Far Cry New Dawn

poruka: 78
|
čitano: 15.318
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Far Cry 6
Igra uopce nije velika 18GB.
Ali muci me jedna stvar.
Kad ima puno detalja u igri,pucanjava i tako to,meni slika zastajkuje.
Odma cim sam krenio igrat i cim je krenila paljba, pocelo se to desavat.
Igra mi je automatski sve stavila na High postavke, a imam vRam memorije slobodno da bi mogao igrati i na Ultra.
I slicna stvar mi je i sa COD Black ops.Imam hrpu Vram memorije a COD mi steka i na Low postavkama,a imam novu lenovo legion y530.
Zasto se to dogada uooce mi nije jasno?
Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Far Cry 6

koja grafa, cpu? 

For everything you gain, You lose something else.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Far Cry 6

Nekaj te drugo hebe jer kaj se tog tiče igre su im stvarno vrhunski optimizirane - to im se mora priznat i wildlands i farcry i the division su mi bez greške radile na 4k i na visokim postavkama na GTX1080 - na drugim igrama se baš osjeti da ti treba TI a uredno imaju dosta lošiju grafiku i opet traže više ..

 

Ja nekako čekam skull and bones od Ubi-a to bi moglo biti odlično 

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Far Cry 6
Imam sve osnovno kao vecina legion y530 laptopa.
Procesor i5 8300
8gb ram
Graficka nvidia 1050

Sto je najgore,meni pokazuje da imam slobodno vram memorije,a dogadaju se ta trzuckanja.
A drivere mi nvidijin program automatski pokaze kad izadju novi za skinuti.
Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
13 godina
offline
Re: Far Cry 6

ne znam kak je igra optimizirana, ali iskreno ništ čudno za 1050 još na high. + ako je igra na hdd(5400rpm) tu još može biti trzaja pri loadingu mape.

For everything you gain, You lose something else.
9 godina
offline
Far Cry 6

Nekad, kad je izalazio Far Cry to se čekalo sa iščekivanjem, danas je taj feeling 0 bodova, još jedna reciklaža ubisofta koju naplaćuju 45 eura, evo sad tokom lunar salea uzeo sam far cry 5 samo zato što je bio sitnih 12.5 eura, i čak i tad kad sam ga zaigrao malo je falilo da refundam, koliko je to isprazna igra, sa ispraznim likovima bez emocija, koliko su likovi dosadni, misije repetativne, AI glup, čak i ono što sam volio raditi u prijašnjim nastavcima, loviti životinje pa skidati kožu sa njih i iz toga craftati stvari za više municije, za veći holster weapon itd, u petici ubijete koju životinju samo da prodate i da nadogradite oruzja itd i da dobijet crafting pointse, nakon prve regije sam kupio heli sa miniganima i rješio ostatak igre na brzaka, nebih preporučio nikome osim ako imate baš ekstra slobodnog vremena i nemate šta za odigrati. Ne sumnjam da je i ovo još jedna reciklaža, koliko vidim iz priloženih videa, ubisoft pod hitno mora pronaći nekakvog stručnjaka za nove ideje, jer ovo postaje smješno, likovi ne znaju napraviti igru da ne bude repetativna i slična prijašnjim naslovima do srži. Ajde zadnja 2 AC Creeda su im stvarno bila na mjestu iako se i tu krenu ponavljati radnje no igre su bile stvarno dobre. Prijateljski savijet rađe uzmite neku indie igru tipa subnautica, gdje nećete raditi repetativne gluposti već viđene 1000 puta u igrama unazad 10 godina, već ćete imati onaj feeling uff ovo je novo, onaj osjećaj kad prolaziš kroz sve prvi put. Kažem ubisoft većinom ima problema sa idejama, nisu sposobni da idu dalje od toga da im se misija ne sastoji od prati one tamo pa ih ubij iza ugla, upadni tamo i pobij ih sve, ljudi 2019 je godina, far cry je ostao u 2012 sa vrhunskim trećim dijelom koji je tada donjeo nešto novo, sve poslje toga teška reciklaža.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Far Cry 6

I sam sam si razmisljao da je mozda do HDD-a, kad budem kupovao iduci laptop definitivno mora imati sto veci SSD, jer sam SSD ond min 500gb nije jeftino sad mi uzimat.

Ali recimo GTA 5 mi sasvim odlicno se vrti isto na jakim postavkama.Forza Horizon takoder pomalo zna trzucnuti.

Jedino sto si mislim da je mozda do internet veze, jer mi mob sluzi ko hotspot i tako igram online.Koristim tele2 bezbroj gb, a brzina mi varira

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
12 godina
offline
Re: Far Cry 6

Nisam igrao far cry 5 ali koliko vidim na gtx1050 dropa ispod 30 fpsa HIGH -1080p tako da nije neko cudo da ti dropa i New Dawn...1050 je dobra kartica za light gaming a igre kao Metro exodus,Far cry new dawn,AC odyssey,shadow of the tomb raider ces tesko igrat da ne dropa ispod 30fpsa mozda jedino na HD rezoluciji (1366x768) ali na 1920x1080 tesko bez dropova.Naravno igre kao Rainbow Six , Overwatch,FIFA 19,LS 2019,titanfall 2 tjera bez problema gtx1050 na 1080p jer nisu prezahtjevne kao gore navedene.

i5 8300h je dobar procesor , sumnjam da bi dobio neka poboljsanja ugradivanjem SSD , mozda 2 fpsa vise jedino bi ti dosta brze ucitavalo mape(skratio bi loading time).

Gta V je izasao 2013 ne moze se usporedivat sa igrom iz 2019.

11 godina
offline
Far Cry 6

I sto mislis da bi mogao napraviti po tom pitanju?

Da smanjim kvalitetu igre na low/normal ili da smanjim rezoluciju?

 

Sada sam stavaio grafiku na Normal i malo je bolja situacija, ali mi je bas glupo kaj imam hrpu vrama slobodno a ne mogu igrati kako bog zapovijeda bez da trzucka.

 

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Far Cry 6

Mozes provjerit u MSI afterburneru da li koristi gpu usage na 99-100% ukoliko je tako najbolji fix je da smanjis detalje i rezoluciju.Dobra stvar je sta ne bi smio imat bottleneck jer je cpu i prejak da tjera gtx 1050 i ukoliko imas normalne temprature mozes biti zadovoljan masinom.

2. Sto mozes napravit je overclock gpu-a sa +135mhz na core i +200-300mhz na memory , mozda dobijes nesto stabilniji FPS.

 

Ja imam gtx 1060 sa 6gb i moze na Very high ali meni ipak bolje odgovara 4gb High setting , nazalost Vram nije najvaznija stavka u usporedivanju GPU.

Danas za ugodne igranje naslova kao Far Cry 5 , Shadow of the tomb raider itd... treba barem GTX 1060, RX580 i GTX 980m moze jos prozvakat neke novije naslove sve ispod toga ce tjerat blize 30fpsa nego 60fpsa...

 

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Far Cry 6

zar je FC6 izišao?

I <3
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Far Cry 6

New dawn spinnoff.

11 godina
offline
Far Cry 6

Idemo polako redom da probamo rjesit problem.

Skinuo sam afterburner i vec imam problem.

Nigdje nemam opcije Show on screen display! Znaci da mi pokazuje rezultate dok pokrenem igru..kako sada to?

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Far Cry 6

moraš stisnuti pored naziva da ti se pojavi kvačica "in osd" i moraš imati instalirani Riva tuner i u njemu stisni pri vrhu show on screen display

12 godina
offline
Re: Far Cry 6

Moras instalirat i Riva Tuner statistics server.

11 godina
offline
Re: Far Cry 6
Pokusat cu sa time kasnije onda.
Ostavio sam sada renderirati gameplay u Vegas pro, sto sam danas igrao Far cry te sam upalio task manager i CPU se koristi 100%.
Sad vidjet cu kakav ce rezultat biti u tom programu kad pokrenem igru.
Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Far Cry 6
Daleko je to od laptopa za gaming ako se igraju malo jače igre. Ne znam što si toliko zapeo za taj vram kao da je on jedini bitan.
1050 ni u desktop verziji ne može tjerati nove AAA igre na high a kamoli ta mobilna verzija.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Far Cry 6
A ne razumijem se toliko u komponente pa zato.
Taj laptop je izasao prosle jeseni i ja ga uzeo odma cim je izasao.
Mislim, ima minimalne zahtjeve za far cry. Cak i vise nego dovoljne.
Igram sad na normalnim postavkama, ono lutam,ubijam ljude, mislim da sad kad se igra malo ustimala da sad puno bolje radi.
Grafika mi i dalje dobro izgleda.
Nemam nekih vecih trzaja.

Al strasno kako me zivotinje gananju, veprove i medvjede je tesko ubit sa obicnim puskama, pucam na njega on jos navali na mene.
Uglavnom, meni je ovo prezabavno.
Prvo se ucim ovako istrazivajuci svijet i rjesavajuci te sporedne male misije,rjesavajuci se negativaca sto me hoce ubiti,oslobodam svoje ljude, skupljam stvari...a kasnije budem isao na one glavne misije.
Ludnica :)
Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Far Cry 6
Sjećam se Far Cry 1 kada sam igrao. Ludnica. Završio igru pa ponovo, drugi put ispočetka. Završio drugi put pa treći ispočetka. To je bilo nešto novo u to vrijeme.
Far Cry 2 u Africi, ludilo ali ne kao jedinica. Onda je došla trojka eeee ta me razvalila. Trojka je bila remek djelo s „definicijom ludila“. Kada bi rekao „I hate this Fucking heat, somebody just shoot me“ a onda ga ja s leđa par rafala. Četvorka u Indiji jašeš slonove nije mi to to. Do dijela u igri kada se duhovi pojavljuju u misiji u pećini e onda je bilo dobro.
Evo meni petica bezveze pa čak mi i Primal bio baš dobar i kraftanje i sve ali ova petica mi jako teško pala. Nabavio i bolji laptop i bolju grafulju ali me stvarno zapilalo.
Ako nisu nešto novo izveli u New Dawn onda je to samo reciklaža
12 godina
offline
Re: Far Cry 6
mp3david kaže...

Idemo polako redom da probamo rjesit problem.

Skinuo sam afterburner i vec imam problem.

Nigdje nemam opcije Show on screen display! Znaci da mi pokazuje rezultate dok pokrenem igru..kako sada to?

 na slici vidim 0 mV i 0 celzija sto znaci da ti ne vidi grafiku uopce tj nema drivera . Prvo to sredi 

9 godina
offline
Re: Far Cry New Dawn
Meni je isto Primal bio dobar ako nista drugo bar je ponudio nesto novo. Super su mi bile toljage malo za promjenu, a imali smo i u svakom području boss fight. Mnogi pljuju po primalu ali nakon 3 je jedini dobar ostalo su reciklaze 3ke
9 godina
offline
Far Cry New Dawn

užasno je na što je spao far cry. baš što je netko gore napisao, kad je prije izlazio pa to je bilo iščekivanje, a ovo sad blagi užas tiha jeza, meni je čak taj primal bio ok isto iz razloga jer je drugačiji, i sviđala mi se ta postavka da čovjek još nije osigurao svoje mjesto i da je preživljavanje upitno. al ovaj far cry 5, ja sam to igrao dok nisam ubio onog prvog brata, ta igra nema apsolutno ništa novo, generične negativce, priča već ispričana , lijep je bio svijet to priznajem, ali ništa u toj igri mene nije vuklo da nastavim dalje, 7 sati igranja sam skupio, nakon toga mene takva igra ne može zanimati. 

 

ovaj new dawn vidim ista priča, opet se borimo protiv nekog kao jakog neprijatelja, opet im uništavamo baze, kao neki poušaji random encountera, ubacili su par novih kao postapokaliptičnih oružja i te dvije blizanke i to bi sad kao trebalo biti zabavno. 45 EURA?? to je sramota

 

mislim ja iskreno nisam došao ovdje hejtat nekog ili igru, nemam takve navike i tko voli nek izvoli, dapače ima možda mlađih igrača koji nisu nikad isprobali stare far cryeve, ali sam morao ispucati frustraciju kad se sjetim kakav je far cry bio. kak im nije palo na pamet malo promijeniti stvari, pa ako već stavljaju neki postapokaliptični svijet prekopirati far cry 2 pa ubaciti nekoliko frakcije pa da mi možemo birati s kim bi surađivali, trgovali, borili se, pa nam ubaciti opciju da budemo zli i odvratni, da mi budemo negativac igre. a ne ovo jebote, imamo dobre i loše, ne može biti plastičnije

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Far Cry New Dawn
Ovo je najmanje posla za najvise novaca. Proslo svrseno vrijeme je kada su danas najvece kompanije radile igre sa srcem. Samo lova i lova, sve ostalo je sporedno..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Far Cry 6
MGloc kaže...

Mozes provjerit u MSI afterburneru da li koristi gpu usage na 99-100% ukoliko je tako najbolji fix je da smanjis detalje i rezoluciju.Dobra stvar je sta ne bi smio imat bottleneck jer je cpu i prejak da tjera gtx 1050 i ukoliko imas normalne temprature mozes biti zadovoljan masinom.

2. Sto mozes napravit je overclock gpu-a sa +135mhz na core i +200-300mhz na memory , mozda dobijes nesto stabilniji FPS.

 

Ja imam gtx 1060 sa 6gb i moze na Very high ali meni ipak bolje odgovara 4gb High setting , nazalost Vram nije najvaznija stavka u usporedivanju GPU.

Danas za ugodne igranje naslova kao Far Cry 5 , Shadow of the tomb raider itd... treba barem GTX 1060, RX580 i GTX 980m moze jos prozvakat neke novije naslove sve ispod toga ce tjerat blize 30fpsa nego 60fpsa...

 

 

 

 Evo danas sam odradio test preko afterburnera, i rezultat je takav da mi se gpu graficka koristi do 99%, rama je zauzeto oko 6GB,na low postavkama imam 60fpsa, a na normal i high mi ide do nekih 52fpsa, cpu mi ne ide do 100%, stalno varira, imam osjecaj da je problem do procesora?

 

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
5 godina
offline
Re: Far Cry 6
mp3david kaže...

 

 

 

 Evo danas sam odradio test preko afterburnera, i rezultat je takav da mi se gpu graficka koristi do 99%, rama je zauzeto oko 6GB,na low postavkama imam 60fpsa, a na normal i high mi ide do nekih 52fpsa, cpu mi ne ide do 100%, stalno varira, imam osjecaj da je problem do procesora?

 

 Pa vidis i sam da ti je graficka udarila u plafon.

12 godina
offline
Re: Far Cry New Dawn
Pa suština i je u tome da grafička bude na 100% a procesor ne. To je idealan scenarij. Ako imaš 50 ak fps na high tako i ostavi i ne zamaraj se
11 godina
offline
Re: Far Cry New Dawn
Ma nema smisla.Igram tako kako igram.
Igra steka kad su neke scene pune pucacine i kad ima puno pokreta i radnji.
Stavio sam na Low i opet se to dogada.
Igra sve super lijepo izgleda,vrti se na low u 60fpsa,ali kad recimo prikupljam stvari i tu sekundu kad nesto prikupim ili kad je neka paljba,dogodi se da padne ispod 15-20fpsa.
Znaci tad je to katastrofa.
Malo sam se preso sa kupnjom novih igrara
Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Far Cry 6

Ne trebas se cuditi zato jer igrica nije dovoljno optimizirana.

Ja imam 32Gb rama i dvije gtx 1070 pa mi zna stekat na 55 fps

Ako igru ubrzo optimiziraju mogli bi je svi igrati da ne steka

5 godina
neaktivan
offline
Re: Far Cry New Dawn

Mozes otici u Nvidiu control panel i namjestit da imas i do 90/100fps

Ako imas jedan gpu,mozes imat do 70/80 mozda,zavisno o tvom specsu pc-a

11 godina
offline
Re: Far Cry New Dawn

Gdje to u control panelu?

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice