Stvaranje igara

poruka: 16
|
čitano: 9.529
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Stvaranje igara
pitanje

Ljudi pomozite mi!>Ja bi želio napravit jednu igra makar jadnu za početak, ali neznam kako!

molim vas objasnite mi kako i s kojim programima je mogu napravit!

hvala puno!Belji se

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje igara

koristi trazilicu imas puno ovakvih tema!!

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje igara
autorov komentar

Ja nisam našao!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje igara

pa vidi se da si pocetnik imas program 3d game studio...

 

a evo ti link

 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/programiranje/kako-napraviti-igru/1824.aspx

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
14 godina
neaktivan
offline
Stvaranje igara
autorov komentar

imam ga ali neznam kako se koristi!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stvaranje igara

to ti se ne zove stvaranje igara u temam nego programiranje, kreiranje, dizajniranje, itd...

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje igara
prihvaćeno rješenje

ma vidi se da je pocetnik novi clan.........pa jel znas koristit trazilicu napises 3d game studio tutorial....valjda ces nesto naci evo ti jos neke upute

 

 

01. Framework za C++

 

02. DirectX SDK (http://msdn2.microsoft.com/en-us/directx/aa937788.aspx)

 

03. Photoshop (http://www.adobe.com/products/photoshop/index.html)

 

04. Neki alat za 3D modeliranje - 3DSMax, Maya, Blender...

 

05. Neki alat za obradu zvuka

 

Naravno, trebao bi se odlučiti kojeg dijela izrade igre se želiš uhvatiti (programiranje, modeliranje...)

 

 

 

imas sve na onome linku citaj malo....nemoj se predavati programeru hah :D

Kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje igara
Guzo98 kaže...

Ljudi pomozite mi!>Ja bi želio napravit jednu igra makar jadnu za početak, ali neznam kako!

molim vas objasnite mi kako i s kojim programima je mogu napravit!

hvala puno!Belji se

 Kako si pocetnik u tom polju, vjerojatno ti je i stran neki visi programski jezik - mozda je bi bilo najbolje da probas Microsoftov XNA - ima i tu posla, ali je izuzetno pojednostavljeno i dakako, besplatno.
Ili ako zelis vidjeti kako se rade nivoi, za to ti zapravo nije potrebno skoro nikakvo znanje sto se programiranja tice - fino uzmes Unreal Tournament 3 i zavrtis njegov UnrealEd koji je jedan od najmocnijih stvari danas - tako fino mozes vidjeti kako se stvara arhitektura, postavlja osvjetljenje, barata teksturama i slicno. Dosta poucno. Dakako, ako zelis raditi modele i teksture za njih, moze probati s Blenderom, open source programom za 3D koji je izuzetno jak, ima dosta sadrzaja za ucenje i opet, besplatan je. Svi programi za 3D pocivaju na istim osnovama i kad jedne naucis onda se mozes lakse prebacivati izmedju aplikacije - ovo ipak treba shvatiti ozbiljnije jer dobar 3D je nevjerojatno komplicirana stvar.
Ukoliko pak zelis slagati cijelu pricu i slicne stvari, tu je mozda nabolje uzeti kakav RPG - Neverwinter Nights 2 ima fantasticne alate za modanje, a Fallout 3 ima GECK koji moze raditi cudesa od igre pa zato ne probati i s tim?
Na kraju krajeva, ako te ipak vodi programiranje, id Software redovito izbacuje source code svojih starijih enginea pa mozes rastaviti sve i vidjeti kako to majstori rade te pokusati napraviti nesto na tome.

Za izradu igara nije nuzno poznavati C, rad u 3D-u i tko zna sto se jos ne - dovoljno je malo kopati po stvarima koji ti leze pri ruci pa onda ako vidis da te to stvarno zanima i da imas interesa koji traje duze od 15 minuta, onda te ceka mukotrpan, dugogodisnji posao.
P.S. Ono sto ljude odmah odbije od programiranja kakvog enginea - cim si bolji matematicar, to ce ti bolje ici programiranje enginea.

Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje igara
Goran Racic kaže...
 Kako si pocetnik u tom polju, vjerojatno ti je i stran neki visi programski jezik - mozda je bi bilo najbolje da probas Microsoftov XNA - ima i tu posla, ali je izuzetno pojednostavljeno i dakako, besplatno.

Prije nego što će početi učiti XNA morat će i naučiti neki jezik - a to je bar nekoliko mjeseci učenja (ako ima stvarno puno volje i bar neku podlogu). XNA nije ni izbliza toliko pojednostavljen ;) XNA je wrapper za DirectX, i ne radi puno više od preimenovanja i OOPizacije DirectXovih struktura i funkcija.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje igara
itf4n kaže...
Goran Racic kaže...
 Kako si pocetnik u tom polju, vjerojatno ti je i stran neki visi programski jezik - mozda je bi bilo najbolje da probas Microsoftov XNA - ima i tu posla, ali je izuzetno pojednostavljeno i dakako, besplatno.

Prije nego što će početi učiti XNA morat će i naučiti neki jezik - a to je bar nekoliko mjeseci učenja (ako ima stvarno puno volje i bar neku podlogu). XNA nije ni izbliza toliko pojednostavljen ;) XNA je wrapper za DirectX, i ne radi puno više od preimenovanja i OOPizacije DirectXovih struktura i funkcija.

 Sve to stoji, no uz nesto klikanja i gledanja tutoriala moze rekreirati nesto, vidjeti da se nesto dogadja, a to potakne covjeka. Inace ako je tek pocetnik, dok on bilo sto nadrlja, puno teorije, malo rezultata, covjek se razocara i odustane - takvi smo kakvi smo, ne vidimo li brzo nagradu (barem vecina), brzo odustajemo.
Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
neaktivan
offline
Stvaranje igara

A ne znam, mene bi prestrašila gomila koda koju ne razumijem :D

 

Al slažem se, dobro je imati neki uvid jer se inače izgubi motivacija.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje igara
itf4n kaže...

A ne znam, mene bi prestrašila gomila koda koju ne razumijem :D

 

Al slažem se, dobro je imati neki uvid jer se inače izgubi motivacija.

 Vjerujem da moras biti malo lud da sve to vidis i sam sebi kazes, pa nije bed, naucit cu :)
Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
15 godina
neaktivan
offline
Stvaranje igara

Za FPS-ove možeš početi sa FPS Creatorom...ako imaš DX10 Grafu s barem 320 mb memorije i vistu onda rađe uzmi FPS Creator X10...

To je ono stvarno za početak.....i evo ti stranica za rađenje igrica pa pogledaj:

http://www.thegamecreators.com/

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stvaranje igara

FPS creator, game maker itd. su igračke. To NIJE izrada igara. To je slaganje objekata i određivanje njihovih propertiesa. Pravu igru je napravio autor game makera, a korisnik samo odredi postavke s kojima će se pokrenuti.

Osim toga, ako se namjeravate baviti programiranjem, game maker vas neće ničemu naučiti jer je programiranje sasvim drugi svijet - game makeri su čisto gubljenje vremena.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2009 10:50 (itf4n).
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stvaranje igara

ako samo programiranjem uspijes napravit nesto iole slicno super mariu ili tetrisu onda kapa do poda. ja bih bio sretan kad bih za pocetak znao isprogramirat pong ili krizic-kruzic ali i za to treba poprilicna kolicina koda, dobre volje i znanja. igru ne cini samo grafika(teksture, objekti) i gameplay mehanika, tu su jos i level dizajn, zvuk, scenarij, 2d/3d modeli... sto stvari jos vise otezava. kao sto su ti neki ovdje vec rekli, najbolje je da krenes polagano, s puno dobre volje i strpljenja i s nekim dobrim editorom (kao onaj za fall3) te nadogradjujes to malo po malo. jedan covjek, sam ne moze isprogramirat neku pravu 3d igru jer za to treba mnoooogo znanja, ljudi, vremena, alata i najvise kapitala. evo par dobronamjerih linkova i od mene:

 

 

(u play listi imas 6 videa po oko 10 min)

 

real life is for people who suck at video games
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2009 12:29 (r3d3f1n3).
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Stvaranje igara
Ti mali nemoj da me nerviras!!! Izvini za ponasanje samo sam hteo da te pitam dali ti znas da u Fps Creatoru MOZES ubaciti svoje modele,animacije,scriptove,explozije,fiziku svoju i sve drugo! Sto znaci da to sto ti kazes da su igracke nije istina! I nemoj da me nerviras jer u Fps Creatoru opet MOZES da napravis igru poput Counter-Strike ili Far Cry ili SWAT 4 i tako dalje....ZATO CUTI!!!
David
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice