Headset ergonomija

poruka: 9
|
čitano: 3.526
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Headset ergonomija

Zanimaju me vaša iskustva.

 

Naime, zbog kvalitete zvuka za ne previše zahtjevne radnje na PCu (igranje, video, slušanje glazbe i VoIP) u zadnje vrijeme ganjam uglavnom headsetove (slušalice + mikrofon) od Creative Labs.

 

Nakon kvalitetnog HS-600 (slika dolje) koji mi je dojadio zbog klasičnog oblika (iznad glave) i velikog jastuka na vrhu, kupio sam HS-400 (slika dolje) s obuhvatom iza glave (preferiram).

 

Sve je bilo lijepo, zvuk, užitak, dok jedan vikend nisam zaružio 5-6 sati igranja online. Posljedica toga headseta je bila jaka bol ušne školjke na mjestu gdje se slušalice oslanjaju, tako bolno da se 24 sata nisu mogle staviti opet iste slušalice.

 

Za usporedbu, na poslu od nekih 8 sati sjedenja pred računalom, bar 6 sati provedem sa sličnim slušalicama (nije headset) s obuhvatom iza glave, Philips HS520, i nikada nisam imao takve bolove.

 

Jel imate vi kakvu preporuku za headset slične kvalitete kao HS-400, ali bolje ergonomije? Žao mi je toga izvsnog headseta, ali je ta ljubav bolna...

 

Hvala

Creative Labs HS-600 Creative Labs HS-600
Creative Labs HS-400 Creative Labs HS-400
Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2008 14:35 (Faerdhur).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Headset ergonomija

imam logitech premium notebook headset. neznam šta da kažem osim da sam prezadovoljan. nakon 5 sati korištenja isto osjetim malu bol, ali 10-15 min pauze i nema nikakvih problema.

15 godina
offline
Headset ergonomija

Ja sam sretan sa Logitechovim headsetom digital precision.Nisam ih bas dugo koristio na glavi pa i nisam imao bolove a mislim da nebi imao i nakon duzeg koristenja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2008 18:32 (ShadoW).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Headset ergonomija

Vidim da Logitech ima dosta headsetova na izbor za kupiti, ali sam nekako klasičar, Creative mi uljeva više pouzdanja nego Logitech po pitanju zvuka, premda su i ovi drugi zakon... Hmm, dat ću priliku Logitechu čim budem mogao.

Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Headset ergonomija

probaj logitech clear chat pro, imam taj headset vec 5 mjeseci mogu reci da je odlican, bol jedino sam osjetio nakon 5 h igranja CS:S, kvaliteta zvuka je odlicna cak imas i za odabir "modove" game, movie/music, conversation, mikrofon je isto super i odlicno eliminira okolnu buku zbog nekakvih laser tuned drivera, sve u svemu, najbolji headset koji sam ikad imao. a ak trazis iza glave probaj clear chat comfort

16 godina
neaktivan
offline
RE: Headset ergonomija
HarryPlopper kaže...

 ak trazis iza glave probaj clear chat comfort

 
Obje (pro i comfort) su s obuhvatom iznad glave Mršti se
Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Headset ergonomija

a, sry ja sam gledo ovu sliku pa sam mislio da je iza glave http://cache.gizmodo.com/assets/resources/2007/08/ClearChatComfort.jpg

16 godina
neaktivan
offline
RE: Headset ergonomija

Nema problema, probat ću neki od Logitech headseta iza glave, i ja mislim da bi zvuk trebao biti OK, vjerujem im.

 

Hvala

Ja ću jednu srednju ćevapa i malo točeno. Hvala.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Headset ergonomija
Faerdhur kaže...

Nema problema, probat ću neki od Logitech headseta iza glave, i ja mislim da bi zvuk trebao biti OK, vjerujem im.

 

Hvala

 ja sam sa svojim logitech -om što se tiče zvuka prezadovoljan. stvarno nemam zamjerke
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice