Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

poruka: 12
|
čitano: 4.162
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Vidim da nema posebne teme u ovom podforumu, ne znam kako je ljudima uspjelo promaknuti - no ajd.

 

Jučer je na Steamu nakon dugo godina izašao pravi Metal Gear Solid naslov za PC. Riječ je o MGSV: Ground Zeroes, koji je nažalost neka vrsta uvodnog chaptera za "puni" MGSV: The Phantom Pain.

Kao ljubitelj serijala još od MGS1, vijest da će MGSV izaći i na PC platformu bila mi je jedna od najboljih vijesti u skorije vrijeme.

 

Za one koji su neupućeni, Metal Gear Solid je oduvijek bio serijal koji se koncentrirao na stealth, iako nikada nije bio sasvim ozbiljnog karaktera poput, recimo, Splinter Cell-a. Iako je serijal u početku vezan uz MSX2, pravu popularnost dosegao je s PS1 izdanjem "Metal Gear Solid" - i od tada je svima usko vezan s PlayStation brandom, iako to zapravo nikad nije bilo točno.

 

MGS1 je prvi koji je dobio i PC izdanje, a MGS2 se pojavio na PS2, PC i Xbox-u. MGS3 u početku na PS2, kasnije na 3DS i onda na PS3 i 360 putem HD kolekcije. MGS4 je zasad jedini koji je u potpunosti PS ekskluziva, a tako će i ostati do daljnjega.

 

U MGSV, protagonist je Big Boss/Naked Snake, koji se kroz serijal pojavljuje i kao protagonist (MGS3, Peace Walker, Portable Ops) i kao antagonist (MG1, kasnije se kroz priču spominje kao antagonist te se pojavljuje na kraju MGS4). Engine na kojem je igra rađena je Fox Engine, Kojimin next-gen engine koji smo do sada u slabom svjetlu vidjeli u PES2014 i PES2015.

 

Priča cjelokupnog serijala previše je komplicirana da bih ju objašnjavao, pa za one koji su zainteresirani, a ne znaju -> Wikipedija.

 

Priča je u Ground Zeroes poprilično kratka te se može preći za sat-dva, no Camp Omega (gdje se radnja odvija) ima i mnoštvo side-questova koji se mogu rješiti, a budući da je ovo prvi sandbox MGS naslov, igru se može igrati dok vam ne ponestane mašte ili dok vam oči ne prokrvare.

 

Optimizacija je izvrsna, što je i za očekivati - svaki MGS naslov bio je jedan od najljepših naslova na svakoj platformi na kojoj se pojavio.

Na mojoj konfiguraciji igra se na maksimalnim detaljima i rezoluciji od 1920x1080 vrti od 45-60 fps, a većinom stoji između 53-57fps.

 

Iako je igra oduvijek bila orijentirana oko šuljanja, to nije nužno. Igru doslovce možete igrati kako vi želite, s tim da je najizazovnija u stealth pristupu.

 

Uz to, MGSV: GZ je TWIMTBP naslov, što u rukama sposobnih developera (za razliku od Ubisofta) znači da je igra optimizirana za Nvidia GPU, čemu svjedoči sljedeći bench (izvor - http://gamegpu.ru/action-/-fps-/-tps/metal-gear-solid-v-ground-zeroes-test-gpu.html ) :

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 13:02 (buljo781).
Moj PC  
6 0 hvala 1
14 godina
offline
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

kept you waiting,huh

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Usput, predlažem svima da igru igraju na gamepadu, ako je moguće. Imam third party 360 controller s ofrljim analogom i svejedno mi bolje paše igrati na njemu nego na KB+miš.

13 godina
offline
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Odigrao kratko malo i prešao tu misiju u kampu i to je to?

igra je savršenstvo....sjećam se mgs1 na ps1, prešao sam je sigurno 10 puta.

Snake najjači mamoyebač ikad.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Metal Gear Solid V: Ground Zeroes
fila2208 kaže...

Odigrao kratko malo i prešao tu misiju u kampu i to je to?

igra je savršenstvo....sjećam se mgs1 na ps1, prešao sam je sigurno 10 puta.

Snake najjači mamoyebač ikad.

Nažalost... 

Imaš još par side-questove, ali to ti je više manje to.

Očekivao sam bar 2-3 sata za main story, ali na kraju mi je trebalo 55 minuta.

13 godina
offline
Re: Metal Gear Solid V: Ground Zeroes
Alex Mercer kaže...
fila2208 kaže...

Odigrao kratko malo i prešao tu misiju u kampu i to je to?

igra je savršenstvo....sjećam se mgs1 na ps1, prešao sam je sigurno 10 puta.

Snake najjači mamoyebač ikad.

Nažalost... 

Imaš još par side-questove, ali to ti je više manje to.

Očekivao sam bar 2-3 sata za main story, ali na kraju mi je trebalo 55 minuta.

Da, ispod sat vrermena sam prešao, još reko idem malol brže proć samo da vidim prologue misiju...a kad ono :(

šteta, ali yebena je, kao fanu mgs, stvarno lijepo sjelo, i tih 50min.

Idem onda opet :)

 

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
9 godina
neaktivan
offline
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Jel ovo ima multiplayer?

Find me here |||: Steam: |CRO|Vitaly™ ||| Origin: MasterNerdx ||| Uplay: CRO_Vitaly ||| Diablo 3: Pršut#2139 ||| Proud to be Mrcina "www.mrcine.org" Hrvatski multigaming klan, 10godina djel
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Ne.

totus mundus agit histrionem
12 godina
neaktivan
offline
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

kad gledam gameplay, pogotovo onaj dio u šumi, pa kad se penješ na kamenja a helihopter patrolira iznad pa se skrivaš užasno me podsjeća na ramba... i trica me podsjećala, zapravo big boss je rambo, a mgs 3 i ovaj sad su najbolja rambo igra koja nikad nije postojala... :D

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 6:05 (sylar951).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Zasto nisu napravili cjelu igru ? Ima samo 3 gb 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Cijela igra je Metal Gear Solid V Phantom Pain, izlazi iduće godine. Evo Kojima se poigrava s fanovima vjerovatno otkrivajući datum izlaska igre:

http://www.thebitbag.com/metal-gear-solid-v-the-phantom-pain-release-date-revealed/104946 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Moja pljuvačka na metalu

 

Nije da sam lijen - samo nevolim smetati
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 20:58 (CroL1k1n7).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice