Pro Evolution Soccer 2018

poruka: 497
|
čitano: 112.196
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
movie kaže...
TheMaverick kaže...

Kolega Shivi, nemoj me shvatiti kao da pokušavam dokazati kaako je pozicioniranje koje si priložio u vidu slika normalno, ali ja mogu do ujutro izvlačiti tekme u kojim nailazimo na slične stvari svakodnevno:

 

Više puta sam rekao, greške se događaju i da ih nema ne bi bilo golova. Taj isti juventus je odigrao cijelu ligu prvaka do finala da su primili samo dva ili tri gola. Jedna barca im nije stvorila šansu u dvije tekme. Dođe i njima loša tekma ali to nije pravilo i način kako juve uvijek igra dok je u ovim igrama to pravilo i to se događa iz tekme u tekmu, iz dana u dan i to je problem. Kako netko kaže, uvijek se dogodi da igrač zaspi, ne isprati svog igrača itd. Dogodi se. No ako  se to u ovim igrama događa svakodnevno onda tu nekaj ne štima. Uzeo si primjer juventusa. Prati ih cijelu sezonu pa na kraju sezone reci koliko su puta ovako diletantski ispali. Ja ću pratiti igru i vidjet ćeš da juve kiksa u cijeloj sezoni koliko moji ili protivnički igrači u jednom danu.

 

Što je pravilo svaku temu, to ću tek prosuditi u full igri kada budem igrao online i kada mi budu dostupne sve taktiče čari i podešavanja. Maloprije sam naletio na neki tutorial iz pes 2017 i slikao mobitelom taktičke postavke. U jednom primjeru  autor videa objasnio je što treba poduzeti ako se četvorica u odbrani nisu posložila i kakvu rolu može odigrati igrač na CDM TJ., dobiti na vremenu dok se ovi ne poslože. Odlično je sve to prikazano, a sam nešto slično već primjenjujem u pes 2017, gdje mi Medel odrađiva vrhunski posao na CDM. Kada igram online, naštimano mi je da me spaja bez ograničenja i svaki put  se obradujem kad me spoji sa nekim tko koristi Real, iako ja igram sa Interom, jer to mi je dobra podloga da pohvatam konce i testiram neke stvari. Naskidao sam im se skalopova...

 

Ne uzdam se mnogo AI i uvijek gledam da što prije prebacim na odogovarajućeg igrača kako bi sam zatvorio određeni prostor. Odbrana mi je uvijek na prvom mjestu i s njom ću se prvo pozabaviti i truditi se neke gluposti svesti na minimum.

 

 

 

The Commissioner of Football
15 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

Izgleda da još nekaj rade i da fakat razlika kako kaže movie između BETE/DEMO nema osim kaj je BETA bila online.

 

TWITER LINK

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 15:06 (plavi08).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Pro Evolution Soccer 2018

Zanima me da li će u full verziji (PS4) za online igranje biti neophodan Konami ID??? Kada sam 1. put pokrenuo demo, tražili su mi da se logam ili registriram...

The Commissioner of Football
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
TheMaverick kaže...

Zanima me da li će u full verziji (PS4) za online igranje biti neophodan Konami ID??? Kada sam 1. put pokrenuo demo, tražili su mi da se logam ili registriram...

 Pa bilo bi glupo da ti ID treba za jedan demo a da ti neće trebati za full igru?

8 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

Odigrao sam danas jos par tekmi, zanemario sam bolesti oko pozicironiranja (makar se nasla pokoja) i moram priznat da mi je bio gust igrat. Ne znam zasto sam na prvu tako negativno reagirao na PES, ali mi je danas bio bas super. Golmani me iznenaduju iz dana u dan, stvarno su super ovu godinu, zacudilo me kakvih sve animacija ima. Trebaju malo sredit faulove, i dalje je igra u pojedinim situacijama pregruba i pusta se, a obicno remplanje mi sudi kao faul i naravno dobijem zuti... Isto tako me lagano pece kontrola dodavanja. Dva igraca stoje 5m jedan od drugog, ciljam prema jednom i malo napunim, on doda onom daljem koji je pokriven, a kad napunim jako i hocu dodat onom daljem, on nabije loptom u ovog blizeg. Da li tu ima kakvog lijeka? Mozda nesto u postavkama? Igram na pretpostavljenim postavkama... Hvala

 

Edit:

Cim pohvalis igru odmah katastrofa -.- sad sam odigrao koju tekmu i krenule su nebuloze tipa da Lallana sa loptom pobjegne Aubi (oba u top formi iliti srelica gore i to u 15.min tak da nema govora o umoru), Reus bez problema par puta nadskoci Lovrena (1-2 put shvatis ali 4-5 puta bas i ne), prva greska golmana koju sam dozivio, lopta iz kornera doslovno na tri metra od gola, golman gleda kako igrac zakucava glavom... To se sve sad desilo ali ne mora biti pravilo, mozda se bas tak poslozilo... Onda sam ostecen cak za dva gola iz zaleda, Auba je iza Lovrena, ali PES povlaci crtu kroz igraca, a ne od vrha njegove noge i po toj logici je moj igrac u milimetarskom zaledu koje se naravno sudi, zao mi je sta to nisam snimio, jbg kasno se sjetih...

 

Unatoc svemu, opci dojam o PES-u 2018 mi se popravio u odnosu na to kad sam ga prvi put pokrenuo, ali opet po svemu videnom cekat cu popust ako ga mislim kupovat. Naravno to takoder ovisi o ponudi EA ove godine, proslogodisnju fifu sam odigrao onih 10h triala i nije mi sjela, vidjet cemo sta nude ove godine makar nemam neka velika ocekivanja...

I am over 9000!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2017 22:50 (Shivi).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

danas mi se prvi put u pesu/fifi dogodilo da vidim zuti karton zbog simuliranja...
htio snimit al jbg..
dembele mi pobjegao u 16m
i ja mu htio uklizat s ledja namjerno da ga pokosim i da bude penal
i taman da cu stisnit da uklize..ovaj se baci..i moj nakon tog uklize mrvicu iza njega..al nije ga dotakao
tek sudac svira..jbt nije valjda penal -..-
kad ono simuliranje i zuti haha

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
Mortiis kaže...

danas mi se prvi put u pesu/fifi dogodilo da vidim zuti karton zbog simuliranja...
htio snimit al jbg..
dembele mi pobjegao u 16m
i ja mu htio uklizat s ledja namjerno da ga pokosim i da bude penal
i taman da cu stisnit da uklize..ovaj se baci..i moj nakon tog uklize mrvicu iza njega..al nije ga dotakao
tek sudac svira..jbt nije valjda penal -..-
kad ono simuliranje i zuti haha

 Ovo objašnjava zašto je inzistirao da ide u Barcu 

 

Doživio na 16 jednom do sada. Ja obično prije ubijem čovjeka nego on može simulirat.

13 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

Pozdrav!

 

Zanima me postoji li demo i za PC te može li se skinuti da ga probam malo prije nego se eventualno sredinom mjeseca odlučim za kupnju.

 

Hvala

 

lp,

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
plavi08 kaže...

 Ovo objašnjava zašto je inzistirao da ide u Barcu 

 

Doživio na 16 jednom do sada. Ja obično prije ubijem čovjeka nego on može simulirat.

Bolje da ja dobijem crveni zbog starta nego da protivnik dobije žuti zbog simuliranja. 

 

cre10 kaže...

Pozdrav!

 

Zanima me postoji li demo i za PC te može li se skinuti da ga probam malo prije nego se eventualno sredinom mjeseca odlučim za kupnju.

 

Hvala

 

lp,

 Ne postoji, samo konzolaški master race ima pristup Demu. PC će dobiti demo nakon što igra već izađe i svi će znati da ne valja pa neće imati smisla isprobavati.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

Pes dobiva 7. razinu težine 

 

Navodno postoje i glasine da je PS4 verzija ove godine malo ispod XBOX hmm..

 

https://forum.cropes.org/index.php/topic,15207.msg271930.html#msg271930

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Pro Evolution Soccer 2018

Što više igram to mi se više sviđa...svaka tekma je priča za sebe kao i golovi koje sam postigao. Stalno ispliva neka nova animacija koja doprinosi realizmu. U jednom trenutku sam pomislio da sam prošao sa Messi-em, koji od jednom pada držeći se za facu jer je dobio po istoj. Sve je izgledalo tako realno da to nije istina...Isto tako sam doživio da me Neymar smotao, prodavši mi lažnjak i taman kada sam pokušao da zaokrenem igrača kako bi ga pokušao stići, isti se poskliznu i na taj način totalno ispao iz igre. Komično i realno u isto vrijeme i znak da će se trebati paziti igrača kao što je Neymar, Messi, Ronaldo itd... S Messi-em je nevjerovatno igrati te ovakvu individualnost još nisam doživio niti u jednom izdanju virtualnog nogometa.

 

Sviđa mi se razlika u gameplayu, kada podesim raspoloženje na maxi. jer tada mi sve nekako izgleda brž i življe, što ima smisla. Ako se pak naštela da com sam određuje raspoloženje, zna se desiti da ne pogodim okvir gol  sa distance cijelu tekmu, jer šutiram sa igračima koji nisu raspoloženi.

 

U četvrtak sam doživio neke čudne situacije s kojim nisam bio oduševljen, ali već u petak kao da je izašao neki patch za demo, te sam doživio najbolje iskustvo do sada.

 

Za mene osobno, ovaj gameplay koji nudi PES 2018 je "masterpiece" jer ovakav  osjećaj koji isti budi u meni još nisam doživio. Hoće li PES ostati samo za entuzijaste ostaje da vidimo, ali po pitanju samog gameplaya, mislim da su opasno bocnuli EA i ne bi se iznenadio da FIFA dobije etiketu igre za mlađe igrače.

 

Nadam se da će full verzija donijeti još bolje iskustvo i jedva čekam da krenem igrati online.

 

Na stranim forumima vidim da dosta ljudi igra offline i mnogo se trude ukazati na problem u cilju unaprijeđenja AI, kao i saame master lige. Sve su prilike da će pes dobiti novu težinu koja će biti veči izazov od superstara.

 

Dosta entuzijasta poziva ostale igrače da se okušaju na full manual postavkama, jer kako kažu, tada igra pruža sve ono najbolje i doseže svoj vrhunac.

 

Kao što sam već napisao u nekim od prethodnih postova, jednostavno sam inPESioniziran i definitivno sam odlučio što igrati u novoj sezoni, jer teško da će mi FIFA ponuditi ovakvo iskustvo koje nudi novi PES. Njima očito nije pomogao ni superiorni Frostbite engine kako bi se riješili okova po pitanju širine i dubine prostora.

 

The Commissioner of Football
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2017 13:44 (TheMaverick).
 
2 2 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
plavi08 kaže...

Pes dobiva 7. razinu težine 

 

Navodno postoje i glasine da je PS4 verzija ove godine malo ispod XBOX hmm..

 

https://forum.cropes.org/index.php/topic,15207.msg271930.html#msg271930

 

Vidim malo si me preduhitrio što se tiče nove razine igre, stoga sorry...

 

Ovo da će ps4 verzija biti ispod xbox verzije je nešto u što čisto sumnjam i već sam vidio pojedine komentare vezano za isto na evo web. Nekako mi je teško povjerovati u to i nema mi baš smisla...

The Commissioner of Football
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2017 13:53 (TheMaverick).
15 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

Načelno ima ako je za PC fakat rađena nova verzija. Jer XBOX i PC su slične platforme  ( M$ ). 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
TheMaverick kaže...

 

Kao što sam već napisao u nekim od prethodnih postova, jednostavno sam inPESioniziran i definitivno sam odlučio što igrati u novoj sezoni, jer teško da će mi FIFA ponuditi ovakvo iskustvo koje nudi novi PES. Njima očito nije pomogao ni superiorni Frostbite engine kako bi se riješili okova po pitanju širine i dubine prostora.

 

 Jako si me zaintrigirao sa cijelim tekstom, pogotovo ako uzmem u obzir da si do sada, ako se ne varam, bio FIFA igrač. Morat ću dati priliku novom PES-u. Imam demo par dana, odigrao sam jednu utakmicu i nije me baš privuklo. Bit će da je do mene.

 

Javim dojmove...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
Vandit kaže...
TheMaverick kaže...

 

Kao što sam već napisao u nekim od prethodnih postova, jednostavno sam inPESioniziran i definitivno sam odlučio što igrati u novoj sezoni, jer teško da će mi FIFA ponuditi ovakvo iskustvo koje nudi novi PES. Njima očito nije pomogao ni superiorni Frostbite engine kako bi se riješili okova po pitanju širine i dubine prostora.

 

 Jako si me zaintrigirao sa cijelim tekstom, pogotovo ako uzmem u obzir da si do sada, ako se ne varam, bio FIFA igrač. Morat ću dati priliku novom PES-u. Imam demo par dana, odigrao sam jednu utakmicu i nije me baš privuklo. Bit će da je do mene.

 

Javim dojmove...

 

Uvijek sam fifu igrao više, još kao klinac...Samo sam u fifi 17 imam preko 2000 odigranih tekmi (99% fut)

 

PES mi je u svom zlatnom periodu  uvijek bio luksuz jer nikad prije nisam imao konzolu. PES 2012 i 2013 sam igrao dosta ali offline tj., sa frendovima. PES 2014, 2015 i 2016 (PC) sam igrao  slabo jer im je online bio u totalnom k*rcu i morao sam čekati pola sta da me spoji s nekim.

 

U sezoni 2016/2017 sam kupio konzolu, isključivo za virtualni nogomet, a uz nju i fifu 17, koju sam igrao toliko da sam na kraju odustao od iste, jer EA nema opravdanje za neke stvari koje se dešavaju i ne vjerujem da će ih skoro imati.

 

Novi PES će mi biti prvi pes na konzoli, a prije njega sam igrao ovaj besplatni trial edition pesa 2017, te sam bio u mogućnosti igrati online, gdje sam se imao prilike uvjeriti da to na konzoli osjetno bolje šljaka.

 

 

 

 

 

 

The Commissioner of Football
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.9.2017 14:36 (TheMaverick).
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
Pozdrav, imam pitanje vezano za PES 18 za PS4 ako mi netko može pomoći. Planiram ga kupiti a zanima me da li se može 2v2 online igrati primjerice frend i ja preko mog ps4 sa drugom nekom dvojicom online te drugo pitanje mora li se skidati patch ili se sve vec dobije kad se kupi igrica ?
Hvala puno na pomoći !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
TheMaverick kaže...
 Njima očito nije pomogao ni superiorni Frostbite engine kako bi se riješili okova po pitanju širine i dubine prostora.

 

Uvijek je dobro pitanje, je li teren u fifi premalen ili u pesu prevelik? Jasno mi je da svima više odgovara veći teren jer je lakše igrati, no pitanje je što je bliže realizmu? U nekim momentima teren u ovom demou izgleda nerealno velik, golovi potpuno promašenih dimenzija što se vidi po golmanu koji stoji na golu. Mislio sam neki dan fotkati gol i golmana na njemu koji gotovo glavom dodiruje prečku a širina gola je apsolutno neprimjerena visini. Uvijek stignem ako krene rasprava oko toga. Igram pomalo i pokušavam shvatiti čime si tako oduševljen no još nisam dokučio. Daleko od toga da je ovo loš nogomet, no da je masterpiece, daleko je i od toga...

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
movie kaže...
TheMaverick kaže...
 Njima očito nije pomogao ni superiorni Frostbite engine kako bi se riješili okova po pitanju širine i dubine prostora.

 

Uvijek je dobro pitanje, je li teren u fifi premalen ili u pesu prevelik? Jasno mi je da svima više odgovara veći teren jer je lakše igrati, no pitanje je što je bliže realizmu? U nekim momentima teren u ovom demou izgleda nerealno velik, golovi potpuno promašenih dimenzija što se vidi po golmanu koji stoji na golu. Mislio sam neki dan fotkati gol i golmana na njemu koji gotovo glavom dodiruje prečku a širina gola je apsolutno neprimjerena visini. Uvijek stignem ako krene rasprava oko toga. Igram pomalo i pokušavam shvatiti čime si tako oduševljen no još nisam dokučio. Daleko od toga da je ovo loš nogomet, no da je masterpiece, daleko je i od toga...

 

 

Na koju foru japanci vrše izračun, to ne mogu znati, ali ono što znam je TO da su vrhunski odradili posao, barem iz mog kuta promatranja. Možda fifa odnese pobjedu kada zamrzneš sliku, a kada je slika u pokretu tj., kada se odvija akcija, kada lopta leti, brzina animacija, brzina izvođenja driblinga, treuntak kada se vratar baci, vrijeme dok traje njegova parada, trenutak kada padne na tlo, vrijeme potrebno dok se digne itd. itd...sve to mi je daleko pogođenije u PES-u i izgleda realnije kada usporedim sa onim dok gledam tekmu na tv-u.

 

Dok igram pes sve nekak klizi, osjećam slobodu i nema onog grča. Nema onog osjećaja kao u fifi da ne možeš postići gol s određenog mjesta na terenu, s kojeg sma znao vidjeti da su pojedini igrači postizali golove. Brzina gameplaya je savršeno pogođena za virtualnu nogometnu igru i sve što se dešava "koketira" s realizmom.

 

Dok igram osjećam se super i kada sam napisao da je za mene ovo masterpiece po pitanju gameplaya, to je jednostavno zato što do sada nisam igrao ništa slično.

 

BTW., jučer sam odigrao 5-6 tekmi i opet se desilo nešto drugačije nego inače...Nikad mi se nije desio niz od 5-6 poraza. U tih 5-6 tekmi nisam uspio pobjediti Brazil sa Argentinom. Neymara je stvarno teško čuvati i u usporedibi sa Coutinhom, mnogo brže izvodi te driblinge. Coutinha sam u više navrata uspio pročitati i ispadao je smiješan, ali Neymar je živi vražićak...Odbrana će biti  pravi izazov što me veseli, jer na PES-u 2017 bilo je dosta lakše igrati samu odbranu.

The Commissioner of Football
7 godina
neaktivan
offline
Pro Evolution Soccer 2018

Pazite ovo:

 

 
 

Naši si tu, a  igrač koji grabi ka zvijezdama je dobio pristojniji look:

 
 

Ovo još treba uzeti sa rezervom, ali velike su prilike da će mo sve ovo vidjeti u full igri.

 

The Commissioner of Football
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Pro Evolution Soccer 2018

Novi mod:

 

 

 

Hebeno ne mogu vjeroavti ako je to TO što ja mislim da jeste. O ovakvom sličnom modu razmišljam ovih dana, a to je kada god mi se prohtije da odigram tekmu sa klasnim igračima iz različitih klubova, a da se pritom ne moram hebavati oko coinsa i kojekavih skauta i poena, nego jednostavno kao u videu odabereš klubove i com ti izbaci igrače. Nešto slično kao draft u futu ali samo što je besplatno.

 

To je TO definitivno što meni treba. Ma milinaaaa....naravno, ako je istina...

The Commissioner of Football
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 12:18 (TheMaverick).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
TheMaverick kaže...

Novi mod:

 

 

 

Hebeno ne mogu vjeroavti ako je to TO što ja mislim da jeste. O ovakvom sličnom modu razmišljam ovih dana, a to je kada god mi se prohtije da odigram tekmu sa klasnim igračima iz različitih klubova, a da se pritom ne moram hebavati oko coinsa i kojekavih skauta i poena, nego jednostavno kao u videu odabereš klubove i com ti izbaci igrače. Nešto slično kao draft u futu ali samo što je besplatno.

 

To je TO definitivno što meni treba. Ma milinaaaa....naravno, ako je istina...

 Taj mod je bio u prijasnjim pesovima mislim da su ga izbacili iz igre tek 2013 nisam sto posto siguran. Jako zabavan mod znam i dan danas upalit ps2 stavit pes11 i zaigrat taj mod sa frendovima. Ne razumijem zasto su to uopce izbacivali iz igrice.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 12:35 (The_K).
7 godina
neaktivan
offline
Pro Evolution Soccer 2018

Nadam se da gledaš  Subašiću

 

The Commissioner of Football
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 12:45 (TheMaverick).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
TheMaverick kaže...

Nadam se da gledaš  Subašiću

 

Prvom igraču koji mu puca nitko ne ide u blok, potom se lopta odbije i opet protivnički igrač solo na 6 m. Gdje je obrana? OK, loše je intervenirao ali što ostali samo gledaju? Nije subašić solo u terenu.

15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
movie kaže...

Prvom igraču koji mu puca nitko ne ide u blok, potom se lopta odbije i opet protivnički igrač solo na 6 m. Gdje je obrana? OK, loše je intervenirao ali što ostali samo gledaju? Nije subašić solo u terenu.

 Kome sad prijaviti taj bug KONAMI-u ili EA-u ? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2017 10:05 (plavi08).
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
plavi08 kaže...

 Kome sad prijaviti taj bug KONAMI-u ili EA-u ? 

 Mamiću. Jedino on može disciplinirati rtv mehaničara.

12 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

PES18 izasao,a nitko nista?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018

Za EU i ostale je tek prekosutra. Ovo je samo za NA 

12 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

ma doslo mi ovo jucer u postu

 

https://image.prntscr.com/image/vWqtDDbsTZafXKvDvGuePQ.png

 

pa vidim kod ostalih pise kad izlazi,a kod pesa ne..pa sam mislio da ju imaju vec u trg

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Pro Evolution Soccer 2018

pozdrav


je li neko od vas igrao pes 2018 i da li su transferi ispostovani u igrici. Je li nejmar u PSG, Dembele u Barci, monakovi igraci po engleskoj i td?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice