HP deskjet 3525 ne printa crno

poruka: 38
|
čitano: 18.596
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
HP deskjet 3525 ne printa crno

imam problema s printerom, sve je radilo dobro oko pola godine dok su bile tvorničke boje, ali kako je nestajalo crne, išao sam kupiti baš original HP 655 crnu boju i stavio ju u printer.

počeo je printati crno, no nešto me zezao driver pa sam ga reinstalirao, nakon nekoliko stranica printanja ponestalo je i crvene boje pa sam danas uzeo ostale 3 i uštekao ih sve nove, no tada se pojavio problem. odjednom printer ne printa crnu boju, kao da je nema, dakle tekstovi u wordu prazna bijela stranica a fotografije su normalne ali bez crne boje. kao da nema uopće boje a puna do vrha i jučer normalno radila..

nekoliko puta sam reinstalirao drivere od printera ali bezuspješno.

probao sam printati sa drugog kompa ali i preko njega nema crne.

 

ne znam kako da printer nekako resetiram, da ga isključim i ostavim 24 sata bez srtuje ili ima tko nekakav drugi prijedlog?

 

dakle to je ovaj printer 

 

http://www8.hp.com/hr/hr/products/printers/product-detail.html?oid=5241269#!tab=oas

 

os je windows 8.1 x64 ali isto sam probao na win 8 32 bit..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: HP deskjet 3525 ne printa crno

A jesi li skinuo zaštitnu foliju na ulazu za zrak

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
12 godina
offline
HP deskjet 3525 ne printa crno

jesam, sve je regularno, sve 4 boje sam mijenjao i tri rade a crna ne. 

danas sam stavio novi zamjenski toner i opet ništa, ne znam jel printer otišo kvragu il nekaj s postavkama ne štima, ali sve je reinstalirano i stavljeno na default, uglavnom printer je star godinu i jedan mjesec, taman istekla garancija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HP deskjet 3525 ne printa crno

izvadi boju i ponovo je umetni, odradi test i odštopavanje. Ako to ne pomogne tad je vjerojatno ta boja loša.. ili su inžinjeri jako dobri pa je kvar nakon garancije planiran.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
HP deskjet 3525 ne printa crno

100 puta sam vadio i stavljao boje, probao sa originalnim i zamjenskom bojom. crna ne radi. jednostavno ko da nema tinte.

jel to možda glava printera riknula?

kolko može doć nova, 300kn? a cijeli printer 650kn.. 

 

prokleto sva danas se radi da radi kolko je garancija i onda krepa :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
HP deskjet 3525 ne printa crno

Glava, imao sam identičan problem na canonu, uzeo sam novu glavu s ebaya za 42 dolara.

Svi smo mi Mentalist.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.4.2014 20:13 (Jakovp).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HP deskjet 3525 ne printa crno

tak sam i mislio.. glava 300kn a cijeli printer novi 600kn..

prokleti hp, mislio sam da će raditi bar 2-3 godine.

sad sam opet prisiljen kupiti hp jer imam komplet novih boja plus još jednu crnu na kaj sam izdavao 320kn .

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: HP deskjet 3525 ne printa crno

A zašto ne puniš kazete?

 

Onda bi imao priliku okriviti našu tintu

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
14 godina
odjavljen
offline
HP deskjet 3525 ne printa crno

HP printeri su smeće, ali eto imao si priliku naučiti na teži način :)

 

Uostalom i da su najbolji ne bih uzeo zbog bloatanih drivera.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HP deskjet 3525 ne printa crno

HP D1560 sam imao 7 godina i još radi, tak da sam se odlučio opet za HP-a..

a kaj ti preporučaš?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
HP deskjet 3525 ne printa crno

Ja imam dobra iskustva s canonom. Istina je da je na mom otišla glava, ali to je bio nakon 8 godina rada, plus što danas nakon zamjene glave radi još uvijek kao prvi dan.

Svi smo mi Mentalist.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
HP deskjet 3525 ne printa crno

ovo novo je sve isto kinesko smeće..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
HP deskjet 3525 ne printa crno

Ne znam zašto, ali printeri su posebno ranjiva i osjetljiva tehnika.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
HP deskjet 3525 ne printa crno

zato jer je sve plastika i slaba elektronika xD za epson je dosta jeftina tinta....a glava se može oprat,ak se ne varam?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: HP deskjet 3525 ne printa crno

Nije problem u printeru. Problem je u tome što proizvođač printera mora biti profitabilan. A cijena low cost printera se nije mijenjala zadnjih 5 godina.

 

Znači negdje je kvaka.

 

Ne možeš biti profitabilan uz istu cijenu kad svi drugi troškovi idu u nebo.

 

Znači jedino pametno rješenje je uzeti paket printer i tintu koja će ti biti dovoljna uz zacrtani životni vijek printera. Tad si platio trgovcu taj profit samo jednom a ne savki puta kad kupuješ novu tintu.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
12 godina
offline
HP deskjet 3525 ne printa crno

ma sve ja shvaćam, radim i ja u trgovini pa znam kak se kaj proizvodi. stručnjaci testiraju materijale i sklopove mjesecima da bi izdržali garantni rok i onda ak malo duže potraje ok ak ne još bolje

ovo je low cost printer al nije ono dno. 700kn sam ga platio i očekivao sam da radi bar 2 godine. ima skener i kopirku ono 3 u 1..

da sam mislio svake godine kupovat printer uzeo bih onaj za 250kn i svake godine novi i bok.

mislim da je trebao raditi bar 2 godine ako ne i 3..

imam stari hp d1560 i danas radi pa sam se ponadao da će me ovaj služiti par godina.

kamoli sreće da je vrisnuo prije mjesec dana kad je još bio pod garancijom..

 

nevjerojatno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: HP deskjet 3525 ne printa crno

Rekli bi ti printer je 100% ispravan

 

Glava je potrošni dio >>>izvoli kupiti nove zimske gume za svoj inkjet auto.

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
12 godina
offline
Re: HP deskjet 3525 ne printa crno
Glava košta ko pola novog printera. Plus jos dobijes nove boje s njim. Iako nisu pune 100% ali ipak. Da se nadje rabljena glava ok al novu za 300 kn a novi printer je 600kn to je smiješno. Neisplativo.
10 godina
protjeran
offline
Re: HP deskjet 3525 ne printa crno

Vidiš kako ti je HP pametna firma.  Naravno pamet je relativna stavr.  Znači netko je pametan tek ako se može uspoređivati sa nekim manje pametnim subjektom.

 

ili u prijevodu

 

treba postaviti igru tako da stalno ljudi kupuju naše printere a ne da  kupuju naše stare printere na kojima mi više nemamo profit. I kad se printer pokvari da nemaju drugog izbora ili kupiti istu svar kod nas ili kod konkrencije. Jer kad se taj pokvari drugi puta budu opet uzeli naš jer  su već zaboravili kako je to bilo sa prethodnim printerom.

 

A kad ti netko ponudi za iste novce opciju gdje te zamjena nove glava košta cca 120 kn, i imaš tinte za cca 2000 otisak, onda ćeš reći ne hvala. Zato jer nemam  onu garanciju od 12 mj.

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
12 godina
offline
Re: HP deskjet 3525 ne printa crno

raskopao sam printer i izvadio glavu i bateriju koja pamti postavke nek se resetira.

e sad ta glava je sva usrana od boje, jel se može ona očistiti s nečim, oprati ili odštopati?

sjećam se da sam na starom printeru čistio glavu al se ne sjećam s čim.. benzin, alkohol, razređivač?

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.4.2014 17:02 (ivanm75).
14 godina
odjavljen
offline
HP deskjet 3525 ne printa crno

Probaj s alkoholom.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
HP deskjet 3525 ne printa crno

destilirana voda

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: HP deskjet 3525 ne printa crno

Imaš kod nas sredstvo za čišćenje

 

Odlično funkcionira uz Colibri tintu

 

Dok ovdje je problem u "pijesku" a ne otapalu.

 

Naime crna tinta je pigmentirana i pigment ti se iztaložio kao pijesak u glavi jer printer nisi redovito koristio.

 

Tu ti ne pomaže ni alkohol ni destilirana voda.

 

Eventualno ovaj Colibri Cleaner može pomoći ali ne apsolutno. Sve zavisi koliko s eje pijesak zabetonirao. Odnosno koliko su se grijači pregrijali jer si štampao bez protoka tinte. I koliko se je pigment zapekao na grijačima.

 

 

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.4.2014 17:42 (Adriatix).
12 godina
offline
HP deskjet 3525 ne printa crno

gdje ima za nabaviti tog colibri otapala?

 

stavio sam glavu u toplu vodu, ostavio pola sata, nasuo opet toplu i nakon toga sa špricom ubrizgavao kroz otvore kroz koje inače ide boja..

kroz sve otvore uspio sam nakon nekoliko puta dobiti fini mlaz.

ne znam jel bilo zaštopano il ne.

smočio sam chipset pa ću ga fenom sušiti i ostaviti na toplom do sutra da se osuši.

ako sad ne bude radilo onda je riknuo čip na njoj iako ako je riknuo logično bi mi bilo da ne printa niednu boju a ne samo crnu.

jer je čip jedan i nigdje ne vidim da je nekaj rastopljeno i slično..

jedino ak nije krepala elektronika negdje prije glave..

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.4.2014 18:53 (ivanm75).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: HP deskjet 3525 ne printa crno
https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.4.2014 19:02 (Adriatix).
12 godina
offline
HP deskjet 3525 ne printa crno

ništa.

sve očišćeno i prohodno ali ne printa crno.

ide u smeće i sad jel ima netko preporuku nekog printera, da nisu skupe boje, da se daju punit iz bočica, da nije HP i slično, molim prijedloge?

ne treba biti all in one, skužio sam da mi je skener nepotreban, ak trebam neki dokument, fotografiram i isprintam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
HP deskjet 3525 ne printa crno

epson i canon,definitivno,za obojicu su ti zamjenske tinte cca 30kn....

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: HP deskjet 3525 ne printa crno

Koliko novaca

 

Novo ili refubrished

 

Ciss ili bez

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
12 godina
offline
Re: HP deskjet 3525 ne printa crno
Adriatix kaže...

Koliko novaca

 

Novo ili refubrished

 

Ciss ili bez

 

 

može pojašnjenje ovih termina?

nisam baš stručnjak, pa...

10 godina
protjeran
offline
Re: HP deskjet 3525 ne printa crno

Uzmino  jedan primjer

 

Canon iP 1800 + CISS

 

Pisač sam po sebi  odičan. Ali isto kao i u onoj vašoj prići proizvođač je optimizirao svoj profit. Znači sve dok kupujete originalne tinte nemate problema. Originalne tinte koštaju od 100 - 230 ovisno o kapacitetu. Znači skupo.  Zamjenske tinte ?  Neke rade a neke ne rade. Znači rizik.

 

Znači pušiona. I potrošači se masovno rješavaju navedenog printera. I nalaze se istoj situaciji kao i vi. Opet zašto?  Zato jer proizvođaču nije u ineresu da vi kupujete zamjenske kazete za 20 - 30 kn.

 

E sad će se neko javiti imaš zamjenske za Epson  po 20 - 30 kn. A kad ga pitaš koiko si tinte dobio za tih 20-30 nemq pojma. Ne zanima ga to Bitno je da ga zamjenska kazet dođe 20 - 30 kn. A to što je dobio  3 * manje tinte nego uz neki prijašnji printer to nije bitno jer rijetko štampa.

 

Znači  opet pušiona

 

Međutim da je ipak uzeo onaj iP 1800 + CISS onda bi u paketu dobio tintu za 2000 otisak, a situaciju u kojoj se vi sada nalazite riješili bi za cca 100 kn.

 

Zašto ?

 

Zato jer Canon iP 1800 + CISS savršeno radi. Pazite isto tako neki drugi Canon ili HP + CISS savršeno Ne Rade. ili rade po sistemeu Drže vodu dok majstori ne odu.

 

A zato je Adriatix prikupio određenu količinu Canona  iP 1800 i nudi ih u CISS kombinaciji kao refubrished printere. E pazite takav refubrished printer + ugradeni CISS vas dođe  600 kn +PDV i imate 90 dana garnciju ali ne i garanciju na potrošne dijelove. Ali isti takav

 nov printer  vas dođe cca 1100 kn + PDV. Naravno nemate garanciju na  printer zbog CISS adaptacije. A potrošni dijelovi su i tu potropni dijelovi.

 

Pogledate li danas neki sličan Canon onda uz njega dobite 50% tinte manje nego uz iP 1800 a originalne kazete vas dođu jednako kao i za iP 1800. Možemo u njega ugraditi i CISS ali to vas opet dođe cca 1100 kn.

 

E sad što je pametnije uzeti istu svar kao novo ili refubrished. Ušteda je cca 50%

 

Ukoliko uzmete nešto drugo za 12 & + mjesci opet ste tamo gdjre ste upravo sada.  Sve je to ista namještaljka. A u ovoj refubrished  & CISS verziji kad iskrsnu problemi kao što rekoh mijenajte glavu original novom za cca 100 - 130 kn. I peri deri dalje

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice