Izbor dobre podloge za miša izdvojena tema

poruka: 628
|
čitano: 190.928
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Taj Powerplay je bezveze. Nije ti žica na miš spojena, ali je zato na podlogu i još imaš ciglu spojenu na podlogu.

 

Sa običnim G403 wireless, kakvog ja imam, spojiš kabel na miša jednom-dvaput tjedno po noći dok je komp ugašen da se napuni, prek dana odspojiš i lijepo ostaviš da samo visi kabel sa receiverom na kraju kroz rupu za kablove na monitoru i nemaš nikakvih žica na stolu ni ciglu spojenu na podlogu. A baterija traje duže nego što itko može u komadu igrat. Tako da po meni taj Powerplayje samo downgrade i nebi to kupio ni da se prodaje za kikiriki. Imalo bi smisla jedino da se i podloga preko stola napaja, pa da nemaš žice ni cigle nikakve. Bez-ve-ze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Koncept je ok, ali SOMA kuna za podlogu...

 

Ja sam mislio da je moja Firefly preskupa za 470kn i dugo sam razmišljao o kupnji jer je to fakat loša investicija ali sam ipak uzeo jer "jednom se živi". Ovo je jednostavno suludo, high end miševi su jeftiniji od toga.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Izbor dobre podloge za miša

 Koja podloga je najbolja do 100kn i kakve uopće razlike u praksi ima između one najobičnije od 15 - 20kn i tih nekih koje su do 100 kn ??

12 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Jeftine podloge nisu nužno loše. Ima ona MS-ova X3ME za 19kn kaj je sasvim solidna. Ne možeš očekivat da bu super brza niti da će površina dugo trajati ali za te pare ti je svejedno.

 

Kaj se najbolje podloge tiče, jesam Razerovac i ovo neće zvučati kao nepristrani odgovor iako je, Razer Goliathus.

 

Obično ljudi kažu da je SS QcK koju sam i sam dugo koristio. Iako je sama podloga dobra, rubovi nisu ušiveni i nerijetko se ljudima počnu razdvajati tkanina i guma. Ne smeta nužno za korištenje, ali je ružno za vidjeti. Goliathus ima šivane rubove tako da si siguran. Kada se zaprlja samo ju baciš u veš mašinu zajedno s odjećom i to je to. Imaš dvije vrste, speed i control. Speed je naravno brža, control sporija. Small je oko 100kn, ali predlažem da se protegneš do 120kn koliko je Medium.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2017 22:01 (TibzzX).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
itomic009 kaže...

 Koja podloga je najbolja do 100kn i kakve uopće razlike u praksi ima između one najobičnije od 15 - 20kn i tih nekih koje su do 100 kn ??

Za budžet od 100 Kn preporučam Cooler Master Swift RX veličine L.

 

Najveće razlike su u veličini podloge, korištenom materijalu (jeftine koriste znatno lošiji materijal, kako za praćenje miša na njemu tako i za njegovu trajnost i kvalitetu), debljini (deblja podloga je u pravilu udobnija za koristiti, a jeftine su često tanke) i materijalu korištenom za bazu (jeftine podloge često kližu po stolu kod naglog pomicanja miša, a to ne želimo).

 

Dakle, veće je bolje, deblje je bolje (preporučam 4mm ili deblje), što manje boja to bolje (zbog praćenja), a prošiveni rubovi i dobra guma na donjoj strani su velik plus za trajnost, održavanje i zadržavanje podloge na mjestu.

Razlika u materijalu površine ima pak velikog utjecaja na to kako će određeni miševi na toj podlozi pratiti (preciznost, preskakanje piksela, itd).

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.11.2017 8:57 (191x7).
16 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Imam Cooler Master Swift RX i zadovoljan sam.

Jeftina i dobra 

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

I moja preporuka je CM Swift RX, super podloga za tu lovu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Izbor dobre podloge za miša

Preporuka za podlogu do 300kn? Planiram si uzeti g403 miš i igram pretežito fps igre. Dosad sam imao nekih ~8god razer goliathus control i jako sam zadovoljan sa njom ali je već dosta uništena i htio bi promjenu.

 

 Razmišljam da uzmem Steelseries qck heavy ili možda Logitech G440 ali i drugi prijedlozi dolaze u obzir.

lol [eu]east: z0mbie
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 15:25 (death_zombi).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

ja sam isto fps-ovac, koristin sharkoon sharkforce miš, a sad mi triba neka podloga oko do 150kn, pa ako može neka preporuka

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
death_zombi kaže...

Preporuka za podlogu do 300kn? Planiram si uzeti g403 miš i igram pretežito fps igre. Dosad sam imao nekih ~8god razer goliathus control i jako sam zadovoljan sa njom ali je već dosta uništena i htio bi promjenu.

 

 Razmišljam da uzmem Steelseries qck heavy ili možda Logitech G440 ali i drugi prijedlozi dolaze u obzir.

Razmisli o xxl podlozi kad već ideš s takvim buđetom. Npr. jučer sam uzeo steelseries-qck-xxl-crna , u zamjenu za CM swift rx xxl.

 

Još je nisam probao ali malo je deblja, ali poanta je, mislim da bolje igram(ili bar sigurno udobnije) odkad je i tipkovnica na podlozi...

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
metallic kaže...
death_zombi kaže...

Preporuka za podlogu do 300kn? Planiram si uzeti g403 miš i igram pretežito fps igre. Dosad sam imao nekih ~8god razer goliathus control i jako sam zadovoljan sa njom ali je već dosta uništena i htio bi promjenu.

 

 Razmišljam da uzmem Steelseries qck heavy ili možda Logitech G440 ali i drugi prijedlozi dolaze u obzir.

Razmisli o xxl podlozi kad već ideš s takvim buđetom. Npr. jučer sam uzeo steelseries-qck-xxl-crna , u zamjenu za CM swift rx xxl.

 

Još je nisam probao ali malo je deblja, ali poanta je, mislim da bolje igram(ili bar sigurno udobnije) odkad je i tipkovnica na podlozi...

Išao sam da pogledam tu podlogu u links ali stvarno mi se čini prevelika. Problem je što tipkovnicu držim ispod stola u onoj "ladici" zat tipkovnicu i jednostavno to tolko dugo koristim da bi mi sad vjerojatno bilo čudno imat tipkovnicu na stolu. Uzeo sam običnu qck jer heavy kao nisu imali na skladištu i čist je ok al malo premala tak da možda zamjenim u skoroj budućnosti za veću.

lol [eu]east: z0mbie
16 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

Narušavaš si zdravlje nemanjem miša i tipkovnice u istoj razini, a ako ti je to bitno pati ti i aim u igrama.

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
191x7 kaže...

Narušavaš si zdravlje nemanjem miša i tipkovnice u istoj razini, a ako ti je to bitno pati ti i aim u igrama.

Znam brdo ljudi kojima tipkovnica i miš nisu u livelu ili na istoj razini i nisu narušili zdravlje :)

PSN: Muskarcina77
16 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
Virty kaže...
191x7 kaže...

Narušavaš si zdravlje nemanjem miša i tipkovnice u istoj razini, a ako ti je to bitno pati ti i aim u igrama.

Znam brdo ljudi kojima tipkovnica i miš nisu u livelu ili na istoj razini i nisu narušili zdravlje :)

 Pitaj ih kada dođe vrijeme mirovine.

Twitter: @191x7
13 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Zadnjih 5 godina imam malu Razer Goliathus koju sam bio uzeo u Linksu za nekih 130 kuna koja se već dobro istrošila pa sam odlučio uzeti veliku 700x300 s ebaya, kopija za 9 dolara pa rekoh kud puklo da puklo pošto su reviewi 99% pozitivni. Stigla jučer i ono osim dimenzije loga skoro pa original. Nije da sad pokušavam nagovoriti nekog da uzme kinesku kopiju ali ovaj omjer cijena/veličina/izrada meni se isplatila. Javim se za 6 mjeseci do godinu dana sa dojmovima kad će biti više iskorištena, pogotovo šavovi na rubovima.

Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

ajde dobro da si napisa recenziju.

zanima me je taj odgovor da li su te na ebayu original jer tamo u recenzijama su svi zadovoljni i niko ne spominje originalnost, a sve izgleda sumnjivo, od cijene, opisa dimenzija..

 

13 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Pa dok pogledaš cijenu logično je i da nije original a niti nema kutiju samo u prozirnoj foliji dođe, ovaj od kojeg sam uzeo odobrava i reviewe na kojima ljudi naglašavaju da nije original ali kvaliteta na razini i to bio glavni razlog za narudžbu.

 

PS. i po mirisu se osjeti ''neoriginalnost'' ali već je bolje nego jučer

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2018 16:19 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

a čudno mi je onda šta ebay dozvoljava prodaju pod tim imenom, jer doslovno piše da je marka razer, a svi znaju da nije..

15 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Ima li netko Sharkoon Skiller SGP1 podlogu?

Gledam ju prvenstveno zboz dimenzija, a i prošeiveni rubovi su veliki plus.

Može i neka preporuka podloge s prošivenim rubovima (max 55x29 cm) za te novce <100 kn (večina ovih predloženih nije dobavljiva).

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
vrinho kaže...

Zadnjih 5 godina imam malu Razer Goliathus koju sam bio uzeo u Linksu za nekih 130 kuna koja se već dobro istrošila pa sam odlučio uzeti veliku 700x300 s ebaya, kopija za 9 dolara pa rekoh kud puklo da puklo pošto su reviewi 99% pozitivni. Stigla jučer i ono osim dimenzije loga skoro pa original. Nije da sad pokušavam nagovoriti nekog da uzme kinesku kopiju ali ovaj omjer cijena/veličina/izrada meni se isplatila. Javim se za 6 mjeseci do godinu dana sa dojmovima kad će biti više iskorištena, pogotovo šavovi na rubovima.

 koliko si cekao za podlogu? ja sam prije tjedan dana narucio 900*300, dobio sam tracking na dhl global mail

13 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

Naručio 21.1., stigla prekjučer.

10 godina
neaktivan
offline
Izbor dobre podloge za miša

Ja sam kupio Razer Kabuto i mogu reći da je kvaliteta podloge odlična.

 

Na prvu sam se jako dvoumio jer kad je stigla podloga nakon 9 dana čekanja u HGShopu  izgledala je ko obična krpa a ne podloga za 170 kn. I reko uzet ću umjesto nje Logitech G podlogu, i uzeo sam da ju isprobam no odlucio sam ju vratiti nakon sto sam ju isprobao.15 minuta bilo mi je dovoljno da vidim da to nije za mene. A i volim da mi je sve isto pa me jako smetalo Razer miš i Logitech podloga. Tako da sam se vratio po svoju Kabuto podlogu i moj DeathAdder Elite savršeno klizi po njoj tako da ovu podlog mogu preporučiti svima. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Stigla i meni 900*300, oko 11 dolara, broj za pracenje na dhl global mail. Odlicna podloga za te pare, jedino smrdi, trebat ce par dana da se razlufta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 13:48 (dustY).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Izbor dobre podloge za miša

Da iskoristim temu kako bi potencijalne kupce odgovorio od kuplje HyperX Fury S xxl podloge, na prvu je odlicna, glatka povrsina, prosiveni rub, decentna, crna.. no nakon nekog vremena se skuze mane, prljavstina ostaje i ne moze se obrisati kao npr na razer goliathus speed xxl (koja je btw najbolja podloga na trzistu, samo je ogavna i djecja pa ju ne mogu vidjeti i stoji u ladici), a jos veci problem je ako vam se ruke oznoje dio podloge na koju ste naslonjeni postane hrapava i puno drukcije teksture kao ostatak "glatkog" dijela.

Da kosta 100kn bila bi super odabir, ovako - izbjegavati.

 

https://www.hyperxgaming.com/en/mouse-pad/fury-gaming-mouse-pad

 

Usput, da li je netko naisao na crnu (ili bar s minimalnim detaljima), prosivenu, glatku (speed) xxl podlogu koja valja, bez obzira na cijenu, javite :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
fix kaže...

Usput, da li je netko naisao na crnu (ili bar s minimalnim detaljima), prosivenu, glatku (speed) xxl podlogu koja valja, bez obzira na cijenu, javite :)

 Bilokoja od tkanine od Coolermastera te Roccat Taito.

Twitter: @191x7
6 godina
protjeran
offline
Izbor dobre podloge za miša

Napokon bih zamijenio roccat sense chrome blue usranu podlogu za jednako usrani miš kone pure military (bar za mene).

Jel valja ova za optički miš ? SteelSeries Qck+

Ova roccat je živi užas u kombinaciji sa ovim mišem, a miš ko miš je trulež i ovo je treći kojeg su mi dali jer svaki nakon nekog vremena prosvira i pojavi se iritirajući dvoklik, kad se pojavi dvoklik bacam ga u kantu i kupujem nešto od Logia, a do tad ću probat sa drugom podlogom.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

Bolje QCK heavy jer je deblja a time i udobnija. Ali QCK je odavno prevaziđen. Razmotri npr Cooler Master podloge s prošivenim rubovima.

 

Što se dvoklika tiče ,problem nije teško otkloniti i taj problem pogaša sve miševe s Omron switchevima, neke ranije neke kasnije ali to ne ovisi o mišu nego na kakav switch potrefiš. Ako pretjerano clickaš, na svakom će ti dvoklikati.

Twitter: @191x7
12 godina
protjeran
offline
Izbor dobre podloge za miša

ja u zivotu nisam imao taj problem, kao niti cuo kod svojih frendova da je netko imao, sve od reda su sami high-end misevi...

inace gledao sam si ovu podlogu

https://www.links.hr/hr/podloga-za-mis-razer-goliathus-speed-terra-extended-xxl-crna-101800350?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

, jel ima od 5mm jer ovo mi je sve pretanko nazuljam se na icemu tanjem od toga..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 17:37 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
191x7 kaže...

Bolje QCK heavy jer je deblja a time i udobnija. Ali QCK je odavno prevaziđen. Razmotri npr Cooler Master podloge s prošivenim rubovima.

 

Što se dvoklika tiče ,problem nije teško otkloniti i taj problem pogaša sve miševe s Omron switchevima, neke ranije neke kasnije ali to ne ovisi o mišu nego na kakav switch potrefiš. Ako pretjerano clickaš, na svakom će ti dvoklikati.

 

Da ovu upiknem ?

OOLER MASTER Swift RX-M

 

Stjepanj kaže...

ja u zivotu nisam imao taj problem, kao niti cuo kod svojih frendova da je netko imao, sve od reda su sami high-end misevi...

inace gledao sam si ovu podlogu

https://www.links.hr/hr/podloga-za-mis-razer-goliathus-speed-terra-extended-xxl-crna-101800350?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

, jel ima od 5mm jer ovo mi je sve pretanko nazuljam se na icemu tanjem od toga..lp

 

Al ovaj moj nije high end, 350kn kolko sam ga platio je low end.

Podlogu sam platio 100kn, a sad ta podloga i preko 150kn, teški shit od podloge a košta 150+ kuna, smiješno.

16 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Vec skoro 8 godina koristim Razer Goliathus Speed - najbolje ulozenih 79kn, tada.

 

Operem je jednom-dva puta godisnje i opleti... nakon 3-4 godine su se poceli vrhovi odljepljivati i to sam rjesavao super ljepilom, medjutim prije 2 godine ih zahefto crnim klamericama i sve 5.

Podloga se intenzivno koristi, prasimo WoW i Diablo

 

 

and the heavens shall tremble
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice