Total War: Rome 2

poruka: 1.409
|
čitano: 276.531
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Total War: Rome 2

Stavi OVO

 

Maknuo sam previše plave boje, (midtones) i još par sranja sam doradio.....

 

Gamma 31 / Brightness 12

_______________________________________

 

 

A radim na OVOM presetu

 

Samo ne mogu uskladit boje sa kampanjske mape i "bojišne"....

_________-

 

A ono, sa bivšim sam tražio neki 300 setting i ljudi ga žele....

Nevjerovatno je šta se sa"običnim" pluginom može napravit... Da se grafika podigne deset puta gore...

 

A opet zanimljivo kako to "naše" ljude ne sekira... A može biti i da je do konfiguracija, jer šta je - je vani jedna GTX 770 košta kao kod nas GTX 660 TI...

GamModdok - http://gamemoddok.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2013 1:57 (doktor1).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Total War: Rome 2

nasvjeze instalirao igru!sad radi dobro,nisam stavljano nista ovih modova jos sta doktor stavio,jesu odlicni al bojim se da mi ne slome igru,posto sam imao problema sa freezanjem unitsa.Inace sad sa zadnjim patchem igra radi odlicno na mojoj konfi staroj cetiri godine.vrtim na high.framerate je ok.Bojao sam se da ce pasti kad nastane hrkljus na bojistu no izgleda da su fixali to.Isto moram nabaviti novi cpu posto mi je ovi phenom II x4 vec pomalo zastario,vidjet cu za bozic cime cu se pocastit.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2013 15:47 (Nitro233).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Total War: Rome 2

Deset minuta gameplaya iz Cezara...

 

 

Kampanjaska mapa sa sezonama je odlična!!

Ako gameplay bude na nivou, ovo će biti odlično!

I onda se nebi bunio da nam izbace još par mini kampanji!

A pošto se sprema moderski sumit u siječnju kada će moderi dobiti vjerovatno i službene alate iz CA opcije za igru su nevjerovatne...

 

GamModdok - http://gamemoddok.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2013 16:28 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Total War: Rome 2

Nakon 100+ sati laganog igranja na potpuna dominacija s Rimom, na legendary. Jedna ugodna pustolovina {#}

Usput da pita. Koliki je turn limit ? mislio sam da je 300 pa sam žurio da poslažem ovako vojsku kao na slici a ono puška {#}

Lijep pozdrav svima !

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Total War: Rome 2
marin4561 kaže...

Nakon 100+ sati laganog igranja na potpuna dominacija s Rimom, na legendary. Jedna ugodna pustolovina {#}

Usput da pita. Koliki je turn limit ? mislio sam da je 300 pa sam žurio da poslažem ovako vojsku kao na slici a ono puška {#}

Lijep pozdrav svima !

jesi stavio igru na ssd? koliko brzo ti ucitavalo bitke?mene jedino to muci

14 godina
neaktivan
offline
Re: Total War: Rome 2
Nitro233 kaže...

jesi stavio igru na ssd? koliko brzo ti ucitavalo bitke?mene jedino to muci

Ne, na hardu igram. Ne bih baš znao procijenit sad, ali preko pola minute sigurno. Uglavnom, užasno sporo, pogotov u usporedbi s prijašnjim naslovima.
Edit: jedino što da napomenem, meni to ne smeta. Lagano dok uđe u bitku smislim strategiju ako je teža bitka, ili odgovorim na koju poruku i tako, nadem si zanimaciju {#} 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2013 20:48 (marin4561).
16 godina
offline
Total War: Rome 2

Finalna verzija ovog GEM/SweetFX settinga - download

*za GEM v3.0, ali vjerovatno dobro radi i sa 4.1

*Gamma = 21, Brughtness = 15

 

Galerija slika sa uključenim pluginom

GamModdok - http://gamemoddok.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2013 9:25 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Total War: Rome 2

probao sam rome 2 na win 8.1

imam performance boost od oko 20-30% na kampanjskoj mapi i u bitkama!

 

 

 

dakle na kampanjskoj mapi inace imam 30 fps (otprilike),pocne sa 50ak al padne kad se više otkrije, na win 8 imam na istom save gameu i s istom mapom oko 40-45 fps

 

 

16 godina
offline
Total War: Rome 2

Pošto ću radit na GEMu sa njegovim tovrcem napravio sam jedan mali preview video sa screenshotovima...

 

GamModdok - http://gamemoddok.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Total War: Rome 2

Malo se učim modati Rome 2...

 

Prvi uradak - promjena main menu slike...

P.S.

Još jedan video uradak.. Ovaj put u poketu...

 

GamModdok - http://gamemoddok.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2013 22:32 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Total War: Rome 2

modas samo varijable u PFM ili?

 

aka balance changes

 

ili radis nesto drugo? zanima me :)

16 godina
offline
Re: Total War: Rome 2
Rocinante2112 kaže...

modas samo varijable u PFM ili?

 

aka balance changes

 

ili radis nesto drugo? zanima me :)

Tek sam u početku....

 

 

GamModdok - http://gamemoddok.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.12.2013 23:42 (doktor1).
16 godina
offline
Total War: Rome 2

Caesar in Gaul je odgođen za 17.12 radi poliranja patcha 8...

 

• Technical and performance issue updates including crash fixes.

• New culture system – culture no longer works on 100%-0%, instead aiming to achieve an equilibrium between the cultures present in a province, relative to their respective culture points.

• Additional AI fixes.

• The Post-battle loading screens for Custom/ Multiplayer battles are now interactive, after load so the player can see kills/losses of other armies in battle.

As Caesar in Gaul has moved back slightly, the patch after it is going to go into Public Beta quite soon. We plan to put Patch 8.1 into open beta 48 hours after launch of Caesar in Gaul, which will bring additional improvements to the main game, including:

• Improvements to siege artillery using flaming projectiles appropriately (when attacking walls and towers).

• Additional fixes to AI and pathfinding.

• Fixes to issues with AI’s interaction with walls in siege battles, enabling a more effective use of siege towers and ladders.

__________

 

Puno se posminje AI, pathfinding i sige...

Moglo bi se ovo možda dodatno popravit..

GamModdok - http://gamemoddok.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Total War: Rome 2

Jel mi može netko pomoći pri instaliranju ovih reloaded patcheva? Može pm mail skype bilo sta?? Molim vas!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Total War: Rome 2

Da li se sad, nakon 8. patcha, isplati igrat ovu igru?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Total War: Rome 2

i dalje je siege AI smece

 

uskoro izlazi 8.1 patch pa pricekaj i to

 

iako mislim da ovoj igri vise nema spasa

 

tko nije kupio rome2, nek priceka izlazak ceasar in gaul i vidi da li ta stand alone ekspanzija ima iste probleme..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Total War: Rome 2

Po mnogim komentarima djeluje ispoliranije i kvalitetnije od vanilla verzije...

 

Caesar In Gaul - General Brief Initial Impression

 

I find Ceaser in Gaul Expansion to be more entertaining than vanilla

 

 

Čitam malo po temama...

 

Ljudi seru i plaču šta nema sezona - stave sezone u mini kamapnju - ljudi opet seru i plaču da im to nije bitno...

 

Grafički izgleda kao i na screenshotovima od DLCa, (ovo je Ultra bez SSAO) - ljudi opet seru i plaču da ne izgleda kao prealpha verzija, (sa 150% sigurnosti mogu reći da GTA V ne izgleda ni približno kao screenshotovi na stranici - da, sigurno ovako izgleda sa 16xMSAA i DOF efektom, kao i 90% igara; da, ovako izgleda Assassins Creed IV: Black Flag, sigruno)

 

Dorađen spacing i formacije - ljudi opet seru i plaču; vječno spominjući prvi Rome i ostale Total Warove koji su imali još gljuplji BAI...

 

Ubace povijesne generale kao šta su ljudi i htjeli - ljudi opet seru i plaču da su besmrtni, (kao šta je bio Napoleon)

 

Dorade politiku na osnovi tehnološkog stabla jer su mnogi htjeli neke promjene - ljudi opet seru i plaču....

 

Mogu u nedogled...

GamModdok - http://gamemoddok.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2013 17:44 (doktor1).
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Total War: Rome 2
Na mom PC-u je igra zasad ne igriva (Total War Rome II 7.0 verzija), vidjećemo kak će radit kad stavim CPU FX 8320...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Total War: Rome 2

Izašla je beta 8.1

_______________

 

Patch 8.1

Gameplay Improvements

Campaign

   Improved AI parameter balancing: increased tactical focus and aggression, especially for major factions in both Grand Campaign and Gaul Campaign.

    Improved campaign AI raiding behaviour. AI factions are now more likely to raid during campaigns.

Battle

   Siege artillery now uses flaming projectiles appropriately (when attacking walls and towers).

    Fixed an issue in siege battle AI which could lead to the general's unit exposing itself to attack when trying to use its special abilities to support assaulting units on walls.

    Fixed a pathfinding issue which could cause units to retreat from siege towers and ladders once they had docked to walls. This was most common with AI units due to the sequence in which it issues unit orders.

    Fixed a range of issues with the AI's interaction with walls in siege battles, enabling the AI to conduct a more effective assault using siege towers and ladders.

    Improved the tactical co-ordination between different sub-groups of units when assaulting the walls in siege battles. When the AI attempts to enter the settlement via the gates, it is now able to do a better job of first eliminating the threat of boiling oil.

    Fixed an issue which caused units to march off in a random direction when reforming on a siege tower.

    Improved the behaviour of units when a unit on the ground is ordered to melee-attack a unit on the walls.

    Boiling oil no longer causes incendiary damage (so won’t burn battering rams for example).

    Improved pathfinding when attacking units on walls with units on the ground or vice versa.

GamModdok - http://gamemoddok.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Total War: Rome 2

Ima li još netko problema s novim cezar dlc-om? "Rome 2 has stopped working" svaki put kad idem pokrenut kampanju.

Bane: I AM the League of Shadows, and I'm here to fulfill Ra's al Ghul's destiny!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Total War: Rome 2

Novi Culture System je odličan.. Daje novi izazov u managment provincija...

 

Osvojio jednu provinciju i istrebijo jedan klan, odmah se kolege gali naljutiti i objavili rat jadnom Cezaru...

Jako bitna građevina u CiG DLCu... {#}

Zima i snjeg također donose određene penale...

Te neovisno o tome dali je provincija u našem vlasništvu ili ne jedinice pate od Attritiona;
Iznad plave linije jedinice imaju atrrition dok ispod radi manje količine snjega nemaju...

AI je krenuo sa punim stackom vojske na moju Octoduron provinciju no usporio sam ga sa agento te se je okrenuo nazad uoči dolaska zime...

___

 

Kada bi doradili SiegeAI ovo bi bio vrh... Sa 8.0 i 8.1 zakrpom stanje je mnogo bolje nego prije, ali nije bajno...

GamModdok - http://gamemoddok.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2013 12:39 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Total War: Rome 2

hmmmm imam jedno pitanje :D

 

imam na steamu rome 2,nemam dlc cezara.

 

eh sad,naso sam i skino cezara na tpb,radi sve,dopada mi se kampanja

 

eh sad,instalirao sam ga na drugo mjesto,da si ne s*ebem originalni rome 2,pogasio sam steam i radi

 

no lokacije save gameova su iste,i u jednom i drugom vidim iste save gameove

 

mene zanima jel bi se što desilo steamu i mom originalu da iz njega loadam save game cezara? pošto znam da imam iste fajlove....i da mogu loadat kampanju

thoughts any1?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Total War: Rome 2

nakon isprobavanja novog patcha,odlucio izbrisati igru sa diska,jednostavno nemam vise strpljenja za prevelike loading timeove bitki i usporenu campaign mapu,doduse real time borbe se dobro vrte,nista kad dobijem novi pc isprobat cu na njemu,sadasnji jednostavno nije dovoljno snazan

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Total War: Rome 2
Nitro233 kaže...

nakon isprobavanja novog patcha,odlucio izbrisati igru sa diska,jednostavno nemam vise strpljenja za prevelike loading timeove bitki i usporenu campaign mapu,doduse real time borbe se dobro vrte,nista kad dobijem novi pc isprobat cu na njemu,sadasnji jednostavno nije dovoljno snazan

upravo ugasio kampanju sa nervii-ma. razlog je radious overhaul mod. neznam šta ljudi vide u tom modu ali je totalno nerealan(primjer-AI sa jednim teritorijem ima 4 pune vojske bez problema a ja sa tri jedva imam dvije,tako da gdje god kreneš svi po tri četiri pune vojske oko grada drže plus ostale nebuloze što je ispravljao).neki modovi su mu dobri ali ovaj aio nije.

 

takodjer mene što super sekira je kako otvaram mapu tako frejmovi padaju vrtoglavo.bitke su ok ali mapa šteka čim se počneš širit. bojim se da to neće uopće popravit jer ako do sad nisu....kako napreduješ tako sve više tereta pada na procesor a manje na graficku.

sve više razmišljam o uzimanju europe.

CIG radi dobro,nemam neke zamjerke

Stranice su trenutno nedostupne.
12 godina
offline
Re: Total War: Rome 2
Kill Frenzy kaže...
Nitro233 kaže...

nakon isprobavanja novog patcha,odlucio izbrisati igru sa diska,jednostavno nemam vise strpljenja za prevelike loading timeove bitki i usporenu campaign mapu,doduse real time borbe se dobro vrte,nista kad dobijem novi pc isprobat cu na njemu,sadasnji jednostavno nije dovoljno snazan

upravo ugasio kampanju sa nervii-ma. razlog je radious overhaul mod. neznam šta ljudi vide u tom modu ali je totalno nerealan(primjer-AI sa jednim teritorijem ima 4 pune vojske bez problema a ja sa tri jedva imam dvije,tako da gdje god kreneš svi po tri četiri pune vojske oko grada drže plus ostale nebuloze što je ispravljao).neki modovi su mu dobri ali ovaj aio nije.

 

takodjer mene što super sekira je kako otvaram mapu tako frejmovi padaju vrtoglavo.bitke su ok ali mapa šteka čim se počneš širit. bojim se da to neće uopće popravit jer ako do sad nisu....kako napreduješ tako sve više tereta pada na procesor a manje na graficku.

sve više razmišljam o uzimanju europe.

CIG radi dobro,nemam neke zamjerke

radious nije balansiran za CiG. to je i sam modder na svom podforumu rekao. Sav balans je za normalnu kampanju,pa tako i upkeep costovi itd... nije stigao napraviti još,ali bude. Na njegovom modu je potpuno moguće imat hrpu legionara jer je upkeep cost jos uvijek ko s vanilla mape.

 

normalni radious ce dobit sad agent overhaul jer ih ima previše,a i fame levele ce malo balansirati (broj armija u odnosu na velicinu carstva)

 

14 godina
offline
Total War: Rome 2

igrao sam grand kampanju sam radiousom.ne CIG

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Total War: Rome 2
Kill Frenzy kaže...

igrao sam grand kampanju sam radiousom.ne CIG

in that case neznam.

 

ja igram komplet radious mod,samo uvijek preko PFM smanjim broj vojski i flota jer je po mom ukusu previše. smanjim na svakom fame levelu za 1-2 i bude ok.

inace njegov AI je puno agresivniji,a što tezi difficulty uzmes to više AI dobiva para,pa puni vojske brzo. u jednu ruku to je ok jer je teze,u drugu mene isto iritira jer znam da je nemoguce da AI ima tolko...

 

naspram vanille radious mi je duplo bolji. ima sitnica koje si ja promijenim po svom ukusu i sve 5

 

16 godina
offline
Total War: Rome 2

Samo battle mod od Radiousa koristim... A taj radi i u CiGu...

 

Ali SiegeAi me muči...., (nemam 8.1 beta)

 

U CiG kampanji Ai je doduše koristio ljestve, ali vjerovatno jer nije imao sa čime srušit zid...

 

Evo ovdje sam probao testirat AI...

8.0 verzija

 

Sruši zid sa opremom i napusti svu ostalu siege opremu i krene stampedo na rupu u zidu...

 

 

Dok kada nema sa čime srušit zidine koristi se tornjevima i ljestvama...

 

Da to poprave uživo bi u CiG kampanji! Igra bi bila odlična!

 

I dali se meni samo čini da su doradili prezentaciju u CiGu? I kampanjske mape, ali i kolorita na samom bojištu...

Nova stabla su i na Grand Campain mapi...

GamModdok - http://gamemoddok.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2013 12:28 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Total War: Rome 2
doktor1 kaže...

Samo battle mod od Radiousa koristim... A taj radi i u CiGu...

 

Ali SiegeAi me muči...., (nemam 8.1 beta)

 

U CiG kampanji Ai je doduše koristio ljestve, ali vjerovatno jer nije imao sa čime srušit zid...

 

Evo ovdje sam probao testirat AI...

8.0 verzija

 

Sruši zid sa opremom i napusti svu ostalu siege opremu i krene stampedo na rupu u zidu...

 

 

Dok kada nema sa čime srušit zidine koristi se tornjevima i ljestvama...

 

Da to poprave uživo bi u CiG kampanji! Igra bi bila odlična!

 

I dali se meni samo čini da su doradili prezentaciju u CiGu? I kampanjske mape, ali i kolorita na samom bojištu...

Nova stabla su i na Grand Campain mapi...

meni od patcha 8.1 kampanjska mapa puno bolje radi

 

a u CiGu radi jos bolje nego u grand campaign, em što izgleda pre*ebeno em radi odlicno. nije mi nikad prije ovog radilo na iznad 60 fps,uvijek se motalo na 40ak avg ajmo reć.

 

 

odlicno izgleda sve

 

al ja bez moda njegovog vanillu nemrem igrat,balans jedinica mi je katastrofa ,i jednostavno premalo unitsa u rosteru ima .

što se siega tiče,na 8.1 je pametniji. ide s ljestvama,samo što i dalje nije to to. samo prve jedinice su se popele na ljestve ,kad to obraniš onda idu na vrata,na zid više nejdu... i opet kroz vrata se oce sjatit svi

 

 

16 godina
offline
Total War: Rome 2

CiG kampanjska mapa ti radi odlično jer je mala i ima malo frakcija....

 

Ali nikada AI nije briljirao u TW igrama.. Toliko hvaljeni Medieval II AI...

 

 

A ako se ne varam u M2 Ai nije mogao nikada doći do engleske; jer nije znao koristit brodove...

 

Shogun 2 siegeAI ne smatram nikakvom pameću jer se sve jedinice golim rukama pentraju po zidovima... Tako da tu nema nikakve diskusije o pameti...

 

No čitam po službenom forumu da 8.1 ipak popravlja situaciju...

 

Tako da kroz, tri, četiri mjeseca igra će vjerovatno raditi kako je i trebala od početka... A tada je vjerovatno i trebao biti službeni release date da pohlepna SEGA, (Aliens: Colonial Marines)

 

 

nije forsirala prije raznih nadolazećih hitova nakon devetog mjeseca!

GamModdok - http://gamemoddok.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice