Bezicni mis + bezicna tipkovnica iz drugog "paketa

poruka: 3
|
čitano: 1.508
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Bezicni mis + bezicna tipkovnica iz drugog "paketa
pitanje

Zanima me mogu li koristiti 2 bezicna uredaja, tipkovnicu i misa,

koji nisu kupljeni zajedno vec odvojeno,

naravno pod uvijetom da koristim oba prijemnika signala?

 

Konkretno, tipkovnica Logitech S510 s kojem dode mis,

no taj mis nebi koristio, vec drugi bezicni, mx 620

 

dakle, moze li to raditi ili ce biti nekih "smetnji" posto bi istovremeno

imao "ustekana" dva prijemnika signala (za svaki uredaj po jedan)

 

hvala!


× Asus P5B-Eplus × E4300@3GHz(fsb1333) × Crucial Ballistix 2x1Gb 4-4-4-12@833MHz × Asus Radeon 3870 × Seagate 7200.10 x3 = 760 Gb total × Corsair 520HX × win_xp+win_vista ×× LCD NEC 1970 NX ××
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bezicni mis + bezicna tipkovnica iz drugog "paketa

Možeš, nebi trebalo bit smetnji, ja koristim kombinaciju G7 miša koji je posebno i nekakve bežične tipkovnice i nikada nikakvih problema.


Don't you see their bodies burning
Desolate and full of yearning
Dying of anticipation
Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bezicni mis + bezicna tipkovnica iz drugog "pa
prihvaćeno rješenje

To ti sada stvarno ovisi o tome kako ta dva uređaja komuniciraju s prijemnikom. Većina uređaja koristi radio valove i to na 2,4 GHz, neznam sada napamet koliki je točno glavni frekvencijski raspon. Ok, ovako, ako ti uređaji koriste neki unaprijed određeni statični frek. raspon unutar glavnog frek. raspona onda možeš samo molit boga da su ti rasponi drugačiji.  Pošto nema načina da se ta 2 uređaja sinkroniziraju, moglo bi biti problema, ali ipak mislim da neće jer se najvjerojatnije koristi preskakanje frekvencija (što uzrokuje da uređaji stalno mijenjaju frekvencije kojima odašilju i na taj način ako dođe do interferencija, one budu minimalne). To mislim zbog toga što su ovakvi uređaji (miš, tipkovnica) dizajnirani na način da ne ometaju druge uređaje i mreže, pa ne bi trebali niti ometati jedni druge. Uglavnom da se izjasnim - ne bi smili smetat jedan drugom. Da ti uređaji koriste bluetooth protokol bila bi 100% sigurna da neće interferirat a ovako Logitech koristi neki svoj protokol (vjerojatno da dobije na brzini) pa mogu kazat  95%. Ovih 5 posto ostaje u slučaju idiotizma proizvođača, ali pošto govorimo o Logitechu... mislim da nema brige.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice