[TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

poruka: 128
|
čitano: 36.262
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
odjavljen
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Trnjan kaže...

 mobitel, vecina ljudi ima smartphone, ima aplikacija naandroidu, odes na svoj kanal i stisnes only chat i mozes dalje :D

 Isuse uopce se toga nisam sjetio haha.Tako jednostavno lol.Hvala :D

11 godina
neaktivan
offline
[TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Jucer sam stremao cs go nekih sat i pol na full hd sa 40 fps i mogu rec da sam zadovoljan . Upload mi je dobar pa nemam problema sa netom . Jednostavnije je neko twitch sta se tive tih postavki za stream , na twitchu sam ih namjestavao 2 tjedna i nisam nasao ono da bude ok i da nezapinje . A ovo sam rijesio po ovom tutorialu i sve radi perfektno .
Nemoj se prkosit gravitaciji .
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Adict kaže...
Jucer sam stremao cs go nekih sat i pol na full hd sa 40 fps i mogu rec da sam zadovoljan . Upload mi je dobar pa nemam problema sa netom . Jednostavnije je neko twitch sta se tive tih postavki za stream , na twitchu sam ih namjestavao 2 tjedna i nisam nasao ono da bude ok i da nezapinje . A ovo sam rijesio po ovom tutorialu i sve radi perfektno .

 E, bas mi je drago!

 

Ali ja nisam prijetio nekakvu razliku u težini podešavanja. Možda je fora u tome da YouTube (Google) ime nekoliko puta jače servere, pa samim time i manji lag i real time obradu videa i isporuku korisnika... Pa je krajnji rezultat izgledao lošije na Twitchu nego na Youtube, a zapravo nije bila tvoja greška.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
11 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
CyberDemonVZ kaže...
Adict kaže...
Jucer sam stremao cs go nekih sat i pol na full hd sa 40 fps i mogu rec da sam zadovoljan . Upload mi je dobar pa nemam problema sa netom . Jednostavnije je neko twitch sta se tive tih postavki za stream , na twitchu sam ih namjestavao 2 tjedna i nisam nasao ono da bude ok i da nezapinje . A ovo sam rijesio po ovom tutorialu i sve radi perfektno .

 E, bas mi je drago!

 

Ali ja nisam prijetio nekakvu razliku u težini podešavanja. Možda je fora u tome da YouTube (Google) ime nekoliko puta jače servere, pa samim time i manji lag i real time obradu videa i isporuku korisnika... Pa je krajnji rezultat izgledao lošije na Twitchu nego na Youtube, a zapravo nije bila tvoja greška.

 Ma kazem ti da na twitchu mi je trebalo masu da namjestim , i twitch mi jebe puno vise grafiku tj fps nego youtube . Prakticki youtube je plug and play bez previse kompliciranja . Trebalo mi 20 min da sve nastimam i sve radi odlicno . Inace na twitchu sam stremao u full hd sa 40 fpsa isto i igra je trokala tj bilo je laga a na youtubu ni neprimjetim da stremam kad sam u igri . hvala ti na tutorijalu 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Trnjan kaže...
IvanDado kaže...

Htio sam bas pitat kako mogu gledat chat ako imam samo jedan monitor?Jer postoi neki nacin?

 mobitel, vecina ljudi ima smartphone, ima aplikacija naandroidu, odes na svoj kanal i stisnes only chat i mozes dalje :D

Običan YouTube ili baš Gaming?

Ak je Gaming, još nije dozvoljeno skidanje u HR. Imaš kakav link za download?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
neaktivan
offline
[TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

mislio za twitch

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
[TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Je li dobro ovo ? Je li ovaj prvi 1MB dl i 256 ul ?

 

 

mmm bili čiku ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Silwncer kaže...

Je li dobro ovo ? Je li ovaj prvi 1MB dl i 256 ul ?

 

 

Ovaj drugi. 0,2 Mbps :(

Čak da je i 1 Mbps, još ti je premalo za gledljiv streaming.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Silwncer kaže...

Je li dobro ovo ? Je li ovaj prvi 1MB dl i 256 ul ?

 

 

 Jbt u kojoj godini ti žive što ti nude to ? Takvi paketi su bili 2007 tamo

10 godina
odjavljen
offline
[TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Ok. Ipak ću ja ostati sa svojim ISP.

mmm bili čiku ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Ne znam u kojem dijelu BIH živiš i kakve još opcije imaš , ali ovo je fakat loše i skupo za ono što nudi   . Ili ostani gdje jesi , ili traži nešto bolje

15 godina
offline
[TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Također sam uspio složiti evo link fora je te puno lakse nego twitch https://gaming.youtube.com/user/Frenkyca91/live

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
[TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

U doti mi hoce stream a cs go mi nece ima zvuka od igre ali slike nema ne znam zasto... da li mozda moram za svaku igru posebno raditi scene ili izvore?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Frenkyca kaže...

U doti mi hoce stream a cs go mi nece ima zvuka od igre ali slike nema ne znam zasto... da li mozda moram za svaku igru posebno raditi scene ili izvore?

 

Da, ako si pod Surces stavio: Add-> Game source. Onda se, naravno, svaka igra mora posebno dodati.

Probaj s Monitor capture (prema tome sto citam s neta, malo su onda manje performase, ali vjerojatno zanemarivo), ili dodaj svaku igru zasebno.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
13 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Jel zna netko dal ovaj automatski upload streama trosi ekstra prometa?

Znaci promet za stream + promet za upload?

Nasao sam jedino opciju da je upload vidljiv ili ne pa me to muci..

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Sale_ds kaže...
Jel zna netko dal ovaj automatski upload streama trosi ekstra prometa?

 Automatski upload? Na što misliš?

 

Uglavnom, kad streamaš na YouTube, njihovi serveri sve spremaju i što god dalje radiš sa tim se događa kod njih i ne troši se promet.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
protjeran
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Imam 6mb upload i nemoguce je strimati brze igre tj pucacine i mmorpg, kvaliteta slike je uzas. Stavio sam bitrate na 2500 na 720p 30 fpsa steka, stavim 2000/2200 ne steka, ali opet ping u igri je uzas. Imam brzinu 30/6. Ono sto ja godinama nemogu shvatit je ako ostavis preko 50% uploada za igru i to govorimo vise od 3mb, zasto nemogu strimat normalno brze igre? cpu sam stavio na very fast/fast i nije problem cpu-a jer gledam kad smanjim igru koliki je cpu usage bio i nije bio ni 90%.

12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Kresimir4 kaže...

Imam 6mb upload i nemoguce je strimati brze igre tj pucacine i mmorpg, kvaliteta slike je uzas. Stavio sam bitrate na 2500 na 720p 30 fpsa steka, stavim 2000/2200 ne steka, ali opet ping u igri je uzas. Imam brzinu 30/6. Ono sto ja godinama nemogu shvatit je ako ostavis preko 50% uploada za igru i to govorimo vise od 3mb, zasto nemogu strimat normalno brze igre? cpu sam stavio na very fast/fast i nije problem cpu-a jer gledam kad smanjim igru koliki je cpu usage bio i nije bio ni 90%.

 Kak ti izgledaju ovi testovi:

http://beta.speedtest.net/

i

http://www.dslreports.com/speedtest

 

Koje igre su u pitanju?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
protjeran
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Sutra opalim test jer sam trenutacno preko susjeda spojen, jbga ne hvata mi net s kata..... uglavnom bilo koja pucacina i mmorpg. Na svakoj brzoj igri ostaje onaj trag pomuceni kada se brzo kreces, kvaliteta slike je nekako mutna nije ostra.

12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Javi kad izmjeriš :D

Pa da vidimo...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Znaci uploada se kod njih na server..
Ugl stream trosi promet i upload na server trosi promet jel?

Kaj nije to duplo onda ak kuzis kaj mislim?

Kreso, meni ti je bitrate 4200 za 720p na 48 fpsa i tak mi najbolje radi. A kod brzih igri di ima puno foliagea se nebus s nicim usrecio osim s jos jednim jebackim kompom samo za streamanje, a ni to brijem nece bit 100% cisto...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Sale_ds kaže...
Znaci uploada se kod njih na server..
Ugl stream trosi promet i upload na server trosi promet jel?

Kaj nije to duplo onda ak kuzis kaj mislim?

Kreso, meni ti je bitrate 4200 za 720p na 48 fpsa i tak mi najbolje radi. A kod brzih igri di ima puno foliagea se nebus s nicim usrecio osim s jos jednim jebackim kompom samo za streamanje, a ni to brijem nece bit 100% cisto...

 Da, i upload i stream troši promet.

Što uploadaš, a što streamaš?

 

Najčešće su dvije opcije koje ljudi rade:

1. Streamaju svoju igru na Twitch ili Youtube i istovremo snimaju gameplay na disk i poslije i to uploadaju i onda imaju dvije iste snimke na youtubeu (samo što je druga mnogo kvalitetnija)

 

2. Samo streamaju na Twitch ili Youtube, i to ostaje tamo spremljeno i onda se dalje tamo obrađuje, prikazuje i već imaš gotovu snimku koju ti nije nije snimao komp nego recimo Youtube.

 

Koje od tog dvoje radiš?

Ako sam dobro skužio prvo..?

 

I bitrate - da, s njegovih 2500 neće dobiti ni približno dobru snimku ko kad snima gameplay na komp, ali je meni čudno zašto mu "šteka" na 2500kbps ako ima vezu od 6 Mbps...

A možda nije dobro objasnio što šteka: sam gameplay na kompu, uživo snimka gledateljima na Youtube, ili kasnija snimka gameplaya kad ju odgleda. I što znači "šteka" - zastajkuje, mali framerate...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
protjeran
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
CyberDemonVZ kaže...

Javi kad izmjeriš :D

Pa da vidimo...

 http://beta.speedtest.net/result/6708368591

12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Kresimir4 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Javi kad izmjeriš :D

Pa da vidimo...

 http://beta.speedtest.net/result/6708368591

 Bez problema bi mogao streamati u 2500, pa čak i 3000.

Radiš u starom OBS-u iz tutoriala, ili koristiš Obs Studio?

 

Jer su na starom postajale čak dvije opcije za smanjenje pinga. Pogledaj prvi poruku.

Ne znam za pamet kako je na novom OBSu, još neko vrijeme neću biti za kompom.

 

Ako sve isprobaš i ne upali, onda je možda kriv loš router koji ima problema sa upravljanjem prometa.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
protjeran
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Igram u 1920x1080, uradio rescale na 720p, bitrate 3000, profile main, keyframe interval 2, cpu usage fast, x264, filter lanczos, fps 30, u igri nista ne steka igram normalno, nekada ping skoci za 5-8, ali to je ok, igrivo je i fps u igri je 60 lockano, dropped frames 0.

 

Sada ja neznam tko je lud ovdje, gledaj kvalitete...

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 14:55 (Kresimir4).
12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Kresimir4 kaže...

Igram u 1920x1080, uradio rescale na 720p, bitrate 3000, profile main, keyframe interval 2, cpu usage fast, x264, filter lanczos, fps 30, u igri nista ne steka igram normalno, nekada ping skoci za 5-8, ali to je ok, igrivo je i fps u igri je 60 lockano, dropped frames 0.

 

Sada ja neznam tko je lud ovdje, gledaj kvalitete...

 Ups, oprosti. Prvi put sam pročitao da šteka i da je loša kvaliteta :(

 

Kad stignem za komp, pogledam video na monitoru pa javim :D

 

P.S. čini mi se da je to to, i ne može bolje :( igraš neku igru da jako puno raslinja. To je najgore što možeš imati u streamu. Zašto ljudima i pubg izgleda loše.

 

U ovome te može izvući samo jako puno jezgri da kodiraš na slow i/ili jako brz upload :(

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 15:17 (CyberDemonVZ).
8 godina
protjeran
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming

Pokusao i sa 4mb uploada i ne dropa frejm. Nerazumjem, pa prije sam gledao stream od ljudi koji imaju isti ili mozda malo slabiji procesor od moga i7 3770 i kvaliteta je jako dobra, a u mene uzas.

Edit: pokusao 720p 60fpsa, jako malo dropa fpsa, ali ista kvaliteta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 16:18 (Kresimir4).
13 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
CyberDemonVZ kaže...

Najčešće su dvije opcije koje ljudi rade:

1. Streamaju svoju igru na Twitch ili Youtube i istovremo snimaju gameplay na disk i poslije i to uploadaju i onda imaju dvije iste snimke na youtubeu (samo što je druga mnogo kvalitetnija)

 

2. Samo streamaju na Twitch ili Youtube, i to ostaje tamo spremljeno i onda se dalje tamo obrađuje, prikazuje i već imaš gotovu snimku koju ti nije nije snimao komp nego recimo Youtube.

 

Koje od tog dvoje radiš?

Ako sam dobro skužio prvo..?

 

I bitrate - da, s njegovih 2500 neće dobiti ni približno dobru snimku ko kad snima gameplay na komp, ali je meni čudno zašto mu "šteka" na 2500kbps ako ima vezu od 6 Mbps...

A možda nije dobro objasnio što šteka: sam gameplay na kompu, uživo snimka gledateljima na Youtube, ili kasnija snimka gameplaya kad ju odgleda. I što znači "šteka" - zastajkuje, mali framerate...

 Ne, dvojka je. Znaci streamam i automatski mi tuba objavi video i zanima me da li ta automatska objava trosi dodatni promet uz stream?
Ili ako znas dal se to moze negdje ugasit ako trosi?

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Sale_ds kaže...

 

2. Samo streamaju na Twitch ili Youtube, i to ostaje tamo spremljeno i onda se dalje tamo obrađuje, prikazuje i već imaš gotovu snimku koju ti nije nije snimao komp nego recimo Youtube.

 

 

 Ne, dvojka je. Znaci streamam i automatski mi tuba objavi video i zanima me da li ta automatska objava trosi dodatni promet uz stream?
Ili ako znas dal se to moze negdje ugasit ako trosi?

 Sve 5, sami rade sve konverzije i objavljivanje.  Nema veze sa tvojim internetom. 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: [TUT] Gameplay stream - YouTube Gaming
Kresimir4 kaže...

Pokusao i sa 4mb uploada i ne dropa frejm. Nerazumjem, pa prije sam gledao stream od ljudi koji imaju isti ili mozda malo slabiji procesor od moga i7 3770 i kvaliteta je jako dobra, a u mene uzas.

Edit: pokusao 720p 60fpsa, jako malo dropa fpsa, ali ista kvaliteta.

 Jesi što uspio?

Polako povećavaj kvalitetu kodiranja very fast, fast, medium... dok ne vidiš da ti utječe na igru... I onda samo vrati za jedan.

Onda povećavaj upload dok ping ne počinje divljati, možeš povećavati i po 100...

 

Nego, ja sam uploadao čak u 18Mbps!!

 

I još nisam zadovoljan kvalitetom, kad usporediš sa snimljenim materijalom.

Istina, kodirano je preko Nvidie, a ne procesora. S procesorom, na određenoj kvaliteti, bilo bi bolje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice