Mass Effect: Andromeda

poruka: 1.032
|
čitano: 101.157
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
haydara kaže...

.... Neznam za vas ali meni je ocajno radi na gtx1060. Automatski mi je stavilo sve na high i dalje se uzasno osijete frame dropovi. Nexus totalni lag fest kao i svaka borba sa vise neprijatelja. ....

Meni na Radeonu HD7950, rezolucija 1080 (custom ne auto resolution scale) i medium detaljima ide prosječno ok (uglavnom drži 60FPS, povremeno padne do 40). Nema tako drastičnog lag festa kao što spominješ i to čak na slijedećoj planeti koja je puno bogatija sa elementima na sceni od one prve planete. Mislim da su ti detalji previše visoki ili "verzija igre" koju igraš ima neke probleme pa uzrokuje zastajkivanja.

 

Problem nastupa nakon dva-tri sata igre (zbog, valjda, memory leaka). usput ako je netko primjetio, da li su ga sredili s novim patchem?

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
12 godina
neaktivan
offline
Mass Effect: Andromeda

Meni drzi high 60 fpsa ali mora bit masno klokano. Fxaa je odvratno ruzan btw tako da mi je temporal aa must have

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Mass Effect: Andromeda

Ide na bolje po pitanju fejsa

SkorvY
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mass Effect: Andromeda

Dva bug-a (lebdeći leš i ispijanje virtualnog pića) prije patcha i jedan bling Nomad

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
Zura kaže...

Dva bug-a (lebdeći leš i ispijanje virtualnog pića) prije patcha i jedan bling Nomad

 Ja sam jučer chargea i završio iza zida teksture i tamo zapeo hehe.Load last save i ajmo dalje.

9 godina
offline
Mass Effect: Andromeda

malo sam odigrao igru, isprobao verziju cpy 

 

meni se generalno igra sviđa, vidim koje ima probleme ali sam prevelik ljubitelj mass effect i općenito SF-a da je ne bi odigrao

 

igra mi ide lijepo fluidno, nisam imao nekih problema dosadam iako nisam ni odigrao puno. lijepo mi izgleda grafički ali face stvarno znaju biti smješne.

 

što mi se ne sviđa, dakle ja sam 2008 sjeo igrat ME1, ja sam u prvih 20 min bio opčinjen igrom, priča me uvukla odmah, sad ne možemo to previše ni očekivati od svake igre koja izađe danas jer smo već svi skupa vidjeli previše i odličnih priča i zapleta u radnji da bi nas nešto posebno iznenadilo, ali sam ipak očekivao malo više od samog početka, mislim ipak se ide u drugu galaksiju gdje se nikad nije bilo, malo je to moglo biti misterioznije, mračnije, izgleda mi da je tu falilo mašte, ali dobro možda se to poslije popravi. ne bi imao ništa protiv da je ovo bio teški survival od igre. likovi su veći problem, ovog liama bi poslao u smrt bez razmišljanja, a kad se sjetim koliki mi je bio problem odlučiti koga izabrati između kaidan/ashley, al eto možda mi se i ovi kroz igru svide. Ono što mi je dosad najgore su opcije razgovora, to mi je stvarno katastrofa, kao mogu birat između srca i nekih kružića i šta ti ja znam, to je takva degradacija u odnosu na orig triologiju da nemam riječi, ne kažem da je morao biti paragon/renegade sistem, ali mogli su smisliti nešto novo ili ostavit staro, ovo je preloše

 

sačekat ću da malo ispoliraju igru pa ću je onda kupiti, ne tvrdim da vrijedi 60 eura, ali na kinguinu ima za 40 što je po meni u redu cijena 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
Cansee kaže...

malo sam odigrao igru, isprobao verziju cpy 

 

meni se generalno igra sviđa, vidim koje ima probleme ali sam prevelik ljubitelj mass effect i općenito SF-a da je ne bi odigrao

 

igra mi ide lijepo fluidno, nisam imao nekih problema dosadam iako nisam ni odigrao puno. lijepo mi izgleda grafički ali face stvarno znaju biti smješne.

 

što mi se ne sviđa, dakle ja sam 2008 sjeo igrat ME1, ja sam u prvih 20 min bio opčinjen igrom, priča me uvukla odmah, sad ne možemo to previše ni očekivati od svake igre koja izađe danas jer smo već svi skupa vidjeli previše i odličnih priča i zapleta u radnji da bi nas nešto posebno iznenadilo, ali sam ipak očekivao malo više od samog početka, mislim ipak se ide u drugu galaksiju gdje se nikad nije bilo, malo je to moglo biti misterioznije, mračnije, izgleda mi da je tu falilo mašte, ali dobro možda se to poslije popravi. ne bi imao ništa protiv da je ovo bio teški survival od igre. likovi su veći problem, ovog liama bi poslao u smrt bez razmišljanja, a kad se sjetim koliki mi je bio problem odlučiti koga izabrati između kaidan/ashley, al eto možda mi se i ovi kroz igru svide. Ono što mi je dosad najgore su opcije razgovora, to mi je stvarno katastrofa, kao mogu birat između srca i nekih kružića i šta ti ja znam, to je takva degradacija u odnosu na orig triologiju da nemam riječi, ne kažem da je morao biti paragon/renegade sistem, ali mogli su smisliti nešto novo ili ostavit staro, ovo je preloše

 

sačekat ću da malo ispoliraju igru pa ću je onda kupiti, ne tvrdim da vrijedi 60 eura, ali na kinguinu ima za 40 što je po meni u redu cijena 

 

 AKo ti se ne zuri samo cekaj par mjeseci. Mislim da ce jako brzo past cijena zbog negativnih kritika itd. Ionak je sad multiplayer u zescoj banani tako da neces nista veliko propustit

14 godina
neaktivan
offline
Mass Effect: Andromeda

koja je shema sa ovim extremely hazardous area, tek sam na prvoj planeti eos-u i nemogu obaviti neke questove zbog tog....i da li je važno imati 100% viability?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
thaar kaže...

koja je shema sa ovim extremely hazardous area, tek sam na prvoj planeti eos-u i nemogu obaviti neke questove zbog tog....i da li je važno imati 100% viability?

 Ostatak EOS-a će se "otključati" nakon što odradiš nešto na drugim planetima (neću spoilati). Meni se u jednom trenutku pojavila animacijska sekvenca gdje su me upozorili da je sad na EOS-u bolje i da se može otići tamo gdje do sada nismo mogli ići.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
14 godina
protjeran
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
Casper127 kaže...

 

 AKo ti se ne zuri samo cekaj par mjeseci. Mislim da ce jako brzo past cijena zbog negativnih kritika itd. Ionak je sad multiplayer u zescoj banani tako da neces nista veliko propustit

Kritike su nebitne ako je prodaja dobra...

13 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
ansha kaže...
Casper127 kaže...

 

 AKo ti se ne zuri samo cekaj par mjeseci. Mislim da ce jako brzo past cijena zbog negativnih kritika itd. Ionak je sad multiplayer u zescoj banani tako da neces nista veliko propustit

Kritike su nebitne ako je prodaja dobra...

 Kako ce biti dobra prodaja, ako ljudi nisu zadovoljni?

12 godina
neaktivan
offline
Mass Effect: Andromeda

presao igru 92h. rjesio samo viability na svim planetima (100%)  i friends + relationships.. i tu i tamo nesto usput.. kraj je cudan... al dobro. nije tako lose sve u svemu..  vidim ostavili su teaser za drugu andromedu. kladim se da je jedan dio tima vec i radi. ako nista imaju dobre temelje  za nastavak. sad cekat mj -dva da pokrpaju igru i ubace jos kaj pa opet na prelazak jos jednom.

xfact
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.4.2017 12:11 (=xfact=).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
Casper127 kaže...
ansha kaže...
Casper127 kaže...

 

 AKo ti se ne zuri samo cekaj par mjeseci. Mislim da ce jako brzo past cijena zbog negativnih kritika itd. Ionak je sad multiplayer u zescoj banani tako da neces nista veliko propustit

Kritike su nebitne ako je prodaja dobra...

 Kako ce biti dobra prodaja, ako ljudi nisu zadovoljni?

Prvo kazes kritike, a sad kazes ljudi nisu zadovoljni. Prodaja je dobra, ipak je to dugo ocekivani novi ME. 

13 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
=xfact= kaže...

presao igru 92h. rjesio samo viability na svim planetima (100%)  i friends + relationships.. i tu i tamo nesto usput.. kraj je cudan... al dobro. nije tako lose sve u svemu..  vidim ostavili su teaser za drugu andromedu. kladim se da je jedan dio tima vec i radi. ako nista imaju dobre temelje  za nastavak. sad cekat mj -dva da pokrpaju igru i ubace jos kaj pa opet na prelazak jos jednom.

Mislim da ce taj teaser prije biti 2 - 3 dlca nego nastavak price.

 

Scourge bi moga bit drugi dio ili tvorci remnanta.

14 godina
neaktivan
offline
Mass Effect: Andromeda

a šta dobijes na 100% viabilitya? isplati li se grindat? koliko uopce treba grindat, napravija san main na eosu i vec sam na 75% po tome ne bi trebalo baš sve questove obavit za 100%...bar se nadam

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
thaar kaže...

a šta dobijes na 100% viabilitya? isplati li se grindat? koliko uopce treba grindat, napravija san main na eosu i vec sam na 75% po tome ne bi trebalo baš sve questove obavit za 100%...bar se nadam

 Ne. Ali sta vise % imas vise questova dobijes.

15 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda

Mislim da sve trebas na 100% da je to main quest svih pet planeta,nije spoiler u char screen imaš progress. Isto ko u trici skupit vojsku,ME3 prije dlc-a nisi baš ima overkill vojske,još ako nisi iz ME2 uspio quarianse i Get pomirit,i odabereš Seleriange ili Krogane umijesto obe frakcije ako neznas na kraju igre taman imas za završit. 

 

Ja sam imao bug da nisam mogao resetirati skillove u medbay,srećom podizanjem levela se to ispravilo,postao sam tu prije 1.05.

 

Ako netko nije znao a zanima ga ima mobilna aplikacija Apex HQ kojom kad igra nije upaljena možeš slati strike timove. Ako neigraš svaki dan ko ja i uložiš pod bodove u apex,imam unlimited skoro resursa i creditsa za singleplayer za pravit sam buildove kraftat i testirat.

 

Meni je igra zakon,pogotovo što si veči level,nemogu se odlipiti od igre,90h,mislim da se zato igra prodaje. Igre a tek sam 4 glavne misije prošao.Iako sam na youtube vidio sve,mislim nenamijerno ali svi gamarski news youtuberi koje pratim 90% vijesti je za Andromedu a neki puste gamplay u pozadini iz čista mira di se vidi kraj ono bez spoiler worninga,ko da je igra izašla ko zna kad pa svi znaju priću. MP nisam još ni tako. Iritantno je jedino OSD snimanje igre konstantno,zbog bugova.

 

Pozz.

Dyslexic!
13 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
ansha kaže...
Casper127 kaže...
ansha kaže...
Casper127 kaže...

 

 AKo ti se ne zuri samo cekaj par mjeseci. Mislim da ce jako brzo past cijena zbog negativnih kritika itd. Ionak je sad multiplayer u zescoj banani tako da neces nista veliko propustit

Kritike su nebitne ako je prodaja dobra...

 Kako ce biti dobra prodaja, ako ljudi nisu zadovoljni?

Prvo kazes kritike, a sad kazes ljudi nisu zadovoljni. Prodaja je dobra, ipak je to dugo ocekivani novi ME. 

 Pa nece sigurno bit zadovoljni. Prodaja bi bila jos bolja da su izbacili dovrsenu igru, a ne preko raznih patcheva popravljat igru. Ovako su dobili negativne review-ove i sad tko nije fan mass effecta, a da je pogledo par klipova po yt-u on ce razmisljat dali se to njemu isplati uzimat. Ja ne znam kako sad prodaja moze biti dobra. Ja sam kupio mass effect 3 dana nakon releasa, jer sam fan serijala i nije mi bilo bitno sta drugi govore za mass effect. 

15 godina
offline
Mass Effect: Andromeda

Moj dojam igre nakon EOSa i djela slijedećeg planeta (O...nešto), bez rasprave o uspjehu igre, prodaji, očekivanjima....

 

Ispalo je da je ovo zaista ME, ali na žalost ME koji je pokupio neke od najgorih i najglupljih odluka prethodnih naslova:

- istraživanje svemira - ovo je grozno, delay nakon klika na slijedeći planet, sam let, delay nakon što se dođe na planet, svaki skok svemirom ode 20-30 sekundi života. Nije toliko strašno ako imaš jednu metu tj. točno znaš kamo i zašto ideš, ali prilikom istraživanja novih zvijezdanih sustava ovo je jako zamorno

- skeniranje planeta iz istog razloga

- istraživanje planeta vozilom je djelomično OK, ali planeti su djelomično loše posloženi, vozilo skače preko zgrada, penje se na stupove, leti, skače, ali takvne vodu, pogineš/resetira se, jednako kao i "out of mission area" shema. Nisam ni oduševeljem "područjima visoke radijacije" koja se očiste sama od sebe kako otključavaš dodatne djelove planeta nakon nekog vremena

 

OK, to je bio dio koji je loš jer je nužan, oduzima ... a jako puno vremena kad se sve zbroji, glup je (istraživanje svemira) jer se animacije ne mogu prekinut, čak ni kad ih vidim već 50ti put i stvarno mi je dosta "slika lijepog svemira, okoliša i svega što je zamišljeno da moram gledat"

 

Ono što je dvojako su izrazi lica u igri - sa jedne strane jako sam sretan da je to otišlo ovoliko daleko, da zaista intenzivno rade na tome i da zaista povremeno pogode, poglavito u pojedinim animacijama, kako izraz lica, lipsync, tako i pogled i sve što je bitno, te vjerujem da će kroz 4-5-6 generacija igri (ne samo ME) ovo vjerojatno bit sređeno i da ćemo imat realistične animacije likova sa "živim" očima, pravim izrazima lica itd. Sa druge strane ovo je jedna od igara gdje se NAJVIŠE vide propusti u tom dijelu, baš zato što su u preko 90% slučajeva katastrofalno izrađeni. Naime kad pogode to ispadne genijalno, ali kad fulaju, a uglavnom fulaju, onda baš smeta. Primjer, ima neki "voditelj" i 4 ljudi što ga sluša na hodniku. Kad im priđemo, on se trudi gledat nas, ali to samo znači da okreće glavu u "našem" smjeru, oči gledaju kojekuda, dok je 4 ljudi generalno okrenuto prema njemu i "prati" njega, i svaki ima "prazni nadrogirani zombi pogled" negdje u prazno, iznad, ispod, lijevo-desno od njega.

Da su se manje trudili sa ovim vjerojatno bi se manje vidlo i ne bi bilo ovoliko loše, ništa mi toliko ne ubija imerziju od tih pogleda nadrogiranih zombija u hodnicima kad nije "zumirani" razgovor.

 

Ponovo večina odluka ima crno/bijeli karakter i iz kojekakvih razloga, uvijek je odluka na nama, bilo da se radi o tipu kolonije koju želimo postavit, pustit nekoga iz zatvora ili ne i slično. Romanse su koliko čujem ponovo takve i sve... zašto? Život nije crno/bijeli, nijedna odluka nije takva, uvijek se možeš predomislit, u ovoj igri ne... Pomislio bi da u 4tom nastavku barem dio tih odluka može bit promijenjen, ili da romanse omogućuju da budeš sa dvije žene u isto vrijeme dok jedna ne pukne, naljuti se, ode povrijeđena ili štogod...

I zašto, zašto baš ja moram o svemu odlučivat? Ima 4 voditelja projekta, svaki za svoju neku djelatnost, plus taj glavni, ali nitko od njih ne može donijet odluku, iako se cijelo vrojeme svađaju tko je od njih glavni i koji donosi odluke i čija bi trebala bit zadnja, već se sve nekako pita mene, jer eto, ja sam zakuhao ili je to moj posao ili se oni ne mogu dogovorit, pa nek bude na meni...

 

Pathfinder zaista odlučuje o svemu, tko će naselit planet, kojim redom se ljudi bude iz cryo-sna, što će bit rađeno na planetima, mora o svemu brinut, koga spašavat.... nema (ili još nisam naišao) misije tipa "javio se ark, HITNO treba tim da im pomogne, katastrofa samo što se nije desila" , pa da ili stignemo ili ne.

14 mjeseci je sve stajalo na mrtvoj točki, ništa se nije radilo, onda sletiš na planet, skeniraš opremu i svuda piše da bi krepala unutar 72 sata... iako ju nitko ne održava... mjesecima?

 

Ima tih sitnih propusta koji djeluju toliko umjetno, "open world" koji to nije, mining na planetu koji je odrađen katastrofalno - mislim "rich mining area" i onda se ne može deployat neki rudari tamo nego se kruži vozilom u krug dok se ne nađe 2-3-5 lokacija unutar zone gdje se deploya probe koji instant izvuće sav materijal sa te točke, i ako nisi pronašao optimalnu točku dobiješ manje, a ne možeš blizu stavit drugi probe... sav materijal nestane, bilo da si ga dobio 20, 50 ili 100, iako je max bilo možda 130... Još gore su rude koje se ručno (dok hodaš) minaju jer ko ih ne vidiš, a ima ih zaista posvuda i nisu sve ljubičaste i velike, neke su sitne i mogu bit iza bilo kojeg kamena, onda ko da ih ni nema, fulo si ih... ako ih pak vidiš, onda ih "uzmeš" bez ikakve akcije rudarenja, a kamen/ruda ostane i dalje tamo i moš ju i dalje skenirat... stvarno... loše

 

Sve te gluposti na stranu, bugove da ne spominjem, za sada je solidno. Da, nema pravog open worlda, sve bitno je "rollercoaster", nema ni 2-3 odvojka već uglavnom 1 tunel koji pratiš do cilja, ali sve nekako izgleda lijepo. Ne znam, kolega je pisao da ima konstantnih problema sa GTX 1060, ja imam GTX 970 i 2 puta mi se desio framedrop, koji bojim se nije povezan sa igrom, već mojim alt-tabanjem da pročitam "kako izgleda mining" jer je sve samo ne intuitivan, ili nečim sličnim, tipa kako craftat pathfinder armor jer ni u research ni u development ne postoji ništa što se zove "pathfinder armor"....

Priča je... a ko i uvijek, ne drži vodu, suluda je, nema smisla, ali ako na pola isključiš mozak, čak i dobra.

Dakle u prve 3 igre bili su protheani - davno izumrla rasa koja je bila naprednija od ičega u cijeloj galaksiji, koji su postavili mass releye i omogučili onakav razvoj svim rasama, no onda su ih reaperi istrijebili... Njihova tehnologija je bila relativno nedostupna, malo je bilo toga po planetima i slično, ali eto, mass releyi i citadel su bili tamo i "rade". Opisuju je kao "plug and play" i nitko ju ne razumije, a svi ju mogu koristit. Ovdje su planeti doslovce prekriveni tom drugom tehnologijom (da samo prekriti... ide duboko u planet, maltene ispunjava njegovu unutrašnjost), ponovo cijela andromeda pliva u njoj, ali ovdje nema mass releya, a ponovo svi mogu putovati instant između zvijezdanih sustava... nisam siguran kako, ali eto, ovdje se to može bez problema, a na planetima, iako ima pregršt te alienske tehnologije, rase koja je strahovito napredna, ali drugačije od protheana, ne zna se dal naprednija ili ne, iako su remnanti - roboti koji ju čuvaju - daleko nazadni u odnosu na gethove, drugačija je, ne zna nitko ni otprilike čemu služi i kako radi, ali svejedno ju pathfinder koirsti i uvijek rezultat bude baš ono što je htio. I da... planeti su katastrofa, nimalo slični onome što se očekivalo sa zemlje kad se kretalo, toksični su, ne mogu održavat život itd. itd. itd. da ne nabrajam, no kad se uključi alienska tehnologija, to je u stvari sve što kontrolira planetovu atmosferu, vulkansku i seizmičku aktivnost, vrijeme.... sve... i klikom na stolječima stari gumb on postavi savršene uvjete za čovjeka na planetu i odjednom svi mogu bit vani bez zaštitnih odijela, maski... udisat taj zrak... "nimalo nategnuta priča". E, da, ali samo u dijelu planeta, drugi dio se još nije pročistio... i to baš onaj gdje su alieni koje treba poraziti, ali ne sada jer još nije to vrijeme u priči... a i njima ne smetaju ti katastrofalni uvjeti koji ne samo da ubijaju protagonista, već i razarajuće djeluju na vozilo koje vozi, a se ni u vozilu ne može tamo biti dulje od nekoliko sekundi.

 

Ono što je meni ponovo problem u ovoj igri, je što to nije RPG, a trude se da izgleda kao RPG. Igram na drugoj najtežoj težini, nisam iskoristio nijedan skillpoint na lvl 7, samo sam morao odabrat "profil" ko dio priče i zamijenio jedan assault rifle sa drugim i savršeno funkcioniram (iako je taj drugi teži, pa sam navodno prešao neki treshold i sad sam sporiji - ne znam gdje, kako i zašto jer ne osjetim). Onda sam negdje na lvl 8-9-10 koji već, zamijenio 2 člana teama, autolevelup sve potencijalne članove tima, sebi digo sve do kraja, researchao neke gluposti, iskraftao si sniper i equipao ga (sada sam opet prešao taj treshold sa novim dodanim oružjem i opet ne osjetim). Što se tiče skilova, nema nikakve promjene, najveću promjenu čini upravo sniper koji mi omogućuje da ubijam preciznije neprijatelje dalje od sebe. Ovo se očituje u činjenici, iako mi je assault rifle imao scope i bio precizan i neprijatelji su bili daleko i mogao sam ih gađat i otprilike bi pali nakon 3-4-5 pogodaka... sa sniperom padnu nakon 1-2 i ako ne padnu odmah vidim dmg na njima, što nisam vidio sa assaultom jer su navodno bili predaleko... ili štoveć

 

Mislim da je isto igrat sa i bez levelanja... da, vjerojatno bi se osjetila najveća darlika da pređem sa weapoin based soldiera na melee based... štogod... biotica? Pa bi to ajmo reć radilo neku razliku... ali iskreno SAM rješava sve što je bitno za priču, nisam vidio potrebe za nekim hakiranjem, lockpickanjem, intimidacijom, ičim, ubijat ovako ili onako ne možemo zvat RPGom... ovo je više... "pucačina sa pričom". U nekim drugim nalsovima si barem manje precizan, više ti skače nišan itd. na nižim levelima, ovdje radiš gotovo isti dmg i uvijek si jednako precizan. metak više ili manje da nekoga ubiješ se ne osjeti, a stat koji se zove preciznost tj. "accuracy" ne znam iskreno ni čemu služi.

 

Moj zaključak je da ću ovo vjerojatno igrat još neko vrijeme... ne znam dal ću ju preć nemam baš vremena, pa nisam prešo gotovo nijedan RPG koji sam započeo zadnje 2 godine, kad se sve skupa zbroji i oduzme igra je zabavna. Da nema tehničkih problema bila bi 7-8/10 zbog priče koja je ponovo holivudska, ovako je nekih 5-6/10. Cijenim trud, rezultat je manje dobar.

 

Usprkos tome, teško je igru ne preporučit, nastavak je ME, u sličnom stilu, sa istim rasama, nije mi zabavna ko trojka, tamo sam imao ipak najbolji osjećaj od sva 3 naslova (tj 4 ako brojim i ovaj), a opet nije ni loš naslov, ne mogu bit nepošten... samo očekivao sam više, imao sam dojam da je i priča drugačija, dosta toga me veselilo, dosta toga razočaralo... koliko sam ju platio - savršena je.

Kad padne na 15-20€ negdje na rasprodaji, to će bit idealno vrijeme za kupit ju, 60+€ ne bih za nju dao ni u najgoroj nočnoj mori...

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2017 9:13 (Rhodin).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
Rhodin kaže...

Moj dojam igre nakon EOSa i djela slijedećeg planeta (O...nešto), bez rasprave o uspjehu igre, prodaji, očekivanjima....

 

Ispalo je da je ovo zaista ME, ali na žalost ME koji je pokupio neke od najgorih i najglupljih odluka prethodnih naslova:

- istraživanje svemira - ovo je grozno, delay nakon klika na slijedeći planet, sam let, delay nakon što se dođe na planet, svaki skok svemirom ode 20-30 sekundi života. Nije toliko strašno ako imaš jednu metu tj. točno znaš kamo i zašto ideš, ali prilikom istraživanja novih zvijezdanih sustava ovo je jako zamorno

- skeniranje planeta iz istog razloga

- istraživanje planeta vozilom je djelomično OK, ali planeti su djelomično loše posloženi, vozilo skače preko zgrada, penje se na stupove, leti, skače, ali takvne vodu, pogineš/resetira se, jednako kao i "out of mission area" shema. Nisam ni oduševeljem "područjima visoke radijacije" koja se očiste sama od sebe kako otključavaš dodatne djelove planeta nakon nekog vremena

 

OK, to je bio dio koji je loš jer je nužan, oduzima ... a jako puno vremena kad se sve zbroji, glup je (istraživanje svemira) jer se animacije ne mogu prekinut, čak ni kad ih vidim već 50ti put i stvarno mi je dosta "slika lijepog svemira, okoliša i svega što je zamišljeno da moram gledat"

 

Ima tih sitnih propusta koji djeluju toliko umjetno, "open world" koji to nije, mining na planetu koji je odrađen katastrofalno - mislim "rich mining area" i onda se ne može deployat neki rudari tamo nego se kruži vozilom u krug dok se ne nađe 2-3-5 lokacija unutar zone gdje se deploya probe koji instant izvuće sav materijal sa te točke, i ako nisi pronašao optimalnu točku dobiješ manje, a ne možeš blizu stavit drugi probe... sav materijal nestane, bilo da si ga dobio 20, 50 ili 100, iako je max bilo možda 130... Još gore su rude koje se ručno (dok hodaš) minaju jer ko ih ne vidiš, a ima ih zaista posvuda i nisu sve ljubičaste i velike, neke su sitne i mogu bit iza bilo kojeg kamena, onda ko da ih ni nema, fulo si ih... ako ih pak vidiš, onda ih "uzmeš" bez ikakve akcije rudarenja, a kamen/ruda ostane i dalje tamo i moš ju i dalje skenirat... stvarno... loše

 

Ono što je meni ponovo problem u ovoj igri, je što to nije RPG, a trude se da izgleda kao RPG. Igram na drugoj najtežoj težini, nisam iskoristio nijedan skillpoint na lvl 7, samo sam morao odabrat "profil" ko dio priče i zamijenio jedan assault rifle sa drugim i savršeno funkcioniram (iako je taj drugi teži, pa sam navodno prešao neki treshold i sad sam sporiji - ne znam gdje, kako i zašto jer ne osjetim). Onda sam negdje na lvl 8-9-10 koji već, zamijenio 2 člana teama, autolevelup sve potencijalne članove tima, sebi digo sve do kraja, researchao neke gluposti, iskraftao si sniper i equipao ga (sada sam opet prešao taj treshold sa novim dodanim oružjem i opet ne osjetim). Što se tiče skilova, nema nikakve promjene, najveću promjenu čini upravo sniper koji mi omogućuje da ubijam preciznije neprijatelje dalje od sebe. Ovo se očituje u činjenici, iako mi je assault rifle imao scope i bio precizan i neprijatelji su bili daleko i mogao sam ih gađat i otprilike bi pali nakon 3-4-5 pogodaka... sa sniperom padnu nakon 1-2 i ako ne padnu odmah vidim dmg na njima, što nisam vidio sa assaultom jer su navodno bili predaleko... ili štoveć

 

Za sporo istrazivanje svemira tu postoji Tab, koji skrati cilo putovanje sa 30 sec na 5 sec.

Rudarenje sa makom je glupo, a usput i totalno nepotrebno. Kad radis misije trckaras i skupis par "ljudskih ruda" i to ti je dovoljno za sve. Iteme u inventoriju dekonstructas i od tu dobijas rudu.

To sto si sporiji je ista stvar kao i u ME3. Sto teze oruzije sporiji je refresh powera.

16 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
Rhodin kaže...

Moj dojam igre nakon EOSa i djela slijedećeg planeta (O...nešto), bez rasprave o uspjehu igre, prodaji, očekivanjima....

Da sad ne ulazim u stvari koje te smetaju točku po točku - očito igraš piratsku verziju :) nemogućnost preskakanja animacije prilikom leta unutar sustava je ispravljeno, izgled lica je ispravljen u zadnjem patchu.

Što se radnje tiče, pričekaj malo, nisi uopće daleko u priču ušao. Da, ima čudnih stvari, no mene recimo ne smetaju, romanse mi nisu nužne ovaj put jer nema nikoga po mojem ćefu :) a što se težine tiče, mislim da ne biš daleko došao da se ne nadograđuješ i ne razvijaš novo oružje, što ćeš, uostalom, uskoro i sam spoznati.

Ovo sa rudarenjem u biti i nije toliko važno, jer puno toga možeš dobiti i kupovinom od trgovaca i rastavljanjem oružja i oklopa na sastavne parćiće.

Više me smeta nemogućnost opremanja suboraca poštenim oklopom i oružjem, nemogućnost biranja u kakav multiplayer želim ući, nego samo bronze, silver ili gold, činjenica da je gold samo pinkicu teži od silvera, te nelogični quest triggeri na par mjesta koji su me cimnuli onako, pošteno.

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Mass Effect: Andromeda

Ma igra je 90% kopija Dragon Age inquisition,fazntazija zamijenjena sa SF. Sa time da Andromeda može samo sanjati kvaliteti DAI,i nakon pola godine patheva. Da se ne štancaju toliko nove igre,igrao bi DAI po 4. put,i nisu bili potrebni kaby lakeovi, skay lakovi.fury i paskali... :)

Dyslexic!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Mass Effect: Andromeda

hubolik svijet prijašnjih igara više mi je legao od ovoga u andromedi. završio igru za 56 sati, što je super za današnje standarde. patch dobio pred sam kraj igranja tako da nisam ni osjetio promjene. izgled lica su navodno poboljšali, ali u samom gameplayu nisam primjetio ništa posebno (razliku sam zapravo vidio tu na forumu kad je netko stavio slike).

 

priča mi je bila plitka i dosadnjikava. ono imamo novu galaksiju, dobili smo prastaru rasu strojeva (odakle su samo to smislili...) i 2 nove humanoidne rase. dali su si truda u mp3.

 

What could possibly go wrong?
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mass Effect: Andromeda

mene živcira jedino šta su svi alieni humanoidni i slicni ljudima, a kulturno se razlikuju ka i ljudi na zemlji....a ni životinje nisu baš raznolike

Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
thaar kaže...

mene živcira jedino šta su svi alieni humanoidni i slicni ljudima, a kulturno se razlikuju ka i ljudi na zemlji....a ni životinje nisu baš raznolike

 

mene  to isto nervira općenito u SF-u, znači ide se u novu galaksiju, napravite nešto novo dođavola

15 godina
odjavljen
offline
Mass Effect: Andromeda

Imam neki bug di mi se odgovori u dialogu sami odabiru... Jel se to još nekom desilo?

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to d
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
Da, dosta cesto. Restart igre jedino pomaze...
13 godina
offline
Re: Mass Effect: Andromeda
skank666 kaže...

Imam neki bug di mi se odgovori u dialogu sami odabiru... Jel se to još nekom desilo?

 

 Predugo igras :D

 

Meni bi nakon 10 sati krenilo.

12 godina
protjeran
offline
Mass Effect: Andromeda

Ovo je daleko najbolji trailer.

 

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Mass Effect: Andromeda

isprobao sam malo igru i na 1200p sve ultra vrti odlicno

Edit na 4k high radi odlicno uz malo frame dropova 

Doso sa sam do misije nexsus reunion...

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.4.2017 16:11 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice