Lijevi zvucnik svira ono sto bi trebao subbuffer

poruka: 11
|
čitano: 2.359
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Lijevi zvucnik svira ono sto bi trebao subwoofer
pitanje

Imam veliki problem! Imam Realtek zvucnu karticu (ali neznam tocno koju) i problem je sljedeci : sav zvuk mi ide samo kroz desni zvucnik, a kroz lijevi idu tonovi koji bi trebali ici u subbufer, a subbuffer nista ne radi! Isprobao sam staviti i druge zvucnike i dogadja se ista stvar! Isprobao sam sve zvucnike na drugom kompu i tamo sve bez problema radi! Isti problem se dogodi i ako ukljucim slusalice (kroz desnu ide sav ton a kroz lijevu samo oni duboki!)!

POMAGAJTEEEE!!!!!

 

Bolje ispast budala nego iz aviona!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2008 15:50 (Assassin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Lijevi zvucnik svira ono sto bi trebao subwoofer
autorov komentar

Ispricavam se na gresci! Nije subbuffer sego subwoofer! Tolko sam iznerviran da vise neznam ni sta pisem!

 

Bolje ispast budala nego iz aviona!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2008 15:50 (Assassin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Lijevi zvucnik svira ono sto bi trebao subbuffer

Koliko zvucnika imas? 2+1? 5+1? Jesi probao najlaksu stvar, otvoriti realtek control panel i podesiti broj zvucnika?

Bas evo gledam realtek cp, ima sve fino za podesiti, cak i slike.

Opinion is like an as*hole, everyone has it!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2008 16:00 (DrNasty).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Lijevi zvucnik svira ono sto bi trebao subbuffer
autorov komentar

Imam 2.1 zvucnike i tako sam i podesio! Ali kad na Realtek hd audio manageru kliknem na onu sliku da mi reproducira glazbu iz svakog pojedinog zvucnika tako da oni tamo na slici zasvjetle kad on pusta zvuk u taj zvucnik onda se dogodi slijedece : kada svijetli subwoofer na slici onda svira lijevi zvucnik a kada je na slici oznacen onaj centralni onda svira desni! Inace kada sam ih ukljucio i kad me on pita sto sam ja ukljucio ja sam oznacio centralni+subwoofer jer imam jos zvucnika u sobi pa mi je to trebalo! Ostali svi normano rade (2 straznja)!


Bolje ispast budala nego iz aviona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Lijevi zvucnik svira ono sto bi trebao subbuffer
autorov komentar

Sad sam tek skuzio da mi glazba preko iTunsa normalno radi! Ne rade igre i taj test realtekov!

Problem postaje sve cudniji i cudniji!!!


Bolje ispast budala nego iz aviona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Lijevi zvucnik svira ono sto bi trebao subbuffer

Dva su nacina podesavanja:

1. preko management programcica od zvucne (izlaz zvucne <-> kabel zvucnika <-> ulaz u glavni zvucnik)

2. rucnim premjestanjem jackova na izlazu zvucne

znaci u najgorem slucaju metoda pokusaja i pogresaka, 1min posla.

Svaki jack ima svoju boju, ostalo zakljucis i isprobas sam...


#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Lijevi zvucnik svira ono sto bi trebao subbuffer
autorov komentar

Ma krivo si shvatio! Sva tri zvucnika (2.1) idu preko istog ulaza! Jedni od zvucnika koje sam probo su logitechovi x-240!


Bolje ispast budala nego iz aviona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Lijevi zvucnik svira ono sto bi trebao subbuffer

Ja sam sad zbunjen. Zasto spominjes straznje zvucnike ako imas 2.1 konfiguraciju?


Opinion is like an as*hole, everyone has it!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Lijevi zvucnik svira ono sto bi trebao subbuffer
autorov komentar

Ovako: Do prije nekoliko dana sav je zvok isao kroz zvucnike (nazovimo ih 1A (desni), 1B(lijevi) i 1C(subwoofer)) koji su zapravo zvucnici od linije koja je preko jednog audio kabela bila spojena na komp te su na kompu oni bili oznaceni kao prednji. Shvativsi da mi trebaju i straznji zvucnici kupio sam logitechove x-240 2.1 zvucnike (nazovimo ih 2A (desni), 2B(lijevi) i 2C(subwoofer)) koji se takodjer spajaju u komp s jednim audio kabelom. Tada sam stare zvucnike stavio iza sebe (1A, 1B i 1C) i na kompu ih onacio kao straznje, a ove nove logitechove stavio naprjed te ih oznacio kao  prednje. Kada sam uvidio da ako oznacim bilo koje 2.1 zvucnike kao prednje gubim subwoofer jer kroz njega tada nejde nikakav zvuk nego ide samo kroz 2 obicna na kompu sam ih prebacio na centralni+subwoofer te tako izgubio suraund jer su 2 normalna zvucnika svirali kao da su jedan prednji, ali sam dobio odlican subwoofer. S time sam bio super zadovoljan sve dok danas nisam upalio komp i shvatio da ako zvuk koji salje kartice nije suraund tada sve super radi, ali ako jest tada kroz lijevi zvucnik ide sav ton, kroz desni ono sto bi trebalo ici u subwoofer, a u subwoofer nejde nista! Tada sam pomislio da je problem u zvucnicima pa sam njih izvukao a one koji su ostali (straznje) oznacio kao prednje, ali se dogodila ista stvar! Pokusao sam utaknuti slusalice u zvucnu karticu i ako ih oznacim kao slusalice sve radi, ali ako ih oznacim kao prednji zvucnik+subwoofer dogadja se ista stvar kao i sa zvucnicima.

 

Sa driverima od zvucne mogu pustati ton kroz pojedine zvusnike pa tako znam koji signal ide kud!

 

Eto sad sam sve opiso pa vas molim za pomoooooooc!!!!!!!!!!!


Bolje ispast budala nego iz aviona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Lijevi zvucnik svira ono sto bi trebao subbuffer

Preumoram sam da citaj cjeli post, ali uglavnom ovo bi htio samo napisati: 2.1 koje imas nisu 2.1 nego 2.0 s gledista zvucne/kompa (onaj .1 napravi zvucnik tako da niske freq iz stereo signala posalje na sub zvucnik) . Tako da u spajanjem dva 2.1 kompleta na 5.1 zvucnu, zvucna vidi kao 4.0! (za pravi 2.1 treba ti jedan stereo i jedan mono jack, sveukupno tri kanala, ti imas dva!)

Zasto 4.0? Jerbo se na ovim 2.1 nemoze poslati centralni ili sub (onaj odvojeni) kanal i reci im da sviraju na ovaj .1 - posto 2.1 zvucnici u biti imaju stereo 2.0 ulaz!

 

Znaci, ti imas u biti dva stereo kabela, a trebaju ti tri, da preko treceg stereo kabela posaljes centar i sub.


#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Lijevi zvucnik svira ono sto bi trebao subbuffer
autorov komentar

A kak je to onda jucer sve odlicno radilo?!

 

Bolje ispast budala nego iz aviona!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2008 17:58 (Assassin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice