FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

poruka: 486
|
čitano: 817.091
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
12 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Evo još jedan skroman opis od mene:

 

Xii(2004.god)

 

Minimum system requirements:

CPU:800 MGhz Pentium 3 , Amd Athlon or eqvivalent

RAM:128 MB 

VGA-32 MB Direct 8.1 complicant video card,ATI Radeon(7000-9800),Nvidia Geforce(2-Fx)

OS:Windows 98,ME,2000,XP

 

 

Recommended system requirements:

CPU:1 GHz Pentium 3 ,AMD Athlon or equivalent

RAM:256 MB

VGA-32 MB Direct 8.1 complicant video card,ATI Radeon(7000-9800),Nvidia Geforce(2-FX)

OS:Windows 98,ME,2000,XP

 

 

 

Recenzija:

 

Ne previše poznat fps iz 2004.godine,čija je najjača strana svakako unikatan grafički stil. 

Priča se ispočetka čini previše klišejizirana,ali kasnije stvari sjednu na svoje mjesto. 

Priča je prezentirana putem stripovskih sekvenci,koje se savršeno uklapaju u igrin stil.

U ulozi smo tajanstvenog muškarca s oznakom XIII,na ramenu.Čovjek se nekak onađe na 

plaži,gdje ga u lošem stanju,pronalazi zgodna cura koja,ga odvodi do svog stana.

U stan ubrzo upadnu nekakvi likovi čiji je zadatak eliminirati našeg lika,koji ipak uspijeva

pobjeći ,te kreće prema banci Winslow,da bi saznao što je posrijedi. Čak sam i previše 

rekao,čini mi se.. Uglavnom,priča je sasvim solidno odrađena,premda nije remek-djelo.

Isto vrijedi i za gameplay,koji ne nudi nikakve spektakulatne trenutke,ali je zabavan.

Igra je klasični fps,uglavnom.Oružja su dosta klasična(pištolj,sačmarica...),a AI 

protivnika je prosječan. 

 

Najjača strana igre je svakako grafički cartoonish stil.Igra jedostavno izvrsno izgleda,

čak se i prikazuju bang,tres,i slični zvukovi ,što dodatno približava igru stripovima.

Zvučna podloga je solidna,voice-acting ništa posebno.

 

Ocjena(Metacritic)-72

Subjektivna-79

 

Igra je dobra,izdvaja se zbog grafike,ali je ipak moglo bolje.Gameplay je previše standardan.

 

Par slika:

Roćka
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2012 10:29 (Roćka).
Moj PC  
1 0 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

 Evo još jedna:

 

 Terrorist takedown 2 U.S Navy Seals(2008.godina)

 

 

 Minimum system requirements:

 CPU:Processor 1.7 GHz

 RAM: 512 MB

 VGA:Ati Radeon 9000 or Geforce 4 with 64 MB Ram

 OS:Windows 2000/XP/Vista/7

 

 

 Recenzija: 

 

 Riječ je o drugom nastavku Terrorist Takedown serijala,koji dolazi iz low-budget devolpera City Interactive,čije

 igre se nikad nisu uspjele izdvojiti iz prosjeka,što vrijedi i u ovom slučaju. TT2 ,naime,ne nudi ništa revolucionarno,

 a usudio bih se reći da je jedna od najjednoličnijih igara koje sam igrao. Priča praktički ne postoji,ubačeni su

 nekakvi teroristi,pa specijalci koji se ,kao,bore za dobobit Amera,te Američka vojska. Doduše,igra je toliko kratka 

 da nije bilo smisla  ubacivati konkretnu radnju. Vće na samom početku ,možete primjetiti jedan od najvećih problema

 u igri,a to je neravnomjeran  balans težine. Naime,ja sam samo u prvom nivou(zbog lošeg dizajna nivoa,ne zbog manjka skilla)

 poginuo bar 20 puta,a u ostatku igre možda jednom. Da ne spominjem nemaštovit ,te previše linearan level-design. 

 Oružja je zabrinjavajuće malo:pištolj,AK47,M4,granate,sačmarica,što u kombinaciji s već navedeni manama dovodi do monotonije.

 Igra koristi grafički engine iz FEAR 1,al iisti nije nikako napredovao po pitanju izgleda,čak bih rekao da izgleda lošije.

 Zvučna podloga je također prosječno odrađena,a AI protivnika je slab. Trajnost kampanje je poražavajuća-nekih 2-3 sata uvrh glave.

 Igra ima i MP komponentu,ali,da budem iskren,nakon ovakvog SP-a,ni ta komponenta me nije zanimala.

 

 

 Ocjena(Metacritic)-38

 Subjektivna-65

 

 U svakom pogledu prosječna i prekratka igra ,s premalo sadržaja.Igrajte ako nemate pametnijeg posla,ili ako morate odigrati svaki mogući fps.

 

 Par ss:

 

 

 

 

 

Roćka
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

I još samo jedna:

 

 Red Orchestra Osfront 41-45(2006.godina)

 

 Minimum system requirements:

 CPU:1.2 GHz or equivalent

 RAM:512 MB

 VGA:64 MB DX9 compliant

 OS:Windows 2000/XP

 

 Recommended system requirements:

 CPU:2.4 GHz

 RAM:512 MB 

 VGA:128 MB DX9 compliant with PS 2.0 support

 OS:Windows XP/Vista/Vista 64

 

 

 Recenzija:

 Poprulično zapostavljen WW2 mp fps,koji je prvotno služio kao mod za Unreal Tournament 2003.

 Nakon solidnog uspjeha,igra je postala stand-alone. Nžalost,malo ljudi je čulo za ovu igru,ponajviše

 zbog nedostatka jačeg marketinga,te brutalnosti koja je odbila dosta igrača naviknutih na arkadne fps igre.

 Krivulja učenja u ovoj igri je vrlo strma.Novopečeni igrači moraju imati puno strpljenja,pošto će u početku

 pogibati svako-malo. Igra sadrži i offline MP protiv botova,koji ,baš kao i UT ,ima dosta modova težina

 koje će igru učiniti izazovnijom.Doduše,zbog slabog AI-a protivnika offline mod preporučujem samo kao 

 pripremu za MP. Što se modova tiče,treba spomenuti da nema klasika kao DM,TDM,već na mapi postoje 

 određena područja koja morate obraniti/osvojiti. Igru otežavaju odlično osmišljena oružja,točnije 

 balistika,koja na početku može dosta živcirati novake,al ikad se naviknete,kreće prava zabava. 

 Damage sustav je također dosta dobro odrađen,bolje usmjereni meci ubijaju odmah,a također možete ostati

 ranjeni u nogu,ili pak ruku,kad če vas medic trebati izlječiti. Također su pristutna ivozila(Jeep,tenkovi),koja

 pridonose atmosferi. Igra ,naravno,koristi Unreal Engine 2.5(ispravite me ako se varam,pošto s ne sjećam točno)

 

Ocjena(Metacritic)-81

Subjektivna-92

 

Igra koja vas na početku može lako naživcirati ,al ikad se uvježbate,zabava je zajamčena.

 

Evo i slika:

Roćka
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Serious Sam 3: BFE

 

Serious Sam 3 je zadnji nastavak u SS serijalu. Sufiks "BFE" označava "Before First Encounter", dakle radnja se odvija prije prvog susreta (prvog nastavka uopće).

 

Igra počinje dosta polako i vrlo sporo, u urbanom dijelu i u početku se provlačite kroz uske prostore, ceste, zatim kasnije i labirinti i potpuno zatvoreni prostori, pa na kraju do opet sve jako otvorenih prostora, pustinja, i sl.

 

Gameplay se nije mjenjao pretjerano. Gameplay je evoluirao iz SS:SE i FE, a ne iz SS2. Odbačen je u potpunosti dječiji look i cijela igra okoprilike djeluje kao nastavak FE i SE, a ne SS2. Što je pozitivna stvar. Također cijeli HUD je sličan HD reizdanjima, a i mnoga oružja su također ista. Novost je što od sada imamo i mellee attack, koji može izgledati prilično krvavo kod nekih protivnika. Općenito su oružja redizajnirana iz starih nastavaka, sa nešto drugačiji recoil-om i izgledom, no poznata su od prije. Protivnici su isto tako grafički evoluirani, sa mnogo više poligona i puno ljepše sada izgledaju nego u HD nastavcima. Tu su također i mnogi novi protivnici, od kojih neki izazivaju prilično jak šok jer iskaču iznenadno i javljaju se u zatvorenim prostorima (obično tamnim). Podsjeća ponekad na Doom serijal.

 

MP je gotovo pa isti ostao kao i kod HD reizdanja, tu je standardni Coop, Deathmatch, i razni drugi modovi. Ništa se bitno nije promjenilo, uglavnom SS3 nije igra koju ćete kupiti zbog MP.

 

Grafika je bolja nego u HD reizdanjima, no ništa posebno. Optimizacija je solidna, iako je mogla biti dosta dosta bolja pri povećanju detalja (što i ne rezultira baš znanto boljim izgledom).

 

Sve u svemu, SS3 je solidan, no nažalost niti blizu boom kao FE i SE u svoje vrijeme. Na igri je vidno uloženo truda, vraćeno je puno toga na stare staze, atmosfera je na mjestu, no kritike stoje na prilično loš leve dizajn (pogotovo u početku igre), te nedostatak pravog humora na kakav smo navikli kod FE i SE.   Bolje od SS2 svakako, ali nažalost ništa posebno.

 

Ocijena (metacritics): 72/100

Ocjena (subjektivna): 70/100

 

+ Zanimljivo na momente, solidno dugačak SP, dosta velik broj neprijatelja, unčikovita anti-piratska zaštita

- Loš level dizajn, optimizacija, na momente dosadno i monotono

 

 

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
 
1 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Na popis dodan i  Blacklight Retribution (negje poznatiji kao Blacklight: Tango Down 2) koji je izašao prije par dana.

Blacklight Retribution Blacklight Retribution
When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
0 0 hvala 2
11 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Ajme meni, zašto je ovakva KORISNA tema zamrla?

Hrpa korisnih komentara i mini recenzija na jednoj hrpi.

 

Neko drugo vrijeme, dok je moglo se nekaj pametno napraviti na forumu, i pročitati ...

 

Nažalost autor teme je neaktivan, pa ne vidim kako bi mogli osvježavati listu sa linkovima na rece unutar teme osim moderatora.

Dižem temu iz mrtvih i tim putem molim nekog sa trunkom vremena od modova da se posveti ovoj listi igara (ima i RPG, TPS pedia i sl. na forumu).

Moj PC  
2 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice