Koji Racing Sim uzeti za PC?

poruka: 9
|
čitano: 1.546
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koji Racing Sim uzeti za PC?

Pozdrav ljudi!

 

Htio bih u neko skoro vrijeme uzeti neku racing simulaciju za PC i ne mogu se odlučiti koju prvo. Budući da nisam nikad još imao volan, nisam ni pratio takve naslove, pa ne znam ni u kakvom su stanju trenutno pojedine igre. 

E sad, odabir je sljedeći (prilično standardan bih rekao, bar prema raznim listama igara):

 

1. Assetto Corsa

2. iRacing

3. Project Cars

4. rFactor 2

 

Prema raznim portalima i forumima, najboljom igrom mi se čini iRacing, no koliko sam vidio igra je potencijalno jaaako skupa, pogotovo u početku, dok bi s vremenom troškovi trebali početi padati (navodno zbog nekakvih loyalty creditsa i popusta). S obzirom da ju svi jako hvale, ne bojim se za kvalitetu, ali me zanima ako je netko ovdje igra da mi date nekakav realan pregled troškova za recimo prvih par mjeseci igranja (i pregled sadržaja, naravno).

 

rFactor 2 isto čitam same pohvale, te igru koriste profesionalni vozači za simulacije i slično, no ne mogu baš shvatiti pretplatu za igru. Koliko sam shvatio, kupnjom igre se dobiva sav sadržaj, a uz pretplatu se otvara online igranje?

 

Assetto Corsa i Project Cars su mi na vrhu liste jer se igra kupuje jednom (mada postoje ti packovi s autima i stazama). Problem je što su vjerojatno ove dvije igre najrasprostranjenije trenutno, pa se uglavnom svi forumski postovi svode na fanboy prepirke i ne mogu se odlučiti koja bi mi bolje sjela. Problem je i taj što uglavnom nalazim na članke i postove od prije godinu dana, a prema njima se AC navodno sveo na prodavanje igre s brojnim licencama i laserski skeniranim pravim stazama, dok je pCars pun bugova?

 

Ono što ja tražim je ovo - za nekakve kampanje i career mode su mi uvijek bile draže tematske igre tipa F1, nekakav rally i slično. Od simulacije bih htio da je što manje bugovita, ali s obzirom da sam početnik vjerojatno će mi svaka igra biti ok jer ću se na svaku morati naviknuti i naučiti. Grafika mi nije najbitnija. Volio bih da igra ima promijenjive vremenske uvjete i smjenu dana i noći, ali nije uvjet. Isto tako, nekakva tutorial ili "polaganje za dozvolu" je veliki plus, s obzirom da sam početnik. Kampanje mi nisu prioritet, ali bitno mi je da igra ima dobar online i da postoje i neslužbene onlin lige, što manje idiota online to bolje.

 

Znači najviše se dvoumim između AC i pCars, ali iRacing bi najviše volio igrati ako mi netko može pomoći s nekakvim smjernicamavezanima uz kupnju, pretplatu i ostalom.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji Racing Sim uzeti za PC?

Project cars je dobar.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji Racing Sim uzeti za PC?

rfactor ima najbolji fizikalni model, poslje njega Asseto corsa, ostalo je sve drek, iako je meni rfactor 1 ostala kao jedna i jedina n01 hc simulacija!LP 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Racing Sim uzeti za PC?
Stjepanj kaže...

rfactor ima najbolji fizikalni model, poslje njega Asseto corsa, ostalo je sve drek, iako je meni rfactor 1 ostala kao jedna i jedina n01 hc simulacija!LP 

 

Kako misliš "drek"? Čitao sam stvarno dosta komentara i osvrta na igre i za iRacing pogotovo ima jako puno ljudi koji tvrde da su i samo vozili nekakve RL natjecanja (tipa Formula Renault ili slično) i da je igra izuzetno vjerna pravom osjećaju.

 

I daj mi, molim te, potvrdi ovo za pretplatu za rfactor 2, je li pretplata isključivo i samo za online? Tj. dal moram osim pretplate uzimati i kakve packove s autima, stazama, natjecanjima ili mi je sve otključano kad kupim igru za 30ak € ili kolko već košta bez pretplate?

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2016 14:08 (filips989).
16 godina
offline
Re: Koji Racing Sim uzeti za PC?

iracing ti isto ima pretplatu.

ako oces najbolje kaj ima za PC onda svakako Live For Speed.

Inace rfactor, ima ogroman community i hrpa modova.

za pretplatu nemam pojma, nisam igrao online

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
Re: Koji Racing Sim uzeti za PC?
Skini torrent ili demo i isprobaj. Isprobao sam project cars ali sam imterface mi je tolko zbunjen da mi je zgadilo igru :(
Nemoj zavoraviti ni Dirt Rally.

Igre su postale preskupe za kupnju bez isprobavanja. Ak mi je ok, onda pravac Steam..
16 godina
online
Koji Racing Sim uzeti za PC?

Od navedenih nećeš fulati ni sa jednom, samo nemoj Poject Cars koji je precijenjena arkadetina i sve što ima je grafika. 
Malu prednost dao bi rFactor 2 jer iRacing ima pretplatu (rF2 ima lifetime).

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji Racing Sim uzeti za PC?
simsis kaže...
Skini torrent ili demo i isprobaj. Isprobao sam project cars ali sam imterface mi je tolko zbunjen da mi je zgadilo igru :(
Nemoj zavoraviti ni Dirt Rally.

Igre su postale preskupe za kupnju bez isprobavanja. Ak mi je ok, onda pravac Steam..

 Pa Steam ima refund opciju, ja sam je dvaput već iskoristio.

 

Uzeo sam 3 mjeseca pretplatu na iRacing, 18$ je s popustom za nove igrače, pa nije skupo bilo. Al već mi se čini da ću i produljivat, igra je vjerujem jako dobra, nisam igrao simulacije nikad pa ne mogu usporedit, ali community je odličan, ozbiljna ekipa. Nisam još vozio utrku zbog onih pravila o sigurnoj vožnji, tako da se još nisam susreo s idiotima, ali na forumu mi se neki lik već ponudio za "mentora", uleti u practice dok vozim prije nečije utrke, savjetuje me i sviđa mi se takav pristup novim igračima, meni je pomoglo da sam već skunuo 3-4 sekunde u par dana igranja na svim stazama koje sam vozio i sad sam u prosjeku jedno 2-3 sekunde sporiji od najbržih igrača. I ne znam za druge igre, ali ovdje postoji bar 3-4 načina na koje se može poboljšavati tehnika i dok ne vozim i sam, tako da stvarno za sad mi nije žap što sam krenuo s iRacingom.

12 godina
neaktivan
offline
Koji Racing Sim uzeti za PC?

Preporučio bi ti Assetto corsu, meni je "ukrala" velik dio vremena. Pored nevjerovatno preciznog voznog modela i jako dobro izražene razlike u svakom od automobila, assetto corsa također ima većinu staza koje su skenirane i pored svega meni je grafika no1 spram ostalih. No najbolje bi ti bilo skinut svaku od navedenih sa i onda odlučit koja ti se najviše svidi.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice