Stare i nove igre

poruka: 57
|
čitano: 15.540
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Stari,novi rpgevi

Bas sam primjetio,sto novije igre izlaze to su losije i losije,naravno cast izuzecima,Nabavio sam sve najnovije naslove i iskreno nakon par sati doslo mi je da se vratim Icewind daleu,baldurs gateu ,fableu,

 

Jednostavno nije to to

 

Dal ima neko neko takav isti osjecaj

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Stare,nove igre

Da, imam.

Svaka igra koja je izišla nakon FarCry bila mi je sranje

osim cod4

i crysis (ali samo na very high, inače je i on sranje da ga se igra ispod toga).

 

eh sta sam casa zbog tebe razbio, ja posle tebe nisam trezan bio xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stare,nove igre

I ja sam dobio slican dojam! Ali skuzio sam da to dode kako odrastas...

 

Ima vise objasnjenja;

 

1. Igre izlaze nedovrsene sa puno bugova

2. Zastitni sustavi su sve napredniji pa crack (ukoliko ne koristis originale) upropasti igru stvarajuci greske u prici i slicne probleme

3. Treci ali mozda i ne najmanje vazan - ne dozivljava covjek jednako igru kada ju igra sa 12 gdina i sa 20, jednostavno mu vise ne odgovaraju takve igre, preraste ih.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stare,nove igre

4. s vremenom rastu i očekivanja.

...i ono treče.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stare,nove igre

imam taj osjećaj sjećam kak mi je prije bilo gušt igrat crash bandicoot i mogo sam ga igrat cijeli dan,prije mjesec dana skinio sam sve crashove za ps1 i igro ih na ps2 i odusto sam nakon 15 min jednostavno dosadno!

Program vlade stane na stranicu formata A4 :P
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stare,nove igre

probaj Just Cause. bas sam se sjetio te igre i poceo je iznova prelaziti (3. put). jedva cekam da izađe dvojka.

的下跌不會好
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 18:56 (JURGOLINHO).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Stare,nove igre
JURGOLINHO kaže...

probaj Just Cause. bas sam se sjetio te igre i poceo je iznova prelaziti (3. put)

  Pa jbt kopija FarCry.
eh sta sam casa zbog tebe razbio, ja posle tebe nisam trezan bio xD
15 godina
neaktivan
offline
Stare,nove igre

ja isto sjecam se kako prije kad je izaso Warcraf 3 nisam mogo vjerovat nisam se odvajo od te igre cak sam molio frenda da me pusti kod njega da idem jer mi starci nisu pustili a sad vise mi se neda ni instalirat igru jednostavno mi je dosadila....i tako punoo ostalih igra kao blitzkrieg, Absolute terror, Midnigh club 2...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stare,nove igre
  Pa jbt kopija FarCry.
 nije bas. ima vise slobode nego u Far Cry 1. Sa FC 2 se niti ne može uspoređivati.
的下跌不會好
14 godina
protjeran
offline
Stare,nove igre

zato je just cause kopija gta i far cry zajedno

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Stare,nove igre

Taj osjećaj.... Pričao sam prijatelju nedavno o tome i rekao sam mu da se polako vraćam starim naslovima jer su me novi podosta razočarali(opet čast izuzetcima) i da bi on trebao probat isto, a on mi je rekao da nije bez veze dao 10 000kn na novi comp koji može pokrenuti tri crysis-a odjednom(šala naravno xD). Ima nešto i u tome. Danas se u prvi plan stavlja ljepota grafike koja nas na prvi pogled očara i privuče igri dok zapravo ne skužimo da je to još jedan "pametan" komercijalni potez od strane izdavača. Više se ne mari za ono što je istinski bitno u igri, a to je igrivost koja, ako je dovoljno dobra, uvijek nas vraća toj igri makar ona imala lošu grafiku(to je relativan pojam)

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Stare i nove igre

ma igre nemaju dušu

meni osobno stari naslovi

Prince of presiea, ovi novi nije ispunia moja očekivanja,a

nije samo ta ima ih još kako se već reklo baš tu negdi oko

prvog Far cry-a je došlo do takvih padova šta se mene tiće

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stare,nove igre
Afro_Deco kaže...

Taj osjećaj.... Pričao sam prijatelju nedavno o tome i rekao sam mu da se polako vraćam starim naslovima jer su me novi podosta razočarali(opet čast izuzetcima) i da bi on trebao probat isto, a on mi je rekao da nije bez veze dao 10 000kn na novi comp koji može pokrenuti tri crysis-a odjednom(šala naravno xD). Ima nešto i u tome. Danas se u prvi plan stavlja ljepota grafike koja nas na prvi pogled očara i privuče igri dok zapravo ne skužimo da je to još jedan "pametan" komercijalni potez od strane izdavača. Više se ne mari za ono što je istinski bitno u igri, a to je igrivost koja, ako je dovoljno dobra, uvijek nas vraća toj igri makar ona imala lošu grafiku(to je relativan pojam)

  U potpunosti se slazem i sto je najgore vise se danas nemogu vidit neki manje popularni naslovi .Nego nas samo sopaju nastavcima provjerenih igara( od cod pa na dalje...).Npr prije su se i mnogi manji razvijatelji igara uspili probit i izdat igru dok je danas to rijetkost,najbolji primjer je CroTeam(serious sam) pravi primjer kako su decki iz kvarta razvili odlicnu igru.
http://www.computer-master.bloger.hr/
14 godina
protjeran
offline
Stare i nove igre

dns svi samo gledaju jbn grafiku.....meni su stare uigre 10x bolje jer su zanimljivije, puno bolje price igrica i meni osobno puno dražih likova.........

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stare i nove igre

meni su najbolje igre one između, ni stare ni nove.

a moze se i nac neka nova igra, a da je dobra..

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Stare i nove igre

ko gleda grafiku a ovo ostalo ne......neka se bolje pusti igrica

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stare,nove igre
neki_lik kaže...
JURGOLINHO kaže...

probaj Just Cause. bas sam se sjetio te igre i poceo je iznova prelaziti (3. put)

  Pa jbt kopija FarCry.
Tko je tebe učio gamingu?!
Kao prvo  i onovno kaj moraš znati jest što su to dva različita žanra igri .
Inače  3q 2009 izlazi i jedva čekam.
15 godina
neaktivan
offline
Stare i nove igre

Sve što ste već rekli stoji. Mogu reći da mi je žao što me sada smeta grafika kod nekih igara koje sam obožavao kao mali. Trenutno imam jako slabu konfu pa sam osuđen na slabije naslove. Mogu reći da mi je čak malo i drago jer mogu ponovno probati neke stare naslove. Svi hvale CoD4 i 5, CS:S, nove Rainbow Sixove, no mogu reći da me nijedna igra nije fascinirala kao Operation Flashpoint. Pogotovo zbog toga što su to napravili Europljani. Realnost je iznad svakog dosadašnjeg FPS-a (mislim da će se složit oni koji su igrali OF) i zahtjeva puno "klikeranja" za razliku od novijih naslova tipa run 'n' gun. Šteta što možda neću bit u prilici na ovoj mizernoj konfi zaigrat novi OF :(

Music is my life :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Stare i nove igre

https://www.youtube.com/watch?v=-nNcNktCHY0&feature=popular ovo je meni najbolja nova igra

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2009 22:17 (brkotrunks1993).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stare i nove igre

Svatko ima svoj ukus, inače ne volim Sci-FI igre. A pogotovo ne "igrice" !

Music is my life :)
16 godina
offline
Stare i nove igre

Bloodraven i Luka, imate moju potporu, time naravno i palčeve gore.

 

Ovo je super tema o gamingu općenito, o povijesti i kvaliteti starih ili pak novih naslova.

Moje je mišljenje da nove igre (veći dio njih)  jednostavno više nemaju kaj pokazati osim takmičenja u vizualnim efektima.

To je naravno djelomično izazvano ekstremnim prepucavanjem između dva proizvođača grafičkih kartica ali i računalnih komponenti uopće.

Nažalost, to je pravi lijek za prodaju komponenti bez kojih, ak nisu najnovije, najbolje, igre neće raditi na "naj naj" postavkama što privlači mlade gamere.

Nove igre, ne može se reći da su katastrofa, uložen je velik trud i puno vremena u svaku igru, bile one prihvaćene ili ne to se mora cijeniti.

Starije igre poput Prince of Persia, Super Maria, Bombermana, Pacmana i prilično drugih naslova - ne mogu sad sve nabrajati, ikone su gaminga i to će ostati.

Očekivanja starijih gamera koji su sve to prešli (uključujući mene), drastično su povećana jer navedene igre su oduševljavale pa se traži nekaj slično ali očito se ne može ponuditi...

Zato su možda stari-novi igrači razočarani.

 

No da nebi sve ispalo sivo, i sada postoje igre koje su vrlo kvalitetne, drugačije od drugih (ne favoriziraju grafiku) poput Braida, Plants vs. Zombies te mnogo drugih naslova koji nisu temeljeni na borbi za top grafiku, već na igrivosti.

Ak sam nekaj zaboravil, podsjetite me

"You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one." -Mihail Talj
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Stare i nove igre

DOSBox, abandonia.com i demonoid

tri alatke za retro gaming i općenito zadovoljstvo u životu

upravo igram: Mission Critical (1995)

Poachers are nature's way of keeping the balance. Whenever there are so many species that people get confused and angry a poacher is born. -- Homer Simpson
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Stare i nove igre

Ah, Abandonia... tamo sam se naskidao stvari. Nedavno igrao Commander Keena, Golden Axe, Sraz, Prehistorik, Ugh, Wormse itd.

Uglavnom, mislim da je to sve stvar generacija. Mi malo stariji smo odrasli uz ove igrice i u djetinjstvu se navikli na njih. Posto sam mod na jednom gaming forumu gdje dolaze i mladi igraci, imam uvid i u njihova misljenja. Naime rijetko kojem od njih ce se svidjet tamo neki Warcraft 2 ili cak 1, Neki Dune 2000, Doom2 itd. zato sto jednostavno nemaju emocije prema tim igricama i za njih je to samo skup losih, ruznih piksela.

Isto tako nova generacija je dosta "razmazena" dostupnoscu igrica na legalne i ilegalne nacine pa se jednostavno nema volje posvetiti nekoj igrici u potpunosti jer dok se nabavi jedna, u medjuvremenu su izasle 3 druge, pa se od svake proba 20 minuta i to je to. Buraz od mog kolege ... a nije vise ni tako mlad, ima cca 18 godina, ali on ni jednu igru ne igra duze od par sati, neke cak i prelazi tako da ih samo pregleda na youtube i onda ih kritizira, a igri nije ni prismrdio.

Uz to, prije je racunalna tehnologija sporijim korakom isla naprijed pa se je na jednom enginu stiglo razviti nekoliko nastavaka i nije bila tolika sila napraviti igricu prekrasnom, vec se gledalo kako da ju se napravi vise igrivom ili zanimljivijom. Primjer se bas moze naci izmedju War 1 i 2 gdje je dvojka ogromni korak naprijed, puno vise u igrivosti nego u grafici.

Kada se gaming industrija malo razvila poceli su se razvijati zbilja kvalitetni naslovi tj. radile su se solidne price, za razliku od onih s kraja osamdesetih i pocetka devedesetih koje su vise sluzile kao zabava(tj. vecina ih se bazirala na humoru ili sl.).

 

I danas se nadje kvalitetnih naslova, nije sad da su sve nove igrice smece. Ja sam do nedavno bio osudjen na pentiuma 800mhz, disk od 30 gb i staru geforcicu, tako da sam se zbilja naigrao starih naslova. Sada kada sam presao na novije igre, osjeti se razlika, ali npr. meni su jedan Witcher, Mass Effect ili Rome: Total War sasvim solidni naslovi.

Tako da nije bas sve tako crno i nekako mi se cini da smo prosli ono kriticno razdoblje gdje se je u igru samo trpala grafika bez duse, da su i autori igara shvatili kako ipak nije sve u vizualnom i kako velik dio trzista zapravo drze stariji gameri kojima je bitno da igra ima i smislenu pricu i da se osjeti na njoj razvoj. Dasak nade daje i Mount and Blade, koji nije proizvela nikakva mega popularna kompanija niti je graficki bog medju igricama, a ipak je ostvarila znacajni komercijalni uspjeh i svi ju hvale.

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
15 godina
protjeran
offline
Stare i nove igre

ljudi

a niste razmislili o tome zašto nijedna nova igra vas ne zadovoljava???

 

stare su vam igre super jer ste onda bili klinci/balavci (ko i ja), sad su druge stvari na pameti i igra da je nezma kako izvrsna, našli budete zamjerku zbog koje je smeće...ak je grafika predobra igra je smeće, ak je loša grafa onda kažete da su mogli bolje...

 

priče u igrama su pravi blockbusteri...neznam kaj fali

 

uzmi npr Clive Barkers Jericho....igra bez zamjerki

al pošto imaš prek 20 god, neće te zanimat više od 3 sata da je neznam kakva

 

prije sam se odvaljivao na Medal of Honor na PSOne...sad pogledam an youtube filmić i uhvati me nostalgija...al kad sam si razmislio jel bi je zaigro ponovo, odustao sam...ipak ima novih superkvalitetnih naslova

www.ddoxy.blogspot.com I am the Lord, master of the sword! my xFire -- ddoxy
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Stare i nove igre
ByteRat kaže...

 Posto sam mod na jednom gaming forumu gdje dolaze i mladi igraci, imam uvid i u njihova misljenja. Naime rijetko kojem od njih ce se svidjet tamo neki Warcraft 2 ili cak 1, Neki Dune 2000, Doom2 itd. zato sto jednostavno nemaju emocije prema tim igricama i za njih je to samo skup losih, ruznih piksela.

 Na kojem to gaming forumu si mod ak smijem pitati - pitam zato jer neki čovjek koji je mod za igre, ne govori igrice.
Pošto je u pitanju War 2 i Doom 2, igrice su neprimjerena riječ.
S ostatkom citiranog se potpuno slažem jer kao što sam izjavil i podebljal u svom prethodnom postu, stvar je u vizualnim nadmetanjima.

ByteRat kaže...

Tako da nije bas sve tako crno i nekako mi se cini da smo prosli ono kriticno razdoblje gdje se je u igru samo trpala grafika bez duse, da su i autori igara shvatili kako ipak nije sve u vizualnom i kako velik dio trzista zapravo drze stariji gameri kojima je bitno da igra ima i smislenu pricu i da se osjeti na njoj razvoj.

S tim se slažem potpuno ali taj dio autora je u postotku ko i mogućnost da Varteks osvoji LP

Gore sam navel još dvije igre koje se oslanjaju na zabavu i gameri su ih jako dobro prihvatili.

doxy kaže...

 

stare su vam igre super jer ste onda bili klinci/balavci (ko i ja), sad su druge stvari na pameti i igra da je nezma kako izvrsna, našli budete zamjerku zbog koje je smeće...ak je grafika predobra igra je smeće, ak je loša grafa onda kažete da su mogli bolje...

 

Jednim dijelom se slažem ali jednim ne.
Onaj ko je gamer, ne mora biti "balavac" da se tak izrazim.
Igre su se prije više voljele jer se je do njih mnogo teže dolazilo nego sad.
Ali imale su ono "nekaj" posebno u sebi, dok sam igral Warcraft na PS1 ili pak Silent Hill ili pak Dino Crisis, to je bil poseban osjećaj, osjećaj kojeg sada više nema....
E sad, pitanje je dal je to zbog toga kaj ti kažeš - "starost" ili je to zbog toga kaj su te igre genijalne.
Odgovor ja neću davati jer ga ne znam, dat ću samo mišljenje da je ovo drugo posrijedi.

doxy kaže...

priče u igrama su pravi blockbusteri...neznam kaj fali

uzmi npr Clive Barkers Jericho....igra bez zamjerki

 Istina da ima dobrih priča ali otkud ti baš CBJ?
Dobra je ona sa snajperom i sve to ali koja je barem tam genijalna priča...
Ak idemo na priču i novije igre, tu je jedan genijalni Fahrenheit, DMC 3, 4 (govorim o novim igrama tak da), a od najnovijih nije mi loša ni ona od The Last Remnant.
Ali sad idemo na starije i priče koje nikad ni jedna igra neće ponoviti - prvenstveno tu mislim na Final Fantasy 7 i Silent Hill 1 i 2.
Ok, nije da Metal Gear Solid zaostaje ali ove gore tri čine mi se ko top 3 svih vremena.

To je moje mišljenje, slobodno ga prokomentiraje, to i očekujem.
Ovo mi je super tema jer puno toga se može doznati, navike gamere, očekivanja, razočarenja itd...
"You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one." -Mihail Talj
16 godina
offline
RE: Stare i nove igre
Armor kaže...
 Na kojem to gaming forumu si mod ak smijem pitati - pitam zato jer neki čovjek koji je mod za igre, ne govori igrice.
Pošto je u pitanju War 2 i Doom 2, igrice su neprimjerena riječ.
S ostatkom citiranog se potpuno slažem jer kao što sam izjavil i podebljal u svom prethodnom postu, stvar je u vizualnim nadmetanjima.

Joj daj ne kakaj i više svi pređite preko toga.

Godinama sam zagriženi gamer pa govorim igrice. I kaj sad, to niti najmanje ne umanjuje činjenicu da ja cijenim te IGRE. lol

Koga briga kako to zovem.

A što se teme tiče.
Djelomično bi se složio, međutim više mislim da je to do dostupnosti. Igrice (da i?) se samo štancaju kao po traci, i stvarno je sve prepuno novih naslova, tako da i ne možeš u potpunosti svoje vrijeme posvetiti jednom.

Istina je da sam uživao u klasicima tipa Monkey Island ili Full Throttle, C&C serijalu, Warcraft Serijalu, Commandosu, Doomu, Hereticu i sličnim naslovima. Sasvim je jasno da me lijepe uspomene vežu uz te stare igre. Ali, isto je tako činjenica da podjednako uživam u The Witcheru, BF serijalu i tomu sličnome.

Tako da ne mislim da su stare igre bolje, samo, novih je puno previše pa nekada čovjek i previdi neki ultra kvalitetan naslov.
Igrica, igrica, igrica, igrica, igrica... Get over it!
15 godina
protjeran
offline
Stare i nove igre

uzmi npr Fallout 3, zanemari jedinicu i dovjku da ne bi bilo mržnje prema novome i nabrajanja kaj ima i kaj nema

 

igram je pomalo, prefenomenalna igra, al nemam vremena za nju, imam 15 instaliranih izvrsnih igara, cod4 mp koji igram

nemožeš se posvetit jednoj igri

igraš svaku pomalo, pravi bućkuriš...

 

većina ljudi se ne stigne uživit u jednu igru jer žure isprobat sve...pa ne uvide predosti i ljepote koje nudi...

rješenje je, igrat igru dok ne prođeš, pa tek onda na drugu...

www.ddoxy.blogspot.com I am the Lord, master of the sword! my xFire -- ddoxy
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Stare i nove igre
Definitivno, stvarno se uglavnom trudim raditi baš to, jer drugačije ne možeš doživiti igru kako si je doživljavao prije kada nisi imao još 5 naslova pored sebe koje "moraš" odigrati.
Igrica, igrica, igrica, igrica, igrica... Get over it!
16 godina
offline
RE: Stare i nove igre
Danny_HR kaže...
Djelomično bi se složio, međutim više mislim da je to do dostupnosti. Igrice (da i?) se samo štancaju kao po traci, i stvarno je sve prepuno novih naslova, tako da i ne možeš u potpunosti svoje vrijeme posvetiti jednom.
Tako da ne mislim da su stare igre bolje, samo, novih je puno previše pa nekada čovjek i previdi neki ultra kvalitetan naslov.
 Ok, nek budu igrice, ja nemam nikaj protiv niti me se tičeNamigiva
Ali citiram te jer se slažem s tim kaj je citirano.
Stvar je u isprobavanju, brzim internetskim vezama i naravno - piratstvu.
Svi skinu sve, onda to isprobaju ali za nekoliko sati vide da je osvanulo nekaj drugo/novo pa se bace na to.
Paralelno s tim, izađe neki novi film, glazbeni album pa ajmo i na to...
doxy kaže...

 

nemožeš se posvetit jednoj igri

igraš svaku pomalo, pravi bućkuriš...

 

većina ljudi se ne stigne uživit u jednu igru jer žure isprobat sve...pa ne uvide predosti i ljepote koje nudi...

rješenje je, igrat igru dok ne prođeš, pa tek onda na drugu...

 Istina ali to tak nejde, jednostavno postoji neka vrsta ovisnosti koje te vuče da igraš sve...
Ja sam se manul toga, igram konstantno GRID u multiu, PES 2009 i NBA2K9 lige - ostalo ide jedno po jedno
Danny_HR kaže...
Definitivno, stvarno se uglavnom trudim raditi baš to, jer drugačije ne možeš doživiti igru kako si je doživljavao prije kada nisi imao još 5 naslova pored sebe koje "moraš" odigrati.
 Opet se slažemoCool


Ali sad ja želim nekaj sam pokušati objasniti.
Prije, bili smo mlađi, a mlađi se više raduju nečem nego "odrasli".
Nije bilo tolko mogućnosti zbog nedostatka neta, onog brzog.
Igre su bile malobrojnije nego danas i vladale su konzole, i danas su primarne po datumima izlazaka igara ali PC dominira brojem naslova, a i igrača.
No pustimo to, danas se uspješne igre (većina) temelje na MULTIPLAYERU, dok su se prije temeljile na single modu igranja.
Od tud i bolje priče od prije.
Eto moje mišljenje
"You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one." -Mihail Talj
16 godina
neaktivan
offline
Stare i nove igre

Slažem se sa tobom Denny. Ja instalirao GTA4, NBA Live 09, Crysis Warhead, Far Cry2 još prije 4 mjeseseca, a ni jednu nisam došao do kraja?!! Čak ni Crysis. U čemu je kvaka? A neki dan sam u trainer modu doterao do kraja Creatures 2  na C64! U starim igrama ima nešto. Npr. Colonization mogu uvijek igrat iako traje dugo. Izleda mi da sve to ide sa godinama. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice