Fallout 4

poruka: 2.003
|
čitano: 195.475
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Fallout 4
shimeface kaže...

vrlo jednostavno, neka naprave fallout 4 ekskluzivno za PC najbolje sto mogu...

 

a ne neko sm*ce za konzole pa onda kao PC verziju, sto se upravo i desilo sa recimo skyrimom...

 

znaci prvo PC a onda nek rade sta oce :)

 

LOL, nitko nije toliko lud da baci silne novce u vatru.

 

Problem Skyrima nije što je prvo rađen za konzole nego što varijacije u questovima ima jako malo i nemaš osjećaja da uopće utječeš na svijet oko sebe.

 

Ja želim miks Fallouta NV i STALKER-a, a pošto znamo tko drži STALKER licencu (hint: ime izdavača počinje sa Beth a završava na esda) postoji i neka mala vjerojatnost da ćemo to i dobiti.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Fallout 4
Space kaže...

Jedino što mi se u skyrimu nije svidjelo su što si osuđen na jednu klasu po liku. Barem dok nisu uveli ove legendery skillove, ali ni to nije neko rješenje. Ostalo je sasvim solidno. Skyrim je više sandbox, nego story driven rpg. Ima par dobrih questova, dok je glavna priča kao u svim dosad tesovima, bajka u kojoj junak/inja spašava svijet od uništenja.

 

FNV je puno bolje odrađen od F3 po questovima, likovima i okolišu. Ali opet, nekako se taj engine ne čini baš prikladan za prikaz fallout svijeta. Nadam se da će ako budu radili F4 za next gen konzole malo pojačati na broju likova u sceni, i da malo atmosferu poprave. Radnja F4, ako su dosadašnje informacije točne bi trebala biti nekakvih 120 godina nakon atomskog rata. Bio bi red da barem neko u područje u igri predstavlja nekakvu obnovu civilizacije. Dosadili su više sa razvaljenim ormarima, prašnjavim kućama i neredu u gradovima/selima. Ako je ikako moguće, betsheda bi mogla nabaviti par pisaca koji su radili na prvim dijelovima.

Za Skyrim se slažem. Postoje igre sa bolje napisanim dijalozima, maštovitijim questovima, bolje odglumljenim karakterima, boljim gameplayom... Ali kada se sve te stvari spoje u jednu celinu, što nije ni malo lako, u Skyrimu funkcionišu i više nego solidno. Skyrim je igra koja nema predefinisanih klasa, nego mi sami oblikujemo lika po našoj volji. Stoji i ta da questovi imaju jako malo grananja, mada ih vadi to što im možemo pristupiti na više načina u zavisnosti kakvog smo lika kreirali. Mene Skyrim najviše oduševljava zbog slobode, mogućnosti i istraživanja, zarazan srednjovekovni svet koji ne dosadi tako brzo.

 

Za Fallout se nikako, ali bukvalno "Nikako" ne slažem s tobom, a evo i zašto...

Prvo, jedino što NV ima bolje od Fallouta 3 jeste Hardcore mod (jesti, piti, spavati, sporije lečenje i slično), i više frakcija, možemo dodati i više mogućnosti pri korišćenju oružja, nadograđivanje na primer. Drugo, Creation Engine je zapravo teško nabudženi Gembryo, korišten u Fallout 3/NV i Oblivionu, i sasvim lepo je prikazao radioaktivnu pustoš, makar u trojci, jer u NV je skoro sve zdravo i netaknuto, što mi se ni malo nije svidelo. Sumnjam da Bethesda nebi znala ponovo da izvede taj postapokaliptični svet u CE enginu. Obnova civilizacije? Wtf? Šta bih ja onda radio u Fallout igri u normalnom svetu? Tukao se sa banditima po gradu, kockao se i slično. To za mene nije Fallout. Sve što si rekao da je dosadilo, ja želim. Baš tu prljavštinu, pravo smeće od sveta, još jače i još tmurnije nego u Fallou 3. A glavni akcenat da bude stavljen na preživljavanje. Ako novi Fallout nastavi stopama New Vegasa, pišem propalo... To neće biti Fallout već Talični Tom na divljem zapadu, još konje neka ubace i kaktuse...

15 godina
offline
Re: Fallout 4
Comi123 kaže...
Space kaže...

Jedino što mi se u skyrimu nije svidjelo su što si osuđen na jednu klasu po liku. Barem dok nisu uveli ove legendery skillove, ali ni to nije neko rješenje. Ostalo je sasvim solidno. Skyrim je više sandbox, nego story driven rpg. Ima par dobrih questova, dok je glavna priča kao u svim dosad tesovima, bajka u kojoj junak/inja spašava svijet od uništenja.

 

FNV je puno bolje odrađen od F3 po questovima, likovima i okolišu. Ali opet, nekako se taj engine ne čini baš prikladan za prikaz fallout svijeta. Nadam se da će ako budu radili F4 za next gen konzole malo pojačati na broju likova u sceni, i da malo atmosferu poprave. Radnja F4, ako su dosadašnje informacije točne bi trebala biti nekakvih 120 godina nakon atomskog rata. Bio bi red da barem neko u područje u igri predstavlja nekakvu obnovu civilizacije. Dosadili su više sa razvaljenim ormarima, prašnjavim kućama i neredu u gradovima/selima. Ako je ikako moguće, betsheda bi mogla nabaviti par pisaca koji su radili na prvim dijelovima.

Za Skyrim se slažem. Postoje igre sa bolje napisanim dijalozima, maštovitijim questovima, bolje odglumljenim karakterima, boljim gameplayom... Ali kada se sve te stvari spoje u jednu celinu, što nije ni malo lako, u Skyrimu funkcionišu i više nego solidno. Skyrim je igra koja nema predefinisanih klasa, nego mi sami oblikujemo lika po našoj volji. Stoji i ta da questovi imaju jako malo grananja, mada ih vadi to što im možemo pristupiti na više načina u zavisnosti kakvog smo lika kreirali. Mene Skyrim najviše oduševljava zbog slobode, mogućnosti i istraživanja, zarazan srednjovekovni svet koji ne dosadi tako brzo.

 

Za Fallout se nikako, ali bukvalno "Nikako" ne slažem s tobom, a evo i zašto...

Prvo, jedino što NV ima bolje od Fallouta 3 jeste Hardcore mod (jesti, piti, spavati, sporije lečenje i slično), i više frakcija, možemo dodati i više mogućnosti pri korišćenju oružja, nadograđivanje na primer. Drugo, Creation Engine je zapravo teško nabudženi Gembryo, korišten u Fallout 3/NV i Oblivionu, i sasvim lepo je prikazao radioaktivnu pustoš, makar u trojci, jer u NV je skoro sve zdravo i netaknuto, što mi se ni malo nije svidelo. Sumnjam da Bethesda nebi znala ponovo da izvede taj postapokaliptični svet u CE enginu. Obnova civilizacije? Wtf? Šta bih ja onda radio u Fallout igri u normalnom svetu? Tukao se sa banditima po gradu, kockao se i slično. To za mene nije Fallout. Sve što si rekao da je dosadilo, ja želim. Baš tu prljavštinu, pravo smeće od sveta, još jače i još tmurnije nego u Fallou 3. A glavni akcenat da bude stavljen na preživljavanje. Ako novi Fallout nastavi stopama New Vegasa, pišem propalo... To neće biti Fallout već Talični Tom na divljem zapadu, još konje neka ubace i kaktuse...

Vidi se da nisi odigrao nijedan Fallout osim trice i NV-a. Upravo je ta "mračna atmosfera" i slične "ozbiljne stvari" najveći bethesdini failovi kod F3. Ja bih prije rekao da je "piši propalo" ako četvorku bude radila bethesda umjesto obsidiana. Priča i likovi su najvažniji u fallout serijalu, a svi znamo da je BGS najslabiji baš u tom području. Ne kažem ni da je obsidian napravio remek djelo s NV-om, ali to je bar na tragu onog pravog starog fallouta za razliku od BGS-a koji samo zna napraviti ogroman svijet i ništa više.

15 godina
offline
Re: Fallout 4
Comi123 kaže...
Za Fallout se nikako, ali bukvalno "Nikako" ne slažem s tobom, a evo i zašto...

Prvo, jedino što NV ima bolje od Fallouta 3 jeste Hardcore mod (jesti, piti, spavati, sporije lečenje i slično), i više frakcija, možemo dodati i više mogućnosti pri korišćenju oružja, nadograđivanje na primer. Drugo, Creation Engine je zapravo teško nabudženi Gembryo, korišten u Fallout 3/NV i Oblivionu, i sasvim lepo je prikazao radioaktivnu pustoš, makar u trojci, jer u NV je skoro sve zdravo i netaknuto, što mi se ni malo nije svidelo. Sumnjam da Bethesda nebi znala ponovo da izvede taj postapokaliptični svet u CE enginu. Obnova civilizacije? Wtf? Šta bih ja onda radio u Fallout igri u normalnom svetu? Tukao se sa banditima po gradu, kockao se i slično. To za mene nije Fallout. Sve što si rekao da je dosadilo, ja želim. Baš tu prljavštinu, pravo smeće od sveta, još jače i još tmurnije nego u Fallou 3. A glavni akcenat da bude stavljen na preživljavanje. Ako novi Fallout nastavi stopama New Vegasa, pišem propalo... To neće biti Fallout već Talični Tom na divljem zapadu, još konje neka ubace i kaktuse...

 

Malo fallout previše podsjeća na Hrvatsku. Imaš onu sliku di uspoređuju Japance, koji su nakon nedavne katastrofe ( onaj potres/tsunami prije par godina ) obnovili autocestu u tjedan dana iz totalnog krša, u ne bi rekao da se tu nešto dogodilo. Dok Hrvatsku predstavlja slika odrona kamenja isto na nekoj autocesti... koji godinu dana nisu makli ( ni kada su to snimali).

 

Ne želim da sve obnove. Ali da puste neke tragove da se ljudi trude. Pogotovo kada u tom svijetu ljudi samo negdje vise. Metlu u ruke i obnovi! (primjer CNR i Arroyo u F2). Naravno da neće odmah početi praviti nova auta i kompjutere ( iako i to mogu jer neki pogoni još uvijek rade).

Ni F3 ni NV nisu do koljena atmosferi Fallouta 2, ali u F4 bi se mogli potruditi oko toga, ako ne budu ganjali Teen rating, odnosno Mature, ali sa ciljem prodavanja teen kupcima. Manom engina smatram što bi F4 mogao bio skyrim with guns, kao što je F3 oblivion with guns. Kad smo već kod toga, u F4 bi mogli dodati luk i samostrijel i to sve na metalne projektile. Drva im možda fali, ali željeza i te kako imaju. Rješili bi problem oko tražnja 5 po 5 metaka, tako da možeš pucati 4.3 sekunde iz miniguna.

 

E da, šta mislite o SPECIALU i skillovima u f4. Jel trebaju napraviti nešto slično kao što je već primjenjo u F3 I FNV ili odustati u korist nekog drugog sistema ?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Fallout 4
Alex Mercer kaže...

Vidi se da nisi odigrao nijedan Fallout osim trice i NV-a. Upravo je ta "mračna atmosfera" i slične "ozbiljne stvari" najveći bethesdini failovi kod F3. Ja bih prije rekao da je "piši propalo" ako četvorku bude radila bethesda umjesto obsidiana. Priča i likovi su najvažniji u fallout serijalu, a svi znamo da je BGS najslabiji baš u tom području. Ne kažem ni da je obsidian napravio remek djelo s NV-om, ali to je bar na tragu onog pravog starog fallouta za razliku od BGS-a koji samo zna napraviti ogroman svijet i ništa više.

Tačno. Nisam igrao te prve Falloute, i neću dalje raspravljati o tome. To su potpuno drugačije igre, nego ovi današnji Fallouti... Da su Bethesdini likovi loši to je "bilo" tačno pre Skyrima. Sada se konverzacija odvija bez pauze vremena, likovi se ponašaju mnogo prirodnije, razgovaraju uverljivije, pokazuju više emocija... Bio bih zadovoljan kada bi i u novom Falloutu ostao ovakav vid konverzacije sa likovima. Samo neka ga još malo ušminkaju.

12 godina
offline
Re: Fallout 4

iskreno meni nije nis falilo u NW i F3 engineu

 

 

grafika i tako to mi je najmanje bitna stavka,samo neka ima puno sadrzaja i to je to.

 

nedavno sam igro fallout 2 i to je igretina

 

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Fallout 4
Space kaže...
Manom engina smatram što bi F4 mogao bio skyrim with guns, kao što je F3 oblivion with guns. Kad smo već kod toga, u F4 bi mogli dodati luk i samostrijel i to sve na metalne projektile. Drva im možda fali, ali željeza i te kako imaju. Rješili bi problem oko tražnja 5 po 5 metaka, tako da možeš pucati 4.3 sekunde iz miniguna.

 

E da, šta mislite o SPECIALU i skillovima u f4. Jel trebaju napraviti nešto slično kao što je već primjenjo u F3 I FNV ili odustati u korist nekog drugog sistema ?

Ja Fallout 4 i zamišljam kao Skyrim with guns {#} Sad će sigurno buna protiv mene {#} Dobro ne baš bukvalno, ali pokušajte i vi da zamislite prvo i treće lice sa još boljim animacijama kretanja vašeg lika, dual wield dva različita pištolja i radioaktivni svet. Zvuči primamljivo...

Elem. Neka zadrže SPECIAL sustav, a skilove i perkove neka redizajniraju i izmene.

12 godina
offline
Fallout 4

Meni bi bilo najbolje kad bi bethesda studios i obsidian zajedno radili na novom falloutu, BTW. promijenili su slova na The survivor 2299. sad normalno pise nuclear winter is coming in 4 days...
edit: navodno se nece ni raditi sa Skyrim Engineom vec nekim koji se naziva void... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 6:14 (Rodić).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Fallout 4
Rodić kaže...

Meni bi bilo najbolje kad bi bethesda studios i obsidian zajedno radili na novom falloutu, BTW. promijenili su slova na The survivor 2299. sad normalno pise nuclear winter is coming in 4 days...
edit: navodno se nece ni raditi sa Skyrim Engineom vec nekim koji se naziva void... 

Može izvor?

11 godina
neaktivan
offline
Fallout 4

ima li kakvih novosti, ja ne mogu nista naci......

onaj koji jesam
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Fallout 4
shimeface kaže...

ima li kakvih novosti, ja ne mogu nista naci......

Kolega, nažalost nema... Pardon. Ima. Ali sve fejk do fejka, koje mogu i ja da te lažem.

12 godina
offline
Fallout 4

Nista treba samo jos malo cekati Nuclear winter da vidimo sta su nam pripremili :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Fallout 4
Rodić kaže...

Nista treba samo jos malo cekati Nuclear winter da vidimo sta su nam pripremili :)

A koliko je to još malo? Evo decembar kuca na vrata...

14 godina
offline
Fallout 4

7 decembra 00:00, ako tada na VGX ne najave igru nema nade vjerovatno do e3 2014.

And only as you gasp your dying breath shall you understand, your life amounted to no more than one drop in a limitless ocean!" Yet what is any ocean but a multitude of drops?"|RIP Ryan Davi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Fallout 4

U krivu ste, na VGX ce nesto vjerojatno pokazati, trailer, gameplay mozda... a za : Nuclear winter is coming in 18h 14m 47s bi mogla biti sluzbena najava za igru, cross ur fingers guys :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Fallout 4
hari85 kaže...

7 decembra 00:00, ako tada na VGX ne najave igru nema nade vjerovatno do e3 2014.

Moje neko mišljenje je da će igru najaviti malo pre E3 sajma. A da će na E3-u prikazati prvi gameplay...

12 godina
odjavljen
offline
Re: Fallout 4
Rodić kaže...

U krivu ste, na VGX ce nesto vjerojatno pokazati, trailer, gameplay mozda... a za : Nuclear winter is coming in 18h 14m 47s bi mogla biti sluzbena najava za igru, cross ur fingers guys :)

Daj Bože, mada čisto sumnjam da će biti išta o igri pre E3 sajma. Kao što rekoh, možda samo najava i neki trailer od desetak sekundi i ništa više...

12 godina
offline
Fallout 4

I to je nesto :) i btw. kad Bethesda radi trailer to nije samo trailer to je zlato...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Fallout 4
Rodić kaže...

I to je nesto :) i btw. kad Bethesda radi trailer to nije samo trailer to je zlato...

Hahahaha {#} Apsolutno se slažem. Skyrimov trailer je sve promenio i pomerio granice umetnosti. Kad se samo setim muzike i barbarskog nordijskog hora... Nekoliko minuta od šoka nisam mogao da se pomerim, a tako je i dan danas kada gledam onaj trailer.

12 godina
offline
Fallout 4

Fallout 3, NW, pa jos i Ultimate edition traileri su ono... genijalno

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Fallout 4

Sad mi dođe da nanovo skinem cijelu prokletu Tricu..

Imam je na Steamu, GOTY, no ne znam da li je se može moddati?

 

Mislim na teksture itd..

 

Ne sjećam se više a i iskreno ne znam jer sam zadnji put odigrao pirata (svi DLC-ovi + NV)

 

Za Četvorku mogu samo reći - nadam se da neće zabrljati stvar.

Something witty.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Fallout 4
Comi123 kaže...

Tačno. Trebamo svega više u odnosu na Fallout 3. Što se veličine mape tiče, neka ona bude kao u Skyrimu, tačnije, oko 41 kilometar-kvadratni, jer je ona skoro tri-ipo puta veća nego ona u Fallout 3. Skyrim jeste u nekim segmentima pojednostavljen, ima on svojih mana, ali nije mu bilo teško da kod mene dostigne titulu najbolje igre koju sam igrao u životu do sada. Nadam se da će ga Fallout 4 skinuti s trona. To i očekujem.

Kako bi se reklo,vec ako ce netko skinuti Skyrim,neka ga skine Bethesda Sofworks {#}

12 godina
offline
Fallout 4

Imam na steamu goty, no previse bugova pri instalaciji, not responding etc...

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Fallout 4
Rodić kaže...

Imam na steamu goty, no previse bugova pri instalaciji, not responding etc...

Fakit, stavio sam da se skida.

 

Pukla me strašna nostalgija kad sam pročitao par stvari ode, pogotovo za sam Fallout 3 i Skyrim.

 

Skyrim sam moddao do besvjesti..

 

Anyhow, koliko vidim na interwebzu, F3 legalno kupljen na Steamu se može moddati preko svima nam omiljene stranice

odnosno projekta - NEXUS MODS, ukoliko se ne varam.

 

Gdje mi je Doktor kad ga trebam.. {#}

 

Također, ako izvbace Fallout 4, nadam se da će firma nastaviti podržavati community based modove za svoje igre odnosno igru.

 

 

Something witty.
14 godina
offline
Fallout 4

sta je na kraju bilo s nuclear winter? site je nestao :O

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Fallout 4

http://thesurvivor2299.com/

 

počelo zvonit, ukenjal sam se da nije kaj sa matičnom, jer sam na staroj imal ekscese i srčane sa tim zvukovima, na kraju skužim to na stranici {#}

 

morseov kod?

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Fallout 4

Da, novi morseov kod, sad ga treba desifrirati...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Fallout 4
Rodić kaže...

Imam na steamu goty, no previse bugova pri instalaciji, not responding etc...

Zato {#} radi savršeno.

LOL EUNE: oloferno EUW: A4Teach
12 godina
offline
Fallout 4

Cudo, odi samo na community hub, nasmijes se koliko sranja ima :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice