Euro Truck Simulator 2 izdvojena tema

poruka: 21.081
|
čitano: 7.139.166
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ETS2 multy nickovi (da se ekipa lakše skupi)
8 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Hvala

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Kiki287 kaže...
bestro350 kaže...

sad kad sam već ispao blesav s ovim retarderom da pitam za pojašnjenje još par stvari ako ima netko da mi ih objasni:

vidio sam između ostalih nekoliko novih stvari pa mi nisu najjasnije:

 

Prekidač kočnice na ispuhu??

Podizanje i spuštanje osovine?? (jel to možda važi za kamione sa tri osovine pa da se ona srednja ili zadnja podigne?)

 

Auto spuštanje podiznih osovina???

 

Može malo pojašnjenje i za multiplayer. Kako gdje??

 

Hvala

Motorna kocnica ili ti frena radi na princip da se blokira izlaz ispusnih plinova kroz auspuh, te se oni vracaju u cilindre preko manifolda sto daje kontra efekt, dakle motor se pocinje "gasiti" i tako usporava kamion. Frena se vise koristila u starijim kamionima i nema bas nekog velikog efekta kad si pod teretom, frenu se nesmije puno drzati upaljenu jer podize temperaturu u motoru posto ispuh nema gdje izaci. U modernim kamionima, npr u TGXu kojeg sam ja vozio, retarder/intarder ima 6 stupnjeva, a u zadnja 2 stupnja koristi se retarder + frena tako da to jos bolje usporava kamion u kombinaciji jedno s drugim.
**Inace u praksi, posto sam vozio puno starijih kamiona 1980-1990to godiste, sto vise cilindara, frena ce imati bolji efekt, poznato je da Mercedesov V8 ima jako dobru frenu, nasprama MANovom rednom šestaku koja je tamo cisto reda radi, nema bas nekog efekta, dok na Mercedesu NG2635 kojeg sam ima prilike voziti te lipi za pod u usporedbi sa MAN 32.361**

 

Inace kod tegljaca, na prvoj osovini su najcesce federi, dok su zracni jastuci na zadnjoj osovini. Ako kamion ima 3 osovine, prateca osovina se moze dignuti kada vozis prazan, a mene su ucili (bar sam ja tako u praksi radio na MAN F90 sanducaru) ako nisi natovaren vise od 12 tona, niti je nemoras spustati, nepotrebno se trosi guma, povecavas luk okreta kamiona...

Kod klasicnih kamiona, npr. sanducara BDF sistem, u 90% slucajeva na svim osovinama se koriste jastuci, zato ga i nazivaju "Full jastucar", mozes kontrolirati jastuke za prednji i zadnji kraj odvojeno na komandama koje se nalaze ispod sica, npr kad ides na rampu, ili kad se prikolica kaci, ili za razno razne siuacije (ali to nije uvedeno u ETS2).

**Isto tako u pravilu i na klasicnom tegljacu 2 osovine, zadnju osovinu na jastucima mozes dizati i spustati, npr ako se kaci prikolica, ili ako prelazis preko nekakvom ulegnuca da ti prikolica ne zapne, ovisi o situaciji (opet to nije uvedeno u ETS2).

 

Automatsko podizadnje osovina ne koristim, ali pretpostavljam da bi to trebalo automatski dizati osovina kad nemas zakacenu prikolicu, i spustati je u obrnotoj situaciji !!

 

MP ne igram pa nek to netko drugi pojasni ;)

 slažem se skoro sa svime osim

1) frena ne služi ničemu - služi, služi; zamisli da se moraš spuštati 10km niz planinu i ideš trećom sporom ili trećom brzom, sa 40-42t bruto. Ako imaš frenu, kočnice ti niti ne trebaju. A intarder ionako ispod 30km/h ne drži. Također, imam mana 414 s frenom (šumar troosovinac) te smo imali 414 tegljača s intarderom i frenom. Šumar bez intardera ima puno puno jaču frenu od ovog koji ima i intarder, tako da su možda stavljali jače frene na one bez intardera. Ali da, na tom tegljaču je frena bila skoro beskorisna u višim brzinama. 

 

Da "približim snagu" frene - spuštaš se po snijegu recimo drugom sporom nizbrdo natovaren i kad stisneš frenu, kamion otkliže jer kotači skoro "blokiraju" (uspori ih jako).

 

2) feder si neudobni - ne slažem se. navedeni troosovinac je jednako udoban kao scania 6x2 full jastučarka ili actros 2646 6x4 full jastučar. Jer, jastuci su također tvrdi (ipak moraju držati teret), a ne amortiziraju samo oni neravnine. Prvo su tu kotači, zatim jastuci/gibnjevi, zatim jastuci kabine te na kraju zračno sjedalo. 

 

No, kao i u svemu, svatko ima svoje gledište. Ali ako si se vozio bez zračnog sica (spomenuo si da ti nije radio), onda znaš da je to kao da se voziš na panju i tak je svejedno voziš li jastučara ili federaša :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
JuXo kaže...

napucao sam 10 gigi modova, među ostalim i najnoviji 2.0 Promods <3

 Može link za ovaj Winter mod ??

12 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Evo da se nadodam na odgovor od kolege @val

 

Ma nije da frena nicem nesluzi, ali bar u mom slucaju, sve kamione sto sam vozio s frenom su bili katastrofa, tocnije barem frena na njima je bila uzas (MAN 26.281, 32.361, 26.372, 26.422, 26.463) dok kod Mercedesa je frena puno bolja (814, 817, 2628, 2538) pogotovo kod V8 motora ;)
**I opcenito kocnice su kod Mercedesa uvik bile bolje od MANa, s MANom nikako se zaustaviti, cesto se pale, lako je na ovim novijima sa intarderom ,ali oni stariji su bili koma sto se kocnica tice, jedino 361 kojeg sam zadnjeg vozio je imao vrhunske kocnice**

A ovo za voznju kamiona bez zracnog sica, to ne zelim nikome da proba, to je katastrofa, opet govorim, na novijima je cak i mozes izdrzati ako ti sic ne radi, jer imas jastuke na kabini, a na starijim strojevima full federasima, to je perfektna kombinacija za izbiti kamence iz bubrega ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Za sve kolege vozače jedna prigodna slika.

 

Baci pogled ispod suvozačkog retrovizora.

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

ljudi, sta mislite kad ce opet biti igra na akciji na steamu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
RuskeGTT kaže...

ljudi, sta mislite kad ce opet biti igra na akciji na steamu?

 Imaš ovdje https://www.g2a.com/euro-truck-simulator-2-steam-cd-key-global.html , ja samo preko Steama i G2A uzimam

Max1985
13 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

bas sam gledao tamo...nego, cuo sam da na ovu cijenu ide i pdv?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Poz dečki

Imam ets2 1.12 15dlc (click2run) i instalirala sam (nod mapa) mod Afrika i Europa (mario) i kad ocu ucitat profil neće nego izbaci da odaberemo opet profil, anekad se i sruši.

U čemu je problem i kako riješit, googlal sam al Niš

Hvala
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

pozz decki

kamion mi se prevrnuo na stranu sa prikolicom pa ne znam kako da ga isparavim.

vasa pomoc bi mi dobro dosla.

otkacio sam prikolicu i vise je ne mogu prikacit.

ognjenjandric
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2016 12:26 (samsung003).
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
F7 i pozvati vučnu :)
8 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Pozdrav,ovako skino sam ETS 2 sa stranice www.eurotrucksimulator2.com instaliram,uđem napravim profil i kad trebam da izaberem posao

automatski blokira odma nece nigdje i moram da restartujem komp,jel mozda zna neko u cemu je problem,bio bi mu jako zahvalan,LP

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Ali ne reaguje mi kad stisnem F7 to mi je tipka za zvuk i samo se ukljucuje i iskjlucuje.

Kako da pozovem vucnu?

ognjenjandric
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Piše ti na gpsu onaj znakic za "hak" :) i broj kraj njega
10 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Lepe kaže...

Pozdrav,ovako skino sam ETS 2 sa stranice www.eurotrucksimulator2.com instaliram,uđem napravim profil i kad trebam da izaberem posao

automatski blokira odma nece nigdje i moram da restartujem komp,jel mozda zna neko u cemu je problem,bio bi mu jako zahvalan,LP

Ovo je fix... ;)

Battleog - 191silvinjo
12 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Da nema Promods mape, nebi uopce palio ETS2.. ;)

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Koje modove mi preporučujete imam verziju igre 1.2.0.1 neke mape i winter kod neki da može na ovu verziju igre ??

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Teško da ćeš naći modove za tu verziju igre. Od tad do danas se igra drastično promjenila tako da ti je najbolje kupiti original i onda nemaš brige ni sa updateovima niti sa modovima.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Ljudi prodajem Fanatec volan pa koga zanima nek se javi na pm

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Igzy20 kaže...

Teško da ćeš naći modove za tu verziju igre. Od tad do danas se igra drastično promjenila tako da ti je najbolje kupiti original i onda nemaš brige ni sa updateovima niti sa modovima.

 Oke a koje modove preporučavaš za ovu novu verziju 1.22.x ??

9 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Za Winter mod pogledaj stranicu - dvije unatrag, netko je stavio već link ako se ne varam.

Što se mapa tiče definitivno Promods (iako sa ovom novom verzijom ima dosta bugova koliko sam vidio i pošto nisam dugo već igrao, čini mi se da za novu Promods mapu moraš imati oba DLC-a). Od ostalih modova Jazzycat packove za terete i AI automobile.

 

Preporuka stranice za skidanje modova je www.ets2.lt

 

Baci pogled i na prethodne stranice, isto je bilo dosta govora o modovima, pa možda nađeš nešto zanimljivo za sebe.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
hahhaajaads kaže...
Lepe kaže...

Pozdrav,ovako skino sam ETS 2 sa stranice www.eurotrucksimulator2.com instaliram,uđem napravim profil i kad trebam da izaberem posao

automatski blokira odma nece nigdje i moram da restartujem komp,jel mozda zna neko u cemu je problem,bio bi mu jako zahvalan,LP

Ovo je fix... ;)

 Huh ... pa ja ovo uopce ne kuzim a cak tri TU ...

Kakav fix, za cega i za koga ???

 

IDEA is not discovered or undiscovered, it come self, it light !
10 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
suMaper kaže...
hahhaajaads kaže...
Lepe kaže...

Pozdrav,ovako skino sam ETS 2 sa stranice www.eurotrucksimulator2.com instaliram,uđem napravim profil i kad trebam da izaberem posao

automatski blokira odma nece nigdje i moram da restartujem komp,jel mozda zna neko u cemu je problem,bio bi mu jako zahvalan,LP

Ovo je fix... ;)

 Huh ... pa ja ovo uopce ne kuzim a cak tri TU ...

Kakav fix, za cega i za koga ???

 

 Pa vidis da igra  verziju... :)

Battleog - 191silvinjo
10 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Ma u tome i je problem sto ja bas to nevidim, kako ti to vidis da je jogurt ?  

Kaze da je skinuo "sa stranice www.eurotrucksimulator2.com" a to je legalnije nego onaj tvoj fix.

 

IDEA is not discovered or undiscovered, it come self, it light !
Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

**VEČERAS**

 

U 20:30h - EU#3 Balkan truck fest

 

Više o tome - http://ets2c.com/view/39427/bogdan-mne-mannheim-hotel

 

Dođite da nas bude što više!

Javite se na TS3 balkan.ts3pro.com

 

Vidimo se,

GreenTrucker -Transporti Runko-

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2016 15:53 (GreenLife).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Dolazim :) na koji TS da dođemo?

Bilo kuda Opel svuda! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
macgyver 53 kaže...

Dolazim :) na koji TS da dođemo?

 Napisao je Green gore^^ :)

Battleog - 191silvinjo
9 godina
protjeran
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Jel se može multy igrat ak se ne kupi igrica ?
 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Nisam uopce skuzio

Bilo kuda Opel svuda! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
hahhaajaads kaže...

 Napisao je Green gore^^ :)

 

macgyver 53 kaže...

Nisam uopce skuzio

 Uredio je post poslje tvoga ;)

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ETS2 multy nickovi (da se ekipa lakše skupi)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice