PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

poruka: 566
|
čitano: 155.931
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Lost Chronicles of Zerzura

-moja ocjena: 7/10

-potraga za nestalim gradom

-jako lake zagonetke, mislim da nikad nisam igrao lakšu avanturu

-priča je dobra, ali na momente dosatna i nerealna

-gamespot, adventuregamers

 

==

sad igram Red Johnsons Chronicles pa kad završim ću napisati dojmove.

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2012 11:26 (ROFLOLMAO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

testament of S.H. uživao sam, a bogami sam i posegnuo za guide

uz malo sreće+patch evo završio.ajmo na druge..blagdani su

There is the first time for everything
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2012 12:56 (micho0305).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )
Lost Chronicles of Zerzura
razočaran, stvarno je dosadna,nategnuta,jedini plus-lijepa scenografija. Nisam ni završio.
odo ja na Red Johnsona
There is the first time for everything
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Jel zna netko nešto slično kao Gilbert goodmate ali da je free, ili ako netko zna gdje pronači gilberta if u know what i mean {#}

http://d-u-d.deviantart.com
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )
micho0305 kaže...
Lost Chronicles of Zerzura
razočaran, stvarno je dosadna,nategnuta,jedini plus-lijepa scenografija. Nisam ni završio.
odo ja na Red Johnsona

Meni je početak igre odličan sve dok ne dođeš u Zezutu. Tad sve postane dosadno. Ja sam je završio samo da vidim kraj.

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

 

Sada sam tri sata igrao Primordiu i igra je vrhunska. Fantastična atmosfera i odlični Crispin, (robotska glava koja je vaš partner....). Glavnion liku, (koji se zove Horatio) glas daje Logan Cunningham poznatiji i kao odlični narator iz Bastiona.

 

Igra je rađena u retro štihu, ali izgleda odlično i totalno atmosferičn... (kao i Gemini Rue te Resonance)

 

Adventure Gamers recenzija 4/5

 

 

A evo šta u Metropolisu kažu za ljude....{#}

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2012 2:50 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Prešao Primordiu, (koja je dosta kratka) i Resonance - koji je zbilja fantastičan. Odličan gamplay sa kombiniranjem Short Term Memory i Long Term Memory u razgovorima. Odlično hakiranje računa, korištenje komandi kao u DOSu itd. Priča je fantastična kao i kraj, (ja mislim da imaju dva kraja) dok likovi i nisu baš nešto previše okarakterizirani.

Najviše me ubilo u pojam dok sam shvatio kako naštimat robotsku ruku u policijskim dosjeima da mi izbaci planove kada zatražim oporuku; Imao sam kodove L18 za planove i J14 za oporuku; ruka stoji na M20.. Dok sam došao na rješenje od O24 sam izgubio pola sata.... A šta je najbolje igra nikada ne baci iste brojeve tako da nemožeš vidjet rješenje na internetu ....

Još me namučio i razgovor sa Edom preko mobitela u policijskoj postaji za uhvatit signal gdje se nalazi nakon šta ubije Annu

 

Sada sam na TToSH i igra mi djeluje vrhunska.... Totalno uvuče u ulogu sa fantastičnom atmosferom...

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2012 13:18 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )
doktor1 kaže...

Prešao Primordiu,

kako si riješio rezoluciju? meni je na 800x600(valjda),sve na kockice, neigrivo. U options nema solucije

Cum sapienti viro libenter diserimus
13 godina
neaktivan
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Red Johnsons Chronicles

Moja ocjena: 4/10

 Igru počinjete u ulozi detektiva koj treba rješiti ubojstvo. Igra je smještena u pesimistićnu budućnost, a mnogi predmeti su inspirirani onima iz 70-ih i 80-ih. Nema klasičnog skupljanja predmeta i njihovog korištena, mogu poslužiti jedino kao dokazi.

 Glavni zamjerka ovoj igri s moje strane su mini-igre. Cijela priča je isprićana pomuću njih. Svi razgovori u kojima možemo birati odgovor su mini-igre. One  se nakon završananja ocjenjuju i broji se broj pokušaja.  Prilikom igranja možemo kupiti pomoć od jednog lika u igri. On će nam dati hint za odgovor uz nadoknadu u bodovima. Na žalost morate kupovati od prvog hinta, što je problem ako ih ima 5, a već ste riješili prvih 4. Priča u igri nije posebno dobra niti komplicirana, možda i malo ispod prosjeka.  

 Meni se ne sviđa naćin igre s toliko mini-igra i zato dajem nisku ocjenu. Možete ju sami isprobati i vidjeti koliko će vam se svidjeti. Igra ima i 2. nastavak. 

 

http://www.gamespot.com/red-johnsons-chronicles/

http://www.adventuregamers.com/games/view/17072

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )
micho0305 kaže...
doktor1 kaže...

Prešao Primordiu,

kako si riješio rezoluciju? meni je na 800x600(valjda),sve na kockice, neigrivo. U options nema solucije

U svakoj Wadjet Eye igri odeš u folder te imaš Winsetup. Dobiješ ovaj przor

gdje podesiš grafičke filtere.... Ovo je od gemini Rue igre, dok Primordia ima i AA opciju te veče rezolucije (ok 1280x800)

 

Primordia bez AA

 

Primordia sa AA

 

A i takav je retro dizajn igre...

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2012 15:29 (doktor1).
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Prva mozgalica u Holmesu koju nema šamse da bi rješio! Pogledao sam objašanjenje i nebi treći rješio ja mislim nikada.....

ššššš - možda su u šumi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )
doktor1 kaže...

Prva mozgalica u Holmesu koju nema šamse da bi rješio! Pogledao sam objašanjenje i nebi treći rješio ja mislim nikada.....

dodaješ brojeve u krug prvo +1 onda +2 onda +3 pa opet +1...

4+2=6+3=9+1=10+2=12+3=15+1=16...

kužiš?

 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
16 godina
offline
Re: PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )
ROFLOLMAO kaže...
doktor1 kaže...

Prva mozgalica u Holmesu koju nema šamse da bi rješio! Pogledao sam objašanjenje i nebi treći rješio ja mislim nikada.....

dodaješ brojeve u krug prvo +1 onda +2 onda +3 pa opet +1...

4+2=6+3=9+1=10+2=12+3=15+1=16...

kužiš?

 

Kužim nakon šta sam pogledao objašenjenje...

ššššš - možda su u šumi
16 godina
neaktivan
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

The Book of Unwritten Tales, sjeo sam jučer ujutro, i evo sad je 19:30...(odspavao sam par sati).Sve za 10/10, u sred noći sam se smijao ko neki luđak.Preporučam od sveg srca, davno se nisam tako zabavio, a nije ni teška. Sad idem na The Book of Unwritten Tales: Critter Chronicles,al ću malo odmorit prije

Cum sapienti viro libenter diserimus
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )
Prešao sam po prvi puta na DOSBOX emulatoru toliko hvaljeni System Shock(1994)i mogu reči da igru vrijedi odigrati ma koliko god grafiku možete"progutati"te pokoji malčice konfuzno dizajnirani leveli no pozitivne strane igre su sjajna priča koja se vodi u dalekoj budučnosti točnije 2072 u svemirskoj postaji Citadel gdije pohmanitali inteligentni S.H.O.D.A.N računalni virus bez ikakvih etičkih načela zarazi postaju tj posadu kojekakvim bludnim deformiranjem ljudskog DNA u nešto zločesto,naravno vi se kao vojnik budite iz kojekakve kriogene komore te se neposredne odmah morate boriti,nekoji leveli če vas zaista oduševiti a zvuk u igri jedostavno podiže atmosferu i paranoju te nemogu ništa drugo reči nego must have!,a uvijeriti se u samu kvalitetu igre možete na raznoraznim reviewima.
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Prešao Black Mirror triologiju i samo mogu reći da je fantastična! Trenutno prelazim Lost Cronicles of Zerzura i čini mi se prelagana, ali je atmosferična pa će se preći.

______________

 

Probao Cognition: An Erica Reed Thriller - Episode 1 i igra je vrhunska! Druga epizoda izlazi 30 siječnja bit će ih četiri. Vrhunski gameplay, muzika i game art.....

 

 

Adventure Gamers review - 3.5/5

______________

 

Također probao The Cat Lady i igra je također odlična i specifična. Samo šta se treba igrati iza pola noći....

 

 

Adventure Gamers review - 4.5/5

______________

 

Plus evo PC GAMER članak o avanturama koje nas očekuju u 2013 godini. Totalno me zanima Jane Jensen i njen Moebius naslov.....

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2013 11:50 (doktor1).
Moj PC  
3 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Zbilja se čini odličan ovaj Cognition. 

Trenutno igram BM serijal, atmosfera i zvukovi su odlični. Baš me zanima šta se dogodilo s Wiliamom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Počeo igrati Cognition: An Erica Reed Thriller - Episode 1  i igra mi je vrhunska.

 

Baš ono, gameplay je fantastičan.... Dolazak na mjesto zločina, razgovor sa forenzičarima i "češljanje" mjesta pomoću svoje "intuicije"

*uključena intuicija

 

Nakon obavljenog očevida izvješće kapetanu/ici, (neka kučka kao i LaGuerta iz Dextera... :)

Više je ponuđenih odgovora, te ako se ne sluša razgovor sa očevidcima i pročešlja područje kapetan se naljuti, (ja sam probao izbulaznit te mi je rečeno da se ujutro nacrtam sa detaljnim izvješčem o slučaju te je bila i jedna animacija koja prije nije bila). A vidio sam da drugo jutro možemo birat u gradu dali želimo na mjesto ubojstva, u mrtvačnicu, u dućan, u FBI stožer...

 

Dolaskom u FBI stožer na raspolaganju imate računalo sa informacijama o slučajevima, emailom itd...

 

Imamo i funkcionalni smartphone, (igra na smartphoneu vas šalje na freeware igru od iste izdavačke kuće) na raspolaganju koji mi je super za vođenje bilješki da ne šaram po papiru

*recimo ova prva bilješka; nakon šta nam kolega javi da treba presjeći žice suprotnim redosljedom od redosljeda spajanja, pomoću intuicije pogledamo kako je spajano te u suprotnom smjeru režemo žice dok vrijeme curi....tu je telefon da nakon gledanja zapišemo šta smo vidjeli..he he

 

"Another gameplay element which is worked quite well into the framework of the puzzles is the smartphone. This can be used in different ways for looking something up on the internet, making notes (actually the player is required to type in what he likes), playing music and other things. It’s also possible to write emails to Erica’s father who can help her with tasks at hand, a help-system mentor so to speak.

Add some real investigative work with Erica’s desk computer by going through crime and suspect databases among other things, and one finds a lot of things to do here, compared to other games in the genre where the player is usually directed from one scene and puzzle to the next without real involvement in the story."

_____________

 

Igra je zbilja odlična, čak je negdje i bila odabrana za najbolju avanturu prošle godine na, čemu su se i sami tvorci igre čudili spomenuvši i sami The Walking Dead. A s obzirom da im je ovo prva igra koju rade, (prije toga su imali jednu freeware igru) napravili su odličan posao!

 

Jedina zamjerka je poduži loading kod neke akcije, (može se vidjet na videu kada odem na računalo), ali možda je do pirata. No naručit ću original pa ću vidjet dali je to.

 

Definitivna preporuka, odlična glazba, voice acting, gameplay, meni osobno predivan game art. Za mozgalice ću vidjet jer sam igrao tek kakvih 45 minutai bio samo na očevidu nakon tutoriala. A uvodne špice nakon tutorila se nebi posramila ni neka visokobudžetna serija...

 

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 2:29 (doktor1).
Moj PC  
6 0 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

htio bih pronać nešto smiješno, kao Book of unwritten tales, Monky island,tako nešto, da je point and click, al da pršti humorom..ovdje su bolji reviews neg da lutam okolo i ne nađem ništa

Cum sapienti viro libenter diserimus
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )
micho0305 kaže...

htio bih pronać nešto smiješno, kao Book of unwritten tales, Monky island,tako nešto, da je point and click, al da pršti humorom..ovdje su bolji reviews neg da lutam okolo i ne nađem ništa

Možda The Next BIG Thing od Pendulo Studia...

 

 

i Haunted

ššššš - možda su u šumi
16 godina
offline
Re: PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )
micho0305 kaže...

htio bih pronać nešto smiješno, kao Book of unwritten tales, Monky island,tako nešto, da je point and click, al da pršti humorom..ovdje su bolji reviews neg da lutam okolo i ne nađem ništa

Runaway trilogija ako nisi igrao.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
16 godina
neaktivan
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

ohohoh,Hvala(kliknuo sam) ajd krećemo

Cum sapienti viro libenter diserimus
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2013 14:23 (micho0305).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Chaos on deponia, da se nadovežem

Cum sapienti viro libenter diserimus
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Ubrzo nam stiže avantura The Raven po istoimenom filmu koji je po meni stvarno ok

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

jel izašlo ili će stić ubrzo nešto kvalitetno???????????

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Izašla je The Cave

 

A Asylum bi mogao biti odličan kada dođe

 

ššššš - možda su u šumi
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2013 11:02 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

a nešto tipa still life, broken sword ili tako nešto??

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )
aajduke36 kaže...

a nešto tipa still life, broken sword ili tako nešto??

Broken sword 5 bi trebao izaći ove godine. Uglavnom ovo bi trebala biti dobra godina za avanture.

 

Double fine avantura

Jane Jensen Moebius

Mistery Game X - Ovo bi trebalo izaći u 2 ili 3. mjesecu. Isto je Jane Jansen radila na njoj. Još nije objavljeno ime igre. Zna se da će biti epizodna.

Leisure Suit Larry

Tex Murphy Project Fedora

Two Guys from Andromeda Space Venture

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
13 godina
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

Cognition: An Erica Reed Thriller - Episode 1  to cu mozda pocet igrat :D , volim to dok se bira kak ce prica ic, kao the walking dead, predobra igra ..jedva cekam nastavke :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PC - AVANTURE ( point and click - ma sve )

igrao sam tu igru Congnition... nije loša

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice