Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

poruka: 40
|
čitano: 10.374
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Turn-based strategije (TBS), koje su vam najbolje?

Potaknut temom "Vaše najbolje strategije (RTS)" , a ponajviše ubacivanjem Heroesa u nju, odlučil sam otvoriti posebnu temu o TBS.

 

Dakle, igrate li ih, koje i zašto?

Koje su vam najbolje i zašto?

Igrate li ih u multiplayeru?

Dali vam glazbena podloga igra važnu ulogu u njima; meni osobno veliku, ipak se radi o igrama koje se ne igraju sat, dva?

 

Evo mojeg popisa onih koje su mi iznad ostalih:

 

1. Civilization 2

2. Hogs of War

3. HoMM 5: Tribes of the East

 

Ne znam zbog čega je mnogima bolji/najbolji HoMM 3, osobno, igral sam ga i po ničemu nije bolji od fenomenalne petice s TotE ekspanzijom.

Eto, i to je jedna od mnogobrojih mogućih rasprava u ovoj temi.

 

P.S. Najbolji TBS je samo jedan i nedodirljiv je, on je?

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
Moj PC  
4 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Ma HOMM 3 ftw.

Po meni najbolji nastavak. Koliko sam samo sati izgubio igrajući ga...

 

http://www.youtube.com/user/sfdebris ---> recenzije Star Trek epizoda
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 12:03 (zoran010).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Turn-on-based strategija koju igram s svojom curom. Cool

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Worms World Party (oni novi ne valjaju)

HOMM 4 i 5 (Četvorku svi pljuju al meni se sviđa.

Hogs of War (Oni su nadomjestili nove Wormse u 3d-u, jedna od najboljih igara za ps1, a imam je i na kompu)

Igrao sam prije i Civ3.

Inače ne igram ih puno više sam na ostalim žanrovima.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

 

Dajem glas za strateški i operativni dio serijala Total War. Ako izuzmemo onaj taktički dio u 3D borbi, taj na mapi je izvrstan za sve naraštaje gejmera.

 

 

Me a skeptic? I hope you have a proof!
 
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Svaka ti čast na temi. Baš sam mislio i sam pokrenuti nešto slično!

 

Tradicionalno, ovo je jedan od mojih najomiljenijih žanrova, od Conquest for the Crown sa C64, pa zatim Centurion: Defender of the Rome itd. Jedna od najomiljnijih mi je bila Colonisation, iako sam volio i Civilisation i Civilisation 2 (kasnije nisam igrao). Posljednjih godina igrao sam Strategic Command i Strategic Command 2 Blitzkrieg, i to sa frendom, ne preko LAN-a već PBEM-a. Ludnica!!!! Puno žestokih emocija!

 

Ako neko ima želju da igramo nek javi e-mail. Toliko za sad.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Civilization mi je oduvijek bio antipatičan, ne znam zašto. Ja se držim HoMMa 3 (Hirouzi ftw!!) i Wormsi obavezno, ali ne ovad 3D šit. Warhammer 40k: DoW: Soulstorm ima TBS segmente, definitivno ulazi u kategoriju best off.

Excuse the phun.
16 godina
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Dobar mi je HOMM V, Galactic Civilizations i Disciples II: Dark Prophecies; igra koja me je stvarnoo oduševila..

dotore1
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 13:25 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Općenito preferiram TBS nad RTS-om any day of the week. od najboljih tu su Civilizationi i Colonizationi, Panzer General serijal, svemirske TBS strategije (Birth of the Federation, Space Empires, ili Galactic Civilizations) a u novije vrijeme Commander Europe at War Gold (relativno jednostavna, ali dosta zabavna strategija, u maniri Panzer Generala) a samo da nadjem malo vremena pa cu se bacit u Europu Universalis Rome Gold i Hearts of Iron 3.

www.abandonia.com
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Dominions 3 !!! - bolesno dobra i nepošteno nepoznata igra, ako volite tbs-ove definitivno probajte, jedini problem je prevelika dubina igre koja može otjerati casual igrače (a dobro, ni grafika nije dobra haha, al ima svoju čar). pogledajte forume za upute (a ima ih jaaako puno) - http://forum.shrapnelgames.com/forumdisplay.php?f=138

HoMM 3 - najbolja u serijalu, i petica je dobra

Disciples 2 - vjerojatno tbs na koji sam potrošio najviše vremena, jednostavno fantastična igra, nadam se da nastavak neće razočarati

Master of Orion 2 - super igra, dobra atmosfera, odličan hotseat. I MoO 3 je super ako uspiješ razabrat podatke iz užasnog sučelja

 

haha na wormse sam skroz zaboravio, zaaakon igra, definitivno zaslužuje biti spomenuta

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Galactic Civilizations

HOMM 3 - četvorka je jako podbacila, za peticu ne znam.. nisam se usudio probati

 

Nikako ne znam u koji točno žanr bih stavio Total War serijal.. ali definitivno, najbolje što sam igrao od RTS / TBS igara... svi naslovi u serijalu do Empires.. to još nisam probao! 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

ne znam kako mi je prije promaknuo taj dragulj, ali čitajući komentare ovdje rekoh hajd da probam Disciples 2 i ostadoh ono paf!

zadnja 2-3 dana igram sa Mountain Clans i ne mogu dovoljno nahvaliti igru. strahovito je adiktivna i zabavljam se kako se već dugo nisam igrajući na kompu.

svaka čast dečki što ste nam skrenuli pozornost na tu igru. ocjena 5/5

www.abandonia.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Spomenuo bih samo Front Mission na PS. Žestoke bitke sa Mechovima/Panzerima.

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Incubation: Time Is Running Out (Battle Isle Phase Four).

 

Podržava LAN, PBEM, co-op, a može se igrati 1 vs 1 na jednom kompjuteru.

 

Jagged Alliance serijal, nisam ga nikad završio, ali odlična igra.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...I'm not your friend, buddy! I'm not your buddy, guy! He's not your guy, friend! I'm not your friend, buddy! We're not your buddies guy
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2009 11:10 (the_tux).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!
DhulKarnain kaže...

hajd da probam Disciples 2 i ostadoh ono paf!

 

Jel netko ima kakav precizniji datum izlaska Disciples III osim onih gatanja po webu Q2, Q3, Q4 2009?

 

Hvala

Me a skeptic? I hope you have a proof!
15 godina
offline
RE: Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!
Kepolas kaže...

Galactic Civilizations

HOMM 3 - četvorka je jako podbacila, za peticu ne znam.. nisam se usudio probati

 

Nikako ne znam u koji točno žanr bih stavio Total War serijal.. ali definitivno, najbolje što sam igrao od RTS / TBS igara... svi naslovi u serijalu do Empires.. to još nisam probao! 

Preporučujem ti da probaš 5-icu.

Kampanija je dosta duga ja sam 1 misiju u kampaniji igrao 1h, ne igram na brzinu nego malo više istraživam al eto.

Ako uzmeš u obzir da igra ima 5 kampanija i svaka ima 5-6 misija, dobiješ dosta dugu zabavu.

A poslje je tu i skirmish i mrežna igra.

 

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Akhem - rani XCom serijal?

Warlords?

Masters of Magic?

Za ljubitelje Masters of Magica, preporucam fenomenalni Age of Wonders, ima i nastavak i oboje su me drzali dugo uz komp.

Laser Squad koji je dobio svoj remake (besplatni)?

 

Takodjer, tu su nesluzbeni nastavci X-Coma nazvani UFO: Nesto.

Takodjer duplam Jagged Alliance kao najbolji naslov po meni, i preporucam 7.92mm kao moderni nastavak.

 

Edit:

ROFL @ 'gatanja po webu'

"Fans are clinging complaining dipshits who will never ever be happy for any concession you make. The sooner you shut up their shrilled tremolous voices, the happier are you going to be for it.&q
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2009 15:20 (Deus ex machina).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Meni se od TBS-a sviđaju Wormsi (oni stariji) i HOMM 3 i 5. Trojka mi je nešto bolja od petice, no peticu nisam igrao tako puno kao trojku.

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!
crystal6 kaže...

 HOMM 3 i 5. Trojka mi je nešto bolja od petice, no peticu nisam igrao tako puno kao trojku.

Meni se čini (je) da je HoMM 5:TotE dosta teška igra.

Provel sam sate i sate uz nju i moram reći da nije previše dobro dugo čekati i diviti se svojim ogromnim vojskama.

Nije dobro zato jer se ohrabren hrpom top level creaturea lako zaletjeti u nepoznato, pun samopouzdanja s jednim junakom pokušati osvojiti sve - to zna završiti tragično.

Više put sam imal super jake vojske i svejedno izgubil od još brojnijih neprijatelja, obično ne sa jednim junakom nego više njih.

 

Petica ima neki posebni štih, patuljci su recimo (u Hammers of Fate) jednako dobra (meni) ekspanzija, baš kao i Angmar (ROTWK) u slučaju BFME-a (RTS).

Obje igre s ekspanzijom meni su drastično bolje i igrivije.

 

The Dwarves u petici najbolja su mi rasa u bilo kojem TBS-u.

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
15 godina
neaktivan
offline
RE: Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!
Deus ex machina kaže...

Laser Squad koji je dobio svoj remake (besplatni)?

 

 

Nemesis? Besplatan SP, al MP (glavnina igre) se plaća.

Xcom, LSN, Jagged Alliance i UFO serijal nisu tbs, to su turn based taktičke igre.

Warlords nikad nisam probao, al Warlords: Battlecry je zaaaaakon (RTS doduše)!

 

Sjetio sam se još jednog pristojnog serijala - Romance of the 3 kingdoms, dobar povijesni tbs sa mjestom radnje u kini.

 

14 godina
neaktivan
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Heroes III definitivno,koliko mi je samo vremena oduzela ta igra :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!
xxxxx kaže...
Kepolas kaže...

Galactic Civilizations

HOMM 3 - četvorka je jako podbacila, za peticu ne znam.. nisam se usudio probati

 

Nikako ne znam u koji točno žanr bih stavio Total War serijal.. ali definitivno, najbolje što sam igrao od RTS / TBS igara... svi naslovi u serijalu do Empires.. to još nisam probao! 

Preporučujem ti da probaš 5-icu.

Kampanija je dosta duga ja sam 1 misiju u kampaniji igrao 1h, ne igram na brzinu nego malo više istraživam al eto.

Ako uzmeš u obzir da igra ima 5 kampanija i svaka ima 5-6 misija, dobiješ dosta dugu zabavu.

A poslje je tu i skirmish i mrežna igra.

 

Hvala, budem probao čim uhvatim vremena.  Inaće Hotseat mi je najdraže igrati, joj kad se sjetim HOMM3 kako smo razvaljivali, frend i ja... sve mape prošli, pa costum mape.. ajme... nočima nismo spavali...!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2009 9:43 (Kepolas).
15 godina
neaktivan
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Igram jednu Turn-based strategiju online (besplatno) već godinu i pol i nikako mi nije dosta. To je ustvari MULTIPLAYER TACTICAL COMBAT SIMULATOR. Ako je netko igrao JAGGED ALLIANCE 2 znat će o čemu pričam. Dakle SQUAD BASED. Svi koji žele pogledati stranicu mogu to učiniti na http://tionline.ru/ ali neka se ne zbune kad ugledaju ruski jezik i ćirilicu. Kada instalirate igru odaberete ENGLESKI is sve šljaka. Evo i stranice mog klana http://www.lasthopeclan.3dn.ru/

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Civ4:Beyond The Sword

Homm5:ToE ... (Necromanceri i orkovi zakon)

Worms Mayhem

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Blitzkrieg - najbolja strategija svih vremena i jedna jedina u kojoj upotreba artiljerije ima potpuno logicnu i smislenu ulogu u igri, howitzer iliti haubica 250mm tuce preko cijele mape bez problema.

King's bounty - ma heroesi koje toliko volim mu mogu jednostavno popusiti kura... jer je neopisivo bolji.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Za mene je sve počelo još na commodorcu-Johny Reb 2 (americki civilni rat north vs south) jos se sjecam one artiljerije Roadman! To sam spanao sa friendom satima i jos me buraz podjebava da kak mogu igrat te kockice :-)).

Nakon toga je dosao PC i legendarni Panzer general os SSI-a. E to su bila vremena...

Pa Homm 2, 3-četvorka mi nikako nije sjela... a ni 5-ca.

Disciples mi se svidio i isto cekam vidjet nastavak...

Nakon toga krenuo na malo teže... GG WaW, pa AWD... Tamo se sprijateljio sa nekim frajerima koji su mi nakon cca 1god mira (zatišja) preporučili Advanced tactics i to sad španam... Luda strategija na poteze, sa možda malo prejednostavnom i zastarjelom grafikom i lošim soundom, ali zato izbalansirana i igriva do boli! :-D.

A i zajednica je jaka...

 

To je kaj se tiće TBS-a.

 

16 godina
online
RE: Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

North & South
Defender of Rome
Defender of the Crown
Populous 1 2
Master of Orion
Battle Isle serijal
Civ serijal
Colonization
Panzer General serijal
UFO serijal

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2009 9:18 (NEW_MAN).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!
2 Sint1
Potpuno si u pravu! Igra je zakon. Prešao sam je prije više godina, ali sam je nedavno ponvo nabavio i igram je sa istim žarom.

2 Dala

Svkak čast majstore! I ja sam sa ekipom u to doba rasturao Johny Reb 2! Sati uživancije! Čak smo pismeno sastavljali kapitulacije (za onog tko bi izgubio), pohvaljivali jedinice itd. BTW Top se zvao Rodman - mrcina!

2 NEW_MAN

Popis igara sa ove tvoje liste je legendaran!
15 godina
neaktivan
offline
Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!

Galactic Assault - Prisoner of power

Elven Legacy

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Turn-based strategije (TBS); o njima općenito!
nijedna tema o strategijama nemoze proc bez spominjanja vrhe: serijal total war
i njegov krunski dragulj: napoleon total war
neima igra zbog pusaka nije legla ali ja ju kod frenda igro jedva cekam a mi dođe novi komp da si ju instaliram, kazem vam najbolja strategija ikad napravljena...
Samo su dvije stvari beskonacne, svemir i ljutska glupost, a za svemir i nisam posve siguran...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice