Guild Wars 2

poruka: 8.363
|
čitano: 1.141.414
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Guild Wars 2

Na kojem serveru igrate ? 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Guild Wars 2

Većina Hrvata su ti na Gandari

16 godina
offline
Re: Guild Wars 2
razermario kaže...

Dali ima vise igraca u gw2 ili d3... ? Posto cujem da je d3 mrtav... 

 

D3 je odlična igra i po gameplayu je meni osobno više fun od gw2. NO ta zabava traje samo 2-3 uzastopne sezone kada igraš jer poslije shvatiš kako je sve isto i jako dosadi.

 

Odnosno kada krene nova sezona kreces od nule, naprave novi build koji moras slozit da bi bio dobar i to je to. 

 

Svaku sezonu istu racku.

 

Mada je i gw2 sličan po tome. Kada kompletiraš mapu, prođeš kompletni stoy, izguštaš se na pvpu, wvw, prođeš world bosseve i dungione dosadi.

 

Meni je barem, a za ascended gear mi je suludo tolko "grindati".

 

Meda mene osobno na gw najvise iritira najlošija optimizacije igre na pcu ikada. To nemožeš držat na 60 fpsa pa da imaš od nase pc.

 

Plus užasno mi je loša ekspanzija i način "levelanja", questovi su koma. Da ima ljudi ima, ali ima dosta situacijama barem na mapama od eskpanzije gdje mi ponestaje ljudi da mi pomognu kod nekog mini Bossa.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 13:35 (amd freak).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2

Igro sam GW2 svaki dan preko 2 godine i igra jedino nije optimizirana kad je na ekranu 30+ ljudi. World bossovi su slideshow ako ne ugasiš efekte od drugih i ne staviš one čiste modele bez pravih animacija. Dodali su te opcije, to dosta pomogne. Ali i dalje je to neoptimizirano. Trenutno igram ESO i tamo je situacija još gora, 4 čovjeka vidiš već dropne. Trebaju više napravit da MMORPGovi rade na više jezgri, a ne na jednoj. 

16 godina
offline
Re: Guild Wars 2
Magibagi kaže...

Igro sam GW2 svaki dan preko 2 godine i igra jedino nije optimizirana kad je na ekranu 30+ ljudi. World bossovi su slideshow ako ne ugasiš efekte od drugih i ne staviš one čiste modele bez pravih animacija. Dodali su te opcije, to dosta pomogne. Ali i dalje je to neoptimizirano. Trenutno igram ESO i tamo je situacija još gora, 4 čovjeka vidiš već dropne. Trebaju više napravit da MMORPGovi rade na više jezgri, a ne na jednoj. 

 

Ti neki mmoi su koma. Imaš pc za 10k kuna i ne možeš imat stabilan fps.

 

Najzanmljivije je da mi cpu spava kada je pun ekran ljudi, a fps pada i na 20 :D

 

To im zamjeram i to mi jako smeta u igri. Nije zabavno da moram stavljat sve na low kako bi ugodno igrao a imam kvalitetan hardware.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2

U potpunosti se slažem, teža banana od cpu usagea nekad bude, ovisi o igri. Ali u pravilu se dešava bottleneck, ali ne jer ti je proc preslab nego zato što ga igra ne iskorištava kak spada. Jedan core optereti na 130% (sad karikiram) dok ostali leže na 10%. Užas, ne znam zašto ne naprave neki engine koji može iskorištavat više jezgri pa to bi bilo revolucionarno. Ili ipak ne, 2017. godina je to bi trebo bit standard. 

14 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2

opet amd o fps-u  , ja drzim sve sto se moze drzit na maksimumu ,i to sto mi kadkad opadne fps mi ni najmanje nesmeta ...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Guild Wars 2
TheVeky kaže...

opet amd o fps-u  , ja drzim sve sto se moze drzit na maksimumu ,i to sto mi kadkad opadne fps mi ni najmanje nesmeta ...

 

Pa pričam o manama gw-a. I to je daleko najveća mana ove igre. Igram i druge igre i mmo-e u globalu gdje imam po 200+ unita u isto vrijeme pa fps ne dropa.

 

Odlično da ti ne smeta, meni smeta kada imam 70+ fpsa pa imam nagli drop na 20 a hardverski sam sposoban prožvakat 3 takve igre u isto vrijeme.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2

Kakva su f2p ograničenja u GW2?

Tražim neki MMO, možda bi probao GW2, isplati li se f2p?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Guild Wars 2
MacTheBig kaže...

Kakva su f2p ograničenja u GW2?

Tražim neki MMO, možda bi probao GW2, isplati li se f2p?

 

Kao najbolji mmo poslije wow-a definitivno se isplati. Skini, probaj, ako ti se svidi kupi ekspanziju i dobis odmah core igru free ;)

15 godina
offline
Re: Guild Wars 2
amd freak kaže...
TheVeky kaže...

opet amd o fps-u  , ja drzim sve sto se moze drzit na maksimumu ,i to sto mi kadkad opadne fps mi ni najmanje nesmeta ...

 

Pa pričam o manama gw-a. I to je daleko najveća mana ove igre. Igram i druge igre i mmo-e u globalu gdje imam po 200+ unita u isto vrijeme pa fps ne dropa.

 

Odlično da ti ne smeta, meni smeta kada imam 70+ fpsa pa imam nagli drop na 20 a hardverski sam sposoban prožvakat 3 takve igre u isto vrijeme.

 

 

Koji to MMO igraš kad ima 200 igrača na ekranu (ne govorimo o online starcraftu sa 200 unita na ekranu) da nema fps dropa. Navedi jedan, da se ne moraš puno mučit. Slobodno odgovori kad ti istenkne suspenzija, ova tema nema mnogo updata pa i za mjesec-dva slobodno opiši tu situaciju u drugim MMO igrama, sa navedenom konkretnom igrom, gdje se dešava 200 ljudi na ekranu i bude stabilnih 60 fps-a na max detaljima.

 

 

Kad to budeš mogao navest, onda ti se poklonim, ako nebudeš molim te da je ovo zadnji proljev na istu temu u ovom podforumu, godinama samo o tome baljezgaš.

12 godina
offline
Re: Guild Wars 2

Može nakratko pitanje samo..Imam GW2,kupio sam na launchu...Eh sad,otisla je u f2p,što to znaci za mene tocno? Kakav je f2p model? Jel imam kakve bonuse s tim da sam kupio core game? Expanzija postoji? Trebam je kupiti da bi dobio pristup contentu ?

Nisam fakat duuugo igrao,razmisljam o mmo-u nekakvom u zadnje vrijeme pa se sjetio da imam gw. Ko zna,mozda se opet i ufuram

 

Hvala unapred na odgovorima

11 godina
offline
Guild Wars 2

Dali postoji na Gandari neki hrvatski guild, i dali primaju... I ako moze odma ime leadera. :) 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2

Croatian Maniacs, ne znam ko je leader, ali ako znaš engleski bolje joinaj neki strani guild. Iz iskustva govorim. 

15 godina
offline
Re: Guild Wars 2
razermario kaže...

Dali postoji na Gandari neki hrvatski guild, i dali primaju... I ako moze odma ime leadera. :) 

 http://www.croatian-maniacs.com/forum/

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
online
Re: Guild Wars 2
Magibagi kaže...

Croatian Maniacs, ne znam ko je leader, ali ako znaš engleski bolje joinaj neki strani guild. Iz iskustva govorim. 

 Dovoljno mi je bilo vidjet ime guilda da definitivno odlucim nikad se ne pridruziti :D

9 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2

Ofkors

14 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2
Rhodin kaže...
amd freak kaže...
TheVeky kaže...

opet amd o fps-u  , ja drzim sve sto se moze drzit na maksimumu ,i to sto mi kadkad opadne fps mi ni najmanje nesmeta ...

 

Pa pričam o manama gw-a. I to je daleko najveća mana ove igre. Igram i druge igre i mmo-e u globalu gdje imam po 200+ unita u isto vrijeme pa fps ne dropa.

 

Odlično da ti ne smeta, meni smeta kada imam 70+ fpsa pa imam nagli drop na 20 a hardverski sam sposoban prožvakat 3 takve igre u isto vrijeme.

 

 

Koji to MMO igraš kad ima 200 igrača na ekranu (ne govorimo o online starcraftu sa 200 unita na ekranu) da nema fps dropa. Navedi jedan, da se ne moraš puno mučit. Slobodno odgovori kad ti istenkne suspenzija, ova tema nema mnogo updata pa i za mjesec-dva slobodno opiši tu situaciju u drugim MMO igrama, sa navedenom konkretnom igrom, gdje se dešava 200 ljudi na ekranu i bude stabilnih 60 fps-a na max detaljima.

 

 

Kad to budeš mogao navest, onda ti se poklonim, ako nebudeš molim te da je ovo zadnji proljev na istu temu u ovom podforumu, godinama samo o tome baljezgaš.

 Za masivne borbe tip WvW u MMO-ovim, opsade utvrda kad ima 100 igrača na ekranu najbitnija je snaga procesora koji mora računati što svatko od tih igrača radi, koliko tko kome radi damagea, koliko toga apsorbiraju armori, interakcije, healovi itd.

Tu odmah zaboravi bilo kakav AMD i idi na Intel, bez obzira koliko Ghz nominalno piše na AMD-u.

Najbitniji je single core / single thread performance jer igre ne koriste dobro više jezgri, a tu Intel daleko šije AMD-a jer ima više keš memorije i arhitekturu koja daje bolje performase za jedan thread.

 

Evo jedan dobar benchmark raznih procesora za single thread procese:

https://www.cpubenchmark.net/singleThread.html

 

Minimum za pristojno igranje masivnih borbi sa puno igrača ti je Intel i5. Dakle i5 2500+, ili novije generacije sa turbom do 3.8 Ghz, ili bolji. Naravno što brži i5 ili i7 ili čak i overclock, to bolje.

I tu u masovnim borbama budi sretan da se igra drži na preko 25 PFS-a što je normalna brzina filma i ljudskog oka i solidno za masovne borbe.

Valja recimo i sjene smanjiti na medium jer sjene jako opterećuju procesor.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 23:33 (dayvee).
16 godina
offline
Guild Wars 2

Rayzen napokon izasao, a s obzirom sta nudi i za koju cijenu, bit ce zanimljiv izbor za sljedecu kantu koju budem slagao.

Intel napokon ima konkurenciju, mozda prestane sa recikliranjem procesora :)

Xbox: Muskarcina
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2

Ne znam baš da će ryzen bit dobar izbor za GW2, singlethread je bitan ovdje, a intel tu debelo vodi. Ako si na to ciljo svojim postom. 

12 godina
offline
Re: Guild Wars 2

ryzen i dalje polaze svu snagu u puno core-ova/threadova.

 

Igre i dalje favoriziraju single core performanse kao što je kolega gore objasnio. Intel ce i dalje imat bolje performanse,sve dok se igre ne pocnu drukcije ''pisat''.

 

tak da djabe ryzen (zasad)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2

Tako je, naravno Ryzen je odličan za ostale stvari, svako uzima da zadovolji svoje potrebe. Meni bi recimo odlično sjeo 4790k i za GW2 i za render tako da mi je to najbolja opcija/upgrade trenutno. Nije da se žalim na performanse u GW2 ni s ovom i5-icom.

15 godina
offline
Re: Guild Wars 2
Minneyar kaže...
Magibagi kaže...

Croatian Maniacs, ne znam ko je leader, ali ako znaš engleski bolje joinaj neki strani guild. Iz iskustva govorim. 

 Dovoljno mi je bilo vidjet ime guilda da definitivno odlucim nikad se ne pridruziti :D

 Način razmišljanja ko dijete od 8 godina. Ko da se guildu pridružuješ zbog imena.

Ja sam igrao GW2 od prvog dana ( i tako aktivno 2-3 godine) i super sam se zabavio kod njih.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
16 godina
offline
Re: Guild Wars 2
Razlika je oko 10% u korist intelovog i7 koji je usporediv sa rayzenom ali je razlika u cijeni velika. U skoro vrijeme popeglat ce se nedostaci sta je normalno posto je ovo ipak nova platforma. Cekam svakako R5 koji bi treba zamjenit preskupe i5. Za duplo manje love slicne ili bolje performanse.
Xbox: Muskarcina
15 godina
offline
Guild Wars 2

Što se tiče balkanskih guild-ova ima još Lost in Gandara (ExiT), znam da su imali dosta aktivnih članova, a kakvo je stanje sad nemam pojma.

I još vidim u wvw-u članove ex-yu guilda ali isto neznam koliko ih je i kako je stanje tamo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2017 11:19 (Drakon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2

Poznato mi je i to ime (ExiT) još otprije dvije godine, dosta ljudi mi je hvalilo taj guild prije 2 godine kad sam aktivno igro. Sad sam se tek vratio i nisam vidio taj tag baš nigdje.

15 godina
offline
Re: Guild Wars 2

ako ih ne nađeš javi mi se poslije 16.30 na Daka.4860 in game pa ću ti dati ime guild leadera.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2

Ma samo sam komentiro, imam guild koji je aktivana još od GW1 i super je ekipa, samo je international, na engleskom se špreha. Hvala svejedno. :)

15 godina
offline
Guild Wars 2

AMD trenutno ima dobar marketing u trenucima kad nema baš što realno za ponudit. Ipak, ono što mene fascinira je da je Charlie sa semiaccurate popratio sva 3 segmenta AMDovih najava i u sva 3 ih nahvalio, pa sam donekle (iako oprezno) optimističan.

 

Dakle, radi se o ryzen desktop/laptop procesorima, vega grafuljama i novoj seriji procesora i matičnih za servere i u sva 3 segmenta se najavljuju kao hit godine.

 

E, sad... u grafuljama to mogu donekle progutat jer su prije imali relativno dobar uspjeh u usporedbi sa nVidiama, ponekad bili i (relativno dosta) uspješniji, definitivno isplativiji gotovo uvijek.

U procesorima za desktop/laptop su zadnji puta vodili prije 15ak godina, plus-minus.

 

U serverima nikada pa ni onda, a sad kad je trend prelazaka na servere sa ARM arhitekturom, koji djelomično ulazi u priču, a intel i dalje drži valjda 99% tržišta (ukoliko se ne radi u specifičnim sustavima poput power, mainframe...)... ne znam.

 

Uz to uzimam nke stvari u obzir, a to je da su AMDovi procesori u svim tim segmentima bili poprilično vrući i teško se hladili... uz to svi ostali imaju proizvode, a ovi su tek u najavi i debelo kasne.

 

A opet, Charlie Demerjian ih hvali u sva 3 segmenta, iako ponegdje uz malo ograde jer nema potpunu informaciju, te najavljuje kao revoluciju, pa čak i u single core.

 

Nebitno za cijelu priču, ipak je ovo GW2 tema, ali po najavama bi nova serija ryzen + vega trebali biti močniji ili barem jednako močni kao ponajbolja i najskuplja intel/nvidia kombinacija, a za do 30-40% jeftinije (pa i puno više ako uzmemo u obzir najskuplje/ekzotične K procesore i titan/titan X kartice, a i tada neće bit puno slabiji)... to bi bio potez i pol.

Iskreno ne vjerujem u taj scenarij, ali najavljeno je sve to najkasnije do kraja lipnja, pa ćemo skoro znat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Guild Wars 2

Ovaj problem sa FPS ok , kad ima hrpa ljudi pocne da jako laga i padne frame....

 

Al kod mene je problem sto na cistoj mapi, ili kad podignem kameru u nebo ... FPS bude standard na high 60 ... I nakon " 10 " sec... Samo padne na 18..... I nakon opet cca 5 sec... Opet se digne normalno na 60... ono lol... 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice