Igrice grubo rade

poruka: 54
|
čitano: 4.163
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Igrice grubo rade

Poštovani , zanima me dali trebam imati veliki monitor tj. da li treba biti velika rezolucija kod igranja igrica , jer mi sve igrice grubo rade! Inace imam monitor 1440x900(najveca) i 16 gb rama , napajanje od 550W,graficka AMD SAPPHIRE 7950 3gb , procesor Intel(R) Core(TM) i5-3350P CPU 3.10 Ghz , 1TB hard! Verzija drivera od graficke jer 13.4(najnoviji) ...zanima me je li ta moja trenutna rezolucija pre malena za tu moju konfiguraciju. Komp sam kupio prije nekih tri mjeseca. Molim vas da mi odgovorite i predlozite rjesenje ili moguci problem! Hvala :)

Moj PC  
0 6 hvala 0
12 godina
offline
Igrice grubo rade

Kak to mislis grubo rade?

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Igrice grubo rade

Pa jednostavno grubo rade javlja se lag cak i kod starijih igrica poput COD 4,CODMW3 , skyrim , dead island ma u biti kod svake igrice jedino u pesu 13 radi super bez problema :) nadam se da sam ti bolje pojasnio..

12 godina
neaktivan
offline
Igrice grubo rade

Bilo bi idealno da nabaviš monitor koji može vrtit 1920x1080 rezoluciju.

 

EDIT:

 

Da li ti se lag javlja na svim rezolucijama ili samo na 1440x900?

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2013 1:07 (iAvenger).
 
2 4 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Igrice grubo rade

Mislio sam kupit FULLHD monitor znaci taj 1920x1080 samo me zanimalo vase misljenje i oce to sta pomoc :)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Igrice grubo rade

probam ja smanjit detalje i rezoluciju u igrici ali nista :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Igrice grubo rade
problem xD kaže...

Mislio sam kupit FULLHD monitor znaci taj 1920x1080 samo me zanimalo vase misljenje i oce to sta pomoc :)

Yep..FULLHD ti je 1920x1080

 

Trebalo bi ti pomoći, samo me čudi ovaj lag o kojem govoriš...a moram priznati konfiguracija ti je dosta jaka a grafička je stvorena za fullhd.

 

EDIT:

 

Imaš li kakvih procesa  u pozadini koji bi ti mogli na trenutke max opteretiti procesor?

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2013 1:11 (iAvenger).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Igrice grubo rade

Care cim umaknem kakve novce odma kupujem novi monitor :)  mislim da mi se graficka pre malo  korisiti dok igram igrice jer je mala rezolucija kad bi bila vec onda bi vec bilo bolje ..nadam se da sam u pravu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Igrice grubo rade
problem xD kaže...

Care cim umaknem kakve novce odma kupujem novi monitor :)  mislim da mi se graficka pre malo  korisiti dok igram igrice jer je mala rezolucija kad bi bila vec onda bi vec bilo bolje ..nadam se da sam u pravu.

Kakvo je napajanje, koji proizvođač i model? Vidim napisao si 550w...ako je neko šrot napajanje to bi ti mogao biti problem.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2013 1:16 (iAvenger).
12 godina
protjeran
offline
Igrice grubo rade

stavi na 60 hz ....

 
1 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Igrice grubo rade

vec je na 60hz :D

13 godina
offline
Igrice grubo rade

Aj snimi nam malo kako to ''grubo'' rade.

Imaš fraps, mirilis action, msi afterburner-...pa da vidimo.

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Igrice grubo rade
iAvenger kaže...
problem xD kaže...

Mislio sam kupit FULLHD monitor znaci taj 1920x1080 samo me zanimalo vase misljenje i oce to sta pomoc :)

Yep..FULLHD ti je 1920x1080

 

Trebalo bi ti pomoći, samo me čudi ovaj lag o kojem govoriš...a moram priznati konfiguracija ti je dosta jaka a grafička je stvorena za fullhd.

 

EDIT:

 

Imaš li kakvih procesa  u pozadini koji bi ti mogli na trenutke max opteretiti procesor?

Cuj ovoga.... pa logicno je da ce mu jos gore raditi na 1920x 1080 ako mu trenutno lose radi na 1440x900, mozda jest stvorena odnosno namijenjena za tu vecu rezu ali to ne znaci da ce raditi bolje na vecoj

 

Treba pronaci uzrok problemab i kao sto si i sam napisao, mozda je do procesa, a mozda to nije lag o kojem on prica, mozda mu se cijepa slika ili nesto slicno pa si "umislja" da se radi o lagu, probaj ukljuciti vsync i vidi pomaze li sto.

problem xD kaže...

Care cim umaknem kakve novce odma kupujem novi monitor :)  mislim da mi se graficka pre malo  korisiti dok igram igrice jer je mala rezolucija kad bi bila vec onda bi vec bilo bolje ..nadam se da sam u pravu.

Sorry ali cisto sumnjam..... novi monitor odnosn oveca rezolucija ti nece nista pomoci, jos ce ti se i pogorsati.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2013 12:12 (lovac82).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Igrice grubo rade

kako da ti posaljem video? nisam nikad slao pa neznam .

15 godina
offline
Re: Igrice grubo rade
problem xD kaže...

kako da ti posaljem video? nisam nikad slao pa neznam .

Uploadaj na YT i daj link.

 

Provjeri da ti je integrirana grafička isključena u Device Manager -> Display Adapters -> Intel HD4000 -> Disable

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Igrice grubo rade

kad udjem u Display Adapters imam dvije stavke
-AMD Radeon HD 7900 series
-BB Capture Driver

15 godina
offline
Re: Igrice grubo rade
problem xD kaže...

kad udjem u Display Adapters imam dvije stavke
-AMD Radeon HD 7900 series
-BB Capture Driver

Odi u neku igru, a u pozadini imaj pokrenut MSI Afterburner, igraj jedno 20 minuta i onda Alt-tabaj i uploadaj na forum Print Screen ili screenshot od tog grafa

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
offline
Igrice grubo rade

Mislim da bi on trebao malo preciznije objasniti što misli pod time "grubo" odnosno "lag".

Što ti se točno dešava... objasni riječima, opiši točno situaciju.

[19xx] 4ntraks
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Igrice grubo rade

evo sam da ga skinem

10 godina
neaktivan
offline
Re: Igrice grubo rade

pri okretanju misa se osjeti kako grubo "hrapavo" radi ne znam kako bi ti to opisao, ne da se ne moze igrat nego to bi na englenski bilo Micro Stuttering ako se ne varam ...

14 godina
neaktivan
offline
Igrice grubo rade

Koliki fps imas kada ti se desi to da igre "grubo" rade?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Igrice grubo rade

Još uvijek nisi odgovorio na pitanje koje napajanje imaš!

Fiat Klub Hrvatska -- fiatisti.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Igrice grubo rade

Naslov teme {#}

Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Igrice grubo rade

XFX PRO 550W CORE EDITION FULL WIRED POWER SUPPLAY UNIT SA OZNAKOM 80PLUS BRONZE STA BI TREBALO ZNACIT DA JE KVALITETNO :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Igrice grubo rade
Jednostavnije rijesenje je gpu-z i tamo odabere senzore i ostavi upaljeno i kad izade iz igre napravi screenshot, ab je prekompliciran...
||| Intel Core™ i7 inside |||
10 godina
neaktivan
offline
Re: Igrice grubo rade

a ovisi jer se na svakoj to javlja skoro . nije na svakoj isti  FPS

15 godina
offline
Re: Igrice grubo rade
problem xD kaže...

pri okretanju misa se osjeti kako grubo "hrapavo" radi ne znam kako bi ti to opisao, ne da se ne moze igrat nego to bi na englenski bilo Micro Stuttering ako se ne varam ...

Da, ali on je u zadnjih godinu-dve prisutan samo na konfiguracijama s Crossfireom kojeg ti nemaš.

 

Očito misliš da se frame-ovi u igri ne "povezuju" dobro, imaš kao na ovom videu

na 1:47 da idu sporo frame-ovi pa se naglo ubrzaju pa onda opet sporo?

 

 

 

Meni ovo najviše smrdi da mu se ne koristi HD7950 nego Intelova integrirka, a bojim se reć da ide u BIOS

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Igrice grubo rade
problem xD kaže...

a ovisi jer se na svakoj to javlja skoro . nije na svakoj isti  FPS

Pa reci koliki je fps u nekoj igri?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Igrice grubo rade

mitch tako bi to nekako bilo da...ne da meni zastajkuje igrica ili nesto jednostavno osjetiš kako grubo radi.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Igrice grubo rade

u codu mw3 multy mi je oko 80 ako se ne varam isto se ponasa kao i u single playeru

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice