Canon iPF825 vs HP DJ T1300

poruka: 6
|
čitano: 6.451
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Canon iPF825 vs HP DJ T1300

U dilemi sam kod nabavke plotera. Da li kupiti Canona ili HP-a. Do sada smo promijenili nekoliko tri HP-a i nezadovoljan sam njihovim driverima (nesting ne funkcionira kada je crtež manji od odabranog papira).

 

Prema svim dostupnim podacima Canon je brži ali i bučniji dok HP hvali svoj ploter kao ekonomičniji (manji utrošak tinte). Canon pak ima jumbo pakiranja tinte od 700 ml dok je kod HP-a najveća tinta 300 ml. Mogao bih ovako nabrajati do ....

 

Mene zanima ima li netko iskustva s jednim i drugim uređajem, da li ima nekakv problem ili stvar nakoju posebno treba obratiti pažnju. Posebno me zanimaju iskustva vezana uz Canon plotere, jer sam do sada sve radio s HP-om.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Canon iPF825 vs HP DJ T1300

nemam baš iskustva s Canon ploterima, al mogu potvrdit da HP ima očajne drivere, najgore od svih proizvođača

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke????
13 godina
offline
Re: Canon iPF825 vs HP DJ T1300
XXX-Man kaže...

nemam baš iskustva s Canon ploterima, al mogu potvrdit da HP ima očajne drivere, najgore od svih proizvođača

Ma to me i ždere. Imamo dva izbora ili potrošiti vrijeme na optimizaciju potrošnje papira ili trošiti 30-40% više papira što je suludo u današnje vrijeme. Ploteri od prije 15 godina s nestali savršeno, definirao si jedan format papira (max visina i max duljina) i on bi ga složio prema pobojanom prostoru, višak nije uzimao u obzir. Današnji ploteri od HP-a to ne rade a služba za korisnike nema rješenje.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
14 godina
moderator
offline
Re: Canon iPF825 vs HP DJ T1300

ja bi upravo zbog tog izbjegavao HP

ali ipak nisam stučan što se plotera tiče

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke????
13 godina
offline
Canon iPF825 vs HP DJ T1300

Mali update teme, nadam se da će nekome pomoći, kada BUG ne radi recenzije velikoformatnih pisača dobro je pročitati bilo kakvo iskustvo.

 

Ipak smo odlučili napraviti iskorak, prešli smo s HP-a na Canona i mislim da smo napravili pravu stvar. U cijeloj priči smo prošli izuzetno dobro jer smo dobili dodatni popust zbog zamjene HP-a Canonom. Uz to u samoj akciji sdržan je i dodatni komplet svih boja (300 ml) + 4 jumbo pakiranja crne boje (700 ml). Ajmo sada na ono bitno.

 

Canon iPF825 je ploter namjenjen prvenstveno za CAD/GIS. Što to znači? Znači da mu je osnovna namjena printanje nacrta na kojem prevladavaju linije a ne obojane plohe. Kao i svaki uređaj ove vrste on se može koristiti i za drugu namjenu ali ova mu je primarna. Ploter dolazi s setom od 5 boja C/M/Y/MBK/BK (cyan, magenta, yelow i dvije crne, mat i obična). Ova kombinacija boja je preferirana kod CAD/GIS plotera. Kako je ovo treći ploter kojeg imamo (desio se i jedan promašaj, zbog izuzetno niske nabavne cijene, zvani HP Z5200PS) na vlastitoj koži smo naučili da nije pametno kupovati moćnije uređaje čija namjena nije ona koju trebaš za posao. Ploteri koji nisu namjenjeni za CAD/GIS imaju neke druge karakteristike koje nisu presudne za naš posao što ne znači da se na istima nemože dobiti kvalitetan ispis nacrta.

 

U osnovnoj opremi ploter dolazi s jednom rolom, i postoljem koje se pomiče. Kompletno postolje je izrađeno od metala i djeluje izuzetno uvjerljivo pa u radu nema pretjerane trešnje samog uređaja. Inače sam uređaj je težak negdje oko 200 kg (opremljen s mehanizmom za dodatnu rolu papira). Montažu je obavio ovlašteni serviser dobavljača opreme, brzo korektno i profesionalno.

 

Instalacija drivera je prilično trivijalna i svodi se na klikanje i potvrđivanje. Nakon što sam sve instalirao (i napravio update firmwarea) slijedilo je iznenađenje. Nesting iz AutoCAD-a nije bio podržan. Za one koji ne znaju ili se nisu sureli s istim nesting (prevedeno na hrvatski ugnježđenje) je opcija da printer, nakon što je poslan dokument na printanje koji ne pokriva cijelu širinu papira (bilo u landscape ili portret načinu), čeka određeno vrijeme (podesivo od 1 - 99 minuta) na drugi dokument kojeg može ugnijezditi i iskoristiti cijelu širinu papira. Ovo je izuzetno korisna opcija kada izrađuješ velike količine dokumenata ukoliko ista ne funkcionia osuđen si na ručno planiranje i organiziranje ispisa ili enormni utrošak papira. Tko jednom proba nesting ne prestaje ga koristiti. Nesting nije prisutan kod svih uređaja već je rezerviran za gornju klasu. Uglavnom problem s nestingom u AutoCAD-u je bio u tome da je potrebno dodati ploter u sami AutoCAD, ovu opciju je HP napustio prije cca 10 godina i izdaje samo jedan driver (sistemski) za novije uređaje., dok Canon ima optimizirani driver za AUtoCAD. Potrošio sam 20-tak m papira dok nisam rješio problem (drugi put treba pročitati manual prije).

 

Za mene je ovo izuzetna prednost zbog puno razloga a jedan je dominantan. U današnje vrijeme se svi dokumenti izdaju i u pdf formatu. Nevolim raditi pdf-ove s velikim komadima bijele površine s bilo koje strane, jer to daje određenu dozu neprofesionalnosti a i stvara probleme onome tko želi isprintati takav pdf. Zbog toga mi je bitno da mogu definirati veličine papira koje nisu ograničene standardnim veličinama (A0, A1, A2, A3, A4,B....). Kod Canona je to vrlo jednostavno napraviti dok je HP poprilično zakomplicirao cijelu priču.

 

Nakon par stotina isprintanih crteža zaključili smo da nam je najbolje printati na Draft postavci pri 600 dpi. Brzina je fantastična i uređaj ne predstavlja usko grlo. Ono što je jako dobro je administriranje putem web sučelja gdje se osim općih informacija i statusa mogu pregledavati poslani dokumenti i s njima se može manipulirati. Korisno kad skužiš da si neki od crteža isprintao u manjem broju kopija.

 

Posluživanje uređaja je sprijeda, role se mjenjaju vrlo lako i intuitivno. Ipred uređaja je pomična košara u koju stane cijela sila crteža po slobodnoj prosudbi duplo više nego za HP Z5200PS.

 

Ovo su prva iskustva i vjerojatno su presubjektivna i ružičasta jer sam jako zadovoljan kako uređaj radi.

 

Uređaj je moguće proširiti i opremiti i scanerom za velike formate pri čemu isti postaje pravi MFP. Ovo je vjerojatna iduća investicija koju ćemo napraviti po pitanju hardwera.

 

Nadam se da će ovo iskustvo nekome pomoći. Za koji mjesec ću dopuniti iskustva bilo pozitivna bilo negativna.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Canon iPF825 vs HP DJ T1300

Evo i izvješća cca 6 mjeseci poslije. Uređaj je do sada isplotao cca 2.300 m2, potrošili smo osnovno pakiranje crnog tonera i još jedno od 0,7 l (od ostalih tonera potrošili smo samo osnovno pakiranje tj ono koje je došlo s ploterom). Ploter ima jedno slabu točku a to je problem kada se koš s crtežima zapuni i zadnji koji izlazi zaglavi mehanizam. To se desilo cca 4 puta i svaki put se radilo o stvarno velikom broju crteža. Problem rješavamo povremenim nadzorom i pražnjenjem koša s crtežima.

 

Kako smo ploter nabavili prvenstveno zbog plotanja crteža malo me ljuti činjenica što Canon nije napravio driver za AutoCAD 2013. Čudime to za jednu tako veliku kompaniju. Zbog toga smo u uredu još uvijek na verziji 2011 (2012 smo preskočili iako ju imamo kao pretplatnici). Nadam se da će to promjeniti u skorije vrijeme.

 

Uglavnom kupnja plotera je pun pogodak i u potpunosti je opravdao istu. Plan je za kraj godine nabaviti scaner velikog formata (koji je kompatibilan s ovim ploterom) i onda imati fantastičan stroj koji može scanirati nacrte velikog formata, to je plan a kava će biti realnost vidjeti ćemo. Sljedeći osvrt će biti za nekih 6 mjeseci.

Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice