Second Life

poruka: 19
|
čitano: 19.781
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Second Life

Sto mislite o igri? Koliko sam ja shvatio, igra je jako dobra, ali nitko o njoj bas ne prica puno pa mi je cudno. Molio bi one koji igraju da mi objasne kako se igra placa, itd...

Ispricavam se ako tema vec postoji, ali ja nisam nasao. Ako postoji molim vas da mi date link.

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.8.2008 15:35 (Assassin).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Second Life

to nije igra, nego virtual reality, ili virtualni forum i sve tako nešto

gdje da potpišem
16 godina
offline
RE: Second Life
tihomir(3) kaže...

to nije igra, nego virtual reality, ili virtualni forum i sve tako nešto

 Ma dobro, kako god da se zove!
Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
protjeran
offline
RE: Second Life
Assassin kaže...

Sto mislite o igri? Koliko sam ja shvatio, igra je jako dobra, ali nitko o njoj bas ne prica puno pa mi je cudno. Molio bi one koji igraju da mi objasne kako se igra placa, itd...

Ispricavam se ako tema vec postoji, ali ja nisam nasao. Ako postoji molim vas da mi date link.

 Ne postoji takva tema, sorry, ali ja nikad čuo za tu igru
People that think they know it all annoy those of us that do!
16 godina
offline
Second Life

http://secondlife.com/

 

To nije igra, ali mi se cini znimljivo. Zato molim nekoga da mi objasni.

Nothing is true, everything is permitted... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Second Life

to je kao tvoj drugi virtualni svijet. u njemu imaš posao, novac, curu, kuću(stan) sve što imaš i sada. i imaš neke frikove koji ne žive svoj stvarni život nego samo to igraju. a te novce što sam spomenuo možeš promijeniti kad ih zaradiš u dolare. imaš tečaj na njihovoj stranici. pročito sam jednom u bugu ja mislim : "prva miljunašica u second lige-". ugl full bolesno:)

q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3....
16 godina
neaktivan
offline
RE: Second Life
Meni je to glupa igra.Jeftina imitacija simsa!
Još da u sims 3 stave multi mislim da bi igra bila HIT.
Potraga za istinom dragocijenija je od njenog posjedovanja.
15 godina
neaktivan
offline
Second Life

-igra je u virtualnom obliku i kao sto samo njeno ime kaže....DRUGI ŽIVOT. Igra je jako popularna u svijetu i milijuni ljudi je igra....cak ima dana kada budu i neke poznate zvijezde u njoj.... možeš im dati svoju sliku pa ti oni naprave lika po tvom izgledu..... Igra je besplatna...i jako je zanimljiva.....mislim meni osobno ne...ne igram igre na kompu pa mi je to sve bzvz...ali ljudi je masovno igraju.....i to bi bilo to...uglavno možeš upoznat puno ljudi pa čak i poznatih.....i potrebna je brza veza za net i dobra grafa......

DesignIsMy Life 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Second Life
pajic3 kaže...

to je kao tvoj drugi virtualni svijet. u njemu imaš posao, novac, curu, kuću(stan) sve što imaš i sada. i imaš neke frikove koji ne žive svoj stvarni život nego samo to igraju. a te novce što sam spomenuo možeš promijeniti kad ih zaradiš u dolare. imaš tečaj na njihovoj stranici. pročito sam jednom u bugu ja mislim : "prva miljunašica u second lige-". ugl full bolesno:)

 Točno to. Ali, bar po meni, ne u pozitivnom smislu.
"Tako je" - povikse seljaci i slozno glavama razbise zid
16 godina
neaktivan
offline
Second Life

Probo igrat, igro nekih 2 tjedna svaki dan po sat-dva, nije mi se ispocetka svidla uopce al sam htio vidjet sta ljudi tu vide tolko zabavno, i nisam naso nista.

Bilo mi nevjerojatno dosadno, cak sam zaustavljo ljude po svijetu i doslovno pito:

"ja sam novi ovdje, jel ima ovdje ista zabavno za radit osim pricanja s ljudima?"

Vecina ih je rekla da ima tone stvari za radit, tipa mozes plesat, svirat instrumente....al sve je to samo avatar animacija, stisnes gumb i gledas svog lika kak radi nes.

 

Jedino sta sam naso marginalno zanimljivo, je bilo 3d modeliranje unutar same igre, ali i (jako ograniceni) import 3d stvari izvana. Al to mi je dosadilo za par sati jer je sve jako limitirano, pa imam osjecaj ko da imam program za modeliranje iz 80-ih.

 

Eto, samo moje misljenje, ja stvarno nisam nasao nista zabavno u toj igri, pa sam je maknuo.

 

Al prico sam s nekim ljudima koji su zarađivali na igri. Posto ima svoju ekonomiju, i podrucja na mapi, doslovno se moze zaradjivat trgovanjem zemljistima, nekretninama, iznajmljivanjem poslovnih prostora, prodavanjem raznih stvari (u tim iznajmljenim prostorima)....

Jedino sta za to, ko u stvarnom svijetu, treba imat para da se pare zarade...tak da nis od tog za mene :P

 

Mogu se prodavat i razni dodaci za avatara, itemi.... koji svi mogu biti modelirani i isprogramirani.

Igra ima nekakav svoj skriptni jezik slican nekom normalnom jeziku (ne sjecam se kojem), preko kojeg se rade razne funkcionalnosti i neznam ja sta, koje ljudi navodno masovno kupuju. Meni su osobno vecinom to bile totalne gluposti, nebi dao $5-$10 za virtualnu gitaru koja ima 3 razlicite animacije u sebi (koje onda avatar izvodi kad se stisne gumb)

 

www.dice3d.com - Online portfolio
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2008 3:31 (horizon).
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Second Life

Ne znam meni je jedino kockanje bilo zabavno. Kad su to zabranili meni više nije bilo zabavno. Svima preporučujem da se učlane u PN ako žele uživati u toj igri nakon zabrane kockanja.

Geekovih svih zemalja, ujedinite se!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Second Life

traže osobne podatke da li je potrebno dati stvarno ime i preziime i datum rođenja,za reg second life.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Second Life

dali za registraciju second life moraš dati prave svoje podatke ime prezime   itd ?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Second Life
tomi5 kaže...

dali za registraciju second life moraš dati prave svoje podatke ime prezime   itd ?

Ne kužim zašto bi morao, pa neće ti inspekcija doalzit doma pa provjeravat, no ne igram pa ne mogu reći za sigurno.

"The harder the battle the sweet of jah victory."
14 godina
neaktivan
offline
RE: Second Life
pa imaju u svom pravilniku da podaci trebaju biti točni ,istiniti za reg,mislm da nije pametno dati svoje podatke i datum rođenja.
14 godina
neaktivan
offline
Second Life

Jel mi moze itko reci kako se registrirati na tu igricu?????ja udem da se regam ,i sve ono prvo ispunim i onda mi otvori neku paypal stranicu i neznam sta tu treba ,a ja nemam paypal karticu ,zato jel moze pomoc?????

Mario Krajacic
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Second Life

Second life, ja kako je već dosta ljudi reklo virtualni svijet, i kao svaki svijet ovisiš o ljjudima unutar tog svijeta.

da slušanje glazbe, "sviranje", programiranje i 3D grafika su sve stvari koje možeš unutra raditi.

Normalno ima i hrpa ajmo ih nazvati interesnih grupa koje te pokušavaju zainteresirati za ono što one nude. Od religije do shoppinga.

Obzirom da je vrlo bitna stvar koliko ljudi posjećuje tvoju regiju bistri vlasnici su se dosjetili dijeliti novac da bi privukli ljude. Obzirom da virtualni novac možeš kupiti za stvarni, po tečaju koji iznosi 1USD = 260L tako se da i zaraditi pa se stvorila posebna grupa ljudi koji zarađuju stvarni novac prodajući virtualni koji su zaradili samim time što su stajai u nekom klubu (e da mi je to u RL).

Svijet koji je prisutan ispod površine, kad malo zagrebeš je svijet RP-a. I možeš radit baš sve. A kad kažem baš sve: roleplay baziran na Dini, Forgotten realms, Gospodaru prstenova i ostalom fantasy-u, bloodlines, srednji vijek, Gor, post apokaliptični svjetovi u kojima žive hibridi ljudi i životinja ili ljudi i strojeva.

Mašta je zbilja granica.

Još jedan vrlo veliki dio SL je sex industrija koja je enormna i zauzima po mojoj procjeni barem 50% ukupne "proizvodnje" SL. Virtualni sex je vrlo tražen i vrlo nuđen, i opet..... samo je mašta granica (mašta i određeni relativno slabi zahvati Linden labsa u ono što NEĆE tolerirati u roleplayu).

Linden labs je krajem prošle godine napravio žestok iskorak prema američkoj želji za cenzuriranjem SL i odredio da moraš biti age verified da bi mogao pristupiti određenim "nepristojnim" sadržajima.

Nakon jako puno protesta i lomljenja kopalja (navođeni primjeri su bili da ass znači magarac itd....) svi adult sadržaji su prognani u posebne regije, kojima ako nemaš potvrđen račun ne možeš pristupiti. Age verification koji su izmislili je užasan jer traži sve tvoje podatke koje provjerava. Možeš se verificirati i preko paypala pa tako imati barem jednu razinu zaštite između sebe i Linden labsa odnosno između svog RL i SL.

U SL sam sada već 3 godine, nekih dana više nekih dana manje. Zadnjih godinu dana sam zmajica. Ono što ti treba za SL je jaka grafička, brza veza i strpljenje da nađeš sadržaj koji te zanima i ljude s kojim ćeš ga dijeliti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Second Life
tetak mi zna lika iz hr koji je otiso radit u SAD i zena mu mijesecno zaradi po 1000-2000 $ dizajniranjem robe u second lifeu...
bolesno, zamisli koliko mora biti za kompom...
buffer overflow je najjaci, pogledaj sta mu pise pod moj pc, tako bi se svi trebali ponasati....
Samo su dvije stvari beskonacne, svemir i ljutska glupost, a za svemir i nisam posve siguran...
13 godina
offline
Second Life

jel ima na tom hackera i jel to opasno

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice