Logitech G Pro ili G502

poruka: 15
|
čitano: 2.415
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Logitech G Pro ili G502

Pozdrav,

 

Nisam pratio baš nešto pretjerano kako napreduje tehnologija miševa u zadnjih par godina, ali pošto mi polako odumire moj vjerni Logitech G9x razmišljao sam da si piknem jedan od gore navedenih pacova. Cijena trenutno identična u Protisu.

 

Kod G Pro mi se sviđa taj minimalistički dizajn, ali mi izgleda užasno suho sa funkcijama u odnosu na neke druge jeftinije miševe. Također kako ekipa govori o njemu možda i nije baš najisplativija opcija s obzirom da sam daleko od nekog tournament igrača. Igram definitivno hrpu FPS igara, ali ništa da mi treba šamar preciznost tipa za CS:GO, ili nešto slično. Nisam čak siguran ni da li ima onaj prekidač za lagano scrollanje. Očito nije gore na mišu jer je to valjda DPI switch.I da, daj nek mi netko kaže na koju foru se vidi DPI level na tom mišu. Sat vremena zujim po netu i nigdje nać info o nekom indikatoru za dpi na G Pro. Je to softwerski nešto onda da mi se na ekranu prikazuje, ili kako? Kolega mi ima neki Razerov miš i njemu iskoči na ekranu bigass broj koji mu govori na kojem je DPI levelu, ali nigdje info o tome za Logitech. 

 

G502 s druge strane ima čitav arsenal korisnih gumbića po sebi i LED DPI indikator, ali izgleda kao terminatorov guz. Nisam fan takvih gamerskih điđa baja po mišu što se dizajna tiče. Također dosta ekipe govori da je dosta težak miš i bez ikakvih utega umetnutih, uzrokuje umor u ruci nakon nekog vremena i šta sve ne. Čini mi se da je to samo stvar navike, ili možda samo treba podebljati količinu dnevne masturbacije. Ako netko ima G502 ovdje mi možda može reći nešto o tome.

 

Uvjek stoji opcija ako mi netko može predložiti neku zlatnu sredinu od Logitecha umjesto ta 2 miša. Trenutno su mi ovo favoriti

Well that was pretty fu*kin ninja
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 0:01 (Bubily).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Logitech G Pro ili G502

G402 ne dolazi u obzir? To ti je neka sredina taman, nit izgleda previše gejmerski niti pre jednostavno, a senzor u njemu isto odličan.

14 godina
offline
Re: Logitech G Pro ili G502
Magibagi kaže...

G402 ne dolazi u obzir? To ti je neka sredina taman, nit izgleda previše gejmerski niti pre jednostavno, a senzor u njemu isto odličan.

Nisam ga uopće vidio do maloprije, ali sad koliko sam skužio taj i G Pro su bukvalno identični samo što je G402 jeftiniji nešto + postoji skuplja wireless verzija. Uglavnom mi je bitno da miš ima DPI switch pošto to koristim non stop unutar i van igara i da ima onu turbo scroll funkciju. Čini mi se da 402 i pro nemaju to uopće :/

Well that was pretty fu*kin ninja
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 8:46 (Bubily).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Logitech G Pro ili G502

Kako nema DPI switch? Ima 4 stupnja i možeš si ih isprogramirat kako želiš. Za turbo scroll nisam siguran. Link: http://gaming.logitech.com/en-us/product/g402-hyperion-fury-fps-gaming-mouse

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 8:50 (Magibagi).
14 godina
offline
Logitech G Pro ili G502

Moj bed. Pomješao sam ga sa G403 

 

Sad sam ga pročio malo. kad bi G502 imao takvu karoseriju bio bi savršen. Ovome mi fali taj turbo scroll drekec i čini mi se da nema RGB backlight. kad već dajem poštene novce za miš ima da blešči kak spada 

Well that was pretty fu*kin ninja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Logitech G Pro ili G502
Imaš na amazon.de g402 za 36e.
Zna pasti i na 30e,samo treba čekati
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Logitech G Pro ili G502
Bubily kaže...

Moj bed. Pomješao sam ga sa G403 

 

Sad sam ga pročio malo. kad bi G502 imao takvu karoseriju bio bi savršen. Ovome mi fali taj turbo scroll drekec i čini mi se da nema RGB backlight. kad već dajem poštene novce za miš ima da blešči kak spada 

 Haha, kažeš da ti je prenačičkan 502 i da te ne zanima *blingbling* i sad ova izjava. Ali razumijem na šta si mislio, samo prcam malo. 

12 godina
offline
Re: Logitech G Pro ili G502
Bubily kaže...

Pozdrav,

 

Nisam pratio baš nešto pretjerano kako napreduje tehnologija miševa u zadnjih par godina, ali pošto mi polako odumire moj vjerni Logitech G9x razmišljao sam da si piknem jedan od gore navedenih pacova. Cijena trenutno identična u Protisu.

 

Kod G Pro mi se sviđa taj minimalistički dizajn, ali mi izgleda užasno suho sa funkcijama u odnosu na neke druge jeftinije miševe. Također kako ekipa govori o njemu možda i nije baš najisplativija opcija s obzirom da sam daleko od nekog tournament igrača. Igram definitivno hrpu FPS igara, ali ništa da mi treba šamar preciznost tipa za CS:GO, ili nešto slično. Nisam čak siguran ni da li ima onaj prekidač za lagano scrollanje. Očito nije gore na mišu jer je to valjda DPI switch.I da, daj nek mi netko kaže na koju foru se vidi DPI level na tom mišu. Sat vremena zujim po netu i nigdje nać info o nekom indikatoru za dpi na G Pro. Je to softwerski nešto onda da mi se na ekranu prikazuje, ili kako? Kolega mi ima neki Razerov miš i njemu iskoči na ekranu bigass broj koji mu govori na kojem je DPI levelu, ali nigdje info o tome za Logitech. 

 

G502 s druge strane ima čitav arsenal korisnih gumbića po sebi i LED DPI indikator, ali izgleda kao terminatorov guz. Nisam fan takvih gamerskih điđa baja po mišu što se dizajna tiče. Također dosta ekipe govori da je dosta težak miš i bez ikakvih utega umetnutih, uzrokuje umor u ruci nakon nekog vremena i šta sve ne. Čini mi se da je to samo stvar navike, ili možda samo treba podebljati količinu dnevne masturbacije. Ako netko ima G502 ovdje mi možda može reći nešto o tome.

 

Uvjek stoji opcija ako mi netko može predložiti neku zlatnu sredinu od Logitecha umjesto ta 2 miša. Trenutno su mi ovo favoriti

 Imam G Pro, platio sam ga 57 eura na akciji na alzi. Prilicno sam zadovoljan jer sam i htio minimalistički mis sa odlicnim performansama, sto sam i dobio. Jedino sto me smeta je kotac, prilicno ga je tesko normalno stisnuti i bio je puno bolje rjesen na starom G400 (prethodni mis).

 

gumb za mijenjanje DPI je samo jedan (G400 je imao za snizi- povecaj - default) koji mijenja izmedu pre-definiranih DPI razina. Kolko ja znam, jedino mjesto gdje mozes vidjeti trenutno aktivni DPI je u logitech softwareu.

 

Sve u svemu, G400 sam platio puno manje (200 kn na akciji) a bio sam zadovoljniji i opcenito mislim da je mis bolji, tako da ne bih preporucio izdvojiti vise od 50 eura za G Pro.

14 godina
offline
Logitech G Pro ili G502

Mali update. Nakon maloumno puno pogledanih reviewa, pročitanih foruma, analiza i čega sve ne, na kraju sam ipak uzeo G403 u Linksu. G Pro mi se nekako činio mali ipak u odnosu na G403, a i nema ergonomije nikakve. Probao sam i G502 tamo odmah i issati kako to zvecka. Imam filing da će mi se razletit u ruci, a onaj metalni kotačić kao da treba oružani list za njega koliko je težak i klimav. Definitivno prerasklimano i zveckavo za moj ukus. Posebno u kombinaciji sa tim #yoloswag izgledom. I da, onaj kakti snajper gumbić za palac je direkt pod palcem ako imate ruke srednje veličine kao moje. Stisno bi ga slučajno svakih 10 minuta sigurno dok ga iz frustracije ne bih šarafcigerom iščupo.

 

Uglavnom, nabavio G403 i sad što ga više koristim to mi nekako lošije sjeda nakon prelaska sa mog starog G9x. Kao prvo ima neke čudne flekice sa unutarnje strane prozirnog dijela kotačića kroz koji svijetli LEDica u sredini. Posvuda su. izgleda kao da je plastika igrebana iznutra, ili da ima ostatke nekakvog ljepila možda. Također svako malo nešto škljocne u mehanizmu kotačića dok scrollam prema gore. Možda samo kotačić pleše. Također, ta LEDica u kotačiću se jedino vidi ako se miš gleda okomito direkt iz ptičje perspektive. Iz bilo kojeg drugog kuta izgleda duplo tamnije od logoa, ili se skoro ni ne vidi rasvjeta. Dolje slike.

Sve u svemu miš košta poštene novce, ali se čini taaako jeftino. Nisam siguran je li to zbog tog socijalnog kotačića koji se nadam pojavio samo u mom modelu, ili je takav cijeli miš. Jednostavno nedostaje nešto, bila to masa, ili ta tanjušna plastika od koje je napravljen. Osjećaj je kao da držim nešto od 50kn iz konzuma a ne "ozbiljan" komad gejming opreme. Kontaktirao sam već Links podršku ako mogu zamjeniti miš za neki ispravan model, ili možda za G Pro uz nadoplatu pa kako god.

Well that was pretty fu*kin ninja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Logitech G Pro ili G502

Evo samo da se uključim na kratko,ja sam nabavio G502 za 50 eura na ebayu i bas sam odusevljen,ova tipka kao za "sniper" je i meni bila problem u prvih tjedan dana,ali kasnije čovjek se navikne,definitivno odličan miš.Nadam se da će te taj G403 dugo služit,ali činjenica je da su stariji modeli bili izrazito bolji u samoj kvaliteti izrade.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 20:15 (rocko9).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Logitech G Pro ili G502

Jos jedan zadovoljan korisnik g502 miša. Potrebno je par sati za naviknuti se na kako ste ga nazvali "sniper" gumbić ali nakon toga je odlican i jako koristan u igrama. Konkretno najvise sam igrao GTA V, cim ciljam s nekim oruzjem kako stisnem desni klik automatski kliknem i ovaj gumbic palcem za preciznost. 

 

Freewheel scroll isto odličan, najvise u Premiereu kod video montaze i tu i tamo kad treba skrolat na vrh veće stranice. Kotacic isto tako ima klik lijevo i desno, dobro dode za copy/paste, sve u svemu odlican mis, a nije ni "prenabrijan" za moj ukus 

Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Logitech G Pro ili G502

Joj, vidio temu na mobu dok sam bio na poslu i reko odg. ću doma i zaboravio. Uglavom htio sam reći da je G PRO pre mali miš, a G502 bolje izrade od G403 i stvarno nakon par sati se navikneš na snipe button, imam svog od kad se pojavio na tržištu, dakle preko 2 godine i nikad nisam taj gumb skučajno stisnuo, a šaka mi je veća od prosjeka. Isto tako sam super zadovoljan. Inače što se izrade tiče kraj "ere" ti je G700s, zadnji pošteni "tenk" Logitech. G502 već ima tanju mat plastiku, ali su mu zato gumbi i gumirani dijelovi klasa za sebe (moj je osim standard prljanja kao novi; jedino metalni scroll ima točkice hrđe što me ne dira jer ću ga imati dok god radi, a onda opet isti miš). Isto tako "G" tipke su puno bolje nego na G700/G700s. Nadam se da ćeš moći zamijeniti ako ti je taj G403 toliko problematičan. Ako ne riješiš s trgovinom, svakako se javi Logitech supportu.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Logitech G Pro ili G502

Ha drago mi je što vas toliko ima kojima se sviđa G502. Sigurno ne bi bio na top listama miševa zadnjih par godina da je stvarno šit. Meni jednostavno nije sjeo nikako na prvi dojam, a i sam dizajn mi je off. Što se mog G403 tiče, vidit ću sad par dana dok ne budem u prilici otkotrljat se do Linksa opet. Možda mi i sjedne na kraju unatoč šit plastici i svim tim problemima. Ako ne, mijenjam za G Pro (ako mi daju uopće) i sve 5.

 

U svakom slučaju, hvala svima na prijedlozima 

Well that was pretty fu*kin ninja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Logitech G Pro ili G502

Evo samo da vam velim zašto Logitech.
Pitao sam support za zamjernu kotačića (točkice korozije, ne smeta osim vizualno), tj. dal mi ostaje garancija (ima po netu tutorial kako se zamijeni). Bez puno pitanja, tražili su me fotku scroll wheela i bez da sam išta rekao poslali novi miš uz napomenu da sam kupio puno njihovih proizvoda i da sam važan customer... Svaka im čast.
Sad ću imati dva G502, pa očekujte sadašnji na oglasniku po popularnoj cijeni :D

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Logitech G Pro ili G502

Ma daj čovjeće Logitech support je predobar. Kad sam slao svoju K750 tipkovnicu njima na servis (jer sam ju zalio kavom pa je misteriozno prestala funkionirati kako treba ), nisu mi mogli poslati 'rvacki layout pa su mi uz qwerty verziju tipkovnice dali i full povrat para na tipkovnicu na temelju mog računa iz trgovine. Bukvalno free tipkovnica 

 

Nego, on topic. Uspjela zamjena u Linksu G403 za G Pro. G403 bio kod njih na servisu par dana samo, rekli nema problema ako hoću zamjenu, samo nadoplata 50ak kn. Zaljubih se u G Pro.

Kvaliteta maske miša je uglavnom ista kao na G403. Ista plastika, sve isto po tom pitanju minus gumeni gripići na stranama miša koji mi ni ne nedostaju. Imali su mi osječaj neke stare gume ionako. Kao da će se početi ljuštiti u roku par mjeseci kao na originalnom G9. E sad, popravili su osvjetljenje na mišu u kontekstu nema više plavkaste bijele i svi dijelovi rasvjete su iste boje pod bilo kojim kutem u odnosu na onaj prokleti kotačić i plavo/bijeli logo na G403. Neki su govorili da im je kotačić pretvrd, meni je čisto ok. Dolazim sa G9x za čiji se kotačić ide u teretanu tak da sve 5. Jedino su lijevi/desni klik na prvu brutalno, al ono, bruuuutalno osjetljivi. Do te mjere da sam pokušo puhat u njih da vidim hoće se aktivirat, al ajd nisu baš tak mlohavi. Znao sam zapet desni klik par puta dok sam samo vuko miš po podlozi. Stvar navike definitivno. Dalje, "ergonomija" mi je definitivno bolja nego na G403. Imam 19x10cm ruke, koristim neki palm/fingertip kombo grip i bez obzira na to pacov sjedi miljama bolje u ruci nego G403. Vjerovatno jer nema onaj mutavi tumor sa donje-lijeve strane. Doduše ne bih preporučio nikome preko tih dimenzija da ga nabavlja osim ako se koristi claw grip. Bar probat u trgovini prije kupnje da ne bi bilo neželjenih grčeva kasnije.

 

Sve u svemu ja sam zadovoljan. Ako mi zapne za oko nešto oko čega bi rant nabacio opet, javim 

Well that was pretty fu*kin ninja
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2017 8:01 (Bubily).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice