Quantum Break

poruka: 41
|
čitano: 4.390
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Quantum Break

Vijest je potvrđena da igra Quantum Break nije XBOX ekskluziva te da dolazi i na PC:

Igra je predstavljena na E3 2013 trailerom ''The Vision'' 

Gameplay je prikazan na Gamescomu 2014. 

Prikazano je još nekoliko gameplay trailera kasnije:

 

Minimalna konfiguracija:

OS: Windows 10 (64-bit)
CPU: Intel Core i5-4460, 2.70GHz or AMD FX-6300
GPU: NVIDIA GeForce GTX 760 or AMD Radeon R7 260x
RAM: 8 GB
VRAM: 2 GB
HDD: 55 GB available space
DX: DirectX 12

 

Preporučena konfiguracija:

OS: Windows 10 (64-bit)
CPU: Intel Core i7 4790, 4GHz or AMD equivalent
GPU: NVIDIA GeForce 980 Ti or AMD Radeon R9 Fury X
RAM: 16 GB
VRAM: 6 GB
HDD: 55 GB available space
DX: DirectX 12

 

Battlelog: Glavas_ZG
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2016 8:20 (Glavas_ZG).
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Quantum Brake

Ma pogledaj ti samo razliku u grafičkoj kartici kod minimalne i preporučene konfiguracije.

 

 

Hrpa gluposti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Quantum Brake

Možda nisu zbog DX12 stigli napraviti optimizaciju kako spada, a možda je to konfiguracija za 1080p 60FPS na high ili ultra postavkama. Iskreno imam osjećaj da je ovo drugo

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Quantum Brake

Malo je ovakvih igara na PC tako da meni osobne je jako interesantna, pogotovo uzimajući u obzir studio Remedy koji stoji iza izrade igre.

Battlelog: Glavas_ZG
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Quantum Brake
Ne mogu vjerovati da ću na godinu dana grafičkoj vrijednoj više od 3000 kn ovo morati igrati na low. Ovo je vjerojatno neki na brzinu napravljeni i neoptimizirani port sa konzole, ali desilo se već više puta da se igralo bez problema i na slabijim konfiguracijama pa ću pričekati izlazak prije nekog detaljnijeg pljuvanja. Ovako na prvu, ovo je fakat previše. I još je k tome kao DX12 igra, što ne bi onda trebala raditi bolje na slabijim konfiguracijama?
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Quantum Brake
blowfish_cro kaže...
Ne mogu vjerovati da ću na godinu dana grafičkoj vrijednoj više od 3000 kn ovo morati igrati na low. Ovo je vjerojatno neki na brzinu napravljeni i neoptimizirani port sa konzole, ali desilo se već više puta da se igralo bez problema i na slabijim konfiguracijama pa ću pričekati izlazak prije nekog detaljnijeg pljuvanja. Ovako na prvu, ovo je fakat previše. I još je k tome kao DX12 igra, što ne bi onda trebala raditi bolje na slabijim konfiguracijama?

 Mislim da su napumpali specifikacije, GTX 970 bi morala moći na kombinaciji High/Ultra to gurati.

Battlelog: Glavas_ZG
10 godina
neaktivan
offline
Quantum Brake
A vjerojatno si u pravu. Što je najgore, uopće nisam nahajpan na ovo, al nemreš mi stavit takve requirementse :D

Btw, igra se zove Quantum BrEAK. Iako će nekima poprilično kočiti kako izgleda :P
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Quantum Brake
blowfish_cro kaže...
A vjerojatno si u pravu. Što je najgore, uopće nisam nahajpan na ovo, al nemreš mi stavit takve requirementse :D

Btw, igra se zove Quantum BrEAK. Iako će nekima poprilično kočiti kako izgleda :P

 Da u pravu si za ime, vezano za requirementse - možda su ih napumpali iz razloga da im se nedogodi stvar koja se dogodila mislim batmanu gdje su naknadno napumpali sys requirement jer na onima koji su originalno postavljeni igra je radlila jako slabo uz ostale probleme koje je imala, pa su ovi odlučili stavit najjače što trenutno ima na tržištu

Battlelog: Glavas_ZG
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2016 10:19 (Glavas_ZG).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Quantum Brake
Glavas_ZG kaže...
blowfish_cro kaže...
A vjerojatno si u pravu. Što je najgore, uopće nisam nahajpan na ovo, al nemreš mi stavit takve requirementse :D

Btw, igra se zove Quantum BrEAK. Iako će nekima poprilično kočiti kako izgleda :P

 Da u pravu si za ime, vezano za requirementse - možda su ih napumpali iz razloga da im se nedogodi stvar koja se dogodila mislim batmanu gdje su naknadno napumpali sys requirement jer na onima koji su originalno postavljeni igra je radlila jako slabo uz ostale probleme koje je imala, pa su ovi odlučili stavit najjače što trenutno ima na tržištu

 Ili to, ili idu na čisti konzumerizam. Čini mi se dosta velik hype za igrom, pa će se vjerojatno zbog nje prodavati ta 980 Ti. Jebote, X1 košta 3000 kn, a samo ova grafa 5000. Još plus procesor i ispod 10k ne kupiš PC za recommended, a čisto sumnjam da će biti tolika razlika u grafici. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Quantum Brake
blowfish_cro kaže...
Ne mogu vjerovati da ću na godinu dana grafičkoj vrijednoj više od 3000 kn ovo morati igrati na low. Ovo je vjerojatno neki na brzinu napravljeni i neoptimizirani port sa konzole, ali desilo se već više puta da se igralo bez problema i na slabijim konfiguracijama pa ću pričekati izlazak prije nekog detaljnijeg pljuvanja. Ovako na prvu, ovo je fakat previše. I još je k tome kao DX12 igra, što ne bi onda trebala raditi bolje na slabijim konfiguracijama?

 3000 kuna je niža srednja klasa kartice. To što ćeš moći ili ne, nije problem. AKo igra nudi što pričaju, onda vjerojatno treba hardverske snage. Ne postoji pojam "neoptimiziranog porta s konzole". Konzole imaju prednost koju PC nema, a to je količina video memorije i pristup hardveru. DX12 nije tu da omogući bolji rad na slabijim konfiguracijama, nego da jakim konfiguracijama omogući iskorištavanje snage koju se ne može iskoristiti na starijem softveru. Ubrzat će se u nekim stvarima i rad na slabijim konfiguracijama, ali tamo gdje je CPU problem, ne spora grafička kartica.

 

Vjerojatno će ti igra raditi dobro sa smanjenim detaljima, no zato i stoji "minimalna konfiguracija". U vrijeme izlaska ove igre, 980Ti će biti srednja klasa za oko 3000kn. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Quantum Brake
Tonči kaže...
blowfish_cro kaže...
Ne mogu vjerovati da ću na godinu dana grafičkoj vrijednoj više od 3000 kn ovo morati igrati na low. Ovo je vjerojatno neki na brzinu napravljeni i neoptimizirani port sa konzole, ali desilo se već više puta da se igralo bez problema i na slabijim konfiguracijama pa ću pričekati izlazak prije nekog detaljnijeg pljuvanja. Ovako na prvu, ovo je fakat previše. I još je k tome kao DX12 igra, što ne bi onda trebala raditi bolje na slabijim konfiguracijama? 

Vjerojatno će ti igra raditi dobro sa smanjenim detaljima, no zato i stoji "minimalna konfiguracija". U vrijeme izlaska ove igre, 980Ti će biti srednja klasa za oko 3000kn. 

 Aha, igra izlazi za 2 mjeseca. Ziher će do tad 980 Ti pasti na 3000 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Quantum Brake

To je u travnju, kad izlazi TitanNext, navodno. Pascal čipovi bi trebali biti najmanje 40% brži od aktualnih. Pitanje je kakav će efekt to imati na tržište, ali do lipnja se možeš strpiti kad izađe 1080 i bude brži 30% od 980Ti za manju ili istu cijenu.  :)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Quantum Brake
Tonči kaže...

To je u travnju, kad izlazi TitanNext, navodno. Pascal čipovi bi trebali biti najmanje 40% brži od aktualnih. Pitanje je kakav će efekt to imati na tržište, ali do lipnja se možeš strpiti kad izađe 1080 i bude brži 30% od 980Ti za manju ili istu cijenu.  :)

 Nije da nešto pretjerano pratim tržište, ali recimo kad se pojavila 980 Ti, cijena za recimo ovaj moj 970 se nije previše mijenjala. Odnosno, nije pala više od 5% još od kad sam je kupio. Mislim, ima smisla što pričaš i nadam se da si u pravu, ali ne misliš da će taj TitanNext imati neku brutalnu cijenu? Sad baš gledam za Titan X i kod nas je nema ispod 8k. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Quantum Brake

Pa, imat će, ali gledam to ovako: TitanNext će preuzeti cijenu trenutnog TitanaX (1100-1300 eura, kako gdje), TitanX će pasti na niže, vrlo blizu 980Ti, što znači da ili nema smisla ili će 980Ti pasti također... nešto se mora mijenjati. 1080 dolazi u lipnju, dakle, brža kartica od 980Ti stiže i 980Ti neće vrijediti kao sada, pa neće ni 970. Ne znam koliko brža, ali i 10% je dosta.

11 godina
offline
Re: Quantum Brake
Tonči kaže...

To je u travnju, kad izlazi TitanNext, navodno. Pascal čipovi bi trebali biti najmanje 40% brži od aktualnih. Pitanje je kakav će efekt to imati na tržište, ali do lipnja se možeš strpiti kad izađe 1080 i bude brži 30% od 980Ti za manju ili istu cijenu.  :)

 

nema razloga da 1080 bude jeftiniji po izlasku (da ce bit jaci od 980Ti a kostati manje ili isto?), kontam da ce po izlasku biti dosta skuplji (pogotovo kod nas) i onda ce se cijene normalizirati nakon par mjeseci kad maxwell ne bude vise u prodaji (osim low-low end cipova)

 

btw

 

http://gearnuke.com/quantum-break-pc-system-requirements-updated-gtx-970-recommended-more-info-about-pc-version-in-feb/

 

Quantum Break PC System Requirements Updated, GTX 970 Recommended; More Info About PC Version In Feb

 

svidja mi se kako je rijec o DX12 igri, a minimum CPU requirement je: Intel Core i5-4460, 2.70GHz / AMD FX-6300
jel nije bilo da ce DX12 smanjiti CPU overhead i da nece biti tolike potrebe za bijesnim procesorima? kako je sad odjednom i5-4460 minimum kad je rijec o procu od preko 1500kn (ajd FX-6300 ima vise jezgri pa valjda bolje radi pod DX12)

8 godina
odjavljen
offline
Re: Quantum Brake
blowfish_cro kaže...

 Nije da nešto pretjerano pratim tržište, ali recimo kad se pojavila 980 Ti, cijena za recimo ovaj moj 970 se nije previše mijenjala. Odnosno, nije pala više od 5% još od kad sam je kupio.

Mislim da se izlazak GTX 980ti u odnosu na GTX 970 ne može komparirati sa izlaskom Pascala u odnosu na GTX 980ti, prvo iz razloga jer GTX 980ti i GTX 970 ne spadaju u istu kategoriju, a drugo jer je Pascal nova generacija GPU-a, manje je proizvodni proces, uključen je HBM i puna podrška za DX12 ako se ne varam i još kojekave stvari. Ja se nadam da će GTX 980ti ići dolje sa cijenom jer mi je to slijedei pick.

Battlelog: Glavas_ZG
15 godina
odjavljen
offline
Quantum Break

Nije to baš tako jednostavno; problematika cijena je pitanje pozicioniranja na tržištu i cjenovnih/kategorijskih "slotova". Ako izlazi GTX1080, 980Ti i 980 ne mogu ostati jednake cijene, pa tako ne može ni 970 ni 960... Dakle, događa se pomak na niže i ne može se dogoditi iz istog razloga iz kojeg TitanNext (Pascal Titan) ne može doći na tržište, a da ne sruši cijenu TitanaX pa čak ni 980Ti iako ima dovoljno mjesta između da TitanX padne na npr. $850-$900, a TitanNext zauzme poziciju koju isti ima sada na $1000 (1100€-1200€ u Europi).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Quantum Brake
Fanu kaže...
Tonči kaže...

To je u travnju, kad izlazi TitanNext, navodno. Pascal čipovi bi trebali biti najmanje 40% brži od aktualnih. Pitanje je kakav će efekt to imati na tržište, ali do lipnja se možeš strpiti kad izađe 1080 i bude brži 30% od 980Ti za manju ili istu cijenu.  :)

 

nema razloga da 1080 bude jeftiniji po izlasku (da ce bit jaci od 980Ti a kostati manje ili isto?), kontam da ce po izlasku biti dosta skuplji (pogotovo kod nas) i onda ce se cijene normalizirati nakon par mjeseci kad maxwell ne bude vise u prodaji (osim low-low end cipova)

 

btw

 

http://gearnuke.com/quantum-break-pc-system-requirements-updated-gtx-970-recommended-more-info-about-pc-version-in-feb/

 

Quantum Break PC System Requirements Updated, GTX 970 Recommended; More Info About PC Version In Feb

 

svidja mi se kako je rijec o DX12 igri, a minimum CPU requirement je: Intel Core i5-4460, 2.70GHz / AMD FX-6300
jel nije bilo da ce DX12 smanjiti CPU overhead i da nece biti tolike potrebe za bijesnim procesorima? kako je sad odjednom i5-4460 minimum kad je rijec o procu od preko 1500kn (ajd FX-6300 ima vise jezgri pa valjda bolje radi pod DX12)

 Imaš onaj besplatni Bug od ljeta s mojim tekstom koji se bavi jednim dijelom priče o jednom dijelu novosti DirectX-a 12 i koji ti odgovara na to pitanje - http://www.bug.hr/vijesti/preuzmite-novi-bug2-besplatno-ljetno-izdanje/144888.aspx (link izravno na Bug PDF http://www.bug.hr/files/download.aspx?h=d0d5ecc73d184389a4fe89d9fdb91f41&t=pdf&f=BUG_2_2015.pdf ) stranica 109.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Quantum Break

Evo, dobro sam i mislio da je GTX 980 Ti za ultra. GTX 970 je recommended GPU a ne vise 980Ti/FuryX

 

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Quantum Break

Pa to je sasvim logično. 970 je srednja klasa kartice. Preporuka je normalna za to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Quantum Break

Nisam baš puno čitao, no na koju rezoluciju se odnose ti zahtjevi ? Nije valjda za 1080p ultra da ti treba fury x ili 980ti...

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Quantum Break

Pa i za Witchera 3 ti za 1080 60 FPS lock treba 980Ti.

16 godina
offline
Re: Quantum Break
Ajde. Uvijek je superbkada netko priča gluposti.

Kakav jebeni Titanium...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Quantum Break
HAL kaže...
Ajde. Uvijek je superbkada netko priča gluposti.

Kakav jebeni Titanium...

Witcher 3, 1080p, maksimalni detalji sa svim efektima, 5960X na 4,9GHz, 32GB DDR4 i TitanX = 62-105 FPS s prosjekom oko 75 FPS. Ništa ispod toga nije "FPS lock".

11 godina
offline
Re: Quantum Break
Tonči kaže...

Pa to je sasvim logično. 970 je srednja klasa kartice. Preporuka je normalna za to.

 

lol na to da je graficka od 3000kn srednja klasa..

samo zato sto postoji titan od 8000kn, ne znaci da je 970 srednja klasa

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2016 11:25 (Fanu).
16 godina
odjavljen
offline
Quantum Break

FX 8300 (klokani)/ I54460, GTX 970/ R9 390 će ovu igru na full HD vrtiti bez problema na high detaljima uz glatko igranje 45+ fpsa...slobodno me citirajte , ako ne odmah onda nakon par zakrpi. Kad napišu ultra sigurno misle na veče rezloucije uključujući i 4K igranje. U suprotnom bi trebali izmisliti i neku novu super ultra kategoriju i sistemske zahtjeve iako je na kraju krajeva nebo granica....ali treba imati neku mjeru u svemu.

 

edit; meni je eventualno zanimljivo oko 16 GB sistemskog rama, baš me zanima i da vidim da li je vrijeme za kupovinu dodatnih 8GB...makar čisto sumnjam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2016 11:46 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Quantum Break
Fanu kaže...
Tonči kaže...

Pa to je sasvim logično. 970 je srednja klasa kartice. Preporuka je normalna za to.

 

lol na to da je graficka od 3000kn srednja klasa..

samo zato sto postoji titan od 8000kn, ne znaci da je 970 srednja klasa

 Kartice od 300-400 dolara su srednja klasa. Kartice od 500-700 su visoka, a sve preko je van konkurencije. To se nije nikad mijenjalo niti će. <300 su kartice kompromisnog tipa.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Quantum Break
Tonči kaže...

 Kartice od 300-400 dolara su srednja klasa. Kartice od 500-700 su visoka, a sve preko je van konkurencije. To se nije nikad mijenjalo niti će. <300 su kartice kompromisnog tipa.

 A ono, može se reć da je 970ka mid segment. Ali kad staviš na papir, onda ispadne da takva kartica vrti sve trenutne igre na utlra detaljima. U witcheru digneš hairworks i imaš fps lock na 60... To da postoji 980/ti i Fury/x koje su nam uspjeli prodavat za do soma dolara, to je djelomično kriva i sama dobra potražnja za takvim segmentom kartica. I nije istina da se nije mijenjalo, prije su flagship modeli bili upravo oko 300$. Recimo 5870 radeonka koja je podigla standardne cijene do tada. Koštala oko 380$ na izlasku, a prethodna 4870 bila je 130$... Znači upravo suprotno, cijene flagshipa su se mijenjale u zadnjih 10ak godina, i to uglavnom na više, na našu žalost.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Quantum Break

Ovo je sada vec offtopic i o tome netrebamo tu raspravljat, nemozes gledat kartice 7-8 godina stare jer je to jedna sasvim druga generacija kompleksnosti i razvoja. Mid-range je u zadnjih pet godina uvijek bio oko 300$

Ako netko ima volje o ovome raspravljat neka otvori temu ako je nema, a ne da se spama tema o igri

 

 

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
11 godina
odjavljen
offline
Re: Quantum Break
JozoBozo121 kaže...

Ovo je sada vec offtopic i o tome netrebamo tu raspravljat, nemozes gledat kartice 7-8 godina stare jer je to jedna sasvim druga generacija kompleksnosti i razvoja. Mid-range je u zadnjih pet godina uvijek bio oko 300$

Ako netko ima volje o ovome raspravljat neka otvori temu ako je nema, a ne da se spama tema o igri

 Što pričaš, kakva generacija kompleksnosti? Osim očekivanog smanjenja proizvodnog procesa, memorija, hladnjaci, regulacija napona - sve mahom ista "generacija kompleksnosti". Koja je razlika jedne 5870 i 7970/280/380... Prodaju nam muda pod bubrege već tih 7-8 godina, i treba priznat da smo pali na merketinške fore. Činjenica je da je kriza utjecala na sve to, i da danas za high end kartice dajemo dvi prosječne plaće u hrvatskoj. Tržište očito postoji i kao što sam rekao - sami smo krivi.

 

Da ne bude potpuni OT, igra izgleda vrhunski :)

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice