Rage (PC, X360, PS3, Mac) zaključana tema

poruka: 308
|
čitano: 45.446
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Rage (PC)

Pošto vidim da nema teme o ovoj igri red je da se jedna i otvori.

Gledao sam dosadašnje trailere, malo čitao o igri itd. i moram priznati da mi sve zvuči i izgleda fantastično. A evo i najnovijeg trailera u kojem ima prikazano i malo gameplaya ->

 

Radnja se odvija u postapokaliptičnom svijetu, tj. nakon što je zemlju udario asteroid. Vi ste jedan od preživjelih iz arke (arka je podzemni kompleks koji je napravila vlada da spasi barem djelić čovječanstva). Nakon izlaska iz arke otkrivate da je površina puna mutanta željnih hrane :).

 

Evo i jedan video intervju sa gamespota o Rage-u (Quakecon 2009) da saznate više o samoj igri -> http://www.gamespot.com/pc/action/idtech5/video/6215365/rage-quakecon-interivew?hd=0

 

EDIT1: Novi očekivani datum izlaska je negdje tijekom 2011. godine, vjerovatno u prvom ili drugom kvartalu.

 

EDIT2 : Mislim da su ovo zadnji screenshotovi iz Ragea

Gameplay Gameplay
Fuel :-) Fuel :-)
When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.6.2010 20:56 (scorpion667).
Moj PC  
6 0 hvala 3
16 godina
offline
Rage (PC)

id Software i novi id Tech 5 engine na djelu.

Vidli bumo kak bude to ispalo.

Trailer je dobar, no ne i oduševljavajući.

Ipak, nadam se super kvalitetnom naslovu, nikad nisam sumnjal u id!

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Rage (PC)

Zašto imam osjećaj kao da gledam već viđeno?

 

Mislim, grafika je na mjestu (iako treba razlikovati animaciju od stvarnog in-game okruženja), ali... Kao da vidim već viđenu ideju.

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rage (PC)
Bukva kaže...

Zašto imam osjećaj kao da gledam već viđeno?

 

Mislim, grafika je na mjestu (iako treba razlikovati animaciju od stvarnog in-game okruženja), ali... Kao da vidim već viđenu ideju.

I Doom 3 je bio nešto već viđeno, ali ID Software tako dobro "ispegla" igre da nemožeš a da ne uživaš. Mene recimo Rage malo podsjeća settingom na Fallout 3.

 

By the way kad bi igra trebala izaći? Od ono malo informacija što sam ja uspio pokupiti negdje od sredine pa do kraja sljedeće godine.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
15 godina
offline
Rage (PC)

Kako ovdje pise igra bi trebala u europu izaci 26.3.2010(za 222 danaNamigiva)

Batman je zakon!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rage (PC)
luckyluke kaže...

Kako ovdje pise igra bi trebala u europu izaci 26.3.2010(za 222 danaNamigiva)

Kako 222 dana kad na tvom linku piše da je u Americi za 502 dana?Belji se

15 godina
offline
RE: Rage (PC)
big_guy kaže...
luckyluke kaže...

Kako ovdje pise igra bi trebala u europu izaci 26.3.2010(za 222 danaNamigiva)

Kako 222 dana kad na tvom linku piše da je u Americi za 502 dana?Belji se

Eh nemam pojmaNeodlučanValjda neka greska.

Batman je zakon!
15 godina
offline
Rage (PC)

Postoji već slična tema evo, daj mogo bi to povezat!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rage (PC)

jedno je sigurno... izgleda zanimljivo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Rage (PC)

Ma igra izgleda katastrofa. Ne mislim na art style, nego na tech.

Hats off na VirtualMappingu, logicnom koraku naprijed od Megtexturinga, ali cisto sumnjam da ce taj tech donijeti onaj next-gen look na koji smo navikli od ID igara. Ako sam dobro vidio u demou, pa to nema ni penumbre u sjenama jos, nesto sto je obecavano za IDtech5.

Mislim da cu ipak pricekati IdTech6 da se odusevim, prvi njihov tech koji ce koristiti SVO za staticnu geometriju.

 

U medjuvremenu, tu je Arkham Asylum koji s Unreal3 engineom izgleda pre-kras-no! A kad kazem pre-kras-no, mislim na normal mapping na razini tkanine na odjeci i znoju na licu.

"Fans are clinging complaining dipshits who will never ever be happy for any concession you make. The sooner you shut up their shrilled tremolous voices, the happier are you going to be for it.&q
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2009 15:18 (Deus ex machina).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rage (PC)
Deus ex machina kaže...

Ma igra izgleda katastrofa. Ne mislim na art style, nego na tech.

Hats off na VirtualMappingu, logicnom koraku naprijed od Megtexturinga, ali cisto sumnjam da ce taj tech donijeti onaj next-gen look na koji smo navikli od ID igara. Ako sam dobro vidio u demou, pa to nema ni penumbre u sjenama jos, nesto sto je obecavano za IDtech5.

Mislim da cu ipak pricekati IdTech6 da se odusevim, prvi njihov tech koji ce koristiti SVO za staticnu geometriju.

 

U medjuvremenu, tu je Arkham Asylum koji s Unreal3 engineom izgleda pre-kras-no! A kad kazem pre-kras-no, mislim na normal mapping na razini tkanine na odjeci i znoju na licu.

To sam i ja govorio za ovaj engine. Dobar je, ali ne izgleda toliko revolucionarno koliko su njihovi dosadašnji engine izgledali. Vjerovatno su konzole uzele svoj danak. Doduše ima još dok igra izaće pa vjerujem da će to još bolje izgledati.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
15 godina
offline
Rage (PC)

Izgleda prilično dobro! Malo me taj svijet podjeća na Mad Max i Hills Have Eyes. Djeluje mi obećavajuće.

They took our jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rage (PC)

Lijepo, lijepo...      prvi put sam pogledao malo više o ovoj igri i izgleda obećavajuće, id software spada u jedan od onih "crème de la crème" razvojnih timova i uvjeren sam da oni ne mogu fulat. Smijeh

 

Ako igra i ne bude po mom ukusu 100% sam siguran da će biti bar vrhunski ispolirana i kvalitetna.

 

 

EDIT:  Nadam se samo da ih neće uništit "konzolitis" jer svakim danom se sve više iznenađujem koliko ta bolest šteti nama PC gamerima. Neodlučan

We Are Yourself, You'll Never Be Alone Again! ........... P.L.U.R.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2009 15:28 (zv'jer2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Rage (PC)

Imaju sjene penumbru, tj. radi se o softshadows, nisu oštre kao u Doomu 3. Wolfenstein koristi modificiran idTech 4 s mekanim sjenama.

Sigurno neće biti iskorak kao idTech 4 (Doom3) što se grafike tiče. 2004 godina je bila najbolja ikad što se tehnologije tiče - Doom3, FarCry u Half-Life 2. Mislim da je to nenadmašno. Prvi puta smo vidjeli DX9, normalmapping, to je bila apsolutna revolucija grafike.

Nekako mi broj poligona likova ne izgleda puno veći  u Rage-u  nego u Doomu 3. Nadam se samo da PROKLETE konzole( Najveće ZLO i kočničar razvoja tehnologija u igrama) ne uzmu danak.

Kako god, igra je iz id-a i sigurno, 100% će biti najveće moguće kvalitete kao što je bio i Doom 3 i jedva čekam da se dovrši, a još više čekam Doom 4 za koji je John Carmack rekao da će izgledati znatno bolje nego Rage.

Core 2 Duo 6750 3.2GHz 4GB ddr2 800 MHz Gigabyte HD4870 512 MB Gigabyte P35-DS3L Windows 7 Ultimate beta
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rage (PC)
MiH kaže...

Imaju sjene penumbru, tj. radi se o softshadows, nisu oštre kao u Doomu 3. Wolfenstein koristi modificiran idTech 4 s mekanim sjenama.

Sigurno neće biti iskorak kao idTech 4 (Doom3) što se grafike tiče. 2004 godina je bila najbolja ikad što se tehnologije tiče - Doom3, FarCry u Half-Life 2. Mislim da je to nenadmašno. Prvi puta smo vidjeli DX9, normalmapping, to je bila apsolutna revolucija grafike.

Nekako mi broj poligona likova ne izgleda puno veći  u Rage-u  nego u Doomu 3. Nadam se samo da PROKLETE konzole( Najveće ZLO i kočničar razvoja tehnologija u igrama) ne uzmu danak.

Kako god, igra je iz id-a i sigurno, 100% će biti najveće moguće kvalitete kao što je bio i Doom 3 i jedva čekam da se dovrši, a još više čekam Doom 4 za koji je John Carmack rekao da će izgledati znatno bolje nego Rage.

Da citiram jednog od developera Rage-a : "Igra će izaći kad bude zabavna" ;)

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
16 godina
offline
RE: Rage (PC)
scorpion667 kaže...

Da citiram jednog od developera Rage-a : "Igra će izaći kad bude zabavna" ;)

eeee da tako razmišljaju svi developeri....  imali bi više od 3 kvalitetne igre u godinu dana  Smijeh

We Are Yourself, You'll Never Be Alone Again! ........... P.L.U.R.
14 godina
protjeran
offline
Rage (PC, X360, PS3, Mac)

Ma meni grafika nije nešto impresivna.

Malen broj poligona (likovi nisu detaljni), sjene su u najmanju ruku čudne (mislim da se uopće neradi o soft shadowsima), jedino što je dobro je detaljan i vrlo čist, oštar okoliš, ostalo je sve prosječno.

Neznam, id i john carmack to nebi si smjeli zadati.

Cudno mi je sto je engine DX9 (uz jos ogl) kompatibilan, mislim da bi s dx10 imao puno više potencijala.

vic dana: Intel preimenovao Core i7 965 iz Extreme Edition u Expensive editon.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Rage (PC, X360, PS3, Mac)

Ma glavna prednost ovog engina je brzina izbacivanje igre. Sve se odmah porta za Mac, xbox, ps3. Dizajneri su samo ograniceni svojom vjestinom. Nisu limitirani s memorijom. Konacno igra bez repetirajucih textura (barem teoretski:))

Tak da ak vam se neshto vizualno ne svidja krivi su dizajneri:) bilo to radi nedostatka volje, vremena ili znanja.

 

A meni osobno jako jako lijepo izgleda.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Rage (PC)
Deus ex machina kaže...

 

Hats off na VirtualMappingu, logicnom koraku naprijed od Megtexturinga

<----- *bljedi pogled*

Every hole is a goal!
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2009 16:36 (Bukva).
15 godina
neaktivan
offline
Rage (PC, X360, PS3, Mac)

Hm, ne bih se slozio da konzole koce razvoj igara, dapace...

 

Prvo, konzole daju uvid u nesto puno bitnije od grafike, a to je kontrola preko input devicea. 99% ljudi uopce ne obraca paznju na kontrole u AAA naslovu, i to je odlican znak da su dobro napravljene; probajte bilo koju igru od Dereka Smarta (npr. All Aspect War je izasao na steamu i ima demo), pa cete razumjeti o cemu pricam.

 

Drugo, konzole zahtijevaju milijun i jedan trik i bijesne optimizacije da bi igra postala AAA naslov, a vecina tih trikova se daju primjeniti na PC-u, i time izvuci dodatne milisekunde u gameloopu koje se daju iskoristiti za jos koji efekt.

Trece, konzole zbog customizirane arhitekture sluze kao fenomenalni prototipovi tehnologija koje kasnije neki proizvodzac kartica preuzme i ugradi u svoje video adaptere.

Cetvrto, konzole imaju nesto sto PC jos uvijek nema i vjerojatno nece nikad imati: upali, uhvati kontroler, pricekaj nesto loadanja i igraj.

 

Zatvoreni sigularni sistemi nekad imaju svoje prednosti.

 

 

@bukva

da ne spamam s istim objasnjenjem, trajni link

&quot;Fans are clinging complaining dipshits who will never ever be happy for any concession you make. The sooner you shut up their shrilled tremolous voices, the happier are you going to be for it.&q
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2009 17:02 (Deus ex machina).
 
0 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Rage (PC, X360, PS3, Mac)

Mnogi su govorili da će ovo biti sandbox igra ali (Thank you Jesus) neće. Igra će biti dosta otvorenija nego bilo koja igra od ID Softwarea dosad. Govore da će biti story-driven ali da će dati igraču određenu slobodu tako da može raditi manje devijacije od glavne priče ili glavnog puta, a i istraživanje svijeta će biti "nagrađeno". Osobno preferiram ovaj pristup jer čini igru uzbudljivijom, a opet istovremeno dovoljno slobodnom da ne izgleda kao da ste konstantno gurani jednim jedinim putem. A tek skriptirane sekvence Belji se. Nadam se da će ih biti dosta jer ih je ID uvijek vrhunski radio.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Rage (PC, X360, PS3, Mac)

ovo će biti predobro... jedva čekam. evo novih ss-ova i video na masteru

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Rage (PC, X360, PS3, Mac)

Izgleda kao i Fallout 3 .

Šta ljudi više nemaju ideja.

Ne znam kaj da napišem !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Rage (PC, X360, PS3, Mac)

Ovisi kako gledas, ali cak i da izgleda kao Fallout nece biti slicna Fallout-u u nicemu osim u post-apokalipticnom settingu...meni izgleda odlicno, iscekujem ju kao sto sam iscekivao Doom3 :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rage (PC, X360, PS3, Mac)
PsychoticBaklava kaže...

Ovisi kako gledas, ali cak i da izgleda kao Fallout nece biti slicna Fallout-u u nicemu osim u post-apokalipticnom settingu...meni izgleda odlicno, iscekujem ju kao sto sam iscekivao Doom3 :D

Da trenutno napravim listu igara koje najviše iščekujem Rage bi mi definitivno bio na prvom mjestu.

Ali nekako mi izgleda kao da ljudi nisu baš previše zainteresirani za ovu igru. Al možda i bolje, očekivat će malo, a dobit će punoSmijeh

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
16 godina
offline
RE: Rage (PC, X360, PS3, Mac)
Sviša mi se ovo, čak i trailer za koji ste rekli da i nije nešto posebno me zbilja zainteresirao za igru.

Što se tiče sličnosti sa Falloutom, ona zapravo staje na okruženju i to je to. Tako da...

Ovo definitivno pratim.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
neaktivan
offline
Rage (PC, X360, PS3, Mac)

 

Uživajte!

 

Uglavnom, ovo će se igrati obvezatno.

 

Komentar devolpera. 

http://www.youtube.com/watch?v=icIygHdSGFc&amp;feature=PlayList&amp;p=04E802B01DFA9487
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2009 19:50 (MegaMass 2000).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Rage (PC, X360, PS3, Mac)

Damn već odavno nema nikakvih informacija vezanih za igru. Baš me zanima kakav će multiplayer biti. Buggy vozila, futuristićne pljuce, utrke....... uf predobro.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Rage (PC, X360, PS3, Mac)

Evo IGNov i GameSpotov preview, igra se čini odlična, jedni problem je taj što je odgođena za 2011. godinu. Mršti se

I'm gonna be Iron, like Lion, in Zion...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Rage (PC, X360, PS3, Mac)

Igra mi nekako izgleda pre obicno, valjda ce imat nesto sto drugi nemaju.

Everybody wants to go to heaven, but nobody wants to die.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice