E-index i smart card reader

poruka: 12
|
čitano: 8.335
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
E-index i smart card reader

Pozdrav svima :))

 

Imam doma smart card reader EZ100PU i on se normalno instalira kada ga uštekam u komp ali kada ubacim svoj e-index u njega piše da nedostaju driveri da bi se mogao čitati index...jel ima gdje za skinut te drivere?

 

Hvala svima :)

blacky
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2012 19:41 (blackchoco).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
E-index i smart card reader

Ili možda ima netko sa fer-a onu aplikaciju?

blacky
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
E-index i smart card reader

Update :)

blacky
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
E-index i smart card reader

Snasao je i mene ovaj problem...

Kupio novi Manhattanov smart card reader... Mogu reci da nije nesto smart...

 

Instalirao sam prvo driver, ustekao reader - koji se uredno instalira, ali problem nastaje kada stavim karticu: osobnu, kreditnu ili bilo koju drugu, windowsi pocinju trazit neke drivere koje ne mogu pronac.

Probao sam pronac preko windows update-a, googlao i googlao i vec ne znam koji vrag mu nedostaje.

 

Ima tko kakvu ideju ?

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
E-index i smart card reader

BUMP

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: E-index i smart card reader

postoje dva načina instaliranja drivera, u pravilu, prvo spojiš uređaj, tek tad se driver instalira tj ovisno ima li os na raspolaganju traži..

suprotno pravilo je kad to tako stoji u uputama, redosljed (neki printeri npr) i tad korak po korak sa slikama kad se uređaj priključi. To je izuzetak od gornjeg pravila.

-driver.

-sve je stvar drivera, ..i OSa. npr w10 traži certificiran driver, bez tog ga ignorira (ne instalira), ako driver nije za konkretnu winver tad kao da ga nema ili safemod-f7..

-uređaj mora biti ispravan, kao i sve ostalo, pa i usb port, 2.0-3.0.. ili 1.1 i razlike-problemi.

-ovakvi generički uređaji su problem, pogotovo ako je nešto iz vremena npr xp tad ugl postoji 32bitni ali ne i 64bitni driver, a to je tad problem.. + tražiti nešto takvo/slično, sigurno postoji ali nije to vga-printer .. pa da je relativno lako pronaći, teže jer mali broj usera to treba.

-kad se kupuje, gledati oznake-logo, win-lin-osx.. i verzije zbog drivera, jer support je (skoro) nepostojeći.

 

uz par infoa, tko zna možda bi i radilo, no user mora dati infoe.. :) uz pretpostavku, da je sve ispravno a to je također problem s takvom robom, kad je to u nekoj obližnoj trgovini, zamjeni se i možda proradi (hrpa škarta-sreća kako koji komad radi..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: E-index i smart card reader
Batista kaže...

 

Instalirao sam prvo driver, ustekao reader - koji se uredno instalira, ali problem nastaje kada stavim karticu: osobnu, kreditnu ili bilo koju drugu, windowsi pocinju trazit neke drivere koje ne mogu pronac.

Probao sam pronac preko windows update-a, googlao i googlao i vec ne znam koji vrag mu nedostaje.

 

Ima tko kakvu ideju ?

 Premalo info-a kak veli ihush, što zapravo želiš s tim postići (nisi naveo)?? stavljajući osobnu i kreditnu karticu u smartcard reader.

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
16 godina
offline
Re: E-index i smart card reader
ihush kaže...

postoje dva načina instaliranja drivera, u pravilu, prvo spojiš uređaj, tek tad se driver instalira tj ovisno ima li os na raspolaganju traži..

suprotno pravilo je kad to tako stoji u uputama, redosljed (neki printeri npr) i tad korak po korak sa slikama kad se uređaj priključi. To je izuzetak od gornjeg pravila.

-driver.

-sve je stvar drivera, ..i OSa. npr w10 traži certificiran driver, bez tog ga ignorira (ne instalira), ako driver nije za konkretnu winver tad kao da ga nema ili safemod-f7..

-uređaj mora biti ispravan, kao i sve ostalo, pa i usb port, 2.0-3.0.. ili 1.1 i razlike-problemi.

-ovakvi generički uređaji su problem, pogotovo ako je nešto iz vremena npr xp tad ugl postoji 32bitni ali ne i 64bitni driver, a to je tad problem.. + tražiti nešto takvo/slično, sigurno postoji ali nije to vga-printer .. pa da je relativno lako pronaći, teže jer mali broj usera to treba.

-kad se kupuje, gledati oznake-logo, win-lin-osx.. i verzije zbog drivera, jer support je (skoro) nepostojeći.

 

uz par infoa, tko zna možda bi i radilo, no user mora dati infoe.. :) uz pretpostavku, da je sve ispravno a to je također problem s takvom robom, kad je to u nekoj obližnoj trgovini, zamjeni se i možda proradi (hrpa škarta-sreća kako koji komad radi..).

 U pm... :/

 

Ajd, idemo nekim redom.

Reader je Manhattan, kupljen novi.

 

Isti driver instalirao na x64 i x86, na 4 kompa isprobao...

Drivere sam naknadno updateao preko Driver Boostera (updateer za drivere), pregledao dodatno preko windows update-a...

 

Isprobao sam na win10,xp i 7...

Meni treba citac ocitat osobnu iskaznicu, pokusao sam i sa bankovnim karticama - dzabe.

 

Ponavljam da je sam uredaj instaliran, ali cim stavim bilo koju karticu - windows pocinje trazit dodatne drivere i iz te tocke se ne maknem...

 

To je problem To je problem
Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2017 14:09 (Batista).
15 godina
offline
Re: E-index i smart card reader

- u setup.iniju.. podržani w95-98-xp-2003-nt.. ali ne noviji. Na pola instalirano, uređaj je samo prijavljen.. obavi ručno instalaciju, desni klik na inf.. ili kroz sys.properties.. i idi redom, polako, do greške-odbijana ili instalacije.

driver busteri i sl. smeće je samo smeće..

treba se snaći (i čitati poruke, da ne dupliram isti odgovor.. npr kako znati da je uređaj ispravan? kad ni za driver ne možeš biti 100% siguran?) .. pribavi linux, npr mint, prepoznat će i vidiš.. ili lspci..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: E-index i smart card reader
Batista kaže...
Isprobao sam na win10,xp i 7...

Meni treba citac ocitat osobnu iskaznicu, pokusao sam i sa bankovnim karticama - dzabe.

 

Ponavljam da je sam uredaj instaliran, ali cim stavim bilo koju karticu - windows pocinje trazit dodatne drivere i iz te tocke se ne maknem...

 

 Zaboravi da češ išta postići s time, ovaj smartcard reader koji i kao svi ostali čitači iščitavaju preko aplikacije Aktivcard ili ActivClient, CEZIH, itd. digitalni certifikat sa kartice, koji ti u principu nemaš, makar mislio da imaš.

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2017 14:56 (Flying Dutchman).
16 godina
offline
E-index i smart card reader

sve kaj trebaš znati o instaliranju čitača za korištenje eOsobne je tu: https://www.eid.hr/hr/eoi

da bi ti radilo moraš skinut middleware sa te stranice

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
E-index i smart card reader

Samo update...

 

Windows 10 radi sa citacem tip-top... 

Bez ikakve zajeba.ncije.

 

Mozda nekom pomogne...

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice