DOS igre ili barem starije igre

poruka: 69
|
čitano: 24.134
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
DOS igre ili barem starije igre

dobre stare dos igre za dovnload...

ima li gdje da je legalno i da je igra starija i dobra?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: DOS igre ili barem starije igre

Ovisi što te zanima, ovdje ćeš naći od platformskih do RPG ova, simulacija, avantura...

www.abandonia.com


Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
DOS igre ili barem starije igre

svejedno, samo da je dobra igra...

zasitio sam se krajsisa, biošokova.... pa oću neku klasiku odigrat...

 

ako ima tko za preporućiti nekakvu stariju igru neka slobodno kaže, bila ona besplatna ili ne, samo neka kaže da nije besplatna...

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2008 13:27 (albundi).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DOS igre ili barem starije igre

Star Control II (1992.) je jedna od najboljih igara ikad napravljenih, mješavina arkade, svemirske simulacije i RPG-a (ovo zadnje je najistaknutije).

Ovdje imaš info i download nove verzije, koja radi na modernim sustavima, ima dodanu muziku koja je prije bila MID, i ima real-time skaliranje rezolucije (do 1024*768), i dodana je mogućnost pretraživanja starmapa (što je jako važno jer je svemir golem) ako imaš tastaturu odgovorajuću (ako ne, imaš ovdje listu koordinata).

 

Face... girls have a face ? Where is that located ?
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2008 14:21 (Enkidu).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DOS igre ili barem starije igre

a, stvarno tih koordinata ima brdo.....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: DOS igre ili barem starije igre

Da, Star Control je legenda! (opet me nostalgija pere..)

Dobre su i Eye of the Beholder, Warlords III, te nikad prežaljeni Moonstone!

 


Intel Core2 Duo E6400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
16 godina
neaktivan
offline
RE: DOS igre ili barem starije igre
Jel netko igrao River Ride?
Ostalo mi u sjećanju sa Atarija.. Nešto su bili prebacivali na PC, ali nije mi radilo...
16 godina
neaktivan
offline
DOS igre ili barem starije igre

Chrono Trigger(1995)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DOS igre ili barem starije igre

SkyRoads i SkyRoads Xmas

Wolfenstein 3D

DOOM

Super Mario

Keen serijal

Supaplex

PacMan

Prehistoric (Historic, Prehistorik, Historik - nisam siguran koje je pravo ime)

 

To gore su najbolje DOS igre koje sam ja probao.

 

Ovdje ima dosta DOS igara za download.

http://www.dosgamesarchive.com/list/

Sad jesu li legalni ili ne, neznam, mislim da jesu.

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DOS igre ili barem starije igre

sad kad si me sjetio, ima li original pc verzija super maria bros?

sječam se da sam igrao na drugim konzolama, no neznam da je originalna igra izašla i za računalo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DOS igre ili barem starije igre

sad igram The Ur-Quan Masters (ili star contrl ako je to to) i igra je dobra za sada

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: DOS igre ili barem starije igre
albundi kaže...

sad kad si me sjetio, ima li original pc verzija super maria bros?

sječam se da sam igrao na drugim konzolama, no neznam da je originalna igra izašla i za računalo.

 Nikad nije izasla (nekako sam 99 % siguran u to). A evo jedna mala trivia - znas tko je radio Super Mario za PC? id Software u ranom pocetku - Carmack i ekipa. Carmack je napravio engine koji je omogucio side scrolling na PC-u u to doba te su napravili klon Super Maria. Kasnije su se nesto dogovarali s Nintendom, ali ovi nisu bili zainteresirani da id napravi Super Maria za PC pa su ovi otisli raditi svoje igre :)

Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
neaktivan
offline
RE: DOS igre ili barem starije igre
albundi kaže...

sad igram The Ur-Quan Masters (ili star contrl ako je to to) i igra je dobra za sada

To je jedna od onih rijetkih igara kojih se sjećaš cijeli život bez obzira koliko vremena prođe.  Ja se sjećam introa, nekih mjesta, likova, rasa, radnje, zadataka...

Evo navest ću još neke odlične stare stvari (platforme više nisam siguran koja je na kojoj) pa koga zanima mošte ih sigurno nać na netu :
Goblins (IMHO najbolja avantura ikad napravljena, ja odigra sva tri a inače mrzim avanture)
Syndicate (legendarna cyberpunk strategija)
Crusader No Remorse, Crusader No Regret
Cannon Fodder
Flashback

Beneath a steel sky
Superfrog
Golden Axe

Ishar

Ima još toga puno, al ko će se sjetit svega. Gleda sam nedavno na youtubeu clipove "100 Amiga games in 10 minutes" i "100 C64 games in 10 minutes", i prepozna sam ih jedno 40%, sa vrlo toplim nostalgičnim osjećajem, samo za većinu se nisam moga sitit kako se zovu, šteta šta ne piše na slici.

 

Face... girls have a face ? Where is that located ?
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2008 14:58 (Enkidu).
16 godina
neaktivan
offline
DOS igre ili barem starije igre

Settlers 1 i 2

Rampage

Doom

Quake

 

Wolfenstein 3D

Prince

Incredible Machine

 

Te igre su mi najviše ostale u sjećanju,386-ica i deri po Doom-u :)

 

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DOS igre ili barem starije igre

E ovako.htio bi igrati jednu staru igricu (mislim da svi za nju znate) meni je bila legendarna.Death Rally.

I sad instaliro sam ju na komp (XP) i nece mi ju pokrenut.pokrenem ju iz DOS-a,krene onaj uvodni filmic al dalje ne ide.

I ako bilo sta stisnem za vrijeme tog filmica izbaci mi iz igre.u cem je problem?kak bi to mogao rijesit.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DOS igre ili barem starije igre

Joj istalirao sam Doom :D:D:D, joj instalacije LOL, joj kad se sjetim samo kako sam ga igrao na 486 :D


Sve što možeš sad ostavi za kasnije
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: DOS igre ili barem starije igre
dirtyjack kaže...

E ovako.htio bi igrati jednu staru igricu (mislim da svi za nju znate) meni je bila legendarna.Death Rally.

I sad instaliro sam ju na komp (XP) i nece mi ju pokrenut.pokrenem ju iz DOS-a,krene onaj uvodni filmic al dalje ne ide.

I ako bilo sta stisnem za vrijeme tog filmica izbaci mi iz igre.u cem je problem?kak bi to mogao rijesit.

 to se i meni događalo...
al neznam riješenje problema
16 godina
neaktivan
offline
DOS igre ili barem starije igre

Imam ja igrica za stari Super Nintendo. Pa jedno oko 400 igrica.

Mora ti reci da nema cega nema. Jest da ti treba emulator, ali igrice su najbolje ikada napravljene.

 

Dali je netko igrao Legend Of Zelda. Naravno prvi dio. Jaoooo ta igrica mi je cupala zivce.

Ako se netko sjeca kad prijedjes prvi svijet(to se jos nekako moze) onda mozes igrati ponovno,

ali sa tezinom toliko teskom da jedva stignem do 3 dvorca. Dalje nisam presao.


Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DOS igre ili barem starije igre

Fallout 1 ili 2. S njima si miran 2-3 tjedna :)


Wall of text crits you for 100000K.
You die.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DOS igre ili barem starije igre

Meni je stargunner bio zakon. Može se downloadati na ovoj stranici:http://www.3drealms.com/stargunner/ (od prije nekolko godina je freeware) :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: DOS igre ili barem starije igre
Tux Slave kaže...
Dali je netko igrao Legend Of Zelda.
 A joj, kad ovo sve čitam, krenu mi "suze" na oči i kad se sijetim svih tih igara, pogotovo onih iz ptičje perspektive. Što se tiče Legend Of Zelda, nešto sitno ali sitno i to na mobitelu, znam frend mi je govoro da je to stara kompijutorska igra.
Inače sam visio na Doom, Rambo, Duel (mislim tako dase je zvala) i neka neznam imena slična Super Mario. Naravno sve iz DOS-a.

hcsc
16 godina
neaktivan
offline
RE: DOS igre ili barem starije igre

Da li netko mozda zna kako bi mogao pokrenut Death Rally na XP-u?

16 godina
offline
RE: DOS igre ili barem starije igre

Jesi probao s Dosboxom? Trebalo bi radit...

 

http://www.dosbox.com/

 

 

16 godina
offline
RE: DOS igre ili barem starije igre
Goran Racic kaže...
 Nikad nije izasla (nekako sam 99 % siguran u to). A evo jedna mala trivia - znas tko je radio Super Mario za PC? id Software u ranom pocetku - Carmack i ekipa. Carmack je napravio engine koji je omogucio side scrolling na PC-u u to doba te su napravili klon Super Maria. Kasnije su se nesto dogovarali s Nintendom, ali ovi nisu bili zainteresirani da id napravi Super Maria za PC pa su ovi otisli raditi svoje igre :)

 Haha, tko zna kako bi svijet danas izgledao da nisu otisli svojim putem...

Ali znam da sam igrao Super Maria na PC-u, bila je neka verzija sa samo par nivoa cini mi se... ne znam uopce sta je to bilo.
16 godina
neaktivan
offline
RE: DOS igre ili barem starije igre

aha.evo bas ga skidam.kaj znaci.sam da upisem puanju do igrice u tom dosbox-u i onda bi valjda trebalo sljakat?

nis bum probo pa javim kak je proslo.ugl.thanx

16 godina
offline
RE: DOS igre ili barem starije igre

Oni koji vole Death Rally, voljeli bi i Ignition, a on usput perfektno radi i u WinXP. A Death Rally je mrak, šteta što nitko neće napraviti nešto u tom stilu ili nešto u stilu Ironmana (dobro, tu bi možda mogla uletjeti Trackmania, kao dosta slična igra).

 

A primjetio sam da mali limaći obožavaju Aladdina i Lion Kinga ... zato još uvijek nisam pokopao P2 piceka. Na njemu su Death Rally, Warcraft 2, Heroes of M&M 1 i 2, Pinball Dreams, Aladdin, Lion King, Stargunner ...

 

Nevezano uz samu temu, ali vrlo blisko, predlažem za lagano opuštanje odigrati igre tipa Chameleon Gems, Zuma, Luxor, Atlantis, Deep Blue Sea, Peggle, Ricochet, Frozen Bubble. Također, ako znate za nešto slično, jednostavno, a igrivo i nenasilno samo preporučite.

16 godina
offline
RE: DOS igre ili barem starije igre
Pixidar kaže...

Jesi probao s Dosboxom? Trebalo bi radit...

 

http://www.dosbox.com/

 

 

 Hvala za ovo nadam se da će par ovih mojih raditi - pogotovo tu izgaram za Panzeg General. Joj....
Na kojim si igrama probao igrati?



--
HaHa na sve
16 godina
offline
DOS igre ili barem starije igre

www.gametap.com jednostavan besplatni koncept, bez muke do dos, sa konzola starije neke, čak i sa automata imaju konvrzije igara, a i imaju neke novije naslove koje nude besplatno (thief2, psychonauts ... ) :)

 

-d[°˛˛°]b-
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.3.2008 10:16 (wedo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: DOS igre ili barem starije igre
Enkidu kaže...

Star Control II (1992.) je jedna od najboljih igara ikad napravljenih, mješavina arkade, svemirske simulacije i RPG-a (ovo zadnje je najistaknutije).

Ovdje imaš info i download nove verzije, koja radi na modernim sustavima, ima dodanu muziku koja je prije bila MID, i ima real-time skaliranje rezolucije (do 1024*768), i dodana je mogućnost pretraživanja starmapa (što je jako važno jer je svemir golem) ako imaš tastaturu odgovorajuću (ako ne, imaš ovdje listu koordinata).

 

 argh!!
SC2
briljantna igra!
nisam ni znao da jos zivi :)
fala na linku :)

Reg: But apart from the sanitation, the medicine, education, wine, public order, irrigation, roads, the fresh-water system, and public health, what have the Romans ever done for us?
Xerxes: Brought peace?
Reg: Oh, pea-- Shut up!
16 godina
neaktivan
offline
DOS igre ili barem starije igre

Probaj naci Monkey Island serijal. Cetvrti dio je totalno bezveze, ali je zato treci nezaboravan (The curse of Monkey Island). Igra je legendarna, a njen glavni protagonist Guybrush Threepwood izvodi neke nezaboravne skeceve.

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice