WinUAE - igre s Amige

poruka: 8
|
čitano: 3.451
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
WinUAE - igre s Amige

Skinuo sam WinUAE i Hugo pa nye eventr (igru koja se vrtila na tv-u) i imam pitanje.

 

Znači Hugo ima više onih različitih razina (na snijegu, s vlakom, u šumi...) Ja imam samo jednu razinu i to je ona s vlakom. Pretpostavljam da ih ima i više u cijeloj igri (pošto igra ima 5 adf fileova) no ja mogu pokrenuti samo jedan adf file, za ostale mi javlja grešku "The selected floppy disk image is not bootable (boot block checksum error)"

 

Imam Kickstart 1.3, mislim da nije problem u njemu... Molim vas pomagajte


Svi podaci su točni osim imena i prezimena...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: WinUAE - igre s Amige

jsei pokuša dodat drugu disketu na Df1:?

16 godina
neaktivan
offline
WinUAE - igre s Amige

Evo skužio sam, treba stalno mjenjati diskete i treba imati strpljenja...


Svi podaci su točni osim imena i prezimena...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: WinUAE - igre s Amige

daj prika objasni dali možeš poslati na email za blizance,postupak pokretanja huga,pošto su zabranjene piratske  teme nemogu te pitati gdje to skineš

16 godina
neaktivan
offline
RE: WinUAE - igre s Amige
zmaj kaže...

daj prika objasni dali možeš poslati na email za blizance,postupak pokretanja huga,pošto su zabranjene piratske  teme nemogu te pitati gdje to skineš

 Ne sjećam se točno stranice s koje sam skinuo igru (mislim da je bila neka danska stranica), znam da sam je pronašao preko googla, upisao sam nešto tipa "winuae hugo" ili slično. Igra dolazi na par "disketa" tj. fajlova. Trebaš još skinuti i emulator WinUAE. Fora je u tome da tijekom igre trebaš stalno mjenjati "diskete" koje skineš s one danske stranice. Piše ti nešto na danskom onda "disk 2 in df1" npr. U programu učitaš disketu koju te traži i igraš dalje. Treba imati strpljenja jer je emulator dosta spor s učitavanjem.

Sjećam se i da sam imao problema i teškoća s pronalaženjem igre i da je to bio najteži dio..
Rambo is watching you!
16 godina
protjeran
offline
WinUAE - igre s Amige

Nisam dugo pokretao WinUAE. Ali mislim da možeš drugu disketu staviti u drugi disk drive, DF2, ako igra prepoznaje drugi floppy drive. A možeš i ubrzati učitavanje igre, imaš tamo negdje onaj slider za ubrzavanje čitanja diskete, samo neznam koliko to utječe na stabilnost igre ili mogućnost pokretanja. Neke igre moraju biti na 100% kompatibilnom nivou i starom kickstartu (<2.0). To mi je najdraži emulator i platforma uz Atari ST. A još kad si u WinUAE napravim Amigu 4000 + koprocesor.  Smijeh

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: WinUAE - igre s Amige
zmaj kaže...

daj prika objasni dali možeš poslati na email za blizance,postupak pokretanja huga,pošto su zabranjene piratske   teme nemogu te pitati gdje to skineš

Nije to baš tako piratski. To bi nazvao više abandonware. Pola tih (ma i više) softwerskih studija je propalo ili ih je kupio netko veći. U svakom slučaju smatram da skidanje tih stari igri nije neki grijeh, barem će ostati sačuvane kao uspomena. Zaboli me za Lucas fArts i njihova autorska prava, ima da skinem sve njihove stare avanture (što i jesam). Bio bi grijeh da te stare igre zbog pravnih zavrzlama ostanu u ropotarnici povijesti, zaboravljene.

Monkey Island ima najbolji zvuk na Amiga verziji, ali muzika na Atari ST i PC verziji ima svojih draži (ona muzika od Fettucini brothersa mi je smješnija nego verzija na Amigi).
Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
offline
RE: WinUAE - igre s Amige
the_tux kaže...

Monkey Island ima najbolji zvuk na Amiga verziji, ali muzika na Atari ST i PC verziji ima svojih draži (ona muzika od Fettucini brothersa mi je smješnija nego verzija na Amigi).
 U potpunosti se slažem Smijeh
Vidim da ima još ekipe koja zna cijeniti neke stare legende poput LA-ovih avantura.
Ja sam se bio čak bavio idejom (kao mlađi) da složim neki 'soundtrack' za Monkey Islande, no ipak na kraju nisam Neodlučan  No danas je i mjuza i sve dostupno na netu za skidat pa tko voli - samo naprijed!
Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice