Preporuka za igrice i slaganje konfiguracije

poruka: 6
|
čitano: 1.319
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Preporuka za igrice i slaganje konfiguracije

Pozdrav svima, novi sam ovdje, mislim da sam za jednu temu pogodio topic dok za drugu nisam, ali da ne pravim 2 teme napisacu sta me zanima.

Imam PC sledeci.

4gb ddr2 ram

e8400 3.0 intel

R7 250 Sapphire 1GB DDR5 128 BIT(sutra stize narucio)-(Prije toga imao neku 512mb ddr2)

160HDD

WIN 7 64BIT

 

Ono sto me zanima jeste koje mogu igre na ovu konfiguraciju? Znaci ne zanima me ono tipa, joj slab ti je PC, mozda ovo mozda ono, znaci nek pise onaj ko zna, i sam znam da nije gamerski PC logicno, jedino mu grafa nije losa. Igre bi igrao u HD rez(FHD me ne zanima) a mogao bi neke i na 1024x768. Volio bi pitati jel moze GTA V, BF4 za primjer, vidio sam da ljudi igraju sa raznim racunarima igre ove mozda cak i slabije od ovog pa me zanima opcenito kakve rezultate da ocekujem, koja rez itd.. Hvala.

Drugo pitanje je, da li se isplati ulagati u ovaj PC? U pitanju je Dell 760 socket 755, evo krenuo sam od grafike i dao sam 110km za nju.

Planiram sam sledece- Quad core procesor, e sad gledao sam tipa q9550 jedan od najjacis quadova po 50eura, a ima i nekih q6600 ili q9400 za 25-30eura, ima tu i q8300 itd.. pa me zanima preporuka i koliko bi dobio na performansama kad bi uzeo quad umjesto da ostavim C2D ovaj?

E ono sto me najvise zanima je RAM, da li ce dogradnjom jos 4gb (8 je i onako max) biti sta bolji FPS? Znam da se sve komponente moraju fino sloziti da rade ko jedno, ali zanima me jel ima racuna, ili da ostavim ovako kako je sa ovom grafom i igram dok igram.

Takodje bi dodao HDD jos i ono prije svega toga kupio bi napojnu, znam koju tu ne trebam pomoc. BTW, koliko treba prostora za GTA V od instalacije setupa i cijele igre? +Da li se isplati skidati ili da cekam taj quad ak ce biti bolje performanse. Hvala

P.S: Najvise me nervira taj Bios jer je uredski i ne moze se OC procesor, znam da ce vecina reci sranje je taj PC nema racuna jer nije predvidjen za igranje igrica i nadogradnju, ali zato sam i postavio ovdje da vidim. Sto se grafe tice nema povratka, ali mislim da se isplatilo uzeti(vidjecu jos) jer nije ni C2D 3.0 toliko tup procesor. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 20:05 (SaleBa).
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za igrice i slaganje konfiguracije

Moja preporuka ti je, ako imas novca sta sastrane, ili mislis ustedit, kreni na novu platformu jer 755 sa DDR2 je zastarijela i po mom misljenju ne isplati se ulagat i neces puno dobit sa Q-om, AMD verzija recimo AM3+ je jeftiniji sport od intela ili cekaj AM4.

 

Dosao je DDR4, dolazi AM4, uskoro ce se moc slozit jako dobre konfe za puno manje novca, pogotovo izlaskom Zen-a

 

Za GTA5 treba ti minimalno 60 GB-a, ako pricamo o originalu+ svi patchevi nakupit ce se sigurno 70-80 giga. Iskreno neznam sta bi rekao kako ce GTA5 radit na 755 platformi sa Q..to bi trebalo malo pogledat po YT ili nac na googleu ako su ljudi isprobavali, al kao sta rekoh, vrijeme je za novu platformu ako mislis igrat novije igre.

Origin ID: ReaLazio
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka za igrice i slaganje konfiguracije

Sa tom konfiguracijom jedva možeš i taj windows pokrenuti. No ako si već uspio onda u sklopu windowsa imaš solitaire, mahjong, šah....

sa tim se jako dobro možeš zabaviti i ubiti vrijeme...

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Preporuka za igrice i slaganje konfiguracije

Ozbiljno, ali ozbiljno, ne ulazi vise nista u to racunalo jer je to slabo i za uredsko racunalo a kamoli za igranje. Dell ima propietary napajanja i dosta su slaba, tako da ces tesko nagurati postenu grafu unutra. Ako i uspijes s nekim adapterom nagurati jace napajanje i jacu grafu unutra, opet ti ostaje slabasan proc, cak i u Q varijanti. Radje uzmi kakav stariji i5 s dd3 memorijom i kreni odatle ... ovo sto imas je jednostavno preslabo za BF i GTA ...

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Preporuka za igrice i slaganje konfiguracije

Hvala svima na preporukama, inace GTA V ide na HD rezoluciji, normal settings-35-40fps lock

Ark Survival HD medium 40fps. Al hvala. 

P.S:Graficka je brutalna. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za igrice i slaganje konfiguracije

Da nije smiješno bilo bi žalosno...

U odnosu na ostatak konfiguracije brutalna je, naravno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice