Best Buy printer za oko 1000kn

poruka: 14
|
čitano: 9.361
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Best Buy printer za oko 1000kn

Pozdrav svima.. Koji kvalitetan printer mogu dobiti za oko 1000kn?

 

Potreban mi je ispis i u boji..

Printer se bude koristio skoro svakodnevno..

Dali se više isplati uzeti entry level laserski ili inkjet?(pošto su boje za inkjet otprilike 2x150kn)

 

 

Samsung Galaxy S5
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Best Buy printer za oko 1000kn

Inkjet se više isplati ukoliko mislite ugraditi CISS sistem ili trajne kazete

 

Ukoliko pogledate ponudu vodečih proizvođača vidite da Ligh End inkjetovi gaze Kolor Laser

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.2.2015 18:45 (Adriatix).
16 godina
offline
Re: Best Buy printer za oko 1000kn
RaZ0R9111 kaže...

Pozdrav svima.. Koji kvalitetan printer mogu dobiti za oko 1000kn?

 

Potreban mi je ispis i u boji..

Printer se bude koristio skoro svakodnevno..

Dali se više isplati uzeti entry level laserski ili inkjet?(pošto su boje za inkjet otprilike 2x150kn)

 

 

Printat ćeš fotografije ili ti treba printer koji printa u boji slova/logotipove/jednostavnu grafiku???

 

Ako misliš printati fotografije i složene grafike visoke rezolucije onda ti laserski otpada. 

12 godina
offline
Best Buy printer za oko 1000kn

Bump.. 

Isto pitanje, printer do 1000kn, ne mislim printat fotografije / grafike visokih rezolucija. Neznam sta je bolje uzet, laser ili inkjet, ako uzmemo u obzir cijenu tinti? 

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Best Buy printer za oko 1000kn

Ako puno printate moja preporuka ide za Epson L seriju za tintni pisač:

 

http://www.epson.hr/hr/hr/viewcon/corporatesite/cms/index/10289/

 

Ukoliko želite laserski onda RICOH SPC240DN

 

Ovdje se može kupiti za 900kn:

 

http://www.najboljiprinter.hr/

 

Raspitivao sam se prije godinu dana za tonere, no zaboravio sam cijene. Pošaljite im mail. Sjećam se da postoje i zamjenski toneri i ispis je dosta povoljan za color laser, no koliko se sjećam s L serijom od Epsona je dosta povoljniji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 0:24 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Best Buy printer za oko 1000kn

Imam problem oko odabira printera obzirom da nemam iskustva u tom području.

 

Moram isprintati oko 1400 stranica teksta i kolora (fotografije+dijagrami i sl.) tj. radi se ispisu doktorskog rada. Da mi to odradi neka štamparska firma koštalo bi me oko 2000 kuna. Moj odabir je pao na  ink-jet printer Brother DCP-J132W kojem je cijena 700 kn i može ispisati oko 600 stranica, a cijena jedne zamjenske tinte je 30 kuna.

 

Molim vas za mišljenje oko ovog printera, a pomogao bi mi prijedlog i za neki drugi printer.

 

Hvala i pozdrav.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Best Buy printer za oko 1000kn
works1 kaže...

Imam problem oko odabira printera obzirom da nemam iskustva u tom području.

 

Moram isprintati oko 1400 stranica teksta i kolora (fotografije+dijagrami i sl.) tj. radi se ispisu doktorskog rada. Da mi to odradi neka štamparska firma koštalo bi me oko 2000 kuna. Moj odabir je pao na  ink-jet printer Brother DCP-J132W kojem je cijena 700 kn i može ispisati oko 600 stranica, a cijena jedne zamjenske tinte je 30 kuna.

 

Molim vas za mišljenje oko ovog printera, a pomogao bi mi prijedlog i za neki drugi printer.

 

Hvala i pozdrav.

Pogledaj moje postove malo iznad i kupi si Epson L seriju. Printeri dođu 1000-1300kn (ovisno trebaš skener ili ne), a dobit ćeš dosta tinte s njim da ispišeš 5 takvih doktorskih radova. Original bočica tinte od 70ml košta 55kn, dok recimo ova Brother zamjenska koju si naveo košta 30kn a ima možda 10-15ml unutra tinte (i to sam puno rekao), i ta je tinta naravno upitne kvalitete, pa onda na što će ti ličiti rad kad pola isprintaš s original tintom, a pola sa zamjenskom, iskreno nemam pojma.

 

Moja preporuka ide za L355, no ako ti ne treba skener i nije ti bitna brzina printanja onda slobodno uzmi i najjeftiniji L110.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2015 13:03 (lllnuclearlll).
10 godina
protjeran
offline
Re: Best Buy printer za oko 1000kn
works1 kaže...

Imam problem oko odabira printera obzirom da nemam iskustva u tom području.

 

Moram isprintati oko 1400 stranica teksta i kolora (fotografije+dijagrami i sl.) tj. radi se ispisu doktorskog rada. Da mi to odradi neka štamparska firma koštalo bi me oko 2000 kuna. Moj odabir je pao na  ink-jet printer Brother DCP-J132W kojem je cijena 700 kn i može ispisati oko 600 stranica, a cijena jedne zamjenske tinte je 30 kuna.

 

Molim vas za mišljenje oko ovog printera, a pomogao bi mi prijedlog i za neki drugi printer.

 

Hvala i pozdrav.

 Probaj ali obavezno se javi nakon tih 2000 otisaka na ovaj forum sa konačnim rezultatom.

 

Naime ne bi bilo fer prema nekom drugome da krene tvojim stopama a da sa njime ne podjeliš svoje iskustvo

 

OK?

 

Pazi prvi dojmovi do 500 - 1000 otisaka se ne računaju.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy printer za oko 1000kn

Adriatix,

ja sam se nadao ponekom iskustvu da ne idem bos kroz trnje. Nema problema javim nakon što obavim to na ovaj ili neki drugi način. Svjestan sam ja da sa takvim printerima treba imati sreće ili malo više otvoriti novčanik.

10 godina
protjeran
offline
Re: Best Buy printer za oko 1000kn
works1 kaže...

Adriatix,

ja sam se nadao ponekom iskustvu da ne idem bos kroz trnje. Nema problema javim nakon što obavim to na ovaj ili neki drugi način. Svjestan sam ja da sa takvim printerima treba imati sreće ili malo više otvoriti novčanik.

 

Gledaj da ti ja kažem da na lageru imao 4 takva printera i da je jučer upravo stigao u sevis još jedan takav sličan Brother. Zajedničko svim njima je da je Black kanal totalno zaštopan u svih 5 slučajeva dok CYM kanali uredno rade ili smo ih uspjeli očistiti.

 

PAZI JA TI NISAM NIŠA REKAO ZA NOVE MODELA. 

 

Iz jednostavnog razloga gdje bi stigli kad bi trčali i kupovali i isprobavali na količini od 2000 otisaka svaki novi naj noviji uređaj.

 

Znači ukoliko želiš novo, kupi probaj pa daj svoj doprinost ovoj grupi. Jer ti naravno ne tražiš neki provjeren i dokazan uređaj. I sad da kad ti netko punudi takvao rješenje onda će se sigurno hrpa njih naći pogođena jer nisu u mogučnosti po sistemu daljnje prodaje ponuditi isti takav uređaj po istin uvjetima.

 

Pored toga i ovo gore iskustvo sigurno se neće nekome sviđati i lako moguće da nakon ovog priloga vidiš istu ovakvu situaciju i na ovom forumu

 

http://forum.pcekspert.com/member.php?u=15919

http://www.forum.hr/member.php?u=207503

 

Znači moraš i ti dati neki doprinos na ovu temu. I paltiti to iz vlastitog novčanika. Inače ljudi baš ne vole pokazati i pričati da su sa nečim nasamarili.

 

OK?

 

Zalčjučak : Sve najbolje o novim Brotherima. Naravno dok ne dokažemo suprotno. A to što će to iskustvo finacirati iz vlastitog novčanika, to ti je tako namještena igra u današnjem svijetu.

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy printer za oko 1000kn

Vjerujem da sa nekim pa i spomenutim printerima ima određenih problema.

 

Možda se ti i ja nismo najbolje razumjeli. Upravo iskustva kao tvoja su od velike vrijednosti naravno ako si ih spreman podijeliti sa ostatkom naroda. 

 

Možeš li mi predložiti neki model printera koji bi karakteristikama i  cijenom bio sličan spomenutom printeru.

 

Hvala na sugestijama i pozdrav.

 

 

10 godina
protjeran
offline
Re: Best Buy printer za oko 1000kn

Gledaj opet se stvari ponavljaju.

 

Žašto?

 

Zato jer nemam pojma koji bi novi pisač odgovarao.

Zašto?

 

Zato jer bi to značilo da bi za taj odgovor trebali  svaki dan kupiti jedan novi pisač. Isprobati ga dok ga ne uništimo ili dok se ne pojavi nekakav problem. I zatim sve skupa baciti.

 

Možeš li si ti zamiliti koliko je to mjesečna investicija i koliko je to utrošeno vremena i repro materijala, samo zbog toga da bi "ti" mogao otići u obližnji shoping centar ili kod lokanog PC trgovca i sa sigurnošću uzeti jedan od tih pisača koji su se pokazali bolji i isplativi od drugih novih naj novijih modela.

 

Ukoliko ne izlazi svaki dan jedan novi zanimljivi pisač, onda definitivno  izlazi svaki tjedan.

 

I sad ukoliko ti kažemo da istu tu analizu imao za pisače koji su se prestali proizvoditi prije 12 mjeseci, čisto zbog toga jer su prošli kroz servis nakon garantnog roka onda možda možeš ocijeniti koliko je ta procjena vjerodostojna i provjerena.

 

I sad ukoliko netko na osnovi takve procjene i servisabilnosti i isplativosti počne selektirati upravo takve pisače  onda češ ti ili tebi slični obavezno reći da se tu na forumu  nude i reklamiraju modeli koje netko ima na lageru, a ne zbog toga jer su se pokazeli bolji od drugih koji su završili na deponiji.

 

Zašto tako ljudi misle?

 

Zato jer se na takav način ponaša svaki trgovac što diže u nebo samo ono što ima danas na lageru. Ili zbog toga što je dobio izuzetno dorbi rabat od svog distributera upravo za taj model. A što će biti sa tim uređajem za 12 mjeseci ga ne zanima i moli boga da mu se što prije vratite po novi uređaj.

 

E sad kad bi vam nešto konkretno predložili onda bi to bila reklama i ponovila bi se gore opisana prića. A ne savjet i  rješenje  koje je za korisnika najisplatljivije. Koje je jeftino za održavanje.  Može se servisirati. I nadasve je ekološko rješenje. A da ne govorimo o doprinosu deficitu u platnoj bilanci. Naime svaki novi uređaj sa 50% vrijednosti iscrpljuje našu platnu bilancu.

 

Znači uzmite ovog Brothera i dajte svoj doprinos svojim iskustvom drugim potencijalnim kupcima. Inače ne mogu ništa loše reči za te uređaje osim činjenice: Imamo na lageru 5 takvih uređaja i svima je zabetonirana crna tinta. Uređaj se ne ne mogu ili ne isplate servisirati. Ali dok radi radi jako ljepo i tiho. Ima tvornički ugrađen CISS. Ima za razliku od Epsona za 50% jeftinije 50% više mlaznica. Jako je kompaktan. Ima nisku siluetu itd. a stari modeli su imali kazete velikog kapaciteta i kazete nisu bile CHIP irane. Znači idealan uređaj za refil, ukoliko vam ne treba crna tinta.

 

Vaši novci vaš odabir.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.3.2015 7:31 (Adriatix).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Best Buy printer za oko 1000kn

Poštovani Adriatix,

uhvatio sam malo vremena da doprinesem ovoj temi kao što si tražio od mene.

Naime, nakon kupljenog printera Brother DCP-J 105 koji se ranije u postovima spominjao, mogu reći sve najbolje o istom.

 

Prrinter je u 2 dana isprintao oko 1800 stranica  od kojih je oko 1000 u boji. Sve je to ispisano prvim originalnim punjenjem koje je deklarirano za 2000 cb i 1300 stranica u boji. 

 

Ako nekome treba dobar i jeftin ispis svakako preporučam kupovinu Brotherovih printera iz spomenute serije.

 

Pozdrav.

10 godina
protjeran
offline
Re: Best Buy printer za oko 1000kn

Gjedaj ja nema ništa protiv Brothera. Dapače. Jednog smo satrli sa raznim egzotičnim  tintama čisto da vidimo koji su mu limiti. I radio je super po pojedinim testiranim kanalima sve dok se glava nije zabetonirala.

 

Ali ti tu govoriš o rezultatima nakon 2 dana . A mi govorimo o rezultatima nakon 12 mjeseci stajanja. A ti rezultati su porazni po pitanju originalne crne tinte. Naime Brother radi odlično sa zamjenskim trajnim kazetama koje punimo sa dye tinte. Međutim ukoliko u te kazetre staviš pigmentiranu tintu onda se zbog stajanja pigment iz sedimentira u integralnom CISS sitemu. I gotova priča. Ni jednu takvu zaštopamnu glavu nismo uspjeli očistiti jer je u sistemu glave ugrađen damper za uravnoteživanje tlakova . A kod Epsona taj damper je zaseban i zato nam to čišćenje uspjeva u 70 - 80 % slučajeva.

 

Znači savjet pod hitno uzmite Colibri trajne kazete i Colibri Dye tintu ukoliko želite da vam taj Brother poživi duže od 12 mjeseci.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2015 21:34 (Adriatix).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice