G15 vs. Lycosa

poruka: 97
|
čitano: 14.075
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
G15 vs. Lycosa

Trebam malo jače tipkalo pa sam izbor suzio na Razerovu Lycosa i Logitechovu G15. Želim znati koliko su važni dodatni gumbi, backlight, LCD ekran, koja bolje leži, općeniti dojmovi ljudi koji posjeduju neku od njih... sve.

Excuse the phun.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
G15 vs. Lycosa

ne posjedujem niti jednu ali kada bih sebi uzimao uzeo bih razer lycosu sto se tice dodatnih gumbova g15 ih ima vise,a uzeo bih razerovu prvenstevno jer je mnogo ljepsa bar meni...

GTI - Das Auto
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: G15 vs. Lycosa

evo jedan video mozda ti olaksa izbor klik

http://downloadzona.blog.hr/ http://hardwarezona.blog.hr/
14 godina
neaktivan
offline
RE: G15 vs. Lycosa

Tu se slažem, ima bolji dizajn + dobro bi se slagala sa mojim Razer Kraitom. Kako bilo, više me zanimaju performanse i to. Nije da sam neki pro gamer, ali želim da mi se pare isplate =P

Excuse the phun.
14 godina
neaktivan
offline
G15 vs. Lycosa

Znam da nisi ovdje spominjao G11 no svejedno evo ti link na thread u kojemu imas moju mini recenziju te tipkovnice!

 

http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/tipkovnica-preporuka/31776.aspx?page=0&jumpto=482564&sort=asc&view=flat

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: G15 vs. Lycosa

@igy fala na linku, sve pomaže

 

@impact nekako neprivlačno izgleda G11.. znam da sam u prošlom postu rekao da su mi važnije performanse, al svejedno =P

 

EDIT: fulo sam... mislio sam da misliš na onu 'das keyboard' jer me link automatski spustio pola strane dolje. Dilema je još uvijek između G15 i Lycose

Excuse the phun.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2009 16:01 (Sharps).
15 godina
neaktivan
offline
G15 vs. Lycosa

Ima Razer Arctosu (ista ta Lycosa, samo što nema svjetleće tipke) i poprilično je zgodna tipkovnica, samo što, meni su ljudi iz Linksa poslali tipkovnicu sa Američkim rasporedom tipki (imam sve gumbe, ali nemam obilježene hrvatske znakove;š ,đ,ž,č,ć). Tako da pripaziš da dobiješ hrvatsku tipkovnicu (ja sam se već navikao na ovu američku, pa su mi hrvatske tipkovnice novost Sramim se)

Atomska bubamara - Last known good rank
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: G15 vs. Lycosa

imam lycrosu,nisu hr tipke al mi ne smeta,odlicno osvjeljenje,tipke imaju manji hod od g15,dobar softwer,jako sam zadovoljan,dobil sam i razer majcu u feniks kompjuterima s njom,osjetno brza reakcija u igri tj cod4,najbolja tipkovnica koju sam imal,preporuka.

sniper only
16 godina
neaktivan
offline
RE: G15 vs. Lycosa
Oly_E3 kaže...

Ima Razer Arctosu (ista ta Lycosa, samo što nema svjetleće tipke) i poprilično je zgodna tipkovnica, samo što, meni su ljudi iz Linksa poslali tipkovnicu sa Američkim rasporedom tipki (imam sve gumbe, ali nemam obilježene hrvatske znakove;š ,đ,ž,č,ć). Tako da pripaziš da dobiješ hrvatsku tipkovnicu (ja sam se već navikao na ovu američku, pa su mi hrvatske tipkovnice novost Sramim se)

mislim da ni nema hr raspored tipki,neznam nisam  pital

sniper only
15 godina
neaktivan
offline
RE: G15 vs. Lycosa

Ma kada se kupuje Razera tada se ne gleda u te detalje Cool.... Sada ju imam već 5 mjeseci pa mi to niti ne smeta... (pišem kao da imam noramlnu tipkovnicu)...

Atomska bubamara - Last known good rank
14 godina
neaktivan
offline
G15 vs. Lycosa

Da i meni se čini da nema hrvatskih verzija takvih tipkala. Mogu držat staru na stolu pa ju samo uštekat kad pišem neki shit za školu.

 

Ok dali ste 2 preporuke Razeru, isto tako je jeftiniji. Još netko?

Excuse the phun.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: G15 vs. Lycosa
Oly_E3 kaže...

Ma kada se kupuje Razera tada se ne gleda u te detalje Cool.... Sada ju imam već 5 mjeseci pa mi to niti ne smeta... (pišem kao da imam noramlnu tipkovnicu)...

i meni je to ok vec,naviknul sam se za 10 min.

sniper only
15 godina
neaktivan
offline
G15 vs. Lycosa

Moja preporuka je lycosa. Lycosa je stilski mnogo privlačnija od g15 (bar meni) i ako ti ne treba za uredski rad, iskreno ti ju preporučam. g15 uzmi samo ako ti je stvarno potreban onaj mini-lcd ekran kojeg ima

Photoshop, Paint.NET, Photoscape. Tri najčešće korištena programa na mom računalu izuzev igara
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: G15 vs. Lycosa

A za što uopće služi taj ekran?

Atomska bubamara - Last known good rank
15 godina
neaktivan
offline
RE: G15 vs. Lycosa
Oly_E3 kaže...

A za što uopće služi taj ekran?

Za razne informacije.Evo pa pogledaj.

link

14 godina
neaktivan
offline
RE: G15 vs. Lycosa

Ako pretpostavim da Oly daje svoj glas za Lycosu, to je 4:0. Bar jedan glas za G15? Anyone? Belji se

Excuse the phun.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2009 16:05 (Sharps).
15 godina
neaktivan
offline
RE: G15 vs. Lycosa
Sharps kaže...

Ako pretpostavim da Oly daje svoj glas za Lycosu, to je 4:0. Bar jedan glas za G15? Anyone? Belji se

5:0 uključujuči mene.Belji se

15 godina
neaktivan
offline
G15 vs. Lycosa

Nope i ja dajem glas Lycosi. Bio sam planirao kupiti nešta ovo ljeto pa sam nju odlučio, ali nažalost ništa od toga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: G15 vs. Lycosa

Kupujem vjerojatno sljedeću subotu, G15 ima dakle tjedan dana da dobije 6 glasova i zaj....zezne  Razer ekipu. fail :P

 

EDIT: jel ima gdje blizu Zabrega kupit Lycosa Mirror? U biti mi je svejedno, ali ako je za istu cijenu malo bolja, zašto ne? Nisam našao na Linksovoj i Vemilovoj stranici.

Excuse the phun.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2009 16:14 (Sharps).
15 godina
neaktivan
offline
G15 vs. Lycosa

Čini mi se da nema u Hrvatskoj ta tipkovnica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
G15 vs. Lycosa

Probaj uzeti u izbor Saitek Cyborg. Ja kupio u algoritmu oduševljen!!!!

Bitch is a bitch but the dog is the man`s best friend!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: G15 vs. Lycosa

Već sam uzimao u obzir, nisam znao da ima u Hrvatskoj kupit.

 

Jao ubićuse sad je trilema. Izbacit ću G15 iz obzira da pojednostavim stvar.

 

 

Dakle Razer Lycosa vs. Saitek Cyborg!

Excuse the phun.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2009 17:12 (Sharps).
15 godina
neaktivan
offline
G15 vs. Lycosa

Ajmo svi sada glasati za Saitek Cyborg pa da Sharpsa zeznemo :P

 

Neznam, taj Cyborg mi uopće nije lijep i Razor je Razor. Ja ostajem pri svojoj odluci :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: G15 vs. Lycosa

dobra al ne bolja od razera

 

sniper only
15 godina
offline
RE: G15 vs. Lycosa

Tipkovnica s bilo kakvim indikatorima je najveće moguće smeće što postoji (govorimo o gamingu). Imao sam G19 u rukama i prvih pola sata jedva da sam metak opalio jer sam cijelo vrijeme spuštao pogled na LCD i naravno gutao headshotove ko dijete bombone. Nakon vremena prilagodbe, LCD mi nije značio apsolutno ništa, jer naravno, u igri pogled NIKADA ne spuštaš na tipkovnicu.

A ovaj Cyborg je jedino dobar ako hoćeš Las Vegas wanna be light show.

 

Što bi ja gledao kod gaming tipkovnica - Win button off, antighousting (mislim da se tako zove, fora da možeš stisnut više od 3 tipke odjednom), lag (iako, danas, sve tipkovnice su više-manje dovoljno brze) i po mogućnosti lagano backlight osvjetljenje.

 

Iako sve navedeno ima i Papagaj (on voli da ga se zove Cyborg), moj glas ide definitivno Razeru. Ako ti ne treba pozadinsko osvjetljenje, ako se ne varam ima i takva "verzija" Lycose koja je podosta jeftinija.

Every hole is a goal!
14 godina
neaktivan
offline
RE: G15 vs. Lycosa

Mda, zove se Arctosa i nije u planu. Slažem se da je LCD ekran nepotreban. Na jednom reviewu je čovjek reko da se na Lycosu doslovno lijepe otisci prstiju, a to me smeta. Win button nikada nisam greškom stisnuo, lag kao što kažeš nije relevantan kad uspoređujemo ovakve brzine, backlight imaju obje. Lycosa je naravno ljepša i sve, ali je i skuplja. A čini mi se da bi mi ove makro tipke mogle dobro doći.

Excuse the phun.
14 godina
neaktivan
offline
RE: G15 vs. Lycosa

Ništa, uzimam Lycosu prvom prilikom i end of discussion. Ako pokušam promijeniti mišljenje, spriječite me.

 

EDIT: u protisu je Tarantula svega 755 kunića... čini se da uzimam prvu klasu afterall :D

Excuse the phun.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2009 1:34 (Sharps).
16 godina
online
G15 vs. Lycosa

ja imam dobru staru g15 s plaivm pozadinskim osvjetljenjem (mislim da se ta ni ne moze vise kupiti) i ne bih je mijenjao ni za jednu aktualnu

ove dodatne g tipke su odlicne ako igras wow ili programiras (ja igram wow :) pozadinsko osvjetljenje je fora a display je ipak koristan i u igrama - za wow konkretno dobro dode za statse u battlegroundima i kad te netko wispa.

a kod ventrila i teamspeaka vidis tko govori (super stvar ak prasis cod ili wow a ljude jos ne poznas po glasu), a i xfire radi s njom

sir real mod za display je takodjer super - istovremeno vidis opterecenje ram-a i cpu-a, ukupan promet i brzinu downloada, temperature cega zelis i podesis, sat, datum, stopericu, mijenjas postavke zvuka za mikrofon i zvucnike u letu i koja pjesma ide u winampu!

odlicna mi je stvar i zakljucavanje win tipke:)

pozadinsko osvjetljenje je dodatni plus

sto se tice hoda tipaka meni je super, jer na hod se prilagodis koja god da je tipkovnica i bude ti prirodno s vremenom

minus bi bio malo zastarijeli design, ali meni osobno je jako funkcionalna tak da ne patim od toga :)

 

 

 

 

FOR THE HORDE!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
G15 vs. Lycosa

Zanimljivo. Svejedno još uvijek mislim da mi ne treba LCD ekran pa uzimam tu Tarantulu ako je stvarno 755kn. Puno fala na savjetima ljudi.

Excuse the phun.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
G15 vs. Lycosa

Ja nebih uzimao Tarantulu jel je ogromna, a već je izašla iz fore. :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice