Koje high end slušalice kupiti?

poruka: 22
|
čitano: 6.568
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Koje high end slušalice kupiti?

Pozdrav,

 

 

Želim si kupiti novije i bolje slušalice od ovih koje imam sada (HyperX Cloud 2),

koje od ovih slušalica bi mi preporučili:

 

Sennheiser PC 373D
Sennheiser PC 363D
Sennheiser GAME ONE
Beyerdynamic MMX300
Audio Technica ATH-M50
Sennheiser hd 598

 

Večinu vremena provodim na igranju igrica kompetitivno i single, želio bi da budu sa otvorenim profilom i da ako je moguče imaju 7.1 iako nije obavezno.

Koristim Maximus Hero IX i njenu onboard zvučnu karticu, za ampove nisam siguran da li vrijede za novac.

 

Molio bi da mi preporučite najboli izbor od ovih.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koje high end slušalice kupiti?

Prvo se moras odluciti zelis li headphones ili headset.

 

Jedine slusalice (iz tvoje liste) koje vrijede nesto su sennheiser hd598. Ovaj mix headsetova se ne isplati jer nema nikakve razlike naspram njih i cloud2, cak dapace, neki su i "losiji".

 

Dalje, ovo sto si nabrojao, nije nikakav high end, sto se tice slusalice to je neki entry level.

 

Ako trebas soundstage za, kako kazes, kompetitivno igranje, jedino hd598 sa tvoje liste ispunjava taj kriterij, m50(x) je ovdje kao crna ovca :)

 

Pravi high end o kojem pricas, za kompetitivno igranje i dobar soundstage bi bile Audio Technica AD900X (2200kn), AD1000X (4700kn) ili neki od AKGovih modela (K702, K712, K7xx) plus modmic ukoliko trebas voice comm.

 

7.1 uopce ne zelim komentirati.

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koje high end slušalice kupiti?

Znaci tvoj savjet je HD598 + microphone recimo blue yeti ili Antlion Audio ModMic. Pretpostavljam uz ovakve slušalice AMP+DAC je obavezan da li je po tvom mišljenju ovaj u redu FiiO - E10K

Primjetio sam da su prestali proizvoditi Sennheiser HD 598SR da li izuzev njih imaš neki drugi prijedlog u tom price range-u.
Takoder da li je Game One ili Sennheiser PC 363D adekvatna zamjena u slucaju da ne nadem Sennheiser HD 598SR.

Potpuno mi je svejedno da li je headset ili headphone :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 16:10 (Scribbles).
13 godina
neaktivan
offline
Koje high end slušalice kupiti?

 Možeš samo reći što će ti skupe slušalice za igranje igara?

Ozbiljno te pitam.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koje high end slušalice kupiti?
Scribbles kaže...

Znaci tvoj savjet je HD598 + microphone recimo blue yeti ili Antlion Audio ModMic. Pretpostavljam uz ovakve slušalice AMP+DAC je obavezan da li je po tvom mišljenju ovaj u redu FiiO - E10K

Primjetio sam da su prestali proizvoditi Sennheiser HD 598SR da li izuzev njih imaš neki drugi prijedlog u tom price range-u.
Takoder da li je Game One ili Sennheiser PC 363D adekvatna zamjena u slucaju da ne nadem Sennheiser HD 598SR.

Potpuno mi je svejedno da li je headset ili headphone :)

 od svega što si nabrojao i što bi htio / mogao, hd 598 i blue yeti bi ti bili odlični
amp dac je po meni poželjan na svemu, tj bilo kojim slušalicama, sve je pitanje koliko su slušalice "gladne" i što im treba da ih upogoni

hd598 nema veliku impedenciju, stoga ti je fiio e10k dobar izbor za njih, kao neki entry lvl dac+amp, i to dobar

osobno koristim beyerdynamic dt770 pro 80 ohma sa fiio e10k, i mogu zvuk pojačat debelo iznat neke ugodne razine za slušanje, kotačić držim na kojih 3-4 za muziku i kojih 5-6 za filmove, a ide do 8

e10k jer reklamiran da može podržati slušalice do max 150 ohma, ali na high gainu mislim da može to ić i na više, vjerujem da bi upogonio i 250 do 300 ohma, ali tu je onda i bezveze da slušalice sa 250 ili 300 ohma štekaš na neki takav uređaj, za takve bi bilo dobro imati ipak nešto malo bolje, tu ne mislim skuplje, jer i za neke razumne novce možeš kupit dobro pojačalo i dac

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koje high end slušalice kupiti?
chutac kaže...

 Možeš samo reći što će ti skupe slušalice za igranje igara?

Ozbiljno te pitam.

 

Jedan od hobija mi je gejmanje, a s obzirom da sam ulupao dosta več na PC sam mislio još dodati i na audio jer mislim da mi je to najslabiji dio setup-a koji sam zanemario dosta. Za sada dok još živim sa roditeljima ne mogu staviti potpuni surround zvučnike po sobi, pa sam mislio do vremena kada se preselim imam kickass slušalice :)

16 godina
moderator
offline
Re: Koje high end slušalice kupiti?
Scribbles kaže...

 

 

Želim si kupiti novije i bolje slušalice od ovih koje imam sada (HyperX Cloud 2),

koje od ovih slušalica bi mi preporučili:

 

Sennheiser PC 373D
Sennheiser PC 363D
Sennheiser GAME ONE
Beyerdynamic MMX300
Audio Technica ATH-M50
Sennheiser hd 598

 

Večinu vremena provodim na igranju igrica kompetitivno i single, želio bi da budu sa otvorenim profilom i da ako je moguče imaju 7.1 iako nije obavezno.

Koristim Maximus Hero IX i njenu onboard zvučnu karticu, za ampove nisam siguran da li vrijede za novac.

 

Molio bi da mi preporučite najboli izbor od ovih.

 

 

Ništa ovdje navedeno nije high-end. Niti ti ništa od toga ne bih preporučio za to što želiš.

 

Najbolje što možeš napraviti, ako želiš dobre otvorene hi-fi slušalice, koje će istovremeno biti izvanredne za igranje, jest da kupiš Philips Fidelio X2 slušalice i V-Moda BoomPro mikrofon.

 

Fidelio X2 su jako dobre za glazbu, a općenito jedne od najboljih sluški za igranje, jer zbog širine zvuka omogućavaju iznimno dobro pozicioniranje meta, a istovremeno imaju dovoljno basa da igre zvuče zabavno. V-Moda BoomPro je odličan mikrofon, kojeg ćeš jednostavno uštekati izravno u slušalice, čime efektivno Fidelio X2 pretvaraš u headset visoke kategorije.

Prati me na YouTubeu! www.youtube.com/c/SUPERDAVOR
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 17:14 (Davor).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koje high end slušalice kupiti?
Davor kaže...
Scribbles kaže...

 

 

Želim si kupiti novije i bolje slušalice od ovih koje imam sada (HyperX Cloud 2),

koje od ovih slušalica bi mi preporučili:

 

Sennheiser PC 373D
Sennheiser PC 363D
Sennheiser GAME ONE
Beyerdynamic MMX300
Audio Technica ATH-M50
Sennheiser hd 598

 

Večinu vremena provodim na igranju igrica kompetitivno i single, želio bi da budu sa otvorenim profilom i da ako je moguče imaju 7.1 iako nije obavezno.

Koristim Maximus Hero IX i njenu onboard zvučnu karticu, za ampove nisam siguran da li vrijede za novac.

 

Molio bi da mi preporučite najboli izbor od ovih.

 

 

Ništa ovdje navedeno nije high-end. Niti ti ništa od toga ne bih preporučio za to što želiš.

 

Najbolje što možeš napraviti, ako želiš dobre otvorene hi-fi slušalice, koje će istovremeno biti izvanredne za igranje, jest da kupiš Philips Fidelio X2 slušalice i V-Moda BoomPro mikrofon.

 

Fidelio X2 su jako dobre za glazbu, a općenito jedne od najboljih sluški za igranje, jer zbog širine zvuka omogućavaju iznimno dobro pozicioniranje meta, a istovremeno imaju dovoljno basa da igre zvuče zabavno. V-Moda BoomPro je odličan mikrofon, kojeg ćeš jednostavno uštekati izravno u slušalice, čime efektivno Fidelio X2 pretvaraš u headset visoke kategorije.

 

U redu nisam još čuo za njih, da li bi mi preporučio i AMP + DAC uz taj setup? Također pozicija ljudi mi je dosta bitna jer igram i kompetitivno da li su Philips Fidelio X2  dobre i u tome?  Usput moram se ispričati nemam veliko znanje u vezi audio i nazivam ih high end jer s obzirom na što ja koristim trenutno meni je high end :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 17:23 (Scribbles).
7 godina
neaktivan
offline
Koje high end slušalice kupiti?

Ovdje ima ljudi koji se očigledno kuže,pa bih se ja ubacio s malo offtopic pitanjem(isprike autoru ove rasprave) .

Ja isto planiram kupiti headest,i zanima me kako Logitech G933 i Steelseries Arctic 7 stoje naspram ovih za koje je zainteresiran autor ove rasprave ? Da,ja očigledno preferiram wireless,ali pošto što sluške koje namjeravam kupiti će mi biti prve koje ću ikada koristiti u svojoj ''karijeri'',nisam baš dobro upućen. Znam da je općenito wireless lošija stvar nego wired,ali ako je razlika da je wired neusporedivo bolji,voljan sam razmotriti i druge opcije umjesto logitecha i steelseries . 

Logitech i Steelseries za koje sam ja zainteresiran imaju relativno sličnu cijenu kao one za koje je autor zainteresiran,pa rekoh hm hm hm ?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koje high end slušalice kupiti?

Evo ljudi odlucio sam se za predloženi Philips Fidelio X2 uz V-MODA BoomPro Gaming za microphone, najvjerojatnije i FiiO E10K Headphone Amplifier and DAC tako da mi setup bude potpun bar što se tice audia :)

Hvala vam puno na brzim odgovorima!!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Koje high end slušalice kupiti?
CordisDia kaže...

Ovdje ima ljudi koji se očigledno kuže,pa bih se ja ubacio s malo offtopic pitanjem(isprike autoru ove rasprave) .

Ja isto planiram kupiti headest,i zanima me kako Logitech G933 i Steelseries Arctic 7 stoje naspram ovih za koje je zainteresiran autor ove rasprave ? Da,ja očigledno preferiram wireless,ali pošto što sluške koje namjeravam kupiti će mi biti prve koje ću ikada koristiti u svojoj ''karijeri'',nisam baš dobro upućen. Znam da je općenito wireless lošija stvar nego wired,ali ako je razlika da je wired neusporedivo bolji,voljan sam razmotriti i druge opcije umjesto logitecha i steelseries . 

Logitech i Steelseries za koje sam ja zainteresiran imaju relativno sličnu cijenu kao one za koje je autor zainteresiran,pa rekoh hm hm hm ?

 

Ako gledaš wireless, idi na Arctis 7. To je drugi univerzum u odnosu na Logitech, u apsolutno svakom pogledu. Isto vrijedi za Arctis 5 - Logitech još nije proizveo headset koji je do koljena tom modelu, kad govorimo o kvaliteti zvuka i mikrofona. Baš si me dobro pogodio "vremenski", imam trenutno doma čitav Arctis lineup (3, 5 i 7), a u redakciji većinu novijih Logitechovih modela 

 

SteelSeries je jedan od rijetkih proizvođača headsetova koji trenutno tuning slušalica ne rade tako da bude izrazit naglasak na basu, nego idu na što vjerniju reprodukciju. Dok ovo pišem, na glavi imam Arctis 5 i drnda neka glazba - to je kvaliteta zvuka kakvu bi dobio da kupiš slušalice za 1000-1500 kn. Lajkam.

Prati me na YouTubeu! www.youtube.com/c/SUPERDAVOR
16 godina
moderator
offline
Re: Koje high end slušalice kupiti?
Scribbles kaže...

Evo ljudi odlucio sam se za predloženi Philips Fidelio X2 uz V-MODA BoomPro Gaming za microphone, najvjerojatnije i FiiO E10K Headphone Amplifier and DAC tako da mi setup bude potpun bar što se tice audia :)

Hvala vam puno na brzim odgovorima!!!

 

Imaš jedan zajeb u konceptu - FiiO E10K ti nema ulaz za zvuk, dakle mikrofon ćeš i dalje morati spajati u matičnu ploču. Ili si mislio E10K koristiti samo za slušanje glazbe, a slušalice + mikrofon prilikom gejmanja spajati u matičnu ploču?

 

Kako god, ako ti je BoomPro (nema Gaming u nazivu, ne znam odakle to) spojen u matičnu ploču, kupit će mnogo šuma iz sustava i neće zvučati čisto. Isto vrijedi za svaki drugi mikrofon koji ćeš spojiti izravno u matičnu ploču.

 

Tebi zapravo treba USB zvučna kartica, dakle nešto što će imati audio out (za sluške) i audio in (za mikrofon). Igrom slučaja, upravo taj kombo (Fidelio X2 + BoomPro) posjedujem te povremeno koristim i sam, a imam i FiiO E10K. Za Fidelio+BoomPro sam nabavio Creativeovu USB zvučnu karticu, model Sound Blaster E1. Time se šum mikrofona skroz eliminira i sve skupa zvuči odlično.

 

Imam dojam da ti lova nije neki problem, odi radije na Sound Blaster X-Fi HD, Sound Blaster Omni, Sound Blaster E5 ili Asus Xonar U7.

Prati me na YouTubeu! www.youtube.com/c/SUPERDAVOR
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koje high end slušalice kupiti?
Davor kaže...
Scribbles kaže...

Evo ljudi odlucio sam se za predloženi Philips Fidelio X2 uz V-MODA BoomPro Gaming za microphone, najvjerojatnije i FiiO E10K Headphone Amplifier and DAC tako da mi setup bude potpun bar što se tice audia :)

Hvala vam puno na brzim odgovorima!!!

 

Imaš jedan zajeb u konceptu - FiiO E10K ti nema ulaz za zvuk, dakle mikrofon ćeš i dalje morati spajati u matičnu ploču. Ili si mislio E10K koristiti samo za slušanje glazbe, a slušalice + mikrofon prilikom gejmanja spajati u matičnu ploču?

 

Kako god, ako ti je BoomPro (nema Gaming u nazivu, ne znam odakle to) spojen u matičnu ploču, kupit će mnogo šuma iz sustava i neće zvučati čisto. Isto vrijedi za svaki drugi mikrofon koji ćeš spojiti izravno u matičnu ploču.

 

Tebi zapravo treba USB zvučna kartica, dakle nešto što će imati audio out (za sluške) i audio in (za mikrofon). Igrom slučaja, upravo taj kombo (Fidelio X2 + BoomPro) posjedujem te povremeno koristim i sam, a imam i FiiO E10K. Za Fidelio+BoomPro sam nabavio Creativeovu USB zvučnu karticu, model Sound Blaster E1. Time se šum mikrofona skroz eliminira i sve skupa zvuči odlično.

 

Imam dojam da ti lova nije neki problem, odi radije na Sound Blaster X-Fi HD, Sound Blaster Omni, Sound Blaster E5 ili Asus Xonar U7.

 Da i ja sam se pitao gdje bi mi mogao ici mikrofon :D
Od ovih što si preporučio koji bi bio najbolji izuzev ovog Creative Sound Blaster E5 jer mislim da mi taj baš ne treba s obzirom da su slušalice 30ohms?
I da li mogu na te AMP+DAC staviti i zvučnike ili je to striktno samo za slušalice?
I da bio sam pod dojmom da ljudi su izrazito protiv virtualnog rješenja za 5.1 i 7.1 surround za slušalice.... Da li su te tehnologije samo smoke and mirrors ili imaju neke svrhe kod korištenja, pogotovo kod slušalica u ovom price range-u
Imam sada dilemu da li da uzmem kvalitetniji AMP+DAC (FiiO E10K Headphone Amplifier and DAC) i spojim samo slušalice na njega a mikrofon na matičnu pa imam bolji zvuk za sebe ali slabiju kvalitetu mikrofona ili da uzmem Creative SoundBlaster OmniSurround kao slabiji proizvod i pretpostavljam lošiji zvuk nego na FiiO E10K ali mikrofon bez smetnji?

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2017 15:31 (Scribbles).
13 godina
offline
Re: Koje high end slušalice kupiti?
Scribbles kaže...

 Da i ja sam se pitao gdje bi mi mogao ici mikrofon :D
Od ovih što si preporučio koji bi bio najbolji izuzev ovog Creative Sound Blaster E5 jer mislim da mi taj baš ne treba s obzirom da su slušalice 30ohms?
I da li mogu na te AMP+DAC staviti i zvučnike ili je to striktno samo za slušalice?
I da bio sam pod dojmom da ljudi su izrazito protiv virtualnog rješenja za 5.1 i 7.1 surround za slušalice.... Da li su te tehnologije samo smoke and mirrors ili imaju neke svrhe kod korištenja, pogotovo kod slušalica u ovom price range-u
Imam sada dilemu da li da uzmem kvalitetniji AMP+DAC (FiiO E10K Headphone Amplifier and DAC) i spojim samo slušalice na njega a mikrofon na matičnu pa imam bolji zvuk za sebe ali slabiju kvalitetu mikrofona ili da uzmem Creative SoundBlaster OmniSurround kao slabiji proizvod i pretpostavljam lošiji zvuk nego na FiiO E10K ali mikrofon bez smetnji?

 uzmi fiio i mikrofon zaštekaj u matičnu, ili kupi neki jeftini usb soundcard za kojih 50ak kn, samo da možeš mikrofon uštekat u njega i onda usb u komp da imaš čišči mikrofon, barem bi ja tako napravio

nebi ni razmatrao nešto drugo od dac/amp za bolje slušalice, a fiio ti je najbolja opcija za prvu kupnju

fiio ima line out 3.5mm sa stražnje strane, tako da iz toga možeš uštekat u zvučnike i imat zvuk na njima preko fiia, samo tu nemaš kontrolu zvuka putem samog daca, jer je izlaz line out, dakle konstantno ista jačina bez obzira na položaj kotačića napred, to da je pre out onda bi mogao

dakle ja bi ovako, slušalice u dac i zvučnike isto tako, mikrofon u neki jeftini usb soundcard, samo da ga ne moraš štekati u matičnu i imati dosta statičnoga na njemu prilikom korištenja, najbolja opcija i kombinacija po meni 

 

što se tiče surrounda, probaj pa vidi, možda će ti pasati, možda ne

ja sam koristio virtualni 7.1 dobrih 4-5 godina, i zadovoljan sam bio

ali, dok sam nabavio bolju audio opremu, tj dt770 i fiio e10k, pošto je to samo stereo izlaz, nisam primjetio da mi nešto fali, dapače, čak sam i više toga čuo

ako imaš dobre slušalice i adekvatno posložen audio, stereo majka, to ti je najbolja opcija koju možeš da imaš, po meni

jer realno gledajući, imaš dva uha, dva zvučnika moraju bit, a nikakav virtualni surround ne može ti dat ono što mogu dva poštena zvučnika u slušalicama

drugo je pravi 5.1 ili 7.1 surround

ali treba probati, svatko ima drugačije uši, i svake slušalice su drugačije 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
8 godina
neaktivan
offline
Koje high end slušalice kupiti?

Imam hyperx cloud core slušalice kupljene u linku prošle godine. garancija je na 24mj. još imam račun. Na slušalicama mi se je zvuk smanjio i kad kad mi mikrofon ne radi. Da li to links garancija pokriva?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koje high end slušalice kupiti?

najjeftinije sto ja mogu iskopat od high enda bi bilo ovo

 

edit: pardon, sad vidim da je bumpana stara tema

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 21:00 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koje high end slušalice kupiti?

A kaj fali ovima, a duplo jeftinije klik?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koje high end slušalice kupiti?
Taraba kaže...

A kaj fali ovima, a duplo jeftinije klik?

 

Pioneer, Magnat, Sony i tu ekipu povezujem sa zvukom u seljo tjun automobilma...onkyo je vec za audiofile...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
8 godina
offline
Koje high end slušalice kupiti?

Ne povezuje nego slušaj čovjeće, to su neke prosječne slušalice kaj si linko 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koje high end slušalice kupiti?
Taraba kaže...

Ne povezuje nego slušaj čovjeće, to su neke prosječne slušalice kaj si linko 

 

jedne su od jeftinijih od onkya, da, ali imaju sve sto je coek trazio...usput, ovo je stara tema, doticna dama (valjda) je bumpala staru temu...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
5 godina
neaktivan
offline
Koje high end slušalice kupiti?

Bok ekipa.

Ima li tko iskustva sa gaming slušalicama Astro a40 ili Steelseries Arctis Pro Wirelles?

Namjeravam kupiti nešto od toga ali mi je jako teško odlučiti se za koje potrošiti taj iznos. ( Znam da su jako skupe i da sa tim novcima mogu kupiti audio slušalice+mikrofon, konzolu...).

Pročitao sam mali milijon članaka, foruma, recenzija i svega što se može pronaći. I eto me ovdje, tražim savjet još jednom...

 

Arctis Pro Wirelles su mi prve na listi ali koliko sam pročitao nemaju nešto pre jak bass. E sad, mene zanima dal to znači da se bass uopče ne čuje ili je prisutan ali u umjerenim količinama?!

Bez bassova nije baš idealno igrati igre poput BF V pa bi volio da mi budući headset ima barem umjerene basove.

Druge na listi: Astro A40 + Mixamp. Kakve su one po pitanju bassova? Netko kaže da imaju bolje basove, netko kaže da su Arctis Pro daleko bolje opčenito po zvuku.

Astro A50 ne dolazi u obzir pošto mu se baterija ne može zamijeniti kao na Arctis Pro Wirelles.

 

Svaki savijet je dobro došao, molio bih samo da mi pišete isključivo vezano za ta 2 headseta jer me drugi ne zanimaju.

0 Steelseries Arctis Pro Wirelle
0 Astro A40+Mixamp
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice