Laserski printer u boji - molim preporuku

poruka: 25
|
čitano: 14.446
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Laserski printer u boji - molim preporuku

Bok,

 

naišao sam na ovaj Ricoh laserski printer u boji, pa me zanima dal ima tko iskustva jer je cijena primamljiva.

 

Također, ima li nešto bolje od toga općenito u rasponu od 1500-2000 kuna? 

 

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku

Ukoliko misliš nositi tonere na punjenje onda je to najbolja opcija. Samo pazi nakon 2- 3 punjenja kupuješ ponovo isti takav novi printer. Zašto ?

Zamjenski toneri se ne isplate.

 

Zato jer zamjenski i orginal toneri koštaju 3* skuplje od punjenih.

 

Međutim ukoliko misliš koristiti zamjenske tonere onda kupuješ printer za koje znaš da ti zamjenski toneri provjereno dobro rade.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
14 godina
neaktivan
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku

u firmi imamo hp laserjet 2300, puno radi, godinama se puni toner, radi bez greške.

 

sad je jedino pitanje kako se taj ricoh ponaša sa zamjenskim/punjenim tonerima...

 

jel ga je netko probao?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku

u firmi imamo hp laserjet 2300, puno radi, godinama se puni toner, radi bez greške.

 

sad je jedino pitanje kako se taj ricoh ponaša sa zamjenskim/punjenim tonerima...

 

jel ga je netko probao?

10 godina
protjeran
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku

Probali smo ga.

Radi odlično.

Samo nakon 3 punjenja se kupuje isti takav novi printer jer se više isplati kupiti novi printer sa novim kazetama negao kupiti originalni ili zamjenski toner.

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
14 godina
neaktivan
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku

Hvala na odgovoru.

 

Da li mu toliko padne kvaliteta ispisa, javlja probleme sa tonerima ili nešto treće?

 

Imaš li kakvu preporuku lasera u boji, 1500 - 2000 kn?

10 godina
protjeran
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku

Jednostavno

 

proizvođaču nije u interesu da vi kupujete zamjenske toner. U interesu mu je da kupujete originalne tonere. Svi zamjenski toneri su  punjeni toneri. A zastupljenost ovih printera na tržištu je izuzetno mala. Znači mala je produkcija i praznih tonera. A kad je mala produkcija praznih tonera onda je skupa produkcija zamjenskih tonera. Čisto zakoni ponude i potražnje.

 

Znači jedina opcija je puniti postojeće tonere. A to drži vodu za 2 -3 punjenja. A kad bi napravili kalkulaciju koliko vas košta zamjena svega što trebate zamjeniti i što treba na platiti nakon 2 -3 punjenja i što bi trebalo držati na lageru za nepoznatog potrošača, onda ispadne da vas to košta zamalo jednako koliko i nov orginal toner. I nitko pametan to neče držati na lageru.

 

Znači neisplativa opcija  jer tada nitko više neće biti spreman platiti nastali ceh.

 

Dakle jedina opcija je :: Puni 3 puta pa baci. Naravno ne zvuči obečavajuče i nije u skladu sa pokretom recikliranja ali niste vi ti koji ste tako postavilči igru i cijenu novih uređaja.

 

Tek u kalasi preko 4000 kn ima nekih drugih vjetrova. A do 2000 sve je ita stvar samo drugo pakiranje,

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.1.2015 15:25 (Adriatix).
15 godina
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku
raspolozivi kaže...

Hvala na odgovoru.

 

Da li mu toliko padne kvaliteta ispisa, javlja probleme sa tonerima ili nešto treće?

 

Imaš li kakvu preporuku lasera u boji, 1500 - 2000 kn?

  Ja sam dugo vremena imao HP color Laser, original tonere sam koristio sam dok je bila garancija, sva 4 su bila cca 2000kn( neisplativo totalno ), nakon toga sam prešao na zamjenske, koji su se pokazali odlični , a bili su mi i duplo jefitnije ( i više čak ).

S tim printerom sam odradio cca 100k ispisa. Nakon toga sam kupii opet HP ali ne u boji. Zamjenski su cca 100-150kn, cca 2000 ispisa, do sad sam s njim odradio cca 30k ispisa.

Uzeo sam nedavno Canon IR1024( kopirka, scaner, printer ), unutra je toner sa mogućih cca 9000 ispisa. A toner je dosta jeftin s obzirom na količinu ispisanih.

Ja bi ti preporučio da uzmeš neki Canon u boji, ovdje se možeš ispitat sve što te zanima : http://www.kopitehna.hr/  

Taj Richoh mi uopće ne ulijeva povjerenje.

Danas imaš na tržištu mali miljun shopova koja prodaju zamjenske tonere, doslovce ih ima na desetke u HR.

 

Nije ni čudo što taj Ricoh dođe 900kn, a toneri zamjenski 500kn komad, LOL....

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.1.2015 16:25 (kostolomac).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku

hvala svima, idem proučiti canon i provjeriti informaciju koju sam dobio, da su zamjenski za ricoh ne više od 200 kn... možda i nije toliko loš :)

9 godina
protjeran
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku

Upravo to i govorim

 

200 kn za 2000 otisaka nije loše

 

Znači jedan toner se puni  2 -3 puta jer izdrži mehanika 6000 otisaka. Naravno to ovisi o kvaliteti tonera. Naime o kvaliteti tonera ovisi kad če neki zamjenski toner procuriti i oštetiti drum, Zamjenski su punjeni kineskim a originali japanskim tonerom.

 

Zato je najpametnija ona gore oipisana opcija.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku
raspolozivi kaže...

hvala svima, idem proučiti canon i provjeriti informaciju koju sam dobio, da su zamjenski za ricoh ne više od 200 kn... možda i nije toliko loš :)

 Miči se od tog ricoh-a što dalje. Toneri su skupi bilo zamjenski ili orginal. Najbolje ti je uzeti novu tehnologiju LED printer Xerox 6010. Jeftini zamjenski toneri, Manja mogućnosti kvara jer je LED i manja potrošnja. I nemaš puno brige sa drum-om zamo uštekaš kutijicu sa bojom i printaš. Tehnologija je ista kao na laserskim znaci toner ali se koristi LED umjesto lasera i podržava veću rezoluciju.

9 godina
protjeran
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku

Da i kad staviš zamjenski toner  koji nije dobro kalibriran po kapapacitetu te ti povuče zrak umjesto tonera u sistem za doziranje tonera ona obavezno trčiš u obližnju drogeriju po ubruse za palakaje.

Tada možeš jedino plakati i brisat suze do mile volje

A kod ricoha zamjeniš kazetu koja te zeza i peri deri dalje

 

A ovdje moraš zamjeniti cijeli integrirani  toner supply sistem koji košta više od novog printera.

 

Naravno ovako kao gore ramišlja netko što je bioi na tečajevima i peglanju mozga u Xerox obrazovnim centrima za komercijaliste. A nemaju pojma kako nešto što prodaju funkcionira u stvarnosti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 13:03 (Klinika za PRINTERE).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku
Klinika za PRINTERE kaže...

Da i kad staviš zamjenski toner  koji nije dobro kalibriran po kapapacitetu te ti povuče zrak umjesto tonera u sistem za doziranje tonera ona obavezno trčiš u obližnju drogeriju po ubruse za palakaje.

Tada možeš jedino plakati i brisat suze do mile volje

A kod ricoha zamjeniš kazetu koja te zeza i peri deri dalje

 

A ovdje moraš zamjeniti cijeli integrirani  toner supply sistem koji košta više od novog printera.

 

Naravno ovako kao gore ramišlja netko što je bioi na tečajevima i peglanju mozga u Xerox obrazovnim centrima za komercijaliste. A nemaju pojma kako nešto što prodaju funkcionira u stvarnosti.

 Ne ser*. Prvo 12 dana si na forumu i nemaš nikakvo pravo pametovat pogotovo ne starijim forumašima. Kao drugi upravo tvoj post zvuči kao da radiš za gore navedeni dučan koji prodaje taj ricoh. Osim toga on ce stam odlucit sta ce kupiti ima stotine review-ova na internetu gdje se može uvjeriti u kvalitetu xerox-a i ne samo njega jer i oki ima led printere. Ne bi ih ni puštali u pordaju da nisu jednostavniji i imaju manje pokretnih djelova od laserskih.

10 godina
protjeran
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku

Tipično razmišljanje za netkoga što je bio na nekakvom edukacijskom domjenku kod Xeroxa i sad ima osječar da se mora firmi na neki način revanširati

 

Najveća spradčina nastaje kad pogledamo user guide pod Maintanac

Evo redom što se podrazumjeva pod Maintanace

 

1. Cleanin the printer   > obriši ga suhom krpom

2. Repalacing a Toner Cartrigde >>>  E to je suoper Maintanance

3. Managing printer > provjeri status

 

itd

 

A ukoliko potražiš rubriku Replace Part >> Ta rubrika ne postoji. Zašto?

 

Pa vjerojotno su vam i to objasnili na kursu

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 16:34 (Adriatix).
16 godina
online
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku
Adriatix kaže...

Najveća spradčina nastaje kad pogledamo user guide pod Maintanac

Evo redom što se podrazumjeva pod Maintanace

 

1. Cleanin the printer   > obriši ga suhom krpom

2. Repalacing a Toner Cartrigde >>>  E to je suoper Maintanance

3. Managing printer > provjeri status

 

itd

Pa sve to i je sve što korisnik smije raditi.

BTW, maintenance.

10 godina
protjeran
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku

A servisni manual za ovaj printer je 90% prepisani user guide jer servis na njemu ne može ništa bitno drugo napraviti nego što piše u user guideu pod Maintanance.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
16 godina
online
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku
Adriatix kaže...

A servisni manual za ovaj printer je 90% prepisani user guide jer servis na njemu ne može ništa bitno drugo napraviti nego što piše u user guideu pod Maintanance.

Lako moguće, ako je to neki jeftilen od printera.

Tu nema nekog pravog servisa.

10 godina
protjeran
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku

Onda onome što je to jasno jasno je da je razlika izmešu ovog Xeroxa i ovog Ricoha kao nebo i zemlja.

 

I jedan i drugi su za jednokratnu upotrebu samo ovaj Ricoh je sparam ovoga Xerox napravljen kao Hummmer vs Kie

 

A ukoliko koriostite originalne tonere jedan će odraditi 50 000 otisaka  a drugi jedva 5 -10 000. a toneri zamalo koštaju jednako.

 

a koliko ja vidim ovaj Xerox je teško integriran uređaj. Sve je bazirano na nekim plastičnim kopčama i čim ga počneš rastavljati pola od njih će se polomiti. I nema šanse da to kasnije vratiš u prvobitno stanje i nešto zaradiš.

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 19:38 (Adriatix).
16 godina
online
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku
Adriatix kaže...
 

a koliko ja vidim ...

 

Zato i je nebitno što ti vidiš.

15 godina
neaktivan
offline
Laserski printer u boji - molim preporuku

Nema potrebe za svađom ali ova dvojca kao da rade za taj dućan i dižu u nebesa taj ricoh. To je jedna ogromna cigletina od 24 kile i malo koji stol bi je izdržao. Ja sam samo rekao da xerox i OKI imaju novu thenologiju koja je naravno bolja. Printeri su manji, manje troše, imaju manje pokretnih djelova (manje pokretnih djelova=manja vjerojatnost za kvar) i jeftiniji su za porizvest i samim time pristupačniji. Xerox koji sam preporučio je najednotavniji mogući doslovno plug and play. Toneri su pakovani u catrige kao kod tintnig pisača i nemaju drum-ove. Za model 6010 znam pouzano da nema nikakvih ograničenja što se tice chip-a i zamjenskih tonera i guta sve. Catrige imaju čep na sebi koji se najednostavnije otvori i može se sipati toner unutra.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku
zeroname kaže...

Nema potrebe za svađom ali ova dvojca kao da rade za taj dućan i dižu u nebesa taj ricoh.

 A ne znaš ti Adriatixa?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku

Nakon malo razmišljanja, otpao je taj Ricoh. 

 

Što mislite o ova dva komada, jedan je u boji, drugi crni. Možda će trebati printeri na dvije lokacije, zato dva.

 

Canon i-SENSYS LBP6670dn, duplex, mrežni, Crno-bijeli laserski – 1409,00 kn

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_41_342&products_id=14174&osCsid=ee3bb896274db1275851224af119dbcf

 

 

Oki C511dn, A4 Mrežni printer u boji ,ProQ2400, 1200x600 dpi – 1595,00 kn

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_41_342&products_id=11409&osCsid=ee3bb896274db1275851224af119dbcf

 

 

Da li ima nešto zbog čega bih svakako trebao izbjeći koji od ova dva modela i kako je situacija sa zamjenskim tonerima? 

 

Hvala

10 godina
protjeran
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku

Haahah

 

evo upravo iz ovih stopa trčim kupiti oba dva. Zatim čemo potrošiti 2 seta orginalnih kolor tonera ili adekvatanu količinu zamjenskih tonera raznih proizvođača te otisnuti 10 -20000 otisaka sa zemjenskim tonerima i javimo ti rezultat. I usporedbu.

 

A ukoliko tada više ne bube tih printera u obližnjem web shopu, obečavamo da čemo ponoviti test sa naj najnovijim modelima.

 

I odgovoriti na navedeno pitanje.

 

Zaključak.

 

Ukoliko želiš biti beta tester samo napred dok još imaš nešto u novčaniku.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
14 godina
neaktivan
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku
Adriatix kaže...

Haahah

 

evo upravo iz ovih stopa trčim kupiti oba dva. Zatim čemo potrošiti 2 seta orginalnih kolor tonera ili adekvatanu količinu zamjenskih tonera raznih proizvođača te otisnuti 10 -20000 otisaka sa zemjenskim tonerima i javimo ti rezultat. I usporedbu.

 

A ukoliko tada više ne bube tih printera u obližnjem web shopu, obečavamo da čemo ponoviti test sa naj najnovijim modelima.

 

I odgovoriti na navedeno pitanje.

 

Zaključak.

 

Ukoliko želiš biti beta tester samo napred dok još imaš nešto u novčaniku.

 ok, hvala. kad bi to sve mogao itestirati i javiti mi rezultate?

10 godina
protjeran
offline
Re: Laserski printer u boji - molim preporuku

Čim nađemo nekoga što će platiti za 1 sat testiranja 150 kn + PDV

https://www.facebook.com/adriatix.hr
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice