Susa i kako se borimo s istom

poruka: 43
|
čitano: 6.357
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Susa i kako se borimo sa istom

Kako izlazite na kraj s ovim ucmalim periodom u kojem nema apsolutno nijedne spomena vrijedne nove igre za PC? Naravno, ako ne racunamo RTL Winter Sports i novi Sims Stories :P

 

Pretpostavljam da vecina poseze za starijim i "starijim" igrama koje su iz ovog ili onog razloga propustili odigrati ili im se na prvu loptu nisu svidjele... Uglavnom, ja sam ubo novi 22" LCD pa mi je guba gledati kako igre izgledaju na visokoj rezi i maksimalnim detaljima na mojem ninja PC-u, tako da sam disk natrpao Bioshockom, Witcherom i Call of Dutyjem 4. Prvi im se i dalje ne svida mada je vizualno spektakularan, drugi mi je dozlaboga dosadan (prvenstveno jer mi je borba nezanimljiva, nikad nisam bio poklonik automatizma u igrama, bjesomucno mashanje tipkovnice je ono sto se trazi!), a treci ce jos dugo biti najbolji singleplayer FPS ikad (nakon F.E.A.R.-a) :D

 

PS. Ovo posljednje je podmukli pokusaj da Olega navucem na nas prvi masovni forumski flejm!

 

Work is for people who suck at video games.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2008 13:41 (Davor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Susa i kako se borimo sa istom

Sa susom se borimo jednostavno - igramo zadnji Advance Wars na DS-u koji je zakon, a tu je i The Orange Box koji se igra po 30. puta :) Makar, moram TF2 instalirati i to srediti - o da, i otkriti zasto se prokleti Episode Two i Portal neki put zblesiraju kod loadanja (ucita u memoriju, digne loading ekran i to je to); updateanje nije problem jer Steam to radi automatski, a ne treba reci da mi je hardvera daleko superiorniji od bilo cega sto igra trazi. "Obicni" HL2 (+Lost Coast) i Episode One rade kao zmaj. Morat cu kopat po forumima ili gnjavit tehnicku podrsku.

16 godina
moderator
offline
RE: Susa i kako se borimo sa istom

Moram priznati da me HL2: Episode 2, koliko god bio dobar i zabavan, nije uspio "nagovoriti" da ga odigram po drugi puta. Poceo sam ga prelaziti drugi puta s namjerom da cujem sve komentare autora, ali sve skupa mi je dosadilo prije polovice... za razliku od Portala, kojeg sam prosao 18-24 puta.

 

Sto se tvojih problema tice, mislim da ti tehnicka podrska nece puno pomoci - ti si jedini covjek kojem skoro nis na radi kako treba, sto je pomalo fascinantno kad uzmemo u obzir da imamo gotovo iste strojeve :D


Work is for people who suck at video games.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Susa i kako se borimo sa istom

Episode 2 sad igram po treci puta :) Meni su epizode sto puta bolje od Half-Lifea 2 - sad sam ga po prvi puta konacno zavrsio (probao sam tri puta, ali nikako da dodjem do kraja) i to je uzasno iskusvo. Stvarno ne mogu vjerovati zasto su ljudi toliko ludjeli za tom igrom; ok, ima puno dobrih stvari, ali dizajn s vremena na vrijeme zna biti toliko los da sam se redovito gubio po pravocrtnim nivoima. Ono nevjerojatno. Ali su zato prva i druga epizoda nevjerojatan skok napravile prema naprijed.

 

Ma sto se tice gluparija s igrama, bas cu probat napravit image diska, stavit cisti sustav, najnovije drivere, nista ne dirati i instalirati igru pa da vidimo. Vjerojatno moje konstantno prckanje po Windozima dovodi do toga da svako toliko nesto otkaze sudjelovati u mojem naumu. Makar, brijem da su to 4 GB RAM-a koje imam - probat cu iscupat 2 GB tek toliko da vidim onda...

Ili cu dignut Vistu iz imagea pa probat gore :)

 

O da, zaboravio sam - kupio sam Thief Collection pa cu sad igrati sva tri nastavka zaredom!

 

I rado bih razbio dosadu da me konacno pozovu u betu Warhammera Online ili Age of Conana, ali mos' mislit kako ce se to dogoditi...

16 godina
moderator
offline
RE: Susa i kako se borimo sa istom

I ja sam se prijavio za Warhammer, ali ne sljive me pola posto... Oko AoC-a se ni nisam trudio, mislio sam da ce biti nemoguce upasti, da bih prije par dana vidio ekipu na hr.rec.igre.mmorpg kako se hvali sudjelovanjem u beti i besramno krsi NDA :)

 

Sad ces reci da istu stvar ponavljam zadnjih godinu dana, i neces biti u krivu, ali WoW me fakat zanima sve manje i manje. Nakon tri godine (pre)aktivnog igranja moram priznati da se ne vidim u ekspanziji :/

 

Work is for people who suck at video games.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2008 20:04 (Davor).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Susa i kako se borimo sa istom

U prvom redu tu su ispiti (barem za ferovce) koji su pružili određenu dozu preokupacije u ove sušne dane.

 

Drugo, što si već i rekao: izvlačenje starijih neisprobanih i nikad završenih igara. Primjerice, moji Stalker

sejvovi još uvijek čekaju bolje dane i pravi završetak tog remek-djela.

 

Treća opcija za svakog iole ozbiljnijeg gejmera je redovito korištenje sušnih perioda za nadoknade

u poznavanju gamerske povijesti: dakle uhvatiti se legendarnih igara koje i dan danas odišu svježinom

u priči, dizajnu, gejmpleju i divne su iako ne mogu grafikom parirati novijim naslovima. Dakle, ako niste

odigrali stare Lucasove avanture, zatim XCom serijal, stare Blizzardove XXXcraft igre, Mafiu (moju bebicu)

ili, nedajbože, Half-Life 1 (uvijek se začudim koliko ljudi ga nije odigralo, a prelaze Episode 2) -

LJUDI, GET TO WORK!

 

Četvrta opcija sušnog gaminga je mnogima strana, a odnosi se na igranje igara nezavisnih developera,

koje u moru naslova katkad mogu zasjati kao prava mala remekdjela. Ovdje bih izdvojio neke divne

igre: Aquaria, Cortex Command te Battleships forever. Osim što su 2D eyecandy u ovom 3D iskvarenom

svijetu, pružaju i neponovljiv inovativan gameplay koji svakako morate isprobati.

 

Toliko od mene :)

 

The Enrichment Center reminds you that the weighted companion cube cannot speak. In the event that the weighted companion cube does speak, the Enrichment Center urges you to disregard its advice.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2008 20:18 (Brum).
16 godina
moderator
offline
RE: Susa i kako se borimo sa istom
Davor kaže...

sam disk natrpao Bioshockom, Witcherom i Call of Dutyjem 4. Prvi im se i dalje ne svida mada je vizualno spektakularan, drugi mi je dozlaboga dosadan (prvenstveno jer mi je borba nezanimljiva, nikad nisam bio poklonik automatizma u igrama, bjesomucno mashanje tipkovnice je ono sto se trazi!), a treci ce jos dugo biti najbolji singleplayer FPS ikad (nakon F.E.A.R.-a) :D

 

PS. Ovo posljednje je podmukli pokusaj da Olega navucem na nas prvi masovni forumski flejm!

 

 Teško me možeš navući na flame ako postaš sve s čime se 100% slažem Namigiva
Bioshock mi je totalno bezveze, COD4 najbolji FPS ikad (ukupno uzevši) a za Witchera moram priznati da ga nisam probao, jer me igre s RPG elementima uglavnom ne privlače.
Igram COD4 MP pola sata-sat svaku večer, S&D hardcore, rjeđe HQ hardcore. 
Ovih dana trebaju završiti par zanimljivih modova za Silent Hunter 4, a i službenu, mada čudnjikavu ekspanziju, pa kad se to malo izglanca malo ću se vratiti i podmorničarenju po Pacifiku - ručno računanje torpedne solucije, međutim, nije zabava za svakog!

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Susa i kako se borimo sa istom

Sto se Warhammera i AoC-a tice, ja idem sluzbenim kanalima, kao predstavnik tiska i tako to, ali nista - domaci distributeri su zbunjeni s obje bete jer nista ne dolazi od izdavaca... Makar, iskreno govoreci, Warhammer bi mogao biti kao WoW pa mi se vec sad bas toliko ne zuri, a zadnji put kad sam vidio AoC u akciji nisam bas bio nesto ludo odusevljen.

Uostalom, jos uvijek mi je mucno kad se sjetim bete Tabule Rase koja je bila jednostavno uzasna.

 

A sto se WoW-a tice, bas sam listao kroz iteme u 2.4 - nije lose. No jos uvijek kita sto se shamana tice tako da nemam razloga igrati :) No, kako su boostali XP u starom i novom dijelu (znaci Azeroth i Outlands) sad bi bilo dobro levelirati jednog warriora sto mi se oduvijek cinilo zabavno (dosad sam igrao samo shamana i priesta do zadnjeg levela - sitne altove ne brojim).

16 godina
moderator
offline
RE: Susa i kako se borimo sa istom

Ostaj podalje ako boga znas, ti je moj savjet.


Work is for people who suck at video games.
16 godina
moderator
offline
RE: Susa i kako se borimo sa istom

Mislim da Davora ima problem s WoW-om zato što nema mjeru, jednostavno krvnički tuče po contentu dok ne dobije sve što si je zamislio, a onda dolazi ovakvo vrijeme dosade. Da sutra padne patch 2.4, mislim da bi ga brzo prošao ovaj zamor.

 

Ja osobno igram samo WoW, tu i tamo neku dobru igru kad naleti ala COD4. Ali u 90% slučajeva jednostavno stanem zato što mi je dosadno i previše skriptirano. Premda se često žalim kako je WoW pun noobara, to je također jedan element koji daje zanimljivost igri. Mislim, općenito spika s hrpom stvarnih igrača koji rade zajedno da bi napravili nekakav veći cilj. S druge strane mislim da me online FPS-ovi ne bi toliko privlačili obzirom da ako ne igraš u klanu nema nekakvog osobitog osjećaja zajedništva.

16 godina
moderator
offline
RE: Susa i kako se borimo sa istom
Goran Racic kaže...

Sto se Warhammera i AoC-a tice, ja idem sluzbenim kanalima, kao predstavnik tiska i tako to, ali nista - domaci distributeri su zbunjeni s obje bete jer nista ne dolazi od izdavaca... Makar, iskreno govoreci, Warhammer bi mogao biti kao WoW pa mi se vec sad bas toliko ne zuri, a zadnji put kad sam vidio AoC u akciji nisam bas bio nesto ludo odusevljen.

Uostalom, jos uvijek mi je mucno kad se sjetim bete Tabule Rase koja je bila jednostavno uzasna.

 

A sto se WoW-a tice, bas sam listao kroz iteme u 2.4 - nije lose. No jos uvijek kita sto se shamana tice tako da nemam razloga igrati :) No, kako su boostali XP u starom i novom dijelu (znaci Azeroth i Outlands) sad bi bilo dobro levelirati jednog warriora sto mi se oduvijek cinilo zabavno (dosad sam igrao samo shamana i priesta do zadnjeg levela - sitne altove ne brojim).

 Dođi Račko na naš server, ja ću ti pomoć. :D
16 godina
moderator
offline
RE: Susa i kako se borimo sa istom
Denis kaže...

 S druge strane mislim da me online FPS-ovi ne bi toliko privlačili obzirom da ako ne igraš u klanu nema nekakvog osobitog osjećaja zajedništva.


Iskreno, osjecao sam daleko daleko vece zajednistvo kad smo se klali po silnim internetskim ligama, kupovima i lanovima u UT-u nego sto sam ikad u WoW-u (mozda i zbog tog nekog covjek-protiv-covjeka segmenta). Tako da ti ovo citirano nikako ne stoji (nadam se da je to jedino sto ti ne stoji, oohohohohohoho) :)

 

Work is for people who suck at video games.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.2.2008 23:29 (Davor).
16 godina
moderator
offline
RE: Susa i kako se borimo sa istom

Mislim da me nisi dobro shvatio, ja sam spominjao moderne online FPS-ove gdje se obično igra na nekakvim public serverima. Ili možda griješim?

Druga stvar, napisao sam "mislim da me", a ne "mislim da ga" ili "mislim da te". l2read lolololo

16 godina
neaktivan
offline
RE: Susa i kako se borimo sa istom
Denis kaže...
Goran Racic kaže...

Sto se Warhammera i AoC-a tice, ja idem sluzbenim kanalima, kao predstavnik tiska i tako to, ali nista - domaci distributeri su zbunjeni s obje bete jer nista ne dolazi od izdavaca... Makar, iskreno govoreci, Warhammer bi mogao biti kao WoW pa mi se vec sad bas toliko ne zuri, a zadnji put kad sam vidio AoC u akciji nisam bas bio nesto ludo odusevljen.

Uostalom, jos uvijek mi je mucno kad se sjetim bete Tabule Rase koja je bila jednostavno uzasna.

 

A sto se WoW-a tice, bas sam listao kroz iteme u 2.4 - nije lose. No jos uvijek kita sto se shamana tice tako da nemam razloga igrati :) No, kako su boostali XP u starom i novom dijelu (znaci Azeroth i Outlands) sad bi bilo dobro levelirati jednog warriora sto mi se oduvijek cinilo zabavno (dosad sam igrao samo shamana i priesta do zadnjeg levela - sitne altove ne brojim).

 Dođi Račko na naš server, ja ću ti pomoć. :D
 Pa da igram Alliance! Horda i Taureni, nista drugo (dobro, priest je bio undead, ali kad drugacije nije islo) :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Susa i kako se borimo sa istom
Davor kaže...

Ostaj podalje ako boga znas, ti je moj savjet.


Work is for people who suck at video games.
Ma dosta sam se naigrao s WoW-om - jedino sto bi me mozda natjeralo natrag je da ga cura pocne igrati, a sanse za to su male do nikakve.
Najradije bih igrao MMO u kojem nema ljudi - dobro, ovo je vise specificna stvar koja se tice WoW-a jer je to najgora zajednica na svijetu. Prvo sam mislio samo zato jer je brojna, ali jednostavno sam dosao do zakljucka da su debili (sto se otprilike poklopilo s ispunjenjem cijele ignore liste). U Guild Warsu nikad nisam naisao na debile, a slicna stvar je bila i s City of Heroes...
16 godina
neaktivan
offline
Susa i kako se borimo s istom

Ja se nadam nadolazecem Assasins creedu, t trenutno se bavim klasicima NeverwinterNights2, te oblivion... za Witchera cujem samo dobre stvari, te ne znam zasto sam tu igru na pocetku zamrzio nekako )mada je nisam igrao), damn.. ali sad kako ljudi pricaju... :D budemo vidjeli, dok budem u zg torrentam je :D hehe

 

CoD4 ima super multiplayer, te vidio sam da je dobar kao i u cod2, respect...

 

Dalje ne znam, inace sam si nabavio Empire At War, mada igra nije dobila neke visoke ocjene, svidja mi se multiplayer, te cu ga malo tuci, dok se ne sjetim da je tiberium wars ipak moja prawa "trenutna" ljubav :D


"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Susa i kako se borimo s istom

ma maLo pes-a...pRotiv Ljudskih pRotivnika...i maLo manageRa...protiv Ljudskih protivnika u pauzi izmedju ispita...sve dok se ne pojavi paznje vRijedan nasLov za igRanje...

 

16 godina
neaktivan
offline
Susa i kako se borimo s istom

A ne igraš UT2008, Mega?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Susa i kako se borimo s istom

Konstantno odgadjam kupnju jer nemam previse vremena za aktivno peglanje :/ (citaj: potajno cekam da maknu provjeru CD keya kao sto se dogodilo s UT kuljom tako da se na servere mogu spojiti putem upitno legalne kopije) Šutim


Work is for people who suck at video games.
16 godina
moderator
offline
RE: Susa i kako se borimo sa istom

Moram priznati da sam gledano unatrag, bio malo prestrog prema Flight Simulatoru X. I dalje stoji da je DX10 prazna priča, da u odnosu na FS 2004 ima malo toga suštinski novoga u FSX-u, ali da je zabavan kada imaš dovoljno jaku pilu - jest.

 

Najbolja strana su mu misije, koje variraju od dosadnjikavih i totalno početničkih do suludo teških i gotovo nerješivih. Izuzev onih helikopterskih, a svi znamo da helikopterima zapravo i nije mjesto među zrakoplovima - što zbog ružnoće, a što zbog protuprirodnog načina na koji tjeraju zrak da ih diže od zemlje, sve druge sam završio i vrlo sam zadovoljan općim dojmom.

 

Popravila se i ažurnost skidanja meteo podataka s Interneta, tako da vrijeme u simulatoru i ono stvarno (kada letim moju uobičajenu rute Zagreb-Ljubljana-Brač-Zagreb ili s ultralakim Zagreb Pleso - Zagreb Lučko) imaju više sličnosti nego prije.

 

Komunikacija u kokpitu u misijama je zakon, a donekle je popravljen i ATC pa nas sada uglavnom stalno ne navodi direktno na drugi zrakoplov već možda jednom u deset slučajeva.

 

Preporučam kao sredstvo za opuštanje prije spavanja.

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2008 12:48 (Drago).
16 godina
moderator
offline
RE: Susa i kako se borimo sa istom

Simulacije letenja i spavanje, to si dobro rekao Belji se


Work is for people who suck at video games.
16 godina
moderator
offline
RE: Susa i kako se borimo sa istom

Gle, ja kao admin imam i mogućnost brisanja postova i benanja...

 

 


This space for rent!
16 godina
moderator
offline
RE: Susa i kako se borimo s istom
Davor kaže...

Konstantno odgadjam kupnju jer nemam previse vremena za aktivno peglanje :/ (citaj: potajno cekam da maknu provjeru CD keya kao sto se dogodilo s UT kuljom tako da se na servere mogu spojiti putem upitno legalne kopije)

 
Sviđa mi se ova fraza - "upitno legalna kopija" - ULK.

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Susa i kako se borimo s istom
Zli Luđak kaže...
Davor kaže...

Konstantno odgadjam kupnju jer nemam previse vremena za aktivno peglanje :/ (citaj: potajno cekam da maknu provjeru CD keya kao sto se dogodilo s UT kuljom tako da se na servere mogu spojiti putem upitno legalne kopije)

 
Sviđa mi se ova fraza - "upitno legalna kopija" - ULK.

Bivši ćovijek, sada žena!
 Najgore od svega je sto ce Hrvatima to biti i jedina mogucnost - UT3 se kod nas mogao ravno kupiti dva dana i onda ga je nestalo te ga sad jos uvijek nema u ducanima. Slicna stvar je bila i s The Orange Boxom - OK, sve se danas moze kupovati preko neta (vjerujem da ti nisi kupio nista "s kutijom" vec dugo), ali ja ne volim kartice tako da sam osudjen na cekanje nasih, uvijek sporih, ducana.
Plus, igranje bilo kojeg MMO-a osim WoW kod nas je isto patnja jer gamecard ne mozes nabaviti da ga bogujes! Probajte samo naci onaj za LOTRO, nema sanse.
16 godina
moderator
offline
RE: Susa i kako se borimo s istom
Goran Racic kaže...
 Najgore od svega je sto ce Hrvatima to biti i jedina mogucnost - UT3 se kod nas mogao ravno kupiti dva dana i onda ga je nestalo te ga sad jos uvijek nema u ducanima. Slicna stvar je bila i s The Orange Boxom - OK, sve se danas moze kupovati preko neta (vjerujem da ti nisi kupio nista "s kutijom" vec dugo), ali ja ne volim kartice tako da sam osudjen na cekanje nasih, uvijek sporih, ducana.
Plus, igranje bilo kojeg MMO-a osim WoW kod nas je isto patnja jer gamecard ne mozes nabaviti da ga bogujes! Probajte samo naci onaj za LOTRO, nema sanse.
 Orange Boxa u Algoritmu ima na bacanje, a UT3 se ionako očajno slabo prodaje (barem u svijetu), pa ne znam zašto bi reskirali i uvezli još 10 kutija koje će skupljati prašinu?Belji se
16 godina
offline
Susa i kako se borimo s istom

nemoj tako mislim da ima dobrih naslova: call of duty4 pa crysis, world in conflict....Osmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Susa i kako se borimo s istom

UT3 je za mene cisti promasaj. Obozavao sam prvi UT, igra je bila presavrsena u ono vrijeme, gameplay mi je fenomenalan (jesam li spomenuo da ju i u sadasnjost igram?)...

ugl: to je obicno pretjerivanje sto su ucinili sa ut3, sta je previse je previse, previse detalja - ljudi su zbog takvih igara prisiljeni nadograđivati svoje masine svake godine

evo jedan najbolji primjer toga: Crysis --> nedavno sam sam procitao na bugovoj stranici da izdavac (mislim da je EA, oprostite ako sam u krivu) nije zadovoljan prodajom te igre.....mislim........GLE TI ČUDA!!! doooooooh, pa normalno da ga nitko ne kupuje kad je za normalno igranje potrebna Spider konf sa 4 grafičke! To mozda nebi nekima bio problem (onima koji su to mogu priustiti) da se na nasem trzistu to moze i kupiti. da sada skratim najvise sto mogu: UT3 je promasaj, Crysis je promasaj na N-tu potenciju (N varira od osobe do osobe a oznacava kolko je igra graficki ispred danasnjeg vremena)

 

samo da jos velim: ne obazirem se na susu kad imam TF2 i CSS, a tu i tamo zaigram DOTA-u :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Susa i kako se borimo s istom

bok svima

konacno da i BUG ima forum :)

od kako sam presao cod 4 ,a to je bilo davno davno nisam igrao neku igricu koja je toliko dobra da me zadrzi dovoljno dugo da je pređem

trenutno peglam cod united offensive preko neta jer mi je to najbolji cod svih vremena pa nek kaze tko sta hoce :)

pozz svima


"1f y0u c4n r34d 7h15, y0u r34||y n33d 70 637 |41d."
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Susa i kako se borimo s istom

Kroz sve ove godine, FPSove, RPGove, PESove, i ine novotarije primjetio sam konstantu - minesweeper.


jesti i spavati
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Susa i kako se borimo s istom

Zanimljivo je kako se prije kukalo kako nema igre koja moze iskoristiti potencijal grafickih kartica. Sad kad takva igra postoji, opet se kuka.

 

Inace, svaka cast na forumu, znao sam da cete ga uskoro aktivirati, s obzirom na rezultate jedne od posljednjih anketa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice