3d printer - daje li netko instrukcije /poduku

poruka: 5
|
čitano: 2.871
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
3d printer - daje li netko instrukcije /poduku

3D pisači su područje koje ne razumiju u potpunosti baš svi. I ja spadam u tu skupinu, pa se pitam ona osnovna pitanja. Da li mi treba 3D pisač - u smislu da li snjim mogu ostvariti neke ideje koje imam. S jedne strane privlačno s druge čini se kao potrošač vremena i živaca.

 

Znate li nekog iskusnog u tom području koji bi mogao uz naknadu kvalitetno popričati na tu temu?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: 3d printer - daje li netko instrukcije /poduku
Kunta bez Kinte kaže...

Da li mi treba 3D pisač - u smislu da li snjim mogu ostvariti neke ideje koje imam.

 Iskustvo me naučilo da uglavnom ne trebam one stvari za koje se prije kupnje pitam trebaju li mi. Što se tiče ideja, vjerujem da bi bilo lakše odgovoriti kada bi napisao o čemu se konkretno radi.

 

Kunta bez Kinte kaže...

S jedne strane privlačno s druge čini se kao potrošač vremena i živaca.

 Oh, vjeruj mi - sve su najbolje stvari samo potrošači vremena i živaca.

All work and no play makes Jack a dull boy.
7 godina
neaktivan
offline
Re: 3d printer - daje li netko instrukcije /poduku

Vidim da fali malo pozadine. Bavim se u slobodno vrijeme home autoamationom, mikrokontrolerima, senzorima, step motorima, Alexa (Echo Dot), Raspberry PI i slično. Često te projekte treba staviti u kutiju. Nekada pronađam odgovarajuću no nekada i ne. Na upit da mi 3D isprintaju kutiju cijene su paprene u odnosu na cijene koje plaćam za gotove kutije (ebay, chipoteka..)

Također razmišljam da napravim neki CNC (opet za neke od tih projekata ali i neke nove) , pa sam vidio između ostaloga i MPCNC "The Mostly Printed CNC". 

NO kad gledam tako nešto ljudi si to sve fino isprintaju a onda im kod sastavljanja neki isprintani dijelovi pucaju.

Naravno da to nekom tko ne zna dovoljno budi sumnju u kvalitetu.

 

Zato sam pomislio - treba mi osoba koju ću platiti i koja će mi kroz razgovor pojasniti što realno mogu očekivati, te na kraju što ima smisla odabrati.

 

Nemam problema s potrošnjom vremena i živaca jer je to i hobi koji sam gore opisao, no očekivanja su da bude u nekim razumnim okvirima.

 

Dakle htio bih radije platiti da shvatim što mogu očekivati nego kupiti nešto za 200 USD ili znatno više Prusa pa se onda čuditi i staviti da bude jedan u nizu oglasa na njuškalu gdje su se ljudi očito razočarali pa se rješavaju.

Zapravo ovo je prvi put u životu da tako radim no doista iskrcati svotu za jednu Prusu pa se onda češkati mi nije cool.

Svaku stvar koju sam do sad kupio znao sam nekako smjestiti tako da su u skladu s očekivanjima. 

 

Tražim osobu koja je ispisala hrpu toga i koja zna razumijeti što se dešava kad u taj 3d print stavim vijak i stegnem. Ili kako mogu dobiti površinu koja izgleda normalno a ne da je s 1-2 metra vidljivo kako je napravljeno printerom.

Isto tako, bojim se da neću imati pomoći od nekog tko je ispisao samo ono što je skunuo gotove modele na internetu i stavio na policu.

14 godina
odjavljen
offline
Re: 3d printer - daje li netko instrukcije /poduku
Kunta bez Kinte kaže...
. Ili kako mogu dobiti površinu koja izgleda normalno a ne da je s 1-2 metra vidljivo kako je napravljeno printerom.

 

 Lako, samo prođeš malo s acetonom pa se zagladi površina.

 

https://www.google.com/search?q=3d+print+acetone+smoothing&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b

 

Vjeruj mi, kao netko tko je sam ulazio u to, na internetu imaš svega, ne moraš nikome plaćati ništa.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 11:44 (Jakovp).
6 godina
neaktivan
offline
3d printer - daje li netko instrukcije /poduku
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice