Cat6 utp kabel

poruka: 8
|
čitano: 4.146
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Cat6 utp kabel

Moram pospajati kablovinje po novom stanu i trebam par preporuka...
Našao sam cat6 kabel pa molim potvrdu da je ok i cijena i kvaliteta

Ako ima bolje/jeftinije molim link.
Obavezno bakreni i 23awg. Ovaj iz linka po opisu je takav.

Trebam preporuku za cat6 utičnice (dvostruke), patch panel (minimum 12 mjesta), RJ45 cat6 spojnice za krimpanje.
Imam RJ45 cat5e spojnice pa me zanima ima li ih smisla koristiti za cat6? Znam da su cat6 žice deblje...
Switch imam.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Cat6 utp kabel

Čemu treba biti sve CAT6? Pa ovaj kabel je 3.5 kune po metru, a ovaj CAT5e košta 1.5 kunu po metru. Osim ako ćeš raditi 10 gigabitnu mrežu, nepotrebno je stavljati šesticu. Razlika u debljini je 0.06 milimetara, ali to nije neka bitna razlika, najveća razlika je u načinu motanja žica. Eventualno bi kabel trebao biti shieldan ako ide uz kabele za struju, a ne kroz poseban bužir. No, na ovim kućnim udaljenostima nema tu baš potrebe za time.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2019 12:47 (JozoBozo121).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Cat6 utp kabel
zasto ne! triba mislit na buducnost, a ona je min.10gbit... i bolje je dat sad 400kn za 100m kabela, pa i poduplat ga... nek je i 1000kn to je mali trosak za futureproofing...

kad je kabel stavljen sve ostalo je lako rjesavat... dapace, potega bi sad i opticka vlakna ako nije neka udaljenost...
13 godina
offline
Cat6 utp kabel

Pozdrav,

 

ukratko: imam provučen utp kabel od dnevnog do sobe kroz bužir. U utičnicama mogu vidjeti samo cca 7-10cm kabela, a i to što mogu izvući nema nikakve oznake na sebi. Na koji način bi provjerio radi li se o cat5 ili cat6 kabelu?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cat6 utp kabel
snake44 kaže...

Pozdrav,

 

ukratko: imam provučen utp kabel od dnevnog do sobe kroz bužir. U utičnicama mogu vidjeti samo cca 7-10cm kabela, a i to što mogu izvući nema nikakve oznake na sebi. Na koji način bi provjerio radi li se o cat5 ili cat6 kabelu?

 Poslikaj da vidimo, cat6 ti treba imat na sredini plastiku u obliku križa koja odvaja parice.

13 godina
offline
Re: Cat6 utp kabel

Ne mogu poslikati, ne bi se baš vidilo. Uglavnom ima tu plastiku koja odvaja parice. Znači to je dovoljno da se može zaključiti da je ovo Cat6?

15 godina
offline
Re: Cat6 utp kabel

+deblja izolacija, osjetno tvrđi kabel od cat5e, nema gipkog kao što se može birati za cat5e (kruti-gipki/meki.. kruti, tvrdi je kvalitetniji ali za po podu je zgodniji mekši.. pa i za petljanje s kanalicama..), plastični križ je dio izolacije/crostalk dok su same žice jednake kao u krutom kablu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Cat6 utp kabel

..ne bi se ja zabrinjavao, Cat5e kablovi u praksi rade na 10Gbps na dužinama i preko 100 feet-a

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice