Epson L386 ili Canon G3400

poruka: 8
|
čitano: 6.125
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Epson L386 ili Canon G3400

Pozdrav svima i unaprijed zahvaljujem na Vašim odgovorima.

 

Obzirom da sam antitalent i polagano već kromanjonac po pitanju praćenja tehnihe i tehnologija trebao bih savjet oko izbora printera.

 

Dakle prvenstveno mi treba all in one uređaj radi skeniranja i kopiranja no te potrebe nisu zahtjevne i važno je samo da ih uređaj ima.

 

Glede samog printanja osnovna potreba mi je za printanje deklaracija i naljepnica za potrebe vlastitog OPG-a,nije ni to ništa grafički prezahtjevno niti su to neke ogromne količine možda 100-150 stranica mjesečno.

 

S cijenom uređaja ne bih išao preko 1500 kn.

Mora biti u boji.

 

Gore navedeni uređaji su oni do kojih sam došao pretražujući internet i osnovna prednost zašto sam ih uzeo u obzir je taj CISS,a i ne volim baš HP jer iz prijašnjih iskustava je skup za održavanje kao kakav auto srednje klase :).

 

Naravno ne isključujem ni HP ni koji drugi model po preporuci nekog tko se razumije u printere i prema gore napisanim mojim potrebama od printera.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 17:27 (Branimir-888).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Epson L386 ili Canon G3400

Ni jedan ni drugi nije pogodan za naljepnice  jer koriste dye tintu i otisak će se razliti na najmanjoj kapi kiše.

Treba ti za takve stvari neki printer sa polymer tintom

 

Evo jednog primejra

Isti printer isti predložak dvije različite tine  Acryl vs Dye na istom kunstdruk papiru

Otisak otavljen u kadici sa vodom preko noći.

 

7 godina
neaktivan
offline
Epson L386 ili Canon G3400

Hvala na savjetu,no ni proizvodi ni naljepnice za koje mi treba printer neće(ne bi trebale) imati doticaj s vodom u redovitoj upotrebi.

 

Ovo s tintama mi je već profi,a meni treba nešto praktično za kućnu upotrebu i izradu,kada i ako dođem do većih količina potrebnih za proizvode tad se ne bi ni gnjavio s tim već bi negdje naručivao naljepnice i bio miran :).

 

Trenutno je situacija takva da mi treba nešto povoljno za početak.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Epson L386 ili Canon G3400

Ukoliko takvu naljepnicu staviš u frižider 

ISTA STVAR

15 godina
neaktivan
offline
Epson L386 ili Canon G3400

Pozdrav ekipa !

Meni printer treba najvise da printam normalni sadrzaj .

Citam malo o Esposnu i Canonu .

Canon mi je drazi jer spremnike ima integrirane u samom uređaju dok Epson ima sa strane .

Canon  je tezi ,  ima mogucnost printanja na 105 gramskom papiru , dok Epson ima  90g .

Orginalne flasice boje kod Canona je crna od 135 ml dok Epson ima od 70ml sve 4 boje .

Cijena printera  ako gledamo po nabavi Epson 1150 kn ,  Canon 1199 kn .

Canon je izaso krajem 2 mj 2016 godine . Jos je aktualan model dok nisam bas upoznat sa Epsonom kad je izasao i svakih koliko oni zamjene model na godisnjoj razini ili mozda kao Canon drze ga koju godinu duze na tržiš

Epson deklarira jamstvo do 30 000 listova i navodno ima jamstvo od 3 godine ,  Canon ima jamstvo 1 godinu i nema deklarirani ispis .

Naravno da necu toliko printati .

Jos jedno zapazanje sam ustanovio da Epson ima 

Razlučivost ispisa
5.760 x 1.440 dpi
Razlučivost skeniranja
1.200 dpi x 2.400 dpi (vodoravno x uspravno)
Canon:
Razlučivost ispisa Do 4800¹ x 1200 dpi
Razlučivost skenera (optička)

600 x 1200 dpi¹

 

Ukoliko  ima neki ekspert koji prati te printere da mi pomogne oko odabira .

Što bi znalce privuklo kod jednog , a što kod drugog .

Slušam svaki savijet !

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Epson L386 ili Canon G3400

Recimo da stvari malo drukčije postavimo

 

Vidimo da ideš u Cazino  i u đžepu imaš cca 1200 koje misliš prokockati.

Kad izađeš iz Shoping Casina više nemaš onih 1200 kn Ali imaš osmeh na licu jer doma nosiš nekakvu šarenu kutiju.

Za mjesec dana bacit ćeš tu šarenu kutiju. A osmjeh će nestati kad shvatiš da više nemaš onih 1200 kn. A printer ko printer. Nakon mjesec dana svi su oni polovni printeri za koje možeš stvarno dobiti maksimalno 100 - 200 kn

 

E sada pitanje glasi  nakom mjesec dana što je najbolje imati na stolu za onih 1200 kn.

Canon ili Epson. Nema odgovora

Zašto?

 

Zato jer Canon ima bolju mehaniku od Epsona. Isto tako ima zamjenjive glave a Epson ih nema. Ali te zamjenjive glave ne postoje u slobodnoj prodaji pa se možeš slikati.

 

Dakle za 1200 kn koji printer ima bolju mehaniku od L365. Naime mehanički gledano  L365 ima istu mehaniku kao Epson  SX 130 A Canon G xxx istu mehaniku kao iP 1800. Znači to je ista klasa printera koja je prošle godine koštala 350 - 400 kn. A danas košta 1200 kn. TRI PUTA VIŠE

 

Dok ukoliko pogledaš što je prije godinu dvije koštalo cca 1200 kn . To je recimo Epson BX 600. Danas isti se takav uređaj opet prodaje 2-3* skuplje  kao XP 6xx. Znači ista glava ista mehanika. Glava koja ima 128 mlaznica po CYM kanalu i 400 Bk  Vs 3*59 + 128 mlaznica. Znači razlika kao nebo i zemlja prema konzumerističkom L365

 

I sad razmisli nakon  mjesec dva dana što je bolje imati na stolu za 1200 kn refubrish uređaj sa istim kapacitetom tinte za refil (4* 100 m)  koji kao novi košta 2600 kn(L655) ili novo stari printer za koji možeš dobiti 100 - 200 kn kapaciteta (4* 70 ml)

 

Pogledaj si malo cijene i specifikaciju za broj mlaznica. Tu ti sve piše što dobiješ pored šarene kutije i ambalaže za svojih 1200 kn

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 19:06 (InkJet Artist).
15 godina
neaktivan
offline
Epson L386 ili Canon G3400

Hvala na iscrpnom odgovoru .

Sad malo razmisljam da nisam naveo znaci ja trebam printer koji ima i scaner i jeftine tinte orginal necu vise zamjeneke jer sam si sa zamjenskim unistio pixmu ip 2000 a bci 24 stvarno nije bila skupa .

Da stvar bude bolja sad za ip 2000 glava nova kosta malo , printer bacen u smece,  a boja orginalnih vise nema za lijek.

Znaci trebam uređaj gdje cu moci scan raditi , printati i da su mi boje jeftine .

Gledajuci printere za 500 do 800 kn da imaju scan jedno orginalno punjenje kosta samo crne od 100 do 200 kn ovisno o modelu. Znaci 3 crne od mozda 5 ml orginal i opet sam na 1200 kn .

 

Ukoliko nisam u pravu molim da me netko ispravi .

Sto bi preporucili ? Uvijete sam stavio ?

Hvala !

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 21:51 (Perpetum).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Epson L386 ili Canon G3400

Još jednom

 

Ukoliko kupiš SUV a neko je u njega stavio motor od 1300 kubika Onda ćeš cijelo vrijeme navlačiti okolo limariju koja je zamišljena za motor od 2500 kubika. I naganjati motor na 3000 - 4000 obrtaja

 

Dok ukoliko ti treba nešto za prijevoz od A do B točke onda ti je taj isti motor uvrh glave. A razlika u cijeni između SUVa i ovoga od 1300 kubika je 2 : 1

 

Ista stvar je sa printerima. Možeš uzeti Epson L 365 za 1200 kn ili PX 245 ( 450 kn) + Trajne kazete + 4* 100 ml( 150 + 150 kn). Znači razlika 400- 500 kn u tvoju korist. I svaki otisak te kasnije dođe 1/2 jeftinije od L 365 ili sl.

 

Međutim ukoliko ne patiš od šarene kutije pod borom onda istu ovu stvar kao PX možeš dobiti za 500 kn kao refubrish SX 130. Znači isto najjeftiniji  Epson. Dakle imaš na stolu tri opcije  za isti prijevoz od A  do B točke. Ili 1200 kn ili 800 kn ili 500 kn

 

Znači na tebi je da se odlučiš koliko misliš love dati za to prijevozno sredstvo

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice