Starcraft 2

poruka: 4.259
|
čitano: 639.810
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Čuj, SC je jednostavno legendaran,  a SC2 bi trebao biti barem jednako dobar.

Kao što Tracer kaže, sigurno ne kao prethodnik, jer je, po mom mišljenju tada bilo takvo vrijeme, ali kao remake - da.

 

Vidi se da Blizzard ulaže jako puno u SC2 i cilja na hit, ali sjetimo li se recenzije Damira Rukavine iz Hackera i činjenice da nitko od prvih 10 ne igra s Terranima.. zapitamo se jel' stvarno SC tako dobar ili popularnost duguje fanatizmu Korejaca.

To što ga i sada imam na računalu, a AoE iza verzije 2 nikada nisam kupio, opet dovoljno govori o tome što je većini bliže i jednostavnije.

 

Sa same strateško-taktičke strane, smatram da brzina ne smije biti prednost jer onda se ne radit o RTS-u, nego o arkadi što je u neku ruku i SC kada se igra na 'fastest'.

 

Red Alert 3 je na super putu da postane zaista dobra taktička igra, a ni SC2 nije daleko po gameplay snimkama i prezentacijama. Daleko više obje igre polažu u taktike, nego kao nekada u brzinu klikanja. To je po meni jako važno.

Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.9.2008 17:35 (naxeem).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
naxeem kaže...

Čuj, SC je jednostavno legendaran,  a SC2 bi trebao biti barem jednako dobar.

Kao što Tracer kaže, sigurno ne kao prethodnik, jer je, po mom mišljenju tada bilo takvo vrijeme, ali kao remake - da.

 

Vidi se da Blizzard ulaže jako puno u SC2 i cilja na hit, ali sjetimo li se recenzije Damira Rukavine iz Hackera i činjenice da nitko od prvih 10 ne igra s Terranima.. zapitamo se jel' stvarno SC tako dobar ili popularnost duguje fanatizmu Korejaca.

To što ga i sada imam na računalu, a AoE iza verzije 2 nikada nisam kupio, opet dovoljno govori o tome što je većini bliže i jednostavnije.

 

Sa same strateško-taktičke strane, smatram da brzina ne smije biti prednost jer onda se ne radit o RTS-u, nego o arkadi što je u neku ruku i SC kada se igra na 'fastest'.

 

Red Alert 3 je na super putu da postane zaista dobra taktička igra, a ni SC2 nije daleko po gameplay snimkama i prezentacijama. Daleko više obje igre polažu u taktike, nego kao nekada u brzinu klikanja. To je po meni jako važno.

 Terrani su rasa kojom je nateže ovladati. Nije točno da u prvih 10 nitko ne igra sa terranima. Pogledaj link. U svoje vrijeme su Boxer i NaDa su bili nedodirljivi (oba terrani). Neki njihovi potezi su njihov zaštitini znak. Kažeš da ga imaš na računalu (Cool) ako nađeš vremena i volje potraži replay partije Boxer vs Zodiac. Boxer je u 1 sekundi opalio lockdown na 7 battlecruisera sa 7 ghostova.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2

Hmm, imaš pravo.

Ali ovo: "u 7 sekundi ... lockdown ... na 7 bc.." .. nije li to tko će brže klikat?:)

Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
naxeem kaže...

Hmm, imaš pravo.

Ali ovo: "u 7 sekundi ... lockdown ... na 7 bc.." .. nije li to tko će brže klikat?:)

 Iskreno pojma nemam! Ovako kada gledaš ,da,stvar je brzog klikanja ALI Boxer nije bio nešto posebno brz,u usporedbi sa pacijentima koji su znali igratiBelji se. Mislim da bi to mogla biti stvar uvježbanog poteza, hotkey ghostova + shortcut za lockdovn i onda klikanje mišem po bcruizerima. S druge strane kako to da nitko još nije ponovio taj potez? U Starcraftu se brzina,za one koji neznaju, mjeri u APM-ima (action per minute). Boxer je imao u prosjeku 260-280 a bilo je igrača koji su znali imati 350 u prosjeku, jedan igrač je imao oko 470 u jednoj partiji!! Koliko od toga je bilo efektivno....rekao bih jako malo. Kako god SC je legenda, imam visoka očekivanja od SC2 a uz njega  RA3 te naravno i DoW2.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2

Totalno se slazem, s tim da zelim jos dodati da je brzina u modernim RTS-ima presudan faktor i veoma velik dio micra. Dakle, i to je sposobnost koja se mora uvjezbati.

SC2 kupujem dok izidje, dok sam kod RA3 i DoW2 pristran. Vjerujem da SC2 nece biti nes srceparajuce inovativno, nego ce samo dati fanovima da se iskazu u novjiem okruzenju pod starom tematikom (dakle grafika i neke nove funkcije - cak se i o novoj fakciji prica u ekspanziji).

 

:D

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
16 godina
offline
Starcraft i Starcraft 2

SC i SC- Brood wars su bile jako dobre igre koje sam nažalost odigrao malo prekasno - prije nekih 3,4 godine (tek su mi tada zapele za oko) pa mi grafički nisu bile baš oku ugodne, ali bože moj - igrivost je tu Smijeh

Nadam se da će SC II biti dosljedan nasljednik i da će osim poboljšanja u grafici ponuditi jednako adiktivnu priču i igrivost koja će nas danima držati uz ovu SF legendu.

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Nisam nikad igrao Starcraft, ali mi se Starcraft 2 jako dopao preko filmica. Ja inace igram C&C igre, ali mislim da ce ih Starcraft 2 zasjeniti. Blizzard nikada nije napravio losu igru pa vjerujem da ce tako i nastaviti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
PROTECTOR kaže...
 Tko te ograničava na 3 radilice? Stavi ih više ako želiš. Jedna sasvim druga priča je da su 3 radilice optimum. Upgrade kolekcije resursa? Opet,stavi ih više. Osigurat resurse nije samo tako kako ti misliš (a kao igrao si SC). Kad smo kod rusha (očito se nisi pomakao dalje od njega) s jednim dobrim reaver dropom tvoja ekonomija ode u propast. Na višem skill levelu shvatiš koliko je sc moćna igra i zašto je proglašen najboljim RTS-om svih vremena. Dokaz tome je da se i dan danas (nakon 10 god) sc igra na WCG-u. AOE nikada nije zaživio kao kompetitivna igra. Toliko o mome "zabrijavanju"....
 Ograničava me mehanika igre. Ako stavim više radilica jednostavno stoje u redu jer je propusnost premala. Stavit više radilica nije odgovor na moju primjedbu.
Rush sam spomenul čisto radi toga da ti objasnim kaj znači kad imaš komponentu ekomskog razvoja a ti sad pričaš o reaver dropu?!?
Igra nema komponentu ekonomije, a mape nisu random.
Koje igre se igraju na WCG je krajnje nevažno i nema veze s onim kaj sam napisal. VW vozi pol sveta a po meni je auto govno isto tak ako SC igra 7milijuna ljudi kaj je brojka koju sam iskopal iz nosa to ne znači da i ja moram pušit istu priču.
Kroz studij sam radil u jednoj igraoni i odigral sam doslovno bezbroj partija SC-a, igral sam s guštom ali mi je veći izazov kad igra ima komponentu ekonomije i kad je random mapa.
15 godina
offline
Starcraft i Starcraft 2

nikad nisan igra ove dvi igre

Hocu hd 4870 X2 da dode na 3000 kn :'( aaaaaaaa grrrrrrrrrr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
the_tux kaže...

Glupo mi je što su jednu od jedinica Protosa nazvali Immortals, sve po uzoru ili pod dojmom filma 300. A i te alienske rase i ideje kreatora, Protosi podsjećaju na Predatore i Skaarje.


Nemoj misliti da te napadam, ali to nema veze sa filmom 300, ne razumijem od kud ti to.

Ako su preuzeli, onda su to preuzeli iz povijesti, pošto su Besmrtni bili elitna garda perzijskoga cara. To što se oni pojavljuju u dotičnom filmu nema veze sa igrom.

Ako sam u krivu, molim te ispravi me na PM, da sad ne spammam još i više. 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
NEW_MAN kaže...
 Ograničava me mehanika igre. Ako stavim više radilica jednostavno stoje u redu jer je propusnost premala. Stavit više radilica nije odgovor na moju primjedbu.
Rush sam spomenul čisto radi toga da ti objasnim kaj znači kad imaš komponentu ekomskog razvoja a ti sad pričaš o reaver dropu?!?
Igra nema komponentu ekonomije, a mape nisu random.
Koje igre se igraju na WCG je krajnje nevažno i nema veze s onim kaj sam napisal. VW vozi pol sveta a po meni je auto govno isto tak ako SC igra 7milijuna ljudi kaj je brojka koju sam iskopal iz nosa to ne znači da i ja moram pušit istu priču.
Kroz studij sam radil u jednoj igraoni i odigral sam doslovno bezbroj partija SC-a, igral sam s guštom ali mi je veći izazov kad igra ima komponentu ekonomije i kad je random mapa.
 Rush svi spominju jer je to valjda jedino što mogu smisliti. Igra itekako ima komponentu ekonomije, tu se nikako ne slažem s tobom. Ovo o čemu mi debatiramo je stvar ukusa. Slažem se da AoE ima razvijeniji sustav ekonomije, igrao sam igru tu nema diskusije. Moja poanta je da SC  baca težište na borbu i micro sa jedinicama. Ako se želim baviti ekonomskim razvojem igrat ću civilization ili nešto slično. Ali nikako nemožeš tvrditi da igra nema komponentu ekonomije, samo je u usporedbi s nekim drugim igrama slabije razvijen.
.

edit - tvoj primjer sa rushom funkcionira i u SC-u. Ovisi koliko je taj rush uspješan,ali ne uspije li onda je to GG jer protivnik dolazi sa tier2 ili tier3 armijom i to je to. Dvosjekli mač.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 14:42 (PROTECTOR).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
PROTECTOR kaže...
NEW_MAN kaže...
 Ograničava me mehanika igre. Ako stavim više radilica jednostavno stoje u redu jer je propusnost premala. Stavit više radilica nije odgovor na moju primjedbu.
Rush sam spomenul čisto radi toga da ti objasnim kaj znači kad imaš komponentu ekomskog razvoja a ti sad pričaš o reaver dropu?!?
Igra nema komponentu ekonomije, a mape nisu random.
Koje igre se igraju na WCG je krajnje nevažno i nema veze s onim kaj sam napisal. VW vozi pol sveta a po meni je auto govno isto tak ako SC igra 7milijuna ljudi kaj je brojka koju sam iskopal iz nosa to ne znači da i ja moram pušit istu priču.
Kroz studij sam radil u jednoj igraoni i odigral sam doslovno bezbroj partija SC-a, igral sam s guštom ali mi je veći izazov kad igra ima komponentu ekonomije i kad je random mapa.
 Rush svi spominju jer je to valjda jedino što mogu smisliti. Igra itekako ima komponentu ekonomije, tu se nikako ne slažem s tobom. Ovo o čemu mi debatiramo je stvar ukusa. Slažem se da AoE ima razvijeniji sustav ekonomije, igrao sam igru tu nema diskusije. Moja poanta je da SC  baca težište na borbu i micro sa jedinicama. Ako se želim baviti ekonomskim razvojem igrat ću civilization ili nešto slično. Ali nikako nemožeš tvrditi da igra nema komponentu ekonomije, samo je u usporedbi s nekim drugim igrama slabije razvijen.
.

edit - tvoj primjer sa rushom funkcionira i u SC-u. Ovisi koliko je taj rush uspješan,ali ne uspije li onda je to GG jer protivnik dolazi sa tier2 ili tier3 armijom i to je to. Dvosjekli mač.
 Ovako, cinjenica stoji da Starcraft nema razvijenu ekonomiju kao AoE, medjutim, kao sto ti rece, kolega nikako ne moze tvrditi da SC nema elementa ekonomije. On je pojednostavljen u odnosu na AoE, ali s razlogom. Starcraft je kometativna fast-paced ratna igra koja se bazira na konstantnu borbu, dok u AoE u podlozi stoji razvoj, a tek onda borba.

Idemo dalje, iduca generacija, SC2 ima malo drugaciji sistem ekonomije. Developeri su htjeli ga malo unaprijediti u odnosu na onaj jednostavni iz SC1. Ono sto znamo sigurno je preradjena GAS MEHANIKA:
  • Vespene Geyser sadrzi pocetnih 600-1000 jedinica gasa (konacni broj nije siguran ali zadnje vijesti impliciraju na 600), za razliku od 5000 iz SC1
  • radilice kupe do 6 jedinica gasa, za razliku od 8 iz SC1 (2 gasa kupi kada se gejzir istrosi)
  • kada se gejzir istrosi, igrac dobije mogucnost da refilla kolicinu gasa u njemu na 400, pod cijenu od 100 minerala ("Restore Gas" opcija na gasari)
  • "Restore Gas" opcija ugasi gasaru na 45 sekundi (pri cemu radnici moraju cekati dok se nafilla sa 400 gasa)

Prilikom startanja igre sad pocinjemo s 2 gas gejzira kraj nase baze (po defaultu), za razliku od jednog iz SC1. Time se gas zeli uciniti znacajnijim elementom ekonomije nego sto je bio.

Idemo dalje, MINERALI:
  • kristali i dalje sadrze 1500 jedinica minerala
  • radilice kupe sada 5 jedinica minerala (razlog: 60% bolji pathing radilica - tako da su pri istim kolicinama i brzinama one u SC2 kupile dooosta vise gasa od onih u SC1)

Zanimljivo je da su uoceni i zuti kristali pored plavih, te neki ljudi spekuliraju da ce oni imati drugaciju mehaniku od ovih plavih. Moguce da su vrijedniji od plavih, mozda su manje vrijedni, ali se obnavljaju... a mozda su jednostavno CUSTOM RESURCE (naime, receno je da ce se sa WorldEditorom moci raditi custom igre u koje cemo moci ubacivati custom resurse, recimo treci resurs neki - tak da su oni to mozda uradili na ovim nekim demonstratorskim mapama).

Napomena: ovo gore sve je preuzeto iz SC2 alpha verzije.
Toliko o ekonomiji :)

Procitah gore nes u vezi "rusha"; cuj, zasto spominjete rush kao nesto lose - ipak je to jedna od osnova fast-paced RTS-ova :)
Ovdje mislim na rush u kontextu "harassmenta".

Pozdrav, Adi :D
"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.9.2008 13:30 (Adisuki).
16 godina
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Očito nisi igral age jer age nije ništ sporija igra a rush sam navel ko primjer kojeg se svi držite ko pijan plota.
SC nema ekonomiju i točka.
Prestanite me uvjeravat u nešto što nije istina.
Ove novosti u SC2 su interesantne i baš me zanima kak bude to u praksi.
Uglavnom vidimo se na battlenetu kad SC2 izađe.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
NEW_MAN kaže...
Prestanite me uvjeravat u nešto što nije istina.

Uglavnom vidimo se na battlenetu kad SC2 izađe.
 Hehe, nasoj tvrdoglavosti ocito nema kraja :D
Kako god, postujem stav, iako se u potpunosti ne slazem.


Krenimo dalje, zanimalo me sta ostali misle o stvarima koje smo do sada vidjeli da ce biti implementirane u SC2 :)
Sta vam se svidja, a sta ne?

*da malo temu ozivimo :)

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
16 godina
offline
Starcraft i Starcraft 2

 

 

Malo da vidite kako se igra profi StarcraftCool. Go Korea.

Intel Core 2 Duo E6750@2.66GHz, Gigabyte P35C-DS3, s775, iP35, DDR2 2X1GB PC6400 (800MHz) OCZ, platinum XTC, BFG GTX 280 OCX, Thermaltake VE7000BNS mid tower Soprano DX, CHIEFTEC, CFT-650-14C 650 W, LOGITECH, MX Revolution Cordless Laser Mouse, Samsung SyncMaster 225BW
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2

kritike
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
NEW_MAN kaže...
Očito nisi igral age jer age nije ništ sporija igra a rush sam navel ko primjer kojeg se svi držite ko pijan plota.
SC nema ekonomiju i točka.
Prestanite me uvjeravat u nešto što nije istina.
Ove novosti u SC2 su interesantne i baš me zanima kak bude to u praksi.
Uglavnom vidimo se na battlenetu kad SC2 izađe.
 Nitko te ni u šta ne uvjerava, kažemo ti kako je. Ne držimo se mi rush-a kao pijan plota, tvoje "argumentiranje" se temelji na njemu a očigledno i jedini primjer koji možeš navesti. Ako ti nisi sposoban ,a igrao si sc, shvatit da sc ima ekonomiju (koja je drugačija od one u AoE) onda nemamo o čemu pričati. Vidimo se na battlenetu.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Adisuki kaže...

Krenimo dalje, zanimalo me sta ostali misle o stvarima koje smo do sada vidjeli da ce biti implementirane u SC2 :)
Sta vam se svidja, a sta ne?

*da malo temu ozivimo :)

 Neke jedinice mi se ne sviđaju. Kod terrana je Thor, sumnjam da će biti nešto posebno korišten u MP-u. Smeta me izostanak medica jer po dosad viđenome zerg je brutalan a izostankom m&m comba upitno je kako će se terran nositi sa zergom.Gdje je science veasel?? Reaperi mi se čine dobri za harrasment Cool Kod tossa me smeta mothership, masno skup a upotrebljiv za šta? Ako se ne varam toss je zadržao reavereSmijeh Koliko sam vidio nema dark archona, nema ni malestorm-a Plač Zerg je fino napravljen ali u ovome stadiju mi se čini prejak (mislim ne smeta mi, inače igram sa zergomNevinašce).
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
NEW_MAN kaže...

Jedan veliki LOL na taj link, ali ajd komentiram :)

  1. snalazljivost - stvar je navike
  2. za ovo drugo nemam sta reci, istina je, SC2 ima dosta bolju grafiku, sta si ocekivao :) (vidi dole ispod texta napomenu *)
  3. vau Siege Tank izgleda malo drugacije i ima bolji pathing - Boze spasi nas!
  4. neke gradjevine su doradjene cisto da daju osjecaj novog - sto ne bi trebalo fanove previse uzrujati
  5. zealot se drugacije krece. Mislim ono, opet smo kod pathinga i grafike, promjenila su se vremena da hodaju kao Diablo1 kosturi.
  6. inspiracija za nove jedinice se kao ne uklapa u SC svijet. Sta ljudi znaju od SC svijeta vise od onog sto smo vidjeli u SC1 i BW?! Cinjenica je da je SC nastao inspirisan mnooogim stvarima, i gdje god pogledate mozete u SC zanr mozete jedan dio vidjeti (warhammer40k su se najvise sluzili)
  7. za automatiku jedinica se slazem, tu je dosta namjesteno, ali neke stvari su i na dobro ispale (neki elementi modernog RTS se podrazumjevaju - kao npr. ako really point od centra stavimo na minerale, radnici koji se naprave ce automatski poceti kupiti, sto sc1 nema)

 

*Da odmah tu dodam, sve prezentacije SC2 do sada su bile modifikovane i prezentirane u grafici koju cemo vidjeti u SP-u. MP SC2 ce imati izmejnjenu grafiku, prilagodjenu za oko kompetativnog igraca. Dakle nece biti onoliko svjetla, blura, bljeskalica itd itd :)

 

Trebamo se sjetiti cinjenice da Starcaft nikad nije bio igra koju smo po grafici hvalili, nego po gameplayu, te se nadam da ce tako ostati. Meni graficki detalji malo znace, dok je gameplay vec druga stvar, i upravo zbog toga ocekujem da ce SC2 biti nes veliko (gameplay se nije previse izmjenio).

Dosta stvari se u SC2 mijenja u cilju poboljsanja, jer neke stvari jednostavno u SC1 nisu mogli implementirati nakon sto su ga vec napravili. Lik na kraju videa spomenu SC kao igru koju su fanovi oblikovali. Potpuno se slazem, i upravo zbog toga racunam da ce se SC2 ispeglati na nivo SC1 kad-tad (nadam se da nece trebati 5godina kao SC1 dok bude igriva - zbog toga ocito produzuju relese date XD)


PROTECTOR kaže...
 Neke jedinice mi se ne sviđaju. Kod terrana je Thor, sumnjam da će biti nešto posebno korišten u MP-u. Smeta me izostanak medica jer po dosad viđenome zerg je brutalan a izostankom m&m comba upitno je kako će se terran nositi sa zergom.Gdje je science veasel?? Reaperi mi se čine dobri za harrasment Cool Kod tossa me smeta mothership, masno skup a upotrebljiv za šta? Ako se ne varam toss je zadržao reavereSmijeh Koliko sam vidio nema dark archona, nema ni malestorm-a Plač Zerg je fino napravljen ali u ovome stadiju mi se čini prejak (mislim ne smeta mi, inače igram sa zergomNevinašce).
 Thor je malo nepokretljiv, ali ne sumnjam u njegovu koristenost. Jos ne znamo potencijal onih topova na njegovim ledjima, mozda imaju jaaako velik domet (artiljerija).
Hmm.. otkud ti to da je medic izbacen?! ja procitah da nije izbacen, dapace sad imamo starog medica sa novim abilityjima i jos jedan MEDIC SHIP (ne znam tocno ime) koji ce imati healing area effect. Hmm... nisam 100% siguran, ali mislim da je tak...
Science Vessel je zamjenjen sa onim... Nomad jedinica... sad se drugacije zove, ali sam opet zab ime :P
Uglavnom, ima drugo ime, izgled, od SV ima samo sposobnosti detekcije i Defense Matrix. EMP Shockwave je dobio Ghost.

Siguran sam da vas je dosta gledalo onaj uvodni gameplay trailer, i htio sam reci samo da je uloga Mothershipa promjenjena - sad vise nije napadacka jedinica, nego support unit. Time je izbacena CRNA RUPA iz nejnog arsenala, a umjesto nje imamo CLOAK.
  1. Cloak - skrije sve jednice, gradjevine koje se nalaze ispod mothershipa u malom radijusu.
  2. Time Bomb - to je ono kad uspori one rakete iz trailera, ali sad ova moc ima mogucnost da se casta na odredjenom podruciji a ne samo oko mothershipa.
  3. Planet Cracker - to ona druga moc kad unistava stvari ispod sebe. Animacija ove moci je dosta "podkresana", sa manje efekata (samo jedan light beam).

Mislim da sam negdje prije par mjeseci procitao da su protossi trenutno najjaci bili, te su uspjeli terrance balansirati da budu s njima u rangu - ali opet imaju zergove koji su bili dosta slabi, ali na tom su obecali poraditi. prosli tjedan je dosla vijest da su zerovima digli brzinu na 30% dok se nalaze na onom creepu; jos stvari su izmjenili kod njih, ali nisu htjeli odati. Recimo, SVI zergovi se sad mogu zakopati - to je jedna starija vijest, ali svakako zanimljiva :)

-------------------------

Sto se mene tice, SC2 mi se cini perspektivan; ljudi se trude fakat. Ponosan sam na pathfinding jedinica, selektiranje jedinica (sad vise od 12^^), veoma mi je drago kao Terran igracu da napokon imamo opservacijski post sa veeelikim radijusom. Thor mi se cini mocan, ali dobrim dijelom se slazem sa kolegom gore, izgleda nepokretljiv i nedinamican, pa me malo strasi - ali to cemo tek vidjeti u finalnom produktu. Viking mi je awsome :D

Dugo nisam original igru kupio, ali SC2 ce biti definitinvo prva nakon dugog vremena (koju cu cak kupiti bez testanja dema ili pirata :D
"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Adisuki kaže...

Thor je malo nepokretljiv, ali ne sumnjam u njegovu koristenost. Jos ne znamo potencijal onih topova na njegovim ledjima, mozda imaju jaaako velik domet (artiljerija).
Hmm.. otkud ti to da je medic izbacen?! ja procitah da nije izbacen, dapace sad imamo starog medica sa novim abilityjima i jos jedan MEDIC SHIP (ne znam tocno ime) koji ce imati healing area effect. Hmm... nisam 100% siguran, ali mislim da je tak...
Science Vessel je zamjenjen sa onim... Nomad jedinica... sad se drugacije zove, ali sam opet zab ime :P
Uglavnom, ima drugo ime, izgled, od SV ima samo sposobnosti detekcije i Defense Matrix. EMP Shockwave je dobio Ghost.

Mislim da sam negdje prije par mjeseci procitao da su protossi trenutno najjaci bili, te su uspjeli terrance balansirati da budu s njima u rangu - ali opet imaju zergove koji su bili dosta slabi, ali na tom su obecali poraditi. prosli tjedan je dosla vijest da su zerovima digli brzinu na 30% dok se nalaze na onom creepu; jos stvari su izmjenili kod njih, ali nisu htjeli odati. Recimo, SVI zergovi se sad mogu zakopati - to je jedna starija vijest, ali svakako zanimljiva :)

Sto se mene tice, SC2 mi se cini perspektivan; ljudi se trude fakat. Ponosan sam na pathfinding jedinica, selektiranje jedinica (sad vise od 12^^), veoma mi je drago kao Terran igracu da napokon imamo opservacijski post sa veeelikim radijusom. Thor mi se cini mocan, ali dobrim dijelom se slazem sa kolegom gore, izgleda nepokretljiv i nedinamican, pa me malo strasi - ali to cemo tek vidjeti u finalnom produktu. Viking mi je awsome :D

Dugo nisam original igru kupio, ali SC2 ce biti definitinvo prva nakon dugog vremena (koju cu cak kupiti bez testanja dema ili pirata :D
 Bilo bi lijepo da su medica ostavili, ali po mojim saznanjima dropshipovi imaju medice (medic ship kako si ih nazvao). Klasični medici (koje sam vidio na screenshotovima prije, imali su štitove) su NAVODNO bili izbačeni a ja se očajno nadam da si ti u pravuSmijeh. Zerg mi se čini odličan, neznam zašto ih smatraju slabima kada ionako idu na brojnost, a jednom kada se krenu kotit....uf bude veselo. Znaš li možda šta je sa Lurkerima?
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Damn, evo sad sam malo googlao, te ispostavilo se da imas pravo (neeeeee) :(

U zadnjem buildu su izbacili medice, jer su mali dvije jedinice koje lijece: njih i MEDIVAC DROPSHIP (nasao ime^^). MD ce lijeciti jedinice u odredjenom radijusu, te ce ih lijeciti, prema rijecima Blizzarda, "puuuno brze nego Medic". Mana mu je sto se 2 MD-a nece moci medjusobno popravljati, tako da ce uvijek s njima morati ici par SCV-ova.

 

Sto se Zerga tice; ja sam se gore odnosio prema njima kao najslabijima jer su to stvarno bili (bar u tadasnjem buildu SC2). Nisu imali neki balans, ali decki iz Blizzarda su vec danas postigli rezultate neke, te ponosno mogu reci da ce balans biti ispeglan uskoro. Nakon toga slijedi prakticno testiranje u BETI, i onda izlazak igre :D:D:D.

 

Sto se Lurkera tice, znam samo da su iz Blizzarda najavili njihov redesign. To se odnosi na drugi redesign Lurkera, jer su vec bili ugradjeni u SC2, ali im se ne svidja :)

Prilozio sam jedinu sliku koju sam nasao (zakopan Lurker).

 

 

Sto se Thora tice, totalno sam ga zapustio. Danas isto procita da je on zvanicno anti-air jedinica primarno, ali ce moci da puca i na land jedinice. Imat ce valjda sposobnost fast repaira. Time on zapravo postaje support za Seige Tanka - dakle nadogradjeni Goliath 2, lol. I jos nesto zanimljivo: ako je neko igrao Tiberium Wars... one ogromne jedinice, tipa Juggernaut su nakon sto su unistene mogle biti ozivljene tako sto inzinjera u njih uvuces - Thor ce moci slicnu stvar raditi. Nakon sto budu unisteni, ukoliko protivnik ne unicsti njegove ostatke on ce se popraviti :)

 

Naletih i na nes, kolegi Zergu mozda zanimljivo. Zergling design implicira da oni imaju sad krilica neka - tako da se spekulira da ce moci prevazilaziti prepreke kao Terran Reaper (ili se bar upgradeati da to mogu) :)

Lurker verzija 1 Lurker verzija 1
"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2008 10:25 (Adisuki).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

I am back :)

 

Evo, opet sam htio malo probuditi ovu temu. S obzirom da je danas i sutra Blizzcon 2008. vidjet cemo dosta novih stvari, te sigurno (nadam se) brdo novosti vezanih za SC2.

Prosli Blizzcon SC2 Build je donio OGROMNE promjene, x stvari su izbacili, i hrpu novih ubacili.

 

Ne znam kako sam to promasio, ali danas sam procitao da su i Cobru izbacili (i to jos davno). Da vas prisjetim, Cobra je onaj lebdeci tenk iz Terran-trailera sto je pucao rail-gun. Cobra je znacajan po tome sto je doticni rail-gun mogao pucati dok se kretao (on the move). Njega je zapravo zamjenila jedinica prije poznata pod nazivom JACKAL, dok se sad zove HELLION. Hellion je u sustini FIREBAT ON WHEELS XD. Ima bacac plamena koji vrsi area damage. To je ujedno i najbrza tier 1 jedinica. Mislim da predstavlja adekvatnu zamjenu za VULTURE :)

 

Dalje, u medjuvremenu smo imali priliku i citati Q&A 44 koji nam je odgovorio samo neke sitne detalje. Rezimiram ono sto je bitno:

1. SC2 ce imati dosta razvijen REPLAY sistem. Replayi ce imati dosta opcija znacajnih za eSports (statistike, hotkey prikaz, apm...).

2. Terrani vise nemaju one drop-podove iz Terran-trailera (deployali su ih Ghostovi, i licili su na DoW drop-podove) :)

3. Protossi vise ne trebaju Observatori graditi da bi mogli proizvoditi Observere (to je nastalo kao posljedica high-ground sistema; jedinice na nizem nivou ne vide one na visem, i tako ih ne mogu ni ubijati)

 

Ah da, Marinci ce imati i neki tip stita koji ce im dati donus health. To je uradjeno kako bi ovu teir 1 jedinicu mogli i kasnije koristiti.

 

------------------------

 

Sutra ce biti puno vise novosti, a do tada mi vi recite sta vam se svidja od ovog gore, a sta ne?! :P

 

Pozz, Adi :)

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2008 14:13 (Adisuki).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Nema do Zerga :)

 

Legenda od igre! Čista legenda... Mislim da će i dvojka biti fenomenalna. Ipak je to Blizzard :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Evo LIVE iz Anaheima, sa Blizzcona, javljam vijest koju smo upravo culi. (ROFLMAOLOL)
Receno je da ce SC2 biti rastavljen u trilogiju, sa tri totalno odvojene stand-alone kampanje, koje ce se pojaviti na trzistu kao zasebni produkti.

Prva je Terran kampanja, pod nazivom Wings of Liberty igrana iz perspektive Jim Raynora. Drugi produkt (vjerojatno u obliku expanzije ce doci) je Zerg kampanja zvana Heart of the Swarm gdje ce igrac pratiti Kerriganicu, queen of blades XD. I na kraju Protoss kampanja: Legacy of the Void u kojoj Zeratul predvidja povratak Xel Naga.

Rob Pardo je odmah spomenuo da ce trilogija imati utjecaja samo na kampanju i pricu; tako da ce prvi produkt koji se izda ukljuciti sve tri fakcije za skirmish i multiplayer. Nije se izjasnio na to kako ce/da li ce trilogija utjecati na skirmish i MP (vjerojatno ne :P).

Svaka kampanja ce se kronoloski nastaviti na iducu, sto znaci da ce se npr. Zerg kampanja nastaviti nakon zavrsene radnje Terran kampanje itd.
Dalje, Terran kampanja ce imati mini-kampanju za Protosse, prateci Zeratula kako opisuje neke dogadjaje iz treceg lica :)

Razlog iza ove odluke je da se Blizzardu da vremena kako bi iskoristio svoje novo okruzenje za naraciju, pruzajuci igracu vise razine da otkriva i upoznaje nove likove. Zanimljivo je da ce se kampanja granati - znaci imamo fixan pocetak i kraj, medjutim postoji vise nacina da ih postignemo. Kampanje ce se sastojati od 26-30 misija svaka (za razliku 10-12 u SC1).

I naravno, o datumima se nista nije govorilo XD

-------------------------------

Do slusanja, i pozdrav od Adija iz Anaheima.
Spoiler:

If you really believe in something, however odd or outlandish, it will come true. I am in Anaheim. XD

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2008 5:23 (Adisuki).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

 Je k...c moj, razlog je da zgrnu pare. S ovim su mi totalno uništili igru. A grananje, sa fiksnim završekom - koja glupost, znači imaš različite ciljeve u misijama i možeš odabrati koji ćeš ispuniti, možda će dati da biraš misije tj. imaš više bojišta i ti biraš koje ćeš igrat - sve već viđeno.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Adisuki kaže...

Evo LIVE iz Anaheima, sa Blizzcona, javljam vijest koju smo upravo culi. (ROFLMAOLOL)
Receno je da ce SC2 biti rastavljen u trilogiju, sa tri totalno odvojene stand-alone kampanje, koje ce se pojaviti na trzistu kao zasebni produkti.

 Ova vijest me malo razočarala. Želim igrati cijelu igru a ne odigrati kampanju od 20-ak misija i onda čekati drugu. WTF??? Zanima me šta je sa hibridom zerga i tossa?!?! S obzirom da se pojavljuje u priči SC2, bilo bi fora da se pojavi kao 4 rasa.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
Starcraft i Starcraft 2

Dobijaš duplo duže kampanje i tri su, uz vjerojatno dodatke za MP. To je dobra stvar. Duže ćeš uživati u SC-u.:)

Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
naxeem kaže...

Dobijaš duplo duže kampanje i tri su, uz vjerojatno dodatke za MP. To je dobra stvar. Duže ćeš uživati u SC-u.:)

 Istina, ali izluđuje me ovo čekanje. Sada ću još i dodatne kampanje morati čekati no MP će biti tu da olakša muke Cool.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Paolo2612 kaže...

 Je k...c moj, razlog je da zgrnu pare. S ovim su mi totalno uništili igru. A grananje, sa fiksnim završekom - koja glupost, znači imaš različite ciljeve u misijama i možeš odabrati koji ćeš ispuniti, možda će dati da biraš misije tj. imaš više bojišta i ti biraš koje ćeš igrat - sve već viđeno.

Hmm... unistilu su ti igru ucinivsi je EPIC sa dosta razradjenijom SP kampanjom?! Nije mi to bas jasno.
Ovaj dio je namjenjen cisto za fanove, kak bi im pruzili adekvatnu kampanju.

Sad, zasto je grananje glupost? Mislim, naravno da je vidjeno, ali ne u SC izdanju. Time kampanja postaje nelinearna i daje ti izbora. Da su stavili linearnu kampanju sta bi onda rekao? "Vec vidjeno"?! Ah da, cinici.

PROTECTOR kaže...
Adisuki kaže...

Evo LIVE iz Anaheima, sa Blizzcona, javljam vijest koju smo upravo culi. (ROFLMAOLOL)
Receno je da ce SC2 biti rastavljen u trilogiju, sa tri totalno odvojene stand-alone kampanje, koje ce se pojaviti na trzistu kao zasebni produkti.

 Ova vijest me malo razočarala. Želim igrati cijelu igru a ne odigrati kampanju od 20-ak misija i onda čekati drugu. WTF??? Zanima me šta je sa hibridom zerga i tossa?!?! S obzirom da se pojavljuje u priči SC2, bilo bi fora da se pojavi kao 4 rasa.
 Sto se prvog dijela tice do ovog WTF, odgovorio ti je kolega naxeem. Sto se hibrida tice; od toga nema nista. Cetvrta rasa se mozda jednog dana pojavi u sklopu oficijelne ekspanzije ali otom-potom. Vjerujem da Blizzardovci planiraju SC2, kao i prethodnika, odrzati na zivotu bar jos 10 godina, te im se nece zuriti :)
Dakle, ako svake godine izadje kampanja nova, to je vec 3 godine postojanja + ekspanzija 2-3 godine + When Its Done kriterij = desetljece SC2 iskustva, hehe.


naxeem kaže...

Dobijaš duplo duže kampanje i tri su, uz vjerojatno dodatke za MP. To je dobra stvar. Duže ćeš uživati u SC-u.:)

 Upravo gledam slajdove Blizzcona kad se ova ideja predstavila, te je striktno receno da trilogija (kampanje) nece imati utjecaja na multiplayer. Ovim samo hoce da dopune pricu, jer kad su radili igru bili su suoceni sa odlukom:

A. SIMPLIFY THE CAMPAIGN (MORE LINEAR, LESS CHOICE, LESS CHARACTERS)
B. MAKE EACH CAMPAIGN EPIC, BUT RELEASE THEM EACH AS A SEPARATE PRODUCT
C. COMPROMISE IN THE MIDDLE, BUT DELAY THE GAME GREATLY

Tako da sad planiraju trenutno obogatiti kampanje dodatnim misijama i dodatnim materijalima, medjusikvencama itd itd, jer ce imati vremena i mogucnosti da to rade. Do tada cemo mi uzivati u SC2 MP-u, za koji vjerujem da ce sigurno naslijediti prethodnika po pitanju eSportsa.

I sto je zanimljivo -> ova odluka stavlja zerg i protoss kampanju na stranu (iako su pricu vec smislili) i time se fokusiraju samo jos na Terrance, cime se priblizava datum izlaska igre. Jos ako uzmemo u obzir 26-30 misija po kampanji, znaci Terranska kampanja ce biti velicine SC1 kampanje sa svim rasama, cime cemo na kraju imati 3xSC1 priče :)
"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2008 14:13 (Adisuki).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Starcraft i Starcraft 2
Adisuki kaže...
Paolo2612 kaže...

 Je k...c moj, razlog je da zgrnu pare. S ovim su mi totalno uništili igru. A grananje, sa fiksnim završekom - koja glupost, znači imaš različite ciljeve u misijama i možeš odabrati koji ćeš ispuniti, možda će dati da biraš misije tj. imaš više bojišta i ti biraš koje ćeš igrat - sve već viđeno.

Hmm... unistilu su ti igru ucinivsi je EPIC sa dosta razradjenijom SP kampanjom?! Nije mi to bas jasno.
Ovaj dio je namjenjen cisto za fanove, kak bi im pruzili adekvatnu kampanju.

Sad, zasto je grananje glupost? Mislim, naravno da je vidjeno, ali ne u SC izdanju. Time kampanja postaje nelinearna i daje ti izbora. Da su stavili linearnu kampanju sta bi onda rekao? "Vec vidjeno"?! Ah da, cinici.

 Ok, malo sam se krivo izrazio:

1.) Uništili su mi igru tako, da je moram čekati dok netko se je ne sjeti objaviti. Svima je poznata ona njihova izreka: "When its done"

2.) Grananje je dobro, ali mrzim kada netko najavljuje da je to nešto neviđeno (a pun k naslova je imalo to prije njih). Najbolje je da kaže da je to zbog nas fanova, vjerujem im ko i EA kada kažu da ekspanzije za Simse su napravili zbog nas da bi nam s tim dodacima "produbili igraće iskustvo", pare (kao) nemaju ništa s tim.

Blizzard (koliko god radi dobre igre) je počeo samo gledati na profit. Jer prije nego što su im 2 igre gotove oni već za njih najvljuju 3 ekspanzije i govore da neke želje fanova i osnove djelove igre će uslišati ili napraviti tek u nadolazećim ekpanzijama (ako i tad).

Ovo je vučenje nas za nos.
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice