2 Subwoofer - a

poruka: 8
|
čitano: 1.745
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
2 Subwoofer - a
pitanje

Imam na kompu 5.1 sustav. I htio bih dodat jos 1 subwoofer, ali na zvučnoj kartici nemam 2 izlaza za woofer. Da li je moguće spojiti na 1 izlaz dva sub-a? Bi bilo pametno kupiti neki kabel razdjelnik? Ili tak nešt', molim neki savjet...

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 Subwoofer - a

Možeš kupiti razdjelnik ovako nešto: http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=008510

 

Jedino mi nije jasno (bez ljutnje) zašto 2 Subwoofera?

 

Pozdrav

15 godina
neaktivan
offline
RE: 2 Subwoofer - a
autorov komentar

Pa trenutno mi je bas dobar na wooferu, ali bi ga htio malo 'podebljat', ako me razumiješ..Mislio sam stavit svaki u jedan kut sobe tak da bi se bas u  samom centru 'sudarao'....misli da bi to bilo ludilo...inace thanks

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2008 14:59 (3mix3).
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 Subwoofer - a

Pa dobro, nije da razumijem gledajuć sa strane reprodukcije i slušanja, ali ako su gušti u pitanju, onda sve OK.

 

 

16 godina
offline
2 Subwoofer - a

Naravno da to možeš napraviti, ali nemaš nekakve koristi od toga. Dva subwoofera ti neće dati baš nekakvu kvalitetu. Radije uzmi nešto ovakvo     http://www.pioneer.eu/eur/products/42/99/161/S-W160S-K/index.html  

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
2 Subwoofer - a

Moguce je cak da ce ti kvaliteta bit losija nego sa jednim subom jer ces mozda dobit osjecaj jeke! Ovo gore je dobar prijedlog. Za sub ti je jedino vazno da ti stoji na podu, ali nije vazno gdje jer tvoje uho ne moze cuti od kuda dolazi taj duboki zvuk, on je samo tu da ti se "okerene" zeludac kod svakog basa.


Bolje ispast budala nego iz aviona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 2 Subwoofer - a

koji 5.1 sustav imas?

 

ako se radi o losem sustavu, vjerojatno ti novi sub nece pomoc.

 

Jesi li pokusao konfigurirati ga? Ja na svom sony kucnom kinu mogu jako precizno urediti jacinu svakog kanala pa i sub-a. Nikad mi nije palo na pamet koristiti dva suba.

 

U auti isto imam sub, a njega sam uredio preko pojacala. Pokusaj se igrat s kHz-ima, udaljenost od uha itd...

 

Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.5.2008 12:34 (pixelatem).
16 godina
offline
2 Subwoofer - a

Ili si jednostavno kupi Z5500 i imaš 5.1 i basa koliko ti srce želi :D

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice