Mobitel kao zvučnik (headset)?

poruka: 7
|
čitano: 5.096
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Mobitel kao zvučnik (headset)?

Imam SE W800i i USB Blutooth adapter, da li bih mogao povezati PC sa mobitelom i koristiti ga kao zvučnik sa slušalicama?

 

Ovo me zanima čisto iz znatiželje pa da vidim da li je neko ovo već probao, da li radi, što treba podesiti ili je potreban neki software za to.

 

Imam headset i obične slušalice koje koristim prilikom igranja, no niti jedne nisu udobne. Headset mi nakon sat vremena nažulja glavu i uši (čvrst je a zvuk mu nije baš dobar) a druge slušalice mi često ispadaju iz ušiju, neudobne su itd.  

 

 

Najudobnija kombinacija mi je earbud slušalica koje imam sa SE W800i i mogu ih koristiti poprilično dugo bez ikakvih smetnji, a zvuk je daleko bolji preko njih nego na headsetu kojeg imam. 

 

Nažalost earbud slušalice koje su došle sa SE W800i nisu razdvojive kao na drugoj slici, nego se spajaju posebnim konektorom sa mobitelom, tako da su mi iskoristive samo ako bluetoothom povežem mobitel sa PC-om.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mobitel kao zvučnik (headset)?

sve sto ti treba, uz malo maste

salu na stranu, mislim da nije moguce

pogotovo na starom mobu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Mobitel kao zvučnik (headset)?

Na tvom bih mjestu jednostavno odcvikao taj SE konektor i na žicu zalemio nešto od ovog:

  1. muški 4-polni 3,5mm konektor pa bi se headset mogao koristiti s uobičajenim mobitelima te s računalom preko razdjelnika (ženski 4-polni u 3-polni muški za slušalice i 2-polni muški za mikrofon), ili
  2. ako bih ga koristio samo za kompjuter, onda bih na kabel jednostavno stavio muški 3-polni i 2-polni konektor (to bi zapravo bilo smisleno jedino ako je kompjuter laptop na stolu, zbog duljine kabela - u suprotnom bi bila bolja prva opcija uz korištenje produžnog kabela s 4-polnim konektorima).

Ako bi postojala potreba da se headset i dalje spaja na taj SE mobitel, onda bih odabrao opciju 1 i nabavio adapter kakav je na slici 2, znači 4-polni u SE konektor. Ako ne bih mogao nabaviti takav adapter, onda bih na onaj odcvikani konektor (znači, ne bi trebalo odcvikati baš pri samom konektoru nego ostaviti kakvih desetak centimetara kabela) zalemio ženski 4-polni konektor. I eto - imaš fino hardversko rješenje svih svojih problema. {#}

15 godina
offline
Mobitel kao zvučnik (headset)?

Hvala na odgovoru, no nisam vičan tim rabotama niti imam alat za lemljenje, tako da ću najvjerojatnije  kupiti nove earbud slušalice sa normalnim konektorom.

 

Nije mi jasno zašto obične bluetooth slušalice ili zvučnici za pc rade na tom principu putem bluetootha, dok na mobitelu to nije moguće. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mobitel kao zvučnik (headset)?

Zato jer podržavaju A2DP profil za streaming zvuka... Mobitel ugl može streamati zvuk na neki A2DP uređaj (slušalice, zvučnici, auto radio...) ali ne i primati A2DP stream (sa BT donglea ili drugog moba).

My name is Legion... For we are many!
16 godina
moderator
offline
Re: Mobitel kao zvučnik (headset)?
boxer kaže...

Hvala na odgovoru, no nisam vičan tim rabotama niti imam alat za lemljenje, tako da ću najvjerojatnije  kupiti nove earbud slušalice sa normalnim konektorom. 

Prijatelji, susjedi? Obično netko zna nekoga s lemilicom. {#}

 

boxer kaže...

Nije mi jasno zašto obične bluetooth slušalice ili zvučnici za pc rade na tom principu putem bluetootha, dok na mobitelu to nije moguće. 

Nisam previše proučavao Bluetooth, no koliko vidim Bluetooth ima master-slave konfiguraciju i profile prema namjeni pa pretpostavljam da bi ti za to što tražiš mobitel trebao biti sposoban biti slave u A2DP profilu ili tako nešto. Uglavnom, tvoj SE mobitel nisu slušalice/headset da bi se poput slušalica/headseta mogli spajati na drugi uređaj - u tome je cijela stvar.

 

Inače, kad bi imao Android smartfon, vjerojatno rješenje postoji - imaš aplikaciju SoundWire, koja će zvuk s PC-a streamati na mobitel, te imaš aplikaciju WO Mic (Pro) koja mikrofon streama u Windowse. Ništa od toga ne funkcionira preko Bluetootha, nego preko WiFi-ja, jer se radi o IP streamanju na jednu ili drugu stranu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.12.2014 12:31 (mbaksa).
15 godina
offline
Mobitel kao zvučnik (headset)?

Hvala na objašnjenju problema, sada je sve jasnije. 

 

Btw, žena me iznenadila sa poklonom novim Sony slušalicama {#} (vidila da nešto petljam pa sam joj objasnio ovo iz teme), no nije me htjela puno pitati nego je samo banula sa poklonom.

 

Udobnost odlična, super zvuk (čujem neke zvukove koje do sada nisam uopće niti čuo u Diablu) no kabal prekratak, pih....

Sada moram potražiti neki "produžetak" sa slušalice, {#}

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice