9

Imam jedno pitanje.

Mogu li pokrenuti sve novije igre na directx 9 ili moram nabaviti directx 11?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: DirectX 9
Sicher kaže...

Imam jedno pitanje.

Mogu li pokrenuti sve novije igre na directx 9 ili moram nabaviti directx 11?

Koju grafičku imaš, ne pratim igre toliko al mislim da već sada postoje igre koje zahtjevaju dx10/11

Bolje imati pravog neprijatelja nego lažnog prijatelja
14 godina
neaktivan
offline
Re: DirectX 9

BF3 zahtjeva DX10

12 godina
neaktivan
offline
Re: DirectX 9

Konkretno mi treba za Alan Wake American nightmare i APB Reloaded.

Ostale igre mi zapravo ni nisu toliko važne.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice