Farming Simulator 2013

poruka: 3.453
|
čitano: 953.585
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
500 mb
12 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

dobro su napravili igru,ima sličnosti sa ski regionom zbog onih pomoćnih zadataka :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013

pa to ti je isto simulator za održavanje skijališta sa strojevima,a ovo neznam,ja kad upišem jednom cd-key vise nemoram

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Farming Simulator 2013

evo igram na medium i super je, digo se kredit za jos jednu zemlju i sad se samo sije i kombajnira .................btw kupite onu horschovu sijačicu 3m s njom se može direktno sijati bez pripreme {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

SAVJETI:

 

-Ona 3 mala zelena traktora koja dobijete na početku prodajte (NAJBOLJE je da odete sa njima do shopa, tamo ga parkirate na označeno mjesto i prodate direktno jer tako dobijete 20% više novaca) govorim to jer vam netrebaju na početku, a za kasniju igru su pre slabi. 2 dobijete na farmi (koja je prazna).

 

-Na početku dobijete 4 silosa sa raznim žitaricama : žito, ječam, uljana repica, kukuruz. Žito (wheat) i ječam(barley) obično vozite u mlin (mill) zbog najveće ponuđene cijene cijene, canola (uljana repica) vozite u  pivnicu (inn) i kukuruz na teretni vlak (freight yard)

 

-NEMORATE orati prije sadnje, morate samo proći kultivatorom. Oranje se koristi za proširenje zamljišta (OBAVEZNO zaorajte po rubovima zemljišta tako da ga povećate besplatno ;) ali obratite pozornost na drveće u blizini, nemojte da vam zemlja bude blizu drveta jer se kasnije zaposleni radnici koji neće moći okrenuti)

 

-U poćetku igre kupite najjeftinijeg viljuškara sa pripadajućim vilicama. Jer ćete dobivati zadatke da premjestite paletu na neko mjesto u zadanom vremenu, dobije se prilično puno novca za početak, na taj naćin možete zarađivati dodatno sve dok vas ne naživcira mehanika viljuškara i prodate ga (kao ja :) ) garantirano ćete isplatiti viljuškar nakon 4 zadatka. Kasnije ćete dobivati misije za košnju trave.

 

-Možete spojiti 1,2 ili više prikolica jednu za drugom.

 

-Na početku nemojte kupovati nikakve životinje (osim kokoši) jer su vam potrebni dodatni strojevi za stoku.

 

-OBAVEZNO kupite najjeftiniju špricu (fertilizer spreader) jer vam povećava prinos, pa ćete relativno brzo isplatiti špricu (ovisno o površini zemlje koju imate). Špricanje vam povećava prinos za cca 50%. Možete špricati prije ili poslje sadnje (ali prije oranja/kultiviranja) i prije nego vam se polje bude spremno za žetvu.

 

-Ne preporučujem sadnju kukuruza jer je najjeftiniji i kukuruz se najčešće koristi za pravljenje silaže (hrana za stoku).

 

-Za one koji imaju problema sa radom zaposlenih radnika: radnici će vam npr vršiti u koso jer ste vi tako namjestili kombajn prije nego što ste im zadali posao. Zato je PREPORUČENO da samo ovršite barem dio prvog reda tako da možete poravnati kombajn sa rubom zemljišta tj. da vam radnik nastavi tako vršiti.

 

-Ako radnik počne raditi u koso, nemojte ga zaustavljati nego ostavite da završi cjelu njivu, kada završi možete lako sami ovršiti ono što mu je ostalo. 

 

-Ako pogriješite sa oranjem i proširite njivu previše (npr pre blizu drveta gdje se radnik nemože okrenuti) jednostavno uzmite sijačicu i posijte djetelinu (travu) preko tog mjesta.

 

-sa 7 i 8 se mjenja koliko će vrijeme ići brzo u igri (preporučam da na početku stavite x15 ili x30 jer sa x5 trebate jaaako dugo ćekati dok naraste to što ste posadili. Kasnije možete smanjiti jer ćete imati puno više zemlje i nećete sve stići ako vrijeme ide pre brzo.

 

 

-Sa F1 gasite prozor gore lijevo koji prikazuje kontrole vezene za opremu

 

-Sa home palite rotaciju

 

 

-Sa Num 5 i 6 mijenjate poziciju svijetala (zbog nekog glupog razloga samo na high i very high postavkama možete upaliti sva svijetla odjednom)

 

-Možete i namjestiti tempomat sa 1,2,3 i 4. 1:oranje, sađenje, kultiviranje, 2:vršenje,špricanje, baliranje, 3:vožnja, 4:vršenje (2 i 4 su iste brzine)

 

Ovdije imate detaljne upute i savjete, ako imate volje za proučavanjem.

http://www.supercheats.com/pc/walkthroughs/farmingsimulator-walkthrough01.txt

 

Za sve ostale savjete otiđite do telefonske govornice gdje imate upute i savjete za 12 tema.

 

 

Ako netko ima pitanja neka slobodno pita.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2012 18:48 (headshot).
Moj PC  
7 0 hvala 15
11 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

skinuo sam full verziju s partis.si, ali ne mogu nikako da nađem product key. Pa ako netko može pomoći. Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013

moze li mi neko reci koja je kultura najisplativija :D

15 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013

Vrlo dobro pitanje, ali sa obzirom da svaka kultura ima različiti prinos po hektaru, teško je reći, ali treba znati da ako postoji najisplativija kultura onda bi svi samo nju sadili (npr canola). Canola NIJE najsplativija, tj nije onako kako većina misli "pošto je najskuplja idem ja samo to stalno sadit". Ne, ima jako mali prinos po hektaru pa je zato skupa.
evo podatci koje je jedan igrač istražio, tako da je spojio 2 polja (15 i 16) i mjerio koliko je dobio koje kulture (sa špricanjem).

 

 

Canola 13,265

Wheat 26,542

Barley 24,401

 

 

za kukuruz još nezna, (objavit ću tu kad bude znao)

 

Tu se vidi da canola daje duplo manje prinosa, pa ako možete zaključit da nije najisplativija, tj nema duplo veću cjenu od žita(wheat).

 

SAVJET: Nemojte saditi stalno isto jer će se potražnja za tom kulturom smanjiti, zato je najbolje saditi različito, u početku to nije tako značajno kad imate relativno malo prinosa.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
sibusic0 kaže...

skinuo sam full verziju s partis.si, ali ne mogu nikako da nađem product key. Pa ako netko može pomoći. Unaprijed hvala

Product key poslan u pm ;)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013

Hvala na odgovoru :) najbolje onad pšenicu sijati :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013

mislim Pšenicu pa neku drugu kulturu da uvijek nebude isto radi smanjenja prinosa :)

11 godina
offline
Farming Simulator 2013

Moze mi neko poslat key u poruku

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

dali mi ko moze poslat cd key jer cijeli dan pokusavam nac i nista

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

ja ne razumijem za šta se koristi koji stroj..pa ako neko ima volje mi objasnit..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013

sta mislite jeli isplativo krompire i repu sadat ?  jeli se za njih vise dobiva od ostalih kultura ?

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
19pero87 kaže...

sta mislite jeli isplativo krompire i repu sadat ?  jeli se za njih vise dobiva od ostalih kultura ?

 

kako se to sadi?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
19pero87 kaže...

sta mislite jeli isplativo krompire i repu sadat ?  jeli se za njih vise dobiva od ostalih kultura ?

 

Savjetujem da ako želiš saditi krompir ili čećernu rebu, bolje sadi repu, jer sa beračem za krompir bereš samo 1 red, dok sa beračem za rep bereš puno više. (govorim o prvim/najjeftinijim beračima)

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
Modern kaže...

ja ne razumijem za šta se koristi koji stroj..pa ako neko ima volje mi objasnit..

Šta te najviše zanima? Ima mnogo strojeva.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
12 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

a neznam..ja sam ono totalni bot za tu igricu..meni dosadi jer neznam šta bi radio u njoj..

tako da ne razumijem se baš u te strojeve..znam da ih ima puno..al neznam ti ni kako objasnit koji me zanima haha..

svi :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Farming Simulator 2013

ja sam krenuo (težina medium) tako da sam prodao samea, 3 kramera i plugove i požeo sam pšenicu i kupio prikolicu 21000l i raspršivač za gnojivo - jeftinije od šprice i mislim da je isto što se tiče povečanja prinosa. i onda pun pogodak - digo jos kredit i kupio zemlju do (mislim da je 14) oko 2 hektra koštala je oko 100 000. cijena canole 1000 - 1200, ostale kulture 400 - 600 i zaključio canola najisplativije. skoro požeo svu canolu kad tamo dolazi poruka da na željeznici nude extra cijenu za canolu sljedečih 6 sati, ja pogledam cijena 1770 {#}. imao sam oko 28 000l canole i profit nije mogao biti bolji. odma se kupuje horsch sijačica 3m za koju netreba priprema, sije se direktno, i kombajn claas dominator (skinuo mod). a što će biti dalje vidjet ćemo........

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

Ja jos debelo grcam u kreditu... Ali na hard postavkama..   Skoro isti pocetak hehe ko kolega prodao same-a, i tri ona mala.. nesto dao za kredu i kupio špricu.. uzeo jos 50 000 kredita i kupio neku zemlju oko 1 hektar velicine.. i sad pomalo sadim svaki put drugo.. na toj hektarskoj zemlji uglavnom vrtim psenicu i jecam.. a na onoj maloj uvijek canolu jer kad je velika potraznja za njom uvijek izvucem neke pare... hehe 

Sad mi je prvo na redu neka veca sejacica.. uglavnom sve sam radim jer me radnik puno kosta a i kamata kredita je velika tako da se mucimo... :)  Pozz svim seljacima {#}

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
luka1991 kaže...

ja sam krenuo (težina medium) tako da sam prodao samea, 3 kramera i plugove i požeo sam pšenicu i kupio prikolicu 21000l i raspršivač za gnojivo - jeftinije od šprice i mislim da je isto što se tiče povečanja prinosa. i onda pun pogodak - digo jos kredit i kupio zemlju do (mislim da je 14) oko 2 hektra koštala je oko 100 000. cijena canole 1000 - 1200, ostale kulture 400 - 600 i zaključio canola najisplativije. skoro požeo svu canolu kad tamo dolazi poruka da na željeznici nude extra cijenu za canolu sljedečih 6 sati, ja pogledam cijena 1770 {#}. imao sam oko 28 000l canole i profit nije mogao biti bolji. odma se kupuje horsch sijačica 3m za koju netreba priprema, sije se direktno, i kombajn claas dominator (skinuo mod). a što će biti dalje vidjet ćemo........

Gdje skidaš modove? I jel rade modovi od 2011?

16 godina
offline
Re: Farming Simulator 2013

Jel može netko staviti ikone sa imenima kultura (engleski/hrvatski), kužim pšenicu, ječam i kukuruz ostalo ne.

 

Također me zanima zašto nemogu zaposlit radnika na fertilizer spreader?

Bolje loš dan na pecanju nego dobar na poslu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2012 11:24 (kovaos).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
kovaos kaže...

Jel može netko staviti ikone sa imenima kultura (engleski/hrvatski), kužim pšenicu, ječam i kukuruz ostalo ne.

 

Također me zanima zašto nemogu zaposlit radnika na fertilizer spreader?

Canola = uljana repica

Potato = krompir

Sugar beet = šečerna repa

 

Nemožeš za sve radnje zaposliti radnika, kao npr špricanje, baliranje, skupljanje bala, košenje itd.

16 godina
offline
Re: Farming Simulator 2013

Dali se isplati kupiti stroj za baliranje i prodavat bale i ako da gdje se prodaju?

Bolje loš dan na pecanju nego dobar na poslu.
11 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

Može mi netko reći gdje mogu prodati repu i krumpir?

Noću je hladnije nego vani
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

moze mi neko poslat svoj save game? hvalaa

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013
Moze mi neko poslat key u poruku. HVALA
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013

zanima me kako mogu vidjeti cijene kultura ? da znam gdje cu odvesti :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013

pozdrav...imaš link da mi ga pošalješ da si skinem farming simulator 2011?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice