ELEX - A Piranha Bytes Game

poruka: 118
|
čitano: 30.121
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
odjavljen
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Elexov svijet je prejeben za istrazivat. Stvarno se ne sjecam koja igra unazad par godina mi je prouzila ovako dobar open world experience. PB je tu legenda, uvijek bio i ostao.

 
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Ne mogu im oprostiti retardiran kraj Risen trilogije. Priča je naprasno prekinuta i ništa nije objašnjeno. Ali da PB igre imaju neko svoj rustikalni čar, imaju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 14:47 (Paolo Maldini).
 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
Paolo Maldini kaže...

Ne mogu im oprostiti retardiran kraj Risen trilogije. Priča je naprasno prekinuta i ništa nije objašnjeno. Ali da PB igre imaju neko svoj rustikalni čar, imaju.

 Auf, 3 nikad nisam završio. Ne zato jer mi se nije sviđala nego jednostavno nikad vremena nisam uhvatio da joj se posvetim... Morat ću pogledat na jutubu što se dešavalo opće.

steam: skank666 origin:IhrvojeI
7 godina
protjeran
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Za mnoge danasnje igre vrijedi ono "all form no substance", Elex je "all substance no form". Dok igram osjecam se da sam u nekom SF romanu. Exploration i open world je nesto o cemu bi mogle da nauce puuuno razvikanije igre od Elexa. Igra je cista uzivancija.

...
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Što dublje idem u igru to me više podsjeca na Gothic, ozbiljnija je od Risen 2-3 dosta. Btw. jel zna tko kako uci u onaj Cultivator kakli vec, trebam pomoc nekom Clericu koji je na vrhu tog tornja i nece sic dok ne rijesim neke mutante koji su (sudeci po zvuku, mapi i lokaciji) unutar tog tornja, a sva vrata zatvorena.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 22:18 (D3lBoy).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Ma Risen 2 i 3 su sranja u usporedbi s ovim. Vidi se da je ovdje ulozno puno vise strasti u odnusu na zadnje dve igre. Elex mi je zasad nesto izmedju Gothic igara i Risen 1, na toj nekoj razini kvalitete. Samo eto, zao mi je sto je nasto neki trend pljuvanja PB igara znase zbog koga vec i sada samo cekam novi njegov video da dokrajci igru. Ja sam itekako zadovoljan s ovim, i svako ko voli starije RPGove ili ako je fan njihovih igara ovo mora uzeti. Puno je tu inovacija, a ponajvise mi je drago sto je Ultra tezina fakat ultra haha. Risen 3 ultra tezina je zalosna u usporedbi s ovime. U svakom slucaju zasluzuje vise paznje nego sto dobiva, ali jebiga nije za svakog. OBVAZENO izbjegavat metacritic btw.

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

uvijek su mi bile drage njihove igre, no najbolje ih je bilo igrati nakon godinu-dvije kad je dobro ispeglaju

kakva je sad situacija s bugovima jer me svrbi uzeti je, a s druge strane sve manje strpljenja imam za pizdarije koje mi dižu živce

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
doktor1 kaže...
D3lBoy kaže...

A igra napravljena u timu od 25 ljudi.

1)Nisam ljubitelj njihovih igara...

 

2)Možda da probaju sa manjim linearnim igrama uz opciju da zaposle par "pisaca" da naprave bolje likove i priču?

  Danas svi žele taj open world koji izlazi iz svih pora i neda se! Naravno oni su i prije ove open world pošasti radili na takvim igrama, ali možda da probaju nešto drugo...

 

3)Zadnja igra koja je uništena sa tom bolešću zvanom open world je The Evil Within 2!

 

4)Netreba pravdat igrine mane komentarima "ej, na njoj je radilo deset ljudi"!

 

5)To spominjem u globalu ne doslovno po pitanju Pirana i Elexa kojeg nisam probao, ali po viđenim recenzijama niti neću...

  1. 1) OK. 
  2. 2) Zašto bi probali sa takvim igrama kad im s ovim open world RPG-om jako dobro ide a to što se tebi njihove igre ne sviđaju je ipak, samo, tvoj problem (barem što se ove rasprave tiće)
  3. 3) Ruku na srce, ni prvi nije bio bog zna što... Kao neki survival a ti cijelo vrijeme ganjaš njih umjesto oni tebe, al dobro... Svakom svoje.
  4. 4) Mislim da si tu krivo shvatio kolegu, nije on pravdao igrine mane nego vrline. :D
  5. 5) Ok, ni prvi ni zadnji, al moram ti reć da ne znaš što propuštaš... 

 

 

steam: skank666 origin:IhrvojeI
10 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
picajzla0707 kaže...

uvijek su mi bile drage njihove igre, no najbolje ih je bilo igrati nakon godinu-dvije kad je dobro ispeglaju

kakva je sad situacija s bugovima jer me svrbi uzeti je, a s druge strane sve manje strpljenja imam za pizdarije koje mi dižu živce

 Nisam primjetio neke bugove, a imam nekih 6 sati gameplaya.

10 godina
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game

Nema bugova u smislu da je greška u igri, ali ima puno iritantnih stvari što PB izgleda ne zna drugacije izvest. Igra je brutalno teška (za sad u pocetku), teža od Risena, mucim se sa osnovnim štakorima u close combatu. Ali vjerujem da ce ic kad se leveliram i nabavim bolji armor.

Battlelog: D3lBoy-00
6 godina
protjeran
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
picajzla0707 kaže...

uvijek su mi bile drage njihove igre, no najbolje ih je bilo igrati nakon godinu-dvije kad je dobro ispeglaju

kakva je sad situacija s bugovima jer me svrbi uzeti je, a s druge strane sve manje strpljenja imam za pizdarije koje mi dižu živce

 To je možda vrijedilo za Gothic 3. Što se Risen trilogije nisam se susreo sa nekim bugovima važnih spomena niti su igre dobile nešto previše patcheva, možda 1-2 svaka.

10 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
D3lBoy kaže...

Nema bugova u smislu da je greška u igri, ali ima puno iritantnih stvari što PB izgleda ne zna drugacije izvest. Igra je brutalno teška (za sad u pocetku), teža od Risena, mucim se sa osnovnim štakorima u close combatu. Ali vjerujem da ce ic kad se leveliram i nabavim bolji armor.

 Meni se to bas svidja haha. Podsjeca me na Gothica 1 i njegovih clunky kontrola. Umirat od scavangera po 100 puta dok ne skuzis combat i onda kad ga skuzis postanes bolji, a kad napredujes sjebes ih u 1 hitu 

 

Istina je da je igra dosta zapela u negdje tamo 2006-oj, ali meni kao ogromnom fanu starih igara ovo uopce ne smeta, nego dapace, volim igrat novu igru starog kova :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 16:53 (IvanDado).
12 godina
odjavljen
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Igra je stvarno dobra. Ono što mene živcira je što su zaključali neka slova na tipkovnici (zašto za boga miloga)  i ne mogu ih promjeniti. Ja nikada nisam igrao igru s defoultnim tipkama, niti sam se ikada kretao u igri s wasd (jedino kada nije bilo drugo opcije kao i ovdje), tako da ću se morati malo naviknuti na ove tipke

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
Paolo Maldini kaže...
picajzla0707 kaže...

uvijek su mi bile drage njihove igre, no najbolje ih je bilo igrati nakon godinu-dvije kad je dobro ispeglaju

kakva je sad situacija s bugovima jer me svrbi uzeti je, a s druge strane sve manje strpljenja imam za pizdarije koje mi dižu živce

 To je možda vrijedilo za Gothic 3. Što se Risen trilogije nisam se susreo sa nekim bugovima važnih spomena niti su igre dobile nešto previše patcheva, možda 1-2 svaka.

 vrijedilo je to za cijeli serijal gothica, od jedinice do trojke, a bogme i za prvi risen 

nabavio sam je čim je izašla i bilo je toliko bugova da sam je ostavio sve dok nisu izdali pokoji patch, a itekako sam bio nahajpan i s daleko boljim živcima nego danas

 

edit:

In the third chapter in the game, your no-longer-shoeless adventurer will have to face the dangers of the Volcano Keep in order to do the whole "save the world" thing. In the process, though, you may hit a glitch so bad that you'll have to restart the game. Take our advice: when prompted by the voodoo man, it's best to go right instead of left first. Going left first means two quest items (busts) won't spawn and thus you can't complete the next two chapters.
It's a bummer, and a known bummer to boot. You'll see threads from 2009 full of folks who have stumbled upon this evil. Add me to that list which is sure to grow given Risen's new platform.

Here's another piece of advice: save often and save in 15 different slots. You never known when Risen is going to break. And break it often does.

 

i drugi review:

Awkward moments aren't limited to combat. Risen doesn't possess the substantial collection of frustrating bugs of developer Piranha Bytes' previous effort, Gothic 3, but you will run into any number of glitches and other oddities--enough of them to make the game feel unfinished. There are all sorts of dialogue and voice-over issues. Lines may be spoken out of order, the wrong character may speak the displayed dialogue, or the spoken line may be completely different from the written one. There are character labeling inconsistencies: An ogre labeled "Dork" is referred to in dialogue as "Drok," while in another similar circumstance, the two names given to the same character aren't even close. Other technical flaws are more annoying. For instance, a character that joined us on a quest was later classified as an enemy and ordered to attack by his swashbuckling boss. He would continuously attack but could do no damage nor take any, following us around and swinging his sword like a lunatic because the game classified him as both friend and foe. You might walk through a doorway only to find yourself on the roof, try to drink from a water barrel but get stuck on a rock, or sneak up a stairway only to have a tiny step at the top knock you out of stealth stance and trigger a nearby guard. Risen's nuts and bolts are in place, but they needed tightened up. As a result, the framework feels a bit rickety.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 19:07 (picajzla0707).
7 godina
protjeran
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Lvl 15, 20 sati u igri, upravo popio 20 elex drinkova, uzeo novu 2h sjekiru u ruke trcim po svjetu i urlicem remember me motherfuckers?!!! Igra je tako jebeno dobra da je to nestvarno, kao da jedes tortu, mislis da ima 3 sloja, a onda dok jedes te iznenadi jos 15 slojeva u torti.

...
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game

 Ja imam tek 5-6 sati u igri i već vidim da mi je ovo nova omiljena igra... Witcheri imaju odličan svijet ali pirana bytes ipak rula po tom pitanju. Dizajn svijeta je odličan, nema respawnanja neprijatelja, nema skaliranja neprijatelja - moš di oćeš ako dovoljno brzo trčiš... Jednostavno igra rula. Prelijepo to sve izgleda...

 Nego kojoj frakciji se mislite pridružit? Sve nešto čitam i vidim da i odabir frakcije itekako utjeće na stil igranja npr. clerics šamaraju laserima i sličnim energetskim oružjima, outlaws piće sa motorkama, saćmaricama i bazukama dok ovi berserkeri mlate maćevima i magijom... Ma prva liga.

steam: skank666 origin:IhrvojeI
15 godina
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
Paolo Maldini kaže...
picajzla0707 kaže...

uvijek su mi bile drage njihove igre, no najbolje ih je bilo igrati nakon godinu-dvije kad je dobro ispeglaju

kakva je sad situacija s bugovima jer me svrbi uzeti je, a s druge strane sve manje strpljenja imam za pizdarije koje mi dižu živce

 To je možda vrijedilo za Gothic 3. Što se Risen trilogije nisam se susreo sa nekim bugovima važnih spomena niti su igre dobile nešto previše patcheva, možda 1-2 svaka.

 Ja sam prešao Gothic 3 odmah po izlasku, eh kakve su to muke i pisdarije bile sa bugovima.

 

Doduše tada nisam niti imao net niti je bilo patcha. Kasnije su ga malo ispeglali, ali opet je bio bugovit.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
boxer kaže...

 Ja sam prešao Gothic 3 odmah po izlasku, eh kakve su to muke i pisdarije bile sa bugovima.

 

Doduše tada nisam niti imao net niti je bilo patcha. Kasnije su ga malo ispeglali, ali opet je bio bugovit.

 Tako i ja... Aj onaj bug di bi neki važni lik propao u zemlju, taj bi nakon nekog vremena izbahao negdje ali onaj koji je corruptao save fajlove mi je bio najgori... Jebote, koja je to lutrija bila - upališ igru ili ideš na quick load i moliš boga da izloada - inače, puf 2-3 sata unazad loadaj i sve iz početka. 

 Sad kad gledam to sve, kakva je to bila super igra kad me ni to nije spriječilo u naumu da je i završim. Drugi prelaz sa community patchom je bio ono, ko šetnja kroz park... :D

steam: skank666 origin:IhrvojeI
7 godina
protjeran
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
skank666 kaže...

 Ja imam tek 5-6 sati u igri i već vidim da mi je ovo nova omiljena igra... Witcheri imaju odličan svijet ali pirana bytes ipak rula po tom pitanju. Dizajn svijeta je odličan, nema respawnanja neprijatelja, nema skaliranja neprijatelja - moš di oćeš ako dovoljno brzo trčiš... Jednostavno igra rula. Prelijepo to sve izgleda...

 Nego kojoj frakciji se mislite pridružit? Sve nešto čitam i vidim da i odabir frakcije itekako utjeće na stil igranja npr. clerics šamaraju laserima i sličnim energetskim oružjima, outlaws piće sa motorkama, saćmaricama i bazukama dok ovi berserkeri mlate maćevima i magijom... Ma prva liga.

 Upravo to, pristupanje frakciji se cini kao trivijalna stvar, sto bi bila u vecini igara, ali ovdije to ima i te kako tezinu. Otkljucao sam berserkere i pristupio sam njima samo da vidim magic, odlicno odradjeno, ali necu im pristupiti za sada sam free people. Mislim da cu odraditi vecinu questova sa frakcijama i onda pirstupiti, vjerovatno bih uzeo bezerkere da mi stalno ne prigovaraju kada use jetpack ili inplant na ruci, tako da mislim da cu ici s clericima, outlaws nisu bas moj djir, ali cu konacnu odluku donijeti kada jos malo bolje upoznam frakcije. Igra je uber na kvadrat.

...
13 godina
neaktivan
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
Jetpack? Kaj nije to fantasy igra tipa skyrim i te sheme?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
7 godina
protjeran
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
Sale_ds kaže...
Jetpack? Kaj nije to fantasy igra tipa skyrim i te sheme?

 Ne, postapokalipticna igra nakon udara kometa u zemlju.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=_0452ISGQwU

...
13 godina
neaktivan
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
Sad sam i ja zainteresiran xD
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
Sale_ds kaže...
Sad sam i ja zainteresiran xD

 Imaš ko neke cyber ninđe frakciju, imaš mad max/fallout frakciju i imaš skyrim frakciju i sve to u velikom, detaljnom i vrlo opasnom otvorenom svijetu. Ako nisi nikad igrao PB igre - pripremi se na dosta bježanja od fajtova.

steam: skank666 origin:IhrvojeI
15 godina
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
skank666 kaže...
Sale_ds kaže...
Sad sam i ja zainteresiran xD

 Imaš ko neke cyber ninđe frakciju, imaš mad max/fallout frakciju i imaš skyrim frakciju i sve to u velikom, detaljnom i vrlo opasnom otvorenom svijetu. Ako nisi nikad igrao PB igre - pripremi se na dosta bježanja od fajtova.

 Ah ta divna sjećanja, mlad i nadobudan noob uleti u selo Orka i za minuta vidiš moj nameless hero sa skromnim armorom daje petama vjetra i za njim 30 nabrijanih Orka trči sa satarama od 2 metra - G3

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
15 godina
odjavljen
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game
boxer kaže...

 I`ll chop ypu to pieces, morra! 

steam: skank666 origin:IhrvojeI
10 godina
odjavljen
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Ja cu se jojnat beserkerima zbog tog old gothic feela :D Ali igrat ce se jos igra i to po nekoliko puta. Fakcije su prezanimljive i mora se ovo jos koji put :D A ovaj jetpek mi pruza ogromno satisfakciju. Stvarno sam bio skeptican, ali sad vidim da je odlicna inovacija imo.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

Da, PB igre definitivno nisu nešto gdje si ti nadmocan/bog svega. A opet nije ni u stilu Dark Soulsa - da je pre teško sa namjerom. Igra može biti naj teža i naj lakša ikad, sve ovisi kojim putem ces krenuti i kakav pristup ces izabrati. Iako sve to znam, ja i dalje nadobudno idem odma sa osnovnom sjekirom u istraživanje, naravno izbiju me odma. I zbog toga vecina igraca izgubi motivaciju, ali to zapravo ima najviše smisla. Ako si ti neki random lik koji se pojavio u opasnom okruzenju, onda je za ocekivati da ce ostali bit jaci od tebe, a ne da skaliraju jacinom kao i ti, tematski je igra bogata, masu dialoga i questova, no sa tehnicke strane uvijek zapinje. Odabrat cu Berserkera iz loših razloga: Navikao sam na tu tematiku u njihovim igrama, cine mi se svi više manje ok. Outlawsi su u pustinji, a to ne volim u igrama (Gothic 3 pustinja mi je bio naj dosadniji dio) + imaju neki redneck naglasak. Clerici također ništa jer su me oteli i strpali u onu njihovu citadelu, pa pokušali isprat mozak sa svojim fanaticizmom (al' baza im izgleda dobro).

BTW. odkako sam stavio Creators fall update za Windows, igra kao da malo bolje radi.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 16:18 (D3lBoy).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

To mi se sviđa, što nisi odmah tata-mata makar igraš i na najlakšoj težini, nego trebaš gledati kamo ideš i koga ćeš sresti jer je velika opasnost da će te ubiti s 1-2 udarca. Ono što mi je još dobro je što ako nađeš neku grupu protivnika koji su pre,pre jaki za tebe, a baš ih želiš ubiti, malo pregledaš okolinu, neđeš nekog uber mutanta koji te ubije samo s pogledom, pogodiš ga s strijelom, i onda gas kroz tu grupu protivnika, i ako te ne ubiju, taj mutant ih sve pobije.

 

Već sam 2 questa tako završio jer sam inače bio preslab

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: ELEX - A Piranha Bytes Game

Da to je glavna PB taktika . Kad si slab huškaš neprijatelja do obliznjeg sela, ili ga spojiš sa drugim neprijateljom, a ti cekas na kamenju da oni završe. Također, svaka njihova igra ima isti hit detection, ako neku zvijer npr. tvoj kompanjon udari dva puta bez da ju ti udaris, napast ce njega, nisam primjetio jel tako i u Elexu, ali vrlo vjerojatno je

Battlelog: D3lBoy-00
7 godina
protjeran
offline
ELEX - A Piranha Bytes Game

THE REDEEMER - Life is good. 

...
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice