Pro Evolution Soccer 2018

poruka: 497
|
čitano: 112.410
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

Boli me briga za sarenilo, kartice, legende i ostale slatkise kojima se mame mala djeca, zelim samo da EA ili Konami naprave dobar nogomet, tj. da oboje odrade vrhunski posao tako da se zaostri konkurencija pa da iduce izdanje bude bolje od prethodnog te da se prica koja je igra bolja, a ne koja ima vise mana... Nadam se da cu i to dozivjeti jedne godine...

I am over 9000!!!
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018

A dobar nogomet je? Otrcana fraza koju svaki čas netko napiše 

 

PES igram već godinama. Nakon failova iz 2008- 2009 ( iako sam i njih igrao) najzabavniji nogmet koji ima. Samo da ga ne pkvare ja zadovoljan.

13 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
plavi08 kaže...

A dobar nogomet je? Otrcana fraza koju svaki čas netko napiše 

 

PES igram već godinama. Nakon failova iz 2008- 2009 ( iako sam i njih igrao) najzabavniji nogmet koji ima. Samo da ga ne pkvare ja zadovoljan.

 Zaigraj koji put bez 3-4 bambusa prije svake tekme 

 

 

 

30.08. izlazi demo da ćemo biti malo pametniji. Osobno očekujem ogroman napredak u odnosu na onaj build iz bete. Prvenstveno u grafičkom smislu.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

Tehnika meditiranja uz bambuse je poznata japanska tehnika i najbolja priprema prije igranja. 

 

 

Grafila ej savršena. Kud ćeš bolje. Ne kupuje mi se nova PES-mašina ove godine 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
plavi08 kaže...

Tehnika meditiranja uz bambuse je poznata japanska tehnika i najbolja priprema prije igranja. 

 

 

Grafila ej savršena. Kud ćeš bolje. Ne kupuje mi se nova PES-mašina ove godine 

 Pa šta me briga za PC, vi ste ionako naviknuti da imate predprošlogodišnju verziju igre. Hoću na plejki da to izgleda k nečemu, a ne ko PS3 igra.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
neaktivan
offline
Pro Evolution Soccer 2018

greška!

 

 

 

 

The Commissioner of Football
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 14:33 (TheMaverick).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
Konami se raspucao preko "Bahatog" i samouvjereni su do jaja...

The Commissioner of Football
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

biggest change...isuste,igra skoro ista kao prosla...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
Shivi kaže...

Boli me briga za sarenilo, kartice, legende i ostale slatkise kojima se mame mala djeca, zelim samo da EA ili Konami naprave dobar nogomet, tj. da oboje odrade vrhunski posao tako da se zaostri konkurencija pa da iduce izdanje bude bolje od prethodnog te da se prica koja je igra bolja, a ne koja ima vise mana... Nadam se da cu i to dozivjeti jedne godine...

 Jednostavno je, nećeš.

 

Možda u ovoj igri nađeš svoju sreću.

 

http://www.hcl.hr/vijest/kineska-nogometna-liga-ulaze-15-milijuna-dolara-u-igre-110513/

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 16:56 (movie).
7 godina
neaktivan
offline
Pro Evolution Soccer 2018

Kada sam konačno odlučio preći na konzolu, već slijedeći PES  prestaje biti šrot za PC i moguće da će izgledati još bolje nego na PS4. Koliko vidim vlasnici xboxa su najgore prošli...

 

Evo jedan full hd video koji dočarava grafiku pc verzije:

 

 

Pretpostavljam da će moderi čuda raditi i na taj način dodatno začiniti cijelu stvar. Nadam se da će gameplay kao najači adut biti maximalno ispeglan u odnosu na prošla izdanja.

 

Osobno s nestrpljenjem čekam srijedu pa da isprobam demo.

The Commissioner of Football
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
TheMaverick kaže...

Kada sam konačno odlučio preći na konzolu, već slijedeći PES  prestaje biti šrot za PC i moguće da će izgledati još bolje nego na PS4. Koliko vidim vlasnici xboxa su najgore prošli...

 

Evo jedan full hd video koji dočarava grafiku pc verzije:

 

 

Pretpostavljam da će moderi čuda raditi i na taj način dodatno začiniti cijelu stvar. Nadam se da će gameplay kao najači adut biti maximalno ispeglan u odnosu na prošla izdanja.

 

Osobno s nestrpljenjem čekam srijedu pa da isprobam demo.

 Jbt i zaboravio sam da ce demo izac... Aj molim te napisi (ili bilo tko drugi) u temi kad demo bude vani, cisto kao podsjetnik

Hvala

I am over 9000!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.8.2017 13:39 (Shivi).
13 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
Shivi kaže...

 Jbt i zaboravio sam da ce demo izac... Aj molim te napisi (ili bilo tko drugi) u temi da je demo vani, cisto kao podsjetnik

Hvala

 Demo je vani

 

u srijedu.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
8 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
Hexfire kaže...
Shivi kaže...

 Jbt i zaboravio sam da ce demo izac... Aj molim te napisi (ili bilo tko drugi) u temi da je demo vani, cisto kao podsjetnik

Hvala

 Demo je vani

 

u srijedu.

 Hvala

Idem uredit gornju poruku...

I am over 9000!!!
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
Hexfire kaže...

 Demo je vani

 

u srijedu.

 Baš sam se o tome raspravljao na hcl. Svi kažu da demo nije vani, da je vani bio beta test koji je vremenski ograničen. Više ga ne možeš skinuti s PSN. No za mene je to demo. Hoćeš ga nazvati beta demo, test demo ili nekako treće svejedno. 

13 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
TheMaverick kaže...

Kada sam konačno odlučio preći na konzolu, već slijedeći PES  prestaje biti šrot za PC i moguće da će izgledati još bolje nego na PS4. Koliko vidim vlasnici xboxa su najgore prošli...

 

Evo jedan full hd video koji dočarava grafiku pc verzije:

 

 

Pretpostavljam da će moderi čuda raditi i na taj način dodatno začiniti cijelu stvar. Nadam se da će gameplay kao najači adut biti maximalno ispeglan u odnosu na prošla izdanja.

 

Osobno s nestrpljenjem čekam srijedu pa da isprobam demo.

 Ne znam kakav je osjećaj igrati, ali meni ovo izgleda jako dobro. Nisam PES već par godina zaigrao, nekako sam prestao nogomet općenito pratiti, ali ovo mi je izgledalo impresivno.

12 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

problem pesa je isti kao u fifi samo suprotan

u fifi su svi igraci kao od papira,i lopta je kao balon...dok u pesu su svi igraci teretnjaci,a lopta kao kugla...

da se nadje neka sredina,to bi onda bilo odlicno..al ovako jbg...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
Mortiis kaže...

problem pesa je isti kao u fifi samo suprotan

u fifi su svi igraci kao od papira,i lopta je kao balon...dok u pesu su svi igraci teretnjaci,a lopta kao kugla...

da se nadje neka sredina,to bi onda bilo odlicno..al ovako jbg...

 Po meni najveći problem obje igre je pozicioniranje. To je toliko debilno da si ne mogu objasniti. Na prvom primjeru iz priloženog maverickovog trailera vidimo kako obrambeni igrač stoji bezveze u prostoru kako ne bi bilo zaleđe a na drugom kako dva igrača trče jedan za drugim a niti jedan nije pored igrača koji im uletava po sredini gola? ista stvar je i u fifi. Lik pet metara u zaleđu a onda na suprotnoj strani terena stoji ničim izazvan jedan obrambeni igrač kako ne bi bilo zaleđe. Sada oni meni govore o super pametnom ai i ne znam čemi sve ne a rade ovakve budalaštine u 2017 godini

 

edit: čudimo se zakaj su igre debilne i zašto su samo arkade a onda vidimo da ima igrača poput plavi08 kojem je u redu da mu igrači stoje bezveze u terenu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 7:47 (movie).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018

 Ne znam kakav je osjećaj igrati, ali meni ovo izgleda jako dobro. Nisam PES već par godina zaigrao, nekako sam prestao nogomet općenito pratiti, ali ovo mi je izgledalo impresivno.

 

Pretpostavljam da će PES 2018 biti ispeglani PES 2017. Trenutno igram PES 2017 TRIAL EDITION i na taj način se pripremam za PES 2018. Odigrao sam 1 tekmu online za vrijeme dok je PES 2018 Beta bila dostupna i na prvu mi izgleda dosta slično.

 

Sve u svemu u početku je čudan osjećaj, pogotovo kada kreneš igrati poslije više od 2000 tekmi u fifi, ali kasnije malo po malo vidiš čemu "đipanci" teže i što pokušavaju postići.  Gameplay je interesantan do bola kada dublje zaroniš u misteriozno more zvano PES. Jako je važan sam pristup igri kako bi u konačnici mogao uživati, a to zahtjeva da se maximalno udubiš u cijelu priču. Još od pes 2014 stekao sam dojam da igra želi da unaprijed smisliš svaki potez ili radnju u trenutku kada uputiš loptu suigraču tj., moraš znati unaprijed što ćeš sa loptom, jer u suprotnom si izgubljen. U počeku sam pravio dosta grešaka i gubio mnogo lopti i sve mi je djelovalo kao da kasni i da ne kontroliram ništa, ali sa vremenom stvari liježu na svoje mjesto. Jbg.,bilo je nezgodno kada uputiš visoku loptu svom igraču kojeg onda moraš sačekati dok je primi na prsa (ako se nisi odlučio odigrati iz prve) pa dok ona padne na travnjak, pa je on ponovo primi pa sve do trenutka dok ne uputi pass ili šut. Zbog navedengo dosta igrača ima feeling kao da  upravlja teretnjacima, a NE nogometašima, a lopta djeluje kao kugla za kuglanje.  Japanci imaju malo drugačiji (realniji) osjećaj za prostor, te brzinu kratanja igrača i lopte, a od nas očekuju da ispoštujemo animacije igrače tokom igre u određenom vremenu i prostoru,  a slično vrijedi i za fiziku nogometne lopte. Vjerovatno se zato i vrti onaj slogan tokom tekme "Control reality..." ili nešto slično...Ne bi da me se shvati, kao tvrdim da se ovdje radi o nekom extra realnom nogometu, jer to ne treba ni biti, ali da je poželjan neki spoj arkade i realnosti, koji će biti onako lijepo izbalansiran, to sigurno stoji.

 

Kada sam privi put zaigrao trial edition, odmah sam pokušao igrati onako kako sam navikao u fifi, što je logično poslije toliko tekmi, ali nije išlo i bio je to krivi pristup. Neke stvari jednostavno ne prolaze...Tko god tvrdi da pes sve više podsjeća na fifu i da ima sličan gameplay, ne bi se složio sa njim jer fifa je dosta jednostavnija za igrati.

 

Čekam srijedu i taj demo pa da se mogu pošteno raspisati, jer svo ovo zadnje iskustvo temeljim na navedenom trial editionu pesa 2017 i jednoj tekmi pes 2018 online beta.

The Commissioner of Football
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
movie kaže...
Mortiis kaže...

problem pesa je isti kao u fifi samo suprotan

u fifi su svi igraci kao od papira,i lopta je kao balon...dok u pesu su svi igraci teretnjaci,a lopta kao kugla...

da se nadje neka sredina,to bi onda bilo odlicno..al ovako jbg...

 Po meni najveći problem obje igre je pozicioniranje. To je toliko debilno da si ne mogu objasniti. Na prvom primjeru iz priloženog maverickovog trailera vidimo kako obrambeni igrač stoji bezveze u prostoru kako ne bi bilo zaleđe a na drugom kako dva igrača trče jedan za drugim a niti jedan nije pored igrača koji im uletava po sredini gola? ista stvar je i u fifi. Lik pet metara u zaleđu a onda na suprotnoj strani terena stoji ničim izazvan jedan obrambeni igrač kako ne bi bilo zaleđe. Sada oni meni govore o super pametnom ai i ne znam čemi sve ne a rade ovakve budalaštine u 2017 godini

 

edit: čudimo se zakaj su igre debilne i zašto su samo arkade a onda vidimo da ima igrača poput plavi08 kojem je u redu da mu igrači stoje bezveze u terenu.

  Na 1. slici se po radaru vidi da pišeš gluposti. 

 

Na 2. slici lik selektira CB-a i odleti sa njim na stranu nakon toga ga DMF pokušava sustići

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 10:24 (plavi08).
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
plavi08 kaže...

  Na 1. slici se po radaru vidi da pišeš gluposti. 

 


 

 

Na slici jedan se lijepo vidi da nemaš pojma o nogometu. Na prvoj slici vidimo da dva igrača stoje u prostoru a da nikoga ne čuvaju. Koga čuva stoper kojeg vidiš na fotki? To je po tebi normalno pozicioniranje igrača u ovakvoj situaciji? Samo mi objasni iz nogometnog kuta logiku ovakvog pozicioniranje igrača? U takvoj situaciji u kojoj nikog ne čuva obično nogometaš napravi dva koraka naprijed i onog na krilu ostavlja u zaleđu a ne u situaciji da bude opasan po gol. Drugi igrač koji je s njim u liniji ga prati. 

 

To je jednostavno nogometno pravilo kada igraš s četiri igrača u liniji. Stoperi su ti koji određuju kada se izlazi i kako se postavlja. Ovdje stoperi kao i u fifi stoje tako da nema zaleđa i da lik koji je sam ima lijep prostor za ulazak na gol. Interesantno je i pozicioniranje igrača na samom centru terena? Moguće je da je to jedan od stopera, no onda je još tragičnije postavljanje drugog stopera i bočnog koji se ne vidi u kadru već na radaru. Time bi ova situacija bila još smiješnija.

 

Da se razumijemo, ovakvih debilana na fifi imaš koliko hoćeš. Igrači se postave uvijek tako da ne bude zaleđe kako bi lakše popio gol. Na fifa temi sam ostavio nekoliko smiješnih situacija koje nemaju veze s nogometnom logikom. Jednostavno se to radi kako bi padali golovi i pomirio sam se s time no nemoj mi onda prodavati foru o super pametnom ai, mislim na ea i konami, ne na tebe...

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 11:08 (movie).
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018

Slažem se sa tvojim opisom idealnog ponašanja stopera.

No pogledaj na 1. slici lijevu stranu. Oba bočna branića su iz nekog razloga naprijed. Lijevi stoper ostaje 2 na 1 i pomiće se prema nazad. Desni ga mora slijediti da drži linju. Nema RB-a pa je rupa. No ponašanje je u redu.

 

Naravno da je idealno kad bi oba CB istčala do centra da bek ostane u zaleđu. No i ovo je savim u redu postavljanje.

 

 

 

Nije da branim PES ili FIFU. I da nema kojekavih komičnih situacija u obje igre. No ove situacije nisu jedne od tih.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 11:40 (plavi08).
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
plavi08 kaže...

Slažem se sa tvojim opisom idealnog ponašanja stopera.

No pogledaj na 1. slici lijevu stranu. Oba bočna branića su iz nekog razloga naprijed. Lijevi stoper ostaje 2 na 1 i pomiće se prema nazad. Desni ga mora slijediti da drži linju. Nema RB-a pa je rupa. No ponašanje je u redu.

 

Naravno da je idealno kad bi oba CB istčala do centra da bek ostane u zaleđu. No i ovo je savim u redu postavljanje.

 

 

 

Nije da branim PES ili FIFU. I da nema kojekavih komičnih situacija u obje igre. No ove situacije nisu jedne od tih.

 

 

 Ovo je klasičan primjer kada nema bočnog a na širokom prostoru imaš samog napadača da napraviš dva koraka naprijed i ostaviš ga u zaleđu jer ti je narušena  formacija. Nema nikakvog smisla da stoper u ovoj situaciji stoji sam sa sobom a protivnički igrač u situaciji kada može biti opasan po gol nečuvan. Znači, ili ga možeš loviti u zamku zaleđa ili ga može preuzeti stoper. Stoga je moguće i pomicanje u lijevo za jedno mjesto pa stoper zauzima bočnu poziciju, drugi se pomiće na njegovo mjesto  a desni bočni prema sredini a na njegovo mjesto dolazi ovisno o taktici vezni ili krilo. Stoga se ne mogu složiti s tobom. I dalje igram i pratim nogomet i svaki tjedan vidim slične situacije i stoperi nižih liga ovo rješavaju na vrlo jednostavan način.

 

Od vrhunskih igrača onda očekujem i vrhunsku reakciju iako bi ovo bila samo logična nogometna reakcija.U formaciji 4 otraga pravi misterij je gdje je bočni igrač? Kažeš iz nekog razloga je naprijed. Možda je taj neki razlog loše pozicioniranje? Neki dan gledam tekmu i kamera prati zadnju liniju te ih grafikom zaokruže i povuku liniju. Sinhronizirani su kao sinhronizirame plivačice. Nema iskakanja iz formacije i samo ovisno o napadačima formacija se skuplja ili rasteže i pomiće neprijed ili nazad.

 

Prvo pravilo je da nikada ne stojiš sam a ovdje vidimo dva igrača koja stoje sama i ne sudjeluju u igri. No dobro, ovako se možemo raspravljati do u nedogled. Meni je ovo smiješna situacija s lošim pozicioniranjem. Tebi sve ok. Žao mi što sam obrisao par sličnih situacija s fife koje sam postao na ea forumu gdje su se ljudi složili da je pozicioniranje u kurcu. Sam ea sports je najavio ove godine logičnija pozicioniranja i razmišljanja igrača u pojedinim situacijama iako ne očekujem ništa posebno. Svake godine velike riječi i na kraju mala djela.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 16:50 (movie).
15 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

Evo dobre vijesti za ljubitelje pesa. Na upravo završenom gamescomu PES je proglašen najboljom sportskom igrom.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
Isto ko i prijašnjih godina. Očito su kriteriji jako niski.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

to proglašavanje pobjednika na tom gamescomu nema nikakve veze s ničim,a ponajmanje s kvalitetom same igrice

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

Ima veze, nema veze, drago ti je kad te netko proglasi pobjednikom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018
Skida se demo. Iznenađujuće je da teži samo 4 Gb.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018

Naravno. To je samo osnovno. Ostatak se skida kad pokreneš igru 

15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
plavi08 kaže...

Naravno. To je samo osnovno. Ostatak se skida kad pokreneš igru 

Ne piše da je demo težak 4 GB. Obično napišu koliko je demo težak a ne koliko treba da bi pokrenio igru. No gotovo je pa ću vidjeti, ovo bi bilo prvi put da je tako kako ti kažeš. Uvijek na info stave koliko su demo ili igra sveukupno veliki.

 

edit: da, skinuo se. Sveukupno demo je težak samo 5 GB. Upravo sam ga pokrenio, ništa se više ne skida i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 9:30 (movie).
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018

I STO ima 10GB pa kad skineš trebaš još oko 20.

 

BETA PES-a slično. Čak ti je omogućavala da dio igraš dok se u pozadini skida.

 

Jedino ako su fakat radili pripremu za PC-demo pa maknuli sve soim navedenih klubova/stadiona/ostalog a ne kao prijašnjih godina kad je DEMO bio zaključana verzija cijele igre.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 9:28 (plavi08).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice