FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

poruka: 486
|
čitano: 816.961
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
15 godina
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
scorpion667 kaže...

Samo tako nastavite. Čim i ja uhvatim malo slobodnog vremena bacit ću se opet na opise.

 

P.S. luckyluke - prepravio sam ti ja ocjene pošto je dogovor od početka da se ocjene uzimaju sa metacritica. Npr. za Metro 2033 -> http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/metro2033?q=metro%202033 . Inače, odlični opisi.Namigiva

Hvala,inače ovo su više nešto kao recenzije.Namigiva

Nije ih meni problem složiti i napisati nego treba za to imati vremena.Osmijeh

Nadam se da će ih u dogledno vrijeme biti još od mene,a sljedeća bi mogla biti Code of Honor 3.Cool

Keep this topic alive!
14 godina
odjavljen
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Half Life Blue Shift

Half Life je planetarno poznata igra i vjerovatno najbolji FPS. Nakon izdavanja originala, 1998. godine proizvođač igre Valve se bacio na izradu Half Life 2 i Source Engine, dok je drugom timu (Gearbox Software) odobrio izradu ekspanzije Blue Shift, uz korištenje Half Life (linceciranog Quake) engine-a. Inače. Blue Shift je druga ekspanzija za Half Life (prva je bila Opposing Fronts), a sljedi istu priču kao i u originalnom Half Life-u, no ovog puta sve te događaje gledamo iz ugla lika Barney-a. Dakle, kao i original sva se igra odvija u klaustrofobičnom Black Mesa istraživačkom centru. Grafički igra je unaprjeđena u odnosu na prvi dio (uduplan broj poligona i teksture veće rezolucije), a ostatak igre je ostao isti. Posjećujemo vrlo slične lokacije, sa istom umjetnom inteligencijom i protivnicima. Ukoliko ste ljubitelj priče HL-a ova ekspanzija otkrit će neke zanimljive detalje iz prvog djela, ali generalno igra je u svemu prosječna ostalom, ni blizu toliko spektakularna kao prvi HL. Ocjena: 71

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2010 14:39 (Weky).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Operation Flashpoint: Resistance

Operation Flashpoint Resistance je ekspanzija za originalni Operation Flashpoint. Ova ekspanzija uključuje poboljšane zvućne, vizualne, efekte te poboljšani mutliplayer sa novim mapama i nekim značajkama. U singleplayeru, igra se po priči odvija tri godine prije originalnog Cold War Crisisa, a igramo u ulozi Victora Troskog. Kao singleplayer, igra je gotovo pa ista kao i originalni Flashpoint, sa boljom grafikom, no u osnovi rječ je o praktički istoj igri. U multiplayeru, igra donosi par novih mapa i to je to. Igra je po pitanju bugovitosi nešto bolja od originala, pa tome bilježimo jedan plus jer je original bio prepun bugova. Prije instalacije ove igre potrebno se posjedovati originalni Operation Flashpoint Cold War Crisis sa zadnjim patchom (1.91). Igra je pravi vojni simulator, i ukoliko vam nesmeta grafiku koju je vrjeme pregazilo ovu igru se itekako i dan danas ispalti odigrati, ukoliko ste naviknuti na mehaniku igranja jedan-metak-ubija. Svaka preporuka za ovaj expansion pack. Ocjena: 77

Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
protjeran
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Weky kaže...

Half Life Blue Shift

Half Life je planetarno poznata igra i vjerovatno najbolji FPS. Nakon izdavanja originala, 1998. godine proizvođač igre Valve se bacio na izradu Half Life 2 i Source Engine, dok je drugom timu (Gearbox Software) odobrio izradu ekspanzije Blue Shift, uz korištenje Half Life (linceciranog Quake) engine-a. Inače. Blue Shift je druga ekspanzija za Half Life (prva je bila Opposing Fronts), a sljedi istu priču kao i u originalnom Half Life-u, no ovog puta sve te događaje gledamo iz ugla lika Barney-a. Dakle, kao i original sva se igra odvija u klaustrofobičnom Black Mesa istraživačkom centru. Grafički igra je unaprjeđena u odnosu na prvi dio (uduplan broj poligona i teksture veće rezolucije), a ostatak igre je ostao isti. Posjećujemo vrlo slične lokacije, sa istom umjetnom inteligencijom i protivnicima. Ukoliko ste ljubitelj priče HL-a ova ekspanzija otkrit će neke zanimljive detalje iz prvog djela, ali generalno igra je u svemu prosječna ostalom, ni blizu toliko spektakularna kao prvi HL. Ocjena: 71

Zašto screenshot od Dark Messiah of Might and Magic?

14 godina
odjavljen
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan

Ispričavam se, krivu sam sliku stavio, ukucao sam u google HL Blue Shift i on je tu izbacio :(

Hvala na ispravci.

16 godina
neaktivan
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Weky kaže...

Ispričavam se, krivu sam sliku stavio, ukucao sam u google HL Blue Shift i on je tu izbacio :(

Hvala na ispravci.

Ma dogodi se svakomeNamigiva. I meni se zalomilo par puta pa bi me netko od forumaša obavjestio o grešci preko PP-a.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
15 godina
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Code of Honor 3:Desperate Measures

 

Minimalni sistemski zahtjevi:

• DirectX 9.0c or higher (included on the DVD)

• Pentium 4 2.0GHz processor or equivalent

• 512 MB RAM (Windows XP/2000), 1024 MB RAM (Windows VISTA)

• GeForce 5700 or Radeon 9700 128 MB graphics card

• 3.0 GB of free hard drive space for installation

 

Code of Honor 3:Desperate Measures je FPS kojeg potpisuje City Interactive,ne baš poznati i iskusni razvojni tim koji je napravio predhodna dva CoH-a.

CoH3:DM je klasični FPS.

Priča je osrednja.

Globalna kriza se širi. Izbijaju neredi širom svijeta, teroristički napadi se višestruko povećavaju, veliki su neredi i nesigurnost na ulicama, vlada socijalna kriza.

Predsjednik Francuske blagoslovio je vaše akcije u kojima ćete se morati sukobiti s malo poznatom terorističkom skupinom koja je ozbiljno poljuljala temelje države.

Ista teroristička skupina širom svijeta masovno krade naoružanje, a i oteli su šest članova francuskog senata što dodatno tako destabilizira cjelokupnu mirovnu situaciju.

U svakom slučaju, imat ćete pune ruke posla i neće vam biti nimalo lako, u to budite uvjereni.

Nažalost,igra je u svakom segmentu osrednja.

Krenimo od gameplaya.

 

Makar su se gp traileri pokazivali zanimljivim,igra djeluje totalno suprotno.

Kretanje likova je nekako loše i plastično.

Ugođaj napucavanja je sličan kao u Metrou 2033,čak nešto i gori!

Na protivnicima ćete gubiti dosta živaca da ih savladate jer su uistinu žilavi i teško ih je sravnati sa zemljom.

Zvuk je vrlo iritantan a glazba se nikako ne uklapa u cijelu igru.

Jedino što pali su headshotovi koje nije lako pogoditi pošto su protivnici vrlo živahni.

Jedina svijetla točka je grafika.

Lijepa je i brza te će se na slabijim strojevima pokretati u maksimalnim postavkama.

Moguće je da vas od igre zaboli glava pošto je grafika vrlo šarena.

Nekima će takva grafika "sjesti",nekime neće.

Interakcija sa okolinom je nikakva.

Sve se svodi na prikupljanje određenih predmeta i to je sve.

 

Na kraju mi samo preostaje reći da je igra vrlo loš prizvod koji ne vrijedi vašega vremena.

Zaigrajte ju samo ako vam je vrlo dosadno i ne znate što biste od sebe.

 

 

+:grafika,optimiziranost

-:plastično kretanje,slaba interakcija,zvuk,glazba,osjećaj pucanja

 

Ocjenu na metacriticu nisam našao,pa ako netko nađe molio bih da se nadopuni.

Keep this topic alive!
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2010 16:02 (luckyluke).
Moj PC  
2 0 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Killing Floor

 

It’s a co-op survival horror game. Up to 6 players in online co-op mode, or just you, on your own, playing the Solo mode. The aim - cleanse each area of zombies, in waves, until you get to the last one. The Big One. The Patriarch. Then exterminate him, too. Actually, they aren’t "zombies". They are the left-over "specimens" from a cheap and dirty government program to clone soldier-monsters. The basic ones will just munch on your arm and try to disembowel you. The bigger ones were the first ones they tried arming. Nothing much. (sorry nisam mogao naci na hr)

 

Ocjena:71 

Everybody wants to go to heaven, but nobody wants to die.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2010 0:11 (Living.Dead).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Pa moga si bar prevesti...

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Living.Dead kaže...

Killing Floor

 

It’s a co-op survival horror game. Up to 6 players in online co-op mode, or just you, on your own, playing the Solo mode. The aim - cleanse each area of zombies, in waves, until you get to the last one. The Big One. The Patriarch. Then exterminate him, too. Actually, they aren’t "zombies". They are the left-over "specimens" from a cheap and dirty government program to clone soldier-monsters. The basic ones will just munch on your arm and try to disembowel you. The bigger ones were the first ones they tried arming. Nothing much. (sorry nisam mogao naci na hr)

 

Ocjena:71 

Hvala na opisu ali nažalost nemože biti uvažen dok ne bude na hrvatskom jeziku. Bilo dovoljno da napišeš osnovne stvari o igri i to je to.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
15 godina
moderator
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Living.Dead kaže...

Killing Floor

 

It’s a co-op survival horror game. Up to 6 players in online co-op mode, or just you, on your own, playing the Solo mode. The aim - cleanse each area of zombies, in waves, until you get to the last one. The Big One. The Patriarch. Then exterminate him, too. Actually, they aren’t "zombies". They are the left-over "specimens" from a cheap and dirty government program to clone soldier-monsters. The basic ones will just munch on your arm and try to disembowel you. The bigger ones were the first ones they tried arming. Nothing much. (sorry nisam mogao naci na hr)

 

Ocjena:71 

 

Killing Floor - 2009

 

Killing Floor je punokrvna pucačina u prvom licu s odličnom grafikom i pomalo zastrašujućom atmosferom. Morate preživjeti u teškim vremenima, negdje tamo u uvijek mračnom i vlažnom Londonu.
Priča se vrti oko jednog naučnika kojemu su pobjegli "uzorci" koji su u stvari eksperimentalni organizmi koji će se razmiliti po gradu i širiti strahote. Vi s još pet igrača (maksimalno) morat ćete očistiti grad od ovih čudovišta. E, tu sad dolazimo do samih borbi u kojima će se obilato koristiti različita oružja protiv vrlo žilavih čudovišta, njih devet vrsta, koji imaju zube, kandže, ali i motorke, bacače raketa i druga oružja.
Igra vas od samog starta stavlja u vrlo napetu situaciju. Uz vaših maksimalno 5 kolega morate preživjeti xy valova sve težih i težih zombija/mutanata

S tehničke strane radi se o provjerenom Unreal Engineu, grafički izgleda solidno.

Ako volite pucačine, k tome obojene u horor boje, ovo je igra za vas.

 

Ocjena - 71

 

 

    Minimum:

 

          o OS: Windows 2000/XP/Vista
          o Processor: 1.2 GHZ or Equivalent
          o Memory: 512 MB RAM
          o Graphics: 64 MB DX9 Compliant
          o Hard Drive: 2 GB free hard drive space
          o Sound: DX 8.1 Compatible Audio

 

Recommended:


          o OS: Windows 2000/XP/Vista
          o Processor: 2.4 GHZ or Equivalent
          o Memory: 1 GB RAM
          o Graphics: 128 MB DX9 Compliant with PS 2.0 support
          o Hard Drive: 2 GB free hard drive space
          o Sound: Eax Compatible

 

 

,
,

http://bfbc2.elxx.net/stats/pc/%5BHR%5Dpirat
16 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Cryostasis : Sleep Of Reason  (2009)

 

Jedan od neprimjećenih bisera 2009. godine. Igra od koje su mnogi odustajali već na početku jer im se činila spora i nezgrapna. Radnja igre odvija se 1981. godine na Arktiku. Ledolomac "North Wind" je zapeo u ledu a ubrzo se pojavljujete vi (Alexander Nesterov) i počinjete istraživati što se dogodilo na brodu. Već prva scena u igri je impresivna. Vi se na saonicama probijate kroz snježnu mećavu i pokušavate doći do broda. Taj dio je toliko dobro napravljen da će i vama ubrzo zahladiti pa makar bili i u najtoplijoj prostoriji. Nakon toga igra malo uspori tempo i , kao što sam već rekao, tu mnogi odustanu. Zašto? Kretnje lika su nekako prespore, pogotovo ispočetka dok nemate nikakvog oružja. Moram priznati da sam i ja odustao prvi put, ali nekoliko mjeseci poslije sam joj odlučio dati drugu šansu i sam sam sebi rekao da drugi put neću osuditi igru dok se ne dočepam barem pištolja i nekakve puške. I tada sam se ugodno iznenadio. Kretnje su postale samo za nijansu brže ali to mi više nije bilo bitno jer sam se bio već lagano navikao na tu usporenost. Nakon nekog vremena postati će vam jasno da su te kretnje namjerno izvedene tako da se savršeno uklapaju u igrinu atmosferu.

A kakva je općenito atmosfera? Meni osobno je ovo jedna od najatmosferičnijih igara ikada. I ne samo meni, mnogi igrači diljem svijeta tvrde istu stvar. Odlična i bolesna priča (nemojte da vas obeshrabi što ništa ne shvaćate jer se negdje otprilike na polovici igre počinje shvaćati), odlični zvučni efekti (škripanje broda, krckanje i lomljenje leda, udaranje valova i mećave od trup broda, klackajući zvuk lanaca, zavijanje vjetra itd.) i što je najvažnije - klaustrofobični level dizajn. Zapravo je nevjerovatno koliko raznovrsan dizajn može biti strpan u ovaj jedan brod.

Što se samog gameplaya tiče možemo navesti i još par zanimljivih stvari. Nema standardnog health bara, već imate nekakav termometar koji vam pokazuje koliko se ohladilo vaše tijelo, pa trebate iskorištavati svaki izvor topline da bi se ugrijali. "Mental Echo" je još jedna stvar koja pripomaže raznovrsnosti gameplaya. O čemu se tu radi? Kada naiđemo na mrtvo tijelo nekog člana posade možemo proživjeti njegove zadnje trenutke života i pokušati ga spasiti. Ovi dijelovi su jako napeti i genijalno su osmišljeni. Prvih nekoliko je manje-više dosadno, ali nakon nekog vremena postanu nevjerovatno zanimljivi.

Grafika u igri je odlična kao što možete vidjeti na slikama, a napomenuo bih još i da igra podržava nvidijin Physx.

I što još na kraju reći...... Ako ste (kao ja) prebrzo odustali od igre zbog njene tromosti i nejasne priče (sjetite se - tek od polovice igre stvari postaju jasnije) propustili ste jedno odlično i horroričnoCool singleplayer iskustvo. Cryostasis definitivno zaslužuje drugu šansu.

 

Prosječna ocjena: 69/100

Moja ocjena: 90/100

Minimalna konfiguracija: Pentium 4 3 GHz ili Athlon 3000+ , 1 GB RAM, ATI 9800 ili nVidia 6800

Gameplay video ->

Recenzija (BUG)-> http://www.bug.hr/master/rec/cryostasis/94457.aspx

Video u kojemu se uspoređuju efekti s upaljenim i ugašenim Physxom ->

Tema o igri na forumu -> http://www.bug.hr/forum/topic/pc-igre/cryostasis/19803.aspx

 

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2010 20:06 (scorpion667).
Moj PC  
5 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Zaboravia si Solider of Fortune II:Double Helix ( Gamespot ocjenio s prosjekom 8.3)

 

EDIT: Igra je izasla 2007 godine.

Ja sam toliko cool da ne trebam potpis
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2010 22:08 (Hexler4).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Hexler4 kaže...

Zaboravia si Solider of Fortune II:Double Helix ( Gamespot ocjenio s prosjekom 8.3)

 

EDIT: Igra je izasla 2007 godine.

Nisam ga zaboravio, a igra je izašla krajem 2002. god. Gledao si krivu godinuNamigiva

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
14 godina
neaktivan
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
scorpion667 kaže...
Hexler4 kaže...

Zaboravia si Solider of Fortune II:Double Helix ( Gamespot ocjenio s prosjekom 8.3)

 

EDIT: Igra je izasla 2007 godine.

Nisam ga zaboravio, a igra je izašla krajem 2002. god. Gledao si krivu godinuNamigiva

Hahahah LoL ja glupan virujen Wikipediji..-.- Odsad cu gledat na sluzbenim stranicama..Osmijeh

Ja sam toliko cool da ne trebam potpis
15 godina
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Hexler4 kaže...
scorpion667 kaže...
Hexler4 kaže...

Zaboravia si Solider of Fortune II:Double Helix ( Gamespot ocjenio s prosjekom 8.3)

 

EDIT: Igra je izasla 2007 godine.

Nisam ga zaboravio, a igra je izašla krajem 2002. god. Gledao si krivu godinuNamigiva

Hahahah LoL ja glupan virujen Wikipediji..-.- Odsad cu gledat na sluzbenim stranicama..Osmijeh

Vjerojatno si mislio na ovo "A sequel titled Soldier of Fortune: Payback, made by Cauldron HQ was released for Microsoft Windows, PlayStation 3 and Xbox 360 in 2007."

14 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Zašto neko ne napravi popis opisanih igara? Mogu ja? Dali ste sve igre opisali Osmijeh? Jel se može još opisivati?

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Daniman123 kaže...

Zašto neko ne napravi popis opisanih igara? Mogu ja? Dali ste sve igre opisali Osmijeh? Jel se može još opisivati?

Pa opisane igre imaju link na opis. one koje nemaju link te slobodno opiši.

If i had a dollar for every brain you don't have, I'd have one dollar! Squidward Tentacles
16 godina
neaktivan
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
Daniman123 kaže...

Zašto neko ne napravi popis opisanih igara? Mogu ja? Dali ste sve igre opisali Osmijeh? Jel se može još opisivati?

Popis opisanih igara je nepotreban jer se na prvoj stranici jasno vidi koje igre su opisane a koje ne.

 

I da, može se još opisivati i moći će se sve dok se ne popune sve igre na listi. Prije nego što pođeš opisivati neku igru provjeri da li je prije opisana.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
14 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Rogue Warrior

 

Minimum System Requirements

OS: Windows XP/Vista

Processor: Pentium 4 @ 3.4 GHz or Equivalent

Memory: 1 GB (2 GB for Vista)

Video Memory: 256 MB (NVIDIA GeForce 7900/ATI Radeon X1800)

Sound Card: DirectX Compatible

DirectX: 9.0c

Keyboard and Mouse

DVD Rom Drive

 

Recommended System Requirements

OS: Windows XP/Vista

Processor: Intel Core 2 DUO E6400 (2.13 GHz) or AMD Athlon Equivalent

Memory: 2 GB

Video Memory: 512 MB (NVIDIA GeForce 8800/ATI HD2900)

Sound Card: DirectX Compatible

DirectX: 9.0c or 10

Keyboard and Mouse

DVD Rom Drive

 

Igra se je radila 3 godine! Imali smo velika oćekivanja a dobili smo jedno od najvećih razoćaranja 2009. godine! No krenimo redom, vi ste Dick Marcinko, izdavaći su htijeli napraviti pravovoga macho muškarca ali su dobili super seljaka. Da, Marchinko tokom igre konstantno psuje, totalno je antipatićan i nimalo zanimljiv. Što se tiće radnje ona se odvija u Sjevernoj Koreji 1986. godine, na samome poćetku Dick ostaje sam i pretvara se u ubijajuću mašinu. Dick može pucati iz 5-6 pušaka koje nisu ni malo autentićne, može se skrivati, iako nema potrebe jer vas neprijatelji ionako nevide, no vi ga koristite jer i nije tako loš. Dick je u stanju bacati neprijatelje od okolne predmete i kidati ruke na 20-ak brutalnih naćina. Umjetna inteligencija totalno narušava igrivost, naime neprijatelji ne reagiraju na granate koje bacate, treba vam povelika kolićina olova da ga ubijete, i nema animacija otpadanja udova. Neprijatelji su zapravo hodajuće mete nemogu vam skoro ništa (nema borbe za goli život napetosti nićega). Sigurno mislite da je kraj lošim dojmovima e pa nije! Uz katastrofalan osjećaj napucavnja dolaze i poneke interakcije a to su otvaranje vrata i pritiskanje gumbova, tko još želi stiskati gumbove užas! Level dizajn je dosadan vucarate se po koje kakvim skloništima i tvornicama sve djeluje isto! Grafika je katastrofa, uz konstantno psovanje neprirodni likovi, trzave animacije, katastrofalni modeli,nema detalja,loše teksture; jedino što je dobro je pokoji moment sjenćanja. Glavni dojam je loš nema pozitivne strane, igra nudi 2-3 sata igre, i ništa više! Ovaj naslov zaobilazite u širokom luku!

Moja ocjena:1,5/10

MetaCritic ocjena:29/100

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2010 10:56 (Daniman123).
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

daniman,rekli smo da ćemo score-ove uzimati sa MetaCritica.Namigiva

 

MetaCritic score:29/100

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
luckyluke kaže...

daniman,rekli smo da ćemo score-ove uzimati sa MetaCritica.Namigiva

 

MetaCritic score:29/100

I napisati minimalnu konfiguraciju za pokretanje igre. Pa ako nije problem...Namigiva

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
14 godina
odjavljen
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

scorpion667, dodaj Serious Sam HD Second Encounter na popis igara (2010.) - igra je izisla ima desetak dana, 30.4.

EDIT:Zanemarite poruku, stavljeno je medu listu.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2010 8:58 (Weky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Daniman,evo ovo dodaj u svoj post

 

Rogue Warrior:

 

Minimum System Requirements

OS: Windows XP/Vista

Processor: Pentium 4 @ 3.4 GHz or Equivalent

Memory: 1 GB (2 GB for Vista)

Video Memory: 256 MB (NVIDIA GeForce 7900/ATI Radeon X1800)

Sound Card: DirectX Compatible

DirectX: 9.0c

Keyboard and Mouse

DVD Rom Drive

 

Recommended System Requirements

OS: Windows XP/Vista

Processor: Intel Core 2 DUO E6400 (2.13 GHz) or AMD Athlon Equivalent

Memory: 2 GB

Video Memory: 512 MB (NVIDIA GeForce 8800/ATI HD2900)

Sound Card: DirectX Compatible

DirectX: 9.0c or 10

Keyboard and Mouse

DVD Rom Drive

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do dan
luckyluke kaže...

Daniman,evo ovo dodaj u svoj post

 

Rogue Warrior:

 

Minimum System Requirements

OS: Windows XP/Vista

Processor: Pentium 4 @ 3.4 GHz or Equivalent

Memory: 1 GB (2 GB for Vista)

Video Memory: 256 MB (NVIDIA GeForce 7900/ATI Radeon X1800)

Sound Card: DirectX Compatible

DirectX: 9.0c

Keyboard and Mouse

DVD Rom Drive

 

Recommended System Requirements

OS: Windows XP/Vista

Processor: Intel Core 2 DUO E6400 (2.13 GHz) or AMD Athlon Equivalent

Memory: 2 GB

Video Memory: 512 MB (NVIDIA GeForce 8800/ATI HD2900)

Sound Card: DirectX Compatible

DirectX: 9.0c or 10

Keyboard and Mouse

DVD Rom Drive

Budem dodao nema problema, ovo mi je prva recenzija sory bude druga bila bolja Namigiva

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
14 godina
odjavljen
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Deus Ex : Invisible War

Developer: Ion Storm

Izdavač: Eidos

Deus Ex: Invisible War je nastavak originalnog Deus Ex-a. Igra se pojavila 2003. godine i bila je poprilično razočarenje. Iako je priča bila donekle zanimljiva, ovaj nastavak su upropastili preveliki zahtjevi naspram prosječne grafike, lose odraden hitbox, losa umjetna inteligencija, popriličan broj bugova i općenito cjela igra je bila slabašna. Jedina stvar koju igru spašava je priča koja prati originalni Deus Ex, no sve ostalo je daleko ispod razine prvog Deus Ex-a. Nazalost o ovoj igri se nema puno toga za rec, ako se zelite uvjeriti probajte sami, no generalno budite spremni na razocarenje naspram prvom Deus Ex-u.

Ocjena: 80

Minimalni Zahtjevi: 1,3Ghz Procesor, 256MB RAM, Grafička kartica sa podrškom za DirectX 9, 2GB slobodnog prostora na HDD-u.

 

 

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Vietcong

 

Velike mape

Iz naslova možete zakljućiti da se radnja odvija za vrijeme Vietnamskoga rata, kroz 20-ak uzbudljivih misija pretrćavati će te kišne prašume,livade i ostalo. Ta podrućija su ogromna pogled seže miljama daleko.No to je dvostruki mać skoro ni u jednoj mapi nismo mogli naći odredište (mape gotovo da nema), stalno smo lutali kao sljepci te je zbog toga igra bila zamorna.

 

Umjetna (ne)inteligencija

Što se tiće vaših suboraca oni su katastrofa, naredbe koje im zadajete jednostavno ne izvršavaju kako treba, što više nekada ih uputite na desni dio oni odu u ljevi strašno. Oni su samo smetnje. No inteligencija oponenata je nešto bolja, no samo ako su udaljeni od vas onda se skrivaju,pretrćavaju te koliko toliko razmišljaju, no ako vam dođu na manje od 20 metara neznaju šta će, u nekim situacijama vam okrenu leđa i pucaju prema drveću.

 

Tehnićka strana

Tokom cjele igre ćete se napucavati kroz kakve šume i livade. Fizika je katastrofa nemožete proći kroz niti jedan grm niste u stanju ubiti neprijatelja dok leži kraj grma ili visoke trave. Animacije su trzave. Oružija su super autentična te je zabavno napucavati neprijatelje.Zvuk će vas iznenaditi neprijatelji prićaju deru se,ćujete šuštanje cvrćaka zvuk je uglavnom dobar.Grafika je loša te su teksture su male rezolucije, modeli loši te nema nikakvih boljih strana.

 

Ne iskorišteni potencijal

Igra ima potencijala  no kvari ju AI, Loša tehnićka strana. Igra je igriva no neće vas iznenaditi. Ova igra je za par popodneva i koje igranje sa prijateljima.No igra nudi zabavu, i raznovrsne misije to bi vam moglo odužiti igranje. Igra je namjenjena užem krugi, ako nemate ništa pametnije dajte Vietcongu šansu.

 

 

Minimum System Requirements
OS: Windows 98/ME/2000/XP
Processor: 700 MHz
Memory: 256 Mb
Hard Drive: 1.8 Gb free
Video Memory: 32 Mb
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 8.1
Keyboard
Mouse
DVD Rom Drive

 

 

Optimal System Requirements

Sve iznad minimalne

 

MetaCritic:74

Moja ocjena: 52

 

 

 

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2010 11:34 (Daniman123).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Necrovision: Lost Company

 

Neoćekivana kvaliteta

 

Ovih dana nevidimo ''dobrih'' igara koje su izdane samo za PC. No stigao je Necrovision. remake staroga necrovisiona. Rijeć je o dijelu nezavisnoga tima koji su napravili igru neoćekivane kvalitete. Zašto je necrovision tako dobar, krenimo redom.

 

Radnja igre

 

Po stoti put ulazite u 2. svijetski rat, da svima je lagano muka od ovoga, ali u Lost Company nije. Zašto? Prvenstveno zbog neiskorištenosti potencijala u drugim igrama, vi ste u stanju udarati nogama,palicama, toljagama ili drugim hladnim oružjem dok pucate iz puške. Koga vi toćno pucate? Pucate zombije koji su dosta orginalno napravljeni, što daje ogromnu kolićinu zabave, zombiji se raspadaju dio po dio, te vam pružaju dovoljnu količinu krvi.

 

Gdje tamanimo zombije?

 

Leveli nikada nisu dosadni, nude sasvim dovoljnu kolićinu zabave. Svaki level je poseban na svoj naćin. Sa zadovoljstvom primjećujemo da su leveli puni tematskih promjena (u jednom djelu se borite u ruševinom a u drugom u užarenoj lavi). Stoga leveli nikada nisu dosadni. Sadržaja ima puno, u jednom djelu ćak vozite avion, ne ovo nije simulacija ali je odlićan osjećaj brzine. Svaki level nudi nešto novo.

 

Tehnikalije

 

Pošto ga radi nezavisni tim sasvim je pristojna. Nije najbolja ali su efekti frcanja krvi dosta dobri. Fizika je isto tako zadovoljavajuća. Modeli nisu loši a teksture su isto pristojne. Grafika je užasno brza. Zvuk je uredu. Od tehnikalija nećete biti prezadovoljni, a ni razoćarani

 

Ima li mana, kakav je dojam ukupni

 

Pošto je radi nezavisni tim, nema ''velikih'' mana, AI nije baš pametan no to je opravdano zbog nedostatka buđeta. Vaši suborci su ustanju vam pomoći mlate zombije te je ugodno skriptirano. Još jedno iznenađenje, igra ima multyplayer, da nudi još par dana zabave! Dali se isplati kupiti igru?Naravno igra je orginalna,zabavna, i povoljna svega 20-ak amerićkih dolara. Podržite ovaj proizvodi živjela orginalnost

 

MetaCritic Score: 62/100

Moja ocjena: 85/100

 

 

Minimum System (Specs) Requirements For NecroVisioN: Lost Company:

Operating System: Microsoft® Windows® XP Service Pack 2, Vista (Operating System must be up to date with the latest patches)
Processor: Intel Pentium 4 2.4GHz or AMD Athlon 64 +2800
Memory: 1GB RAM (Microsoft® Windows® XP) / 1.5GB (Microsoft® Windows® Vista)
Hard Drive: 8GB free hard drive space
Video Card (graphics): 256 MB Video RAM or greater with DirectX9 Pixel Shader 3.0 support (NVIDIA GeForce 6600 or ATI Radeon X1600 or better)
Sound Card: DirectX 9.0c compliant soundcard, plus speakers or headphones
DirectX: DirectX 9.0c
DVD-ROM

 

Recommended System (Specs) Requirements For NecroVisioN: Lost Company:

Operating System: Microsoft Windows XP Service Pack 2, Vista (Operating System must be up to date and include the latest fixes)
Processor: Intel Core 2 Duo 1.80GHz or AMD X2 5000+ or better
Memory: 2GB RAM or more
Hard Drive: 8GB free hard drive space
Video Card (graphics): NVIDIA GeForce 8800 series or ATI Radeon HD 38xx series or better
Sound Card: DirectX 9.0c compliant soundcard, plus speakers or headphones
DirectX: DirectX 9.0c
DVD-ROM

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 20:19 (Daniman123).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

@scorpion667,zaboravio si uvrstiti u 2009.godinu igru Shellshock 2:Blood Trails

 

Recenzija:

 

Shellshock 2:Blood Trails(2009)

 

 

Minimum sysem requirements

 

OS: Windows XP/Vista

Processor: Dual Core @ 3GHz or higher single core processor

Memory: 1 Gb

Hard Drive: 8 Gb free

Video Memory: 256 Mb

Video Card: GeForce 7600+ / ATI Radeon 1800+

Sound Card: DirectX Compatible

DirectX: 9.0c or 10

Keyboard

Mouse

DVD Rom Drive

 

Još uvijek pamtimo vremena kad je žanr survival horrora ima vrlo jasna pravila.

Igrač je bio u ulozi nemoćnog lika koji je spašavao živu glavu od horde neprijatelja,bez da je pritom raspolagao arsenalom naoružanja kakvog se ne bi posramila niti američka vojska.

Igrajući takve igre osjećali smo se uplašeno,klaustrofobično.I to nam se sviđalo.

 

Shellshock 2 deklarira se kao survival horror i doista,prilično je strašan.

Nažalost,pritom ne govorimo o napetoj priči i sablasnoj atmosferi,već o igri kao takvoj-počevši od koncepta,preko AI-a i dizajna razina pa sve do borbr,apsolutno svaki dio ove igre je očaj!

 

Radnja Shellshocka 2 smješta nas u žarište Vijetnamskog rata,gdje smo stavljeni u ulogu američkog vojnika u potrazi za misterioznim teretom poznatim kao Whiteknight i vlastitim bratom,koji je ranije sudjelovao u sličnoj misiji i iz nje se vratio polumrtav.

 

Shellshock se donekle drži na okupu zatvorenim prostorima,gdje mjestimično naglo iskakanje kosookih neprijatelja i zombija,u kombinaciji sa neprestanim žestokim bombardiranjem i kricima suboraca,može iznenaditi,no igra se na otvorenom pretvara u trećerazrednu pucačinu bez mozga i pameti.

Čitavo iskustvo tada se svodi na bezglavo trčanje po bojišnici,primanje neprijateljskih paljbi sa svih strana i očajničke pokušaje da se dokuči iz kojeg smjera ona dolazi.

Umjesto straha i tjeskobe,osjećati će te beskrajnu frustraciju!

 

Neprijatelji su nespospobni za manevre složenije od trčanja po jednom pravcu,tako da se igrač od samog početka osjeća nadmočno.

Tome dodatno pridonosi činjenica da se u prvih 10 minuta moguće dokopati 4 različitih puški i dva tipa montiranih topova.

 

Posljednji čavao u Shellshockovom lijesu je tehnička prezentacija-zvuk je neuvjerljiv i jadan,glazbe više nema nego ima,grafika uspijeva biti ispod svakog kriterija,a istovremeno hardverski zahtjevna

 

Izbjeći u ŠIROKOM luku!

 

Metacritic score:35/100

Cover Cover
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2010 15:23 (luckyluke).
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

Serious Sam HD The Second Encounter

Riječ je o remakeu originalnog SS:TSE iz 2002. godine. Igra je identična prethodniku, ali ovog puta je uradena u novom engineu kodnog imena - Serious Engine 3. O igri nema puno rječi, osim da je grafika jako dobra, igra identična, a igra podržava i coop mod igranja. Ukoliko vam je mrsko igrat TSE zbog stare grafike, ovo je prava stvar za vas jer cete igrati istu igru uz dobru grafiku. Zaključak je prilično jasan, ako ste veliki ljubitelj SS seriala, mozda cete ovu igru jos jednom preci uz bolju grafiku, a svi oni koji tek trebate postat fanovia SS seriala, odigrajte ovaj dio što prije da se uvjerite u kvalitetu hrvatskog proizvoda.

Minimalna konfiguracija: P4 3GHz/AMD Athlon, 1GB RAM, nVIDIA Geforce 6600/ATi Radeon X800.

Preporučena (iz iskustva, za max detalje pri nekoj prosjecnoj 1680x1050 rezolucij): Core 2 Duo 2,5GHZ/AMD Athlon X2 3GHZ, 2GB RAM, GeForce 8800GT/Radeon 3870

Ocjena (Gamespot): 7.9

 

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.5.2010 15:35 (Weky).
Moj PC  
4 0 hvala 4
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice