Wargame: Red Dragon

poruka: 180
|
čitano: 21.386
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Wargame: Red Dragon

Daklen,RTS fenomenalnog francuskog studija Eugen. Krenula closed beta danas,nakon toga OPEN BETA za sve. nema NDA (kako i treba bit).

 

Nakon Wargame European escalation i nakon Wargame Airland Battle stize nam novi naslov,sa jos 600injak dodatnnih licenciranih unita,na razradjenijem engineu od ALB naslova...

 

Danas je Beta počela (closed) i nema NDA.forumi oficijalni su prepuni novih informacija,jedinica...

 

Sve u svem,jedva čekam jer ova strategija UBIJA. nisam nikad igrao nešto tako taktično,i tako dobro. pravi rts simulator ogromnih razmjera...

 

i dalje se drze formule,jedinice do 1995 godine,sad su dodali pomorske bitke i azijate (japance,obje koreje,kinu...)

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.3.2014 18:35 (Rocinante2112).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wargame: Red Dragon

nitko ništa? wow

 

ovo je genijalna strategija,znam da Eugen nema para za marketing i tako to ali uz internet pravi ljubitelj rts-a bi trebao znati za ovo...

 

igra ima veoma visoki learning curve i svaka pogreška se opako plaća...ali *ebeš ga bolju strategiju i realističniju nisam igrao.

12 godina
offline
Re: Wargame: Red Dragon

evo malo official trailera

 

12 godina
offline
Re: Wargame: Red Dragon

i evo slika nekih novih igrački koje nas čekaju u RD :)

 

btw,uveli su i amfibije napokon,tako da su dali još više taktickih rješenja na predivnim mapama (mnoštvo rijeka,malih jezeraca,prijelaza raznoraznih. ludilo)


Apač Apač
eurofighter eurofighter
12 godina
offline
Re: Wargame: Red Dragon

eto ti šta je developer.

 

igra je 25% off za sve koji imaju prijasnji naslov,Wargame Airland battle

 

sav DLC koji izadje je potpuno besplatan u buduce...i BETA je dostupna svima koji kupe Red Dragon punih mjesec prije releasa...

 

:)

12 godina
odjavljen
offline
Wargame: Red Dragon

igra mi izgleda zanimljivo,stari sam fan command&conquera te sid meierovih igara,uz to dosta igram grand strategije tipa hearts of iron i supreme ruller,malo sam sada gledao gameplay videa na youtubu i onako svi vecinom igraju zoomed out,kakva je igra za pocetnika jel tesko pohvatat sve?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wargame: Red Dragon

sto se gameplaya tice,ima vulcanhd na jutubu,on je OK

 

ovu strategiju nebi s nijednom drugom usporedio,stvarno nisam igrao ništa slicno ovome još.

 

 

zoomed out ljudi igraju jer imas najveci uvid u takticnu situaciju mape,jednostavno vidiš sve a moras vidjeti sve jer mape su ogromnih razmjera. evo uzmi u obzir da neki Red alert ili Starcraft,jedinice stoje skoro pa point blank range i pucaju jedni po drugima...ovdje je recimo domet nekog bojnog tenka 1925 metara pa do 2275 metara (recimo t80ka ruska ili m1a1 abrams).

 

naravno,mozes zumirati u akciju,ali kad se puno stvari dešava na ekranu ni ne obracas pozornost na grafiku (koja moram priznat je odlicna i dosta detaljna u wargame serijalu).

 

 

takodjer sto se realizma tice nijedna igra ne radi to ko Wargame.... dakle svako streljivo u igri tj. puska/top/raketni sustav nije nepogrešiv. dakle moze promašiti...što je netipicno za strategiju,navikli smo da jedan šut stalkera radi tolko i tolko dmg (SC) i uvijek ubije marinca u tolko i tolko šuteva... e ovdje ima critical hitova,ima accuracy,ima i veterancy koji utjece na accuracy...svaki top ima svoj aim time,svaki tenk ima armor sprijeda,straga,sastrane i na kupoli (air strikeovi cluster bombi)...

 

za pocetnika dost je tesko,ima guide na steamu od cca 180 stranica,jer learning curve je ogroman...

recimo,meni se svidja deck sistem u igri,to je prakticki deck ''unit karata'' koji sa sobom nosis u igru. svaka jedinica u igri predstavlja odredjen broj bodova (ovisno što je),naravno neki jadni tenk iz 1960ih se nemoze mjeriti s tenkom iz 1980ih godina,ali zato je razlika u cijeni. mozda mozes cak i 3 komada jeftinija uzet za jednog t80... svaki deck je jedinstven,mozes imati koliko hoces,ljudi uglavnom za razlicite mape imaju druge deckove jer neke mape su veće,neke manje. negdje zelis puno infantrya u jeftinim transportima,negdje zelis helikoptere...

 

 

igra je jako rewarding,i nemrem ti opisat osjecaj kad prvi put nesto dobro napravis. i igra je multiplayer oriented. kampanja postoji (u prethodna 2 nastavka) ali je onako,tu tek tolko da je tu. svi prangijaju po multiju ,izbor mapa je ogroman i gust je recimo 10v10 igrati ali gdje ima jako malo pocetnih bodova (do te mjere da svako si moze priustiti recimo 4-5-6 jedinica). tu nastupa komunikacija i pokrivanje svojih alliesa...recimo vidis da ti kolega ide na armord transport push ali jedan helikopter bi ga lako mogao razhebati (2800 range recimo apache,ili ruska akula) i onda ga pokrivas s anti airom pokretnim...

 

ma kompleksno je jako. al gušt je totalni. ima na jutubu par tutorijala i tako to,najbitnije je nauciti koja jedinica je za šta,tj. u armoryu pogledati naoruzanje jedinica... cesto ljudi salju protutenkovske avione na pjesadiju samo zato što nisu procitali koje armamente ima taj avion i tako to... isto je s infantryem,imas recimo napalm infantry koji ima domet 300injak metara,a ides protiv ruskih spetsnaz koji imaju napalm rounds (launcher) s 500 i nes metara dometa. doslovce te sasuju iz čizmi...

 

 

igra je onako,rock papers scissors,kao i rl. i jako je cudna po pitanju Fog of wara. dakle mapa je cijela vidljiva od pocetka kad runda krene. Ali,ti nevidis protivnikove jedinice ako ih nisi reconao. Ima posebna Recon jedinica s optikom koja moze spotati mete,dakle neka Kiowa (helic) koji leti iznad sume i ''vidi'' mete na nekih 5-6 kilometara...djabe ti tenk kad imas tanku liniju sume ispred njegovog nosa,a iza te šume moze bit 10 tenkova,a nebi to ni znao.

dakle line of sight ovdje ogromnu ulogu igra. ako golim okom IRL nebi vidio tenk iza kuce,neces ni ovdje. osim ako ga reconas iz zraka ili iz nekog vidljivog kuta.

 

mnogo pocetnika se tu zezne,uzme tenkove i krene rushat. neznam kolko puta sam s rpgima ubio kolonu tenkova samo jer su kroz grad ili sumu prosli...a bit ove igre je VALUE. dakle s sto jeftinijim jedinicama ubit protivnika,i zaraditi što više bodova. To je srz ove ige,destruction mod. Svaka jedinica vrijedi koliko vrijedi,ovisno koja je...kad je ubijes dobijes te bodove za svoju ekipu. Kad istenke vrijeme il se skupe zadani bodovi igra je gotova...dakle totaln je moguce ukopati se i cekati protnivika u zasjedi sa recimo nekim Tank destroyerima i ATGM (anti tank guided missiles) i snajpati bodove...samo eto,kad te protivnik recona da to radis a nisi spreman eto ti 3 miga koji lete 1000km/h i dropaju payload i sve ti srokaju,a onda nemos zaustavit protivncki push. ili jednostavno artiljerija baci smoke,nevidis od dima nista a iz njega izleti 10ak tenkova...

 

takodjer primjetih da su ljudi koji to igraju strasno u tome,nema ljudi koji random zalutaju...dakle svi koliko toliko kuze neku osnovu ratovanja.

 

eto,ako zelis realizam,i jako dobro realiziranu igru wargame je za tebe. takodjer,Red Dragon ce imati bolju kampanju od prethodnika,dinamicnu kampanju...nesto kao rizik,gdje zauzimas teritorije,ostavljas vojske,kupujes novu vojsku itd... (inace u igri nepostoji build komanda i nema zgrada...zoves jedinice iz osvojenih teritorija i to je to. )


12 godina
offline
Re: Wargame: Red Dragon

Beta je LIVE

 

za sve koji su preoderali!!!

 

servera i gejmove pun kufer...o armoryu da ne pričam. tona novih jedinica,nemrem prestat gledat sve nacije :D

 

naso sam avion s neobicnim payloadom kod australaca. ima 8 tona bombi gore...8 bombi od 1 tonu... HOLY JESUS

 

dosad sam vidjao strike eagle kod amera (f15) s 4 tone bombi i kod čeha je bio su22 s 2 tone. al 8!

 

10 godina
offline
Re: Wargame: Red Dragon

evo jedan screen

 

http://imageshack.com/a/img829/8493/koq9.png

 

BTW... ono što je meni prokleto cool u ovoj igri su NATO simboli (potrebno uključiti u opcijama)

http://en.wikipedia.org/wiki/APP-6A

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2014 20:45 (filter160).
10 godina
protjeran
offline
Re: Wargame: Red Dragon

Neloša igrica. Kad će se moći kupit

13 godina
neaktivan
offline
Wargame: Red Dragon

Jesu li to sve zasebne igre ili DLC-ovi za European Escalation? Tj. treba li imati EE da bi se pokrenulo ova druga dva?

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.4.2014 17:28 (scipion).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wargame: Red Dragon

zasebne su.

 

EE je bio prvi. ALB je donesao napredak u engineu i naravno aerial combat.

RD je zadnji u franšizi,donosi napredniji engine i pomorske bitke uz sve to.

 

Svaka je igra za sebe,a svi DLC su besplatni. Kako izadju izadju.

 

Igra ne da je neloša neg je najbolji i najvjerniji rts koji sam igrao dosad.

 

13 godina
neaktivan
offline
Wargame: Red Dragon

Imam RUSE koji je takodjer odlična igra, pa sad kad čujem da ova Wargame franšiza rastura morat cu u skorijoj budućnosti kupiti taj RD {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.4.2014 17:30 (scipion).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wargame: Red Dragon

RUSE je od istih ljudi,isti studio.

 

A isti studio trenutno radi na novom RTS-u,reboot stare igre ako se ko sjeca : Act of War. Mislim,nije toliko stara igra,bila je odlicna. NA foru C&C Generalsa,s boljim engineom i tako to...

Zove se Act of Aggression.

 

 

A Wargame jednostavno svaki fan RTS-a mora probati. Jako kompleksna igra,jako taktična igra...Spam se kaznjava u 90% slucajeva,ilitiga čitaj nemos kupit recimo 10 T80U tenkova ili 10 Challenger 2 tenkova. Doslovce 2 aviona ili 1 teški heli s 12ak ATGM raketa razbije sve....

Ma gušt je.

12 godina
offline
Re: Wargame: Red Dragon

Treba dignut svijest ljudima u vezi ove igre i studija. Slusaju feedback na forumima,redovno patchaju igru,pregršt mapa ima i game modova...Nove jedinice,balans istih...I svaki,ama baš svaki DLC je đabe.

 

Šta nije lijepo kupit igru i bez ikakvih bullshita plaćati dodatni content koji je ovak i onak na CD/DVDu tj. u releaseu?

Meni je Rome2 pao u očima kad se saznalo da su jedinice koje su bile u DLC-u par mjeseci poslije bile od prvog dana u igri,ali samo kao fileovi (samo nisu bili ingame enableani per se).

Gadi mi se takvo ophođenje game devova i publishera.

 

Takodjer direktno od Eugena ak se kupuje igra 25% je off ak posjedujete prijasnji naslov. Tako je bilo sa svim prijasnjim igrama u serijalu,osim prvog naravno.

Jedina zamjerka trenutno mi je što je francuski Rafale u igri jeftiniji od SU27 varijanti,i ima bolji loadout i bolji stealth naspram najboljih USSR lovaca,al Eugen je francuski studio pa valjda ce zadnje svoje jedinice nerfat. To tak uvijek bude ,lol

10 godina
protjeran
offline
Re: Wargame: Red Dragon

Jel se zna koliko točno vojnih jedinica ima i koje su?

http://www.balkan-portal.com.hr/
12 godina
neaktivan
offline
Wargame: Red Dragon

jel krenula otvorena beta? dali se vec moze zaigrati igra ako nije napravljen preorder?nebih se htio zaletavati iako mi izgleda i djeluje odlicno. def pc only naslov^^

xfact
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.4.2014 10:11 (=xfact=).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wargame: Red Dragon

Beta je počela i traje vec mjesec dana negdje.

Ali samo za preorder. Mislim da nece bit open bete za sve jer igra treba izaci za nekih mj. dana ,tako nešto

 

Unita razlicitih mislim da ima oko 1000-1200

 

Svaki unit je detaljno 3d modeliran,licenciran od prave vojske i nosi vojne oznake...

Meni su naravno najdrazi avioni jer jednostavno su zakon.

 

Takodjer,igra omogucava Era ratovanje,dakle prije 1980, do 1985 i 1985+. Što je super za one koji oce samo okrsaj sa starijim jedinicama,prije 80'te,ali i one koji oce high tech.

 

Deck builder je fantastičan,moze se imat tonu razlicitih deckova,ograničenja nema,takodjer svi unitsi su dostupni. Nema nekih unlockova kao recimo CoD u kojem sukladno lvlu igraca otkljucavate oruzja i takve piz*arije. Ovdje je sve otvoreno. Restrikcija nema (samo ako se radi specijalizirani deck,recimo Airborne.) Kad se radi takav deck imate deck bonus,dakle veći veterancy Helića i infantry,ali imate restrikcije koje tenkove mozete uzeti itd.. Postoji i Marine spec,tu naravno nemozete koristiti tenkove koji nisu Marine,i ostale units koji nisu Marine. Mada ameri imaju jako fine opcije kao Marine jer imaju dost dobre avione,infantry (specijalce) i amfibije...

 

uglanvom,kompleksna igra,prpeorucam entuzijastima da čekiraju jutub (ICMB raptor2) ili vulcan HD...djeluje konfuzno i vecina igre se provodi onako,odzumirano...Ali mape su toliko ogromne da jednostavno moras bit ''svuda'' i imat sve pod kontrolom. Totalno je drukcije gledati ovu igru i igrati :) Micro heavy igra,greške se placaju skupo,ali je gušt izvesti nekakav prodor ili epsku obranu u zadnjim minutama. Imam neku ekipu iz Zg što igra,svaki dan peglamo,a gušt je kad se gubi i do tisucu bodova,stić sve te bodove i nakraju izvuci minor victory ili draw. I to sve u 5 minuta jer je neprijatelj bio neoprezan a mi smo se zdruzenim snagama obranili...

12 godina
offline
Re: Wargame: Red Dragon
Auuuu obozavam rts, CoH igram od pamtivijeka... Ako ima ekipe i ako mozemo skupa na ts.u odmah uzimam.
https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
10 godina
protjeran
offline
Re: Wargame: Red Dragon

i ja sam za

http://www.balkan-portal.com.hr/
14 godina
neaktivan
offline
Wargame: Red Dragon

Tko ima airland dobije red dragona jeftinije mislim 10€.
Jel igra tko Airland, ima još ekipe il je to stalo?  Može ga se dobiti dosta jeftnije pa da isprobam i vidim ubost na kraju red dragon il ne.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wargame: Red Dragon
Mislim da cu ipak pricekat malo, paprena mi ova cijena od 40e bude jeftinije sada za uskrs negdje...
https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
12 godina
offline
Re: Wargame: Red Dragon

AK se zalomi ko da uzme sibnite mi pm tu na bugovom forumu,ima nas par inače i peglamo svaki dan,iskusni smo veterani WG serijala. Pa ako ima novih igrača pomoci cemo im najbolje što mozemo jer kao što rekoh,kompleksna igra do bola

12 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Wargame: Red Dragon

to ti je samo za betu

12 godina
offline
Re: Wargame: Red Dragon
Dala kaže...

to ti je samo za betu

nije valjda ?!... isusati, nisam cito... auuuu ... allkeyshop me zezno onda... auuu 120kn... auuu !!!

 

Ma nije, nigdje mi ne pise da je beta... bas pise da je cijela igra.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.4.2014 21:30 (SimeKZ).
12 godina
offline
Re: Wargame: Red Dragon

to je full igra. Ali uz to dobijes i access beti.

 

savjetujem da skicnes na steamu,ima 176 stranica holy bible za air land battle (ali mehanike su iste u RD),to si malo izvidi jerbo ko je nov u RD njega izmasakriraju u gejmu odma. A pošto je multiplayer (ima skirmish protiv A.I ali trenutno AI nije baš nešto pametan)

iskusnjaci ce te pregazit

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.4.2014 17:17 (Rocinante2112).
12 godina
offline
Re: Wargame: Red Dragon
Rocinante2112 kaže...

to je full igra. Ali uz to dobijes i access beti.

 

savjetujem da skicnes na steamu,ima 176 stranica holy bible za air land battle (ali mehanike su iste u RD),to si malo izvidi jerbo ko je nov u RD njega izmasakriraju u gejmu odma. A pošto je multiplayer (ima skirmish protiv A.I ali trenutno AI nije baš nešto pametan)

iskusnjaci ce te pregazit

auuuu... evo ukenjo sam se ziv... :D Hvala ti stari... evo skida se i ta holy bible, mada bi bilo bolje da odem ucit, ali ono :D 

Znamo kako je kad mi u CoH.u upadne njubara pa ga sasujemo... nista ekipa kad se skine navecer se javim ako tko bude igro. 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
12 godina
offline
Re: Wargame: Red Dragon

ja danas ziher nebudem jer idem na svirku za par sati,eventualno nedjelju popodne!

Imas ingame opciju addanja po nicknameu, dodaj Mr.Nailbrain i DarkRyder ako si nestrpljiv,reci da te Argus poslao,ako budu imali vremena budu ti objasnili kako ,šta,gdje...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice