Optički izlaz

poruka: 13
|
čitano: 6.903
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Optički izlaz
pitanje

Imam ovako jedno pitanje....

Pošto  sam  novajlija  u  audio/  video  sektoru  imam  jedno  pitanje...

Imam  zvučnike  Logitech  Z-  5400  (  Manjka  mi  bassa  )  i  ljudi  kažu  da  se  preko  optičkog  izlaza tj digitalnog može to ispravit (tj povečava se kvaliteta zvuka ), pošto imam matičnu  GIGABYTE MA69VM-S2 i CL audigy se koji na sebi nemaju Optički zlaz dal ga ja mogu nekako naknadno nabaviti i  gdje  u smislu >  http://www.vidabox.com/shop/images/large/spdif_bracket_LRG.jpg    < ili možda neki drugi prijedlog

Loše definirano pitanje al neznam kak da drugačije definiram pitanjeCool


neznam kaj da napišem,,,,,
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Optički izlaz

Dobro je definirano pitanje no mislim da nemas previse izbora oko SPDIFa. Ploca nema integriran spdif bilo opticki ili coax, a ako ima onakav tri pinski spdif konektor na sebi to je obicno ulaz. Znaci nemas kamo ustekat neki digital izlaz, naravno neznam za audigy dal ima kakav dodatan "bracket" koji se moze ustekat.

 

Kad vec imas kvalitetne zvucnike koji imaju digitalni ulaz imas mogucnost (u slucaju da ti EAX i ostale CL kerefeke ne trebaju) da se rijesis tog audigy i nabavis neku vulgaris zvucnu koja na sebi ima integriran digitalni izlaz. Kvaliteta izlaznog analognog signala te ne brine jer ti zvucna onda koristi samo da prosljedi digitalni signal.

 

Razlika se inace kod analognog i digitalnog debelo osjeti posebice kad su u igri lose zvucne, no ipak mislim da nije do analognog signala to sto ti nemas bass. To ti ovisi o signalu, wooferu ili postavkama na zvucnoj i zvucnicima. No svakako preko digitalnog izlaza ce biti bolje.

 

Newton je bio u krivu. Lake brze padaju!
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2008 2:05 (Rain Man).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Optički izlaz
autorov komentar

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=3534   > dal mi se ovo isplati pošto ima optičke izlaze? (sam pitam bez ludih komentara)


neznam kaj da napišem,,,,,
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Optički izlaz

To je upravo ono na sto sam ja mislio. Kupis neku zvucnu za 100 ili 150kn, al bitno da ima digitalni izlaz. Zvucna samo prosljeduje signal, ne obraduje ga, a vanjski dekoder se brine za obradu.


Newton je bio u krivu. Lake brze padaju!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Optički izlaz
autorov komentar
Rain Man kaže...

To je upravo ono na sto sam ja mislio. Kupis neku zvucnu za 100 ili 150kn, al bitno da ima digitalni izlaz. Zvucna samo prosljeduje signal, ne obraduje ga, a vanjski dekoder se brine za obradu.


Vanjski  dekoder?  može  malo  pojašnjnje  PLEASE 

I koji od ovih silnih kablova je taj otički > http://www.ve-mil.hr/Cjenik.aspx#Grp2_Simbol=audio&c=C20107

neznam kaj da napišem,,,,,
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2008 22:30 (Juventus 4ever).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Optički izlaz

Vanjski dekoder se nalazi u tvojim zvučnicima u ovom slučaju.

Znači kartica preko digitalnog optičkog izlaza pošalje signal 5.1 a dekoder u tvojim zvučnicima ga pretvori

u 6 signala, pojača i pošalje u satelite i subwoofer.

Pri tome se u zvučnoj kartici ne obavlja nikakva konverzija signala - time se izbjegava potencijalno najslabija

komponenta zvučnih kartica -  DA konverter.

 

Optički kabel imaš recimo ovdje: http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?module=proizvodi_opsirnije&id=32212,

može se naravno kupiti i u drugim dućanima.

Tvoj link otvara stranicu sa pojačalima...

 

Pozdrav

16 godina
neaktivan
offline
Optički izlaz
autorov komentar

Trebam kabao da je iz ve-mila... Ispravio sam link> http://www.ve-mil.hr/Cjenik.aspx#Grp2_Simbol=audio&c=C20107 <


neznam kaj da napišem,,,,,
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Optički izlaz

Vidim samo ovaj kabel u ve-milu:

 

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=2780091

 

Nazovi ih i odmah ćeš znat (dobro nećeš prije ponedjeljka) da li ima još neki ako ti je 5 metara previše.

Sorry, meni se opet otvaraju pojačala na tvom linku - ne znam zašto.

 

Pozdrav

16 godina
neaktivan
offline
RE: Optički izlaz

pa tvoja maticna ima opticki izlaz i nemoras kupovat nikakvu karticu. nista bolje nebus dobio, jer ce, kako je gore navedeno, dekodiranje 5.1 signala odradit dekoder u zvucnicima,tj recieveru... a to je opet bolje jer je to hardverski rijeseno, a ne digitalno ko inace na maticnim plocama... a  bass si nariktaj u winsima ili direktno na zvucnicima... naravno ne ocekuj cuda ako si sub gurnuo u ormar ili ga zagradio (stavio izmedju neceg velikog... mora imat prostora da moze sirit vibracije...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Optički izlaz
autorov komentar
mujica kaže...

pa tvoja maticna ima opticki izlaz i nemoras kupovat nikakvu karticu. nista bolje nebus dobio, jer ce, kako je gore navedeno, dekodiranje 5.1 signala odradit dekoder u zvucnicima,tj recieveru... a to je opet bolje jer je to hardverski rijeseno, a ne digitalno ko inace na maticnim plocama... a  bass si nariktaj u winsima ili direktno na zvucnicima... naravno ne ocekuj cuda ako si sub gurnuo u ormar ili ga zagradio (stavio izmedju neceg velikog... mora imat prostora da moze sirit vibracije...

Nemam  optički  izlaz  na  matičnoj ( siguran sam )...  Valjda  se  mora  nekako  nadograditi 

neznam kaj da napišem,,,,,
16 godina
neaktivan
offline
Optički izlaz

joj sori ja sam gledal gm a tvoja je vm...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Optički izlaz
prihvaćeno rješenje

Kupi neki opticki kabel do 50 kn, iznad je overkill. Upucaj zvucnu u komp, instaliraj ju, povezi kablom na zvucnike i trebalo bi radit.


Newton je bio u krivu. Lake brze padaju!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Optički izlaz

Ovako imam ja te zvucinke te Xfi zvucnu koja ima SPDIF.....I ukratko cu ti reci da NIST ne dobivas s tim....samo u filmovima bolji zvuk i to je to...muzika radi bolje preko normalnih kablova(3.5mm) kao i igre....igre rade pogotovo bolje sa obicnim kabelom jer preko SPDIF nemas nikakve EAX efekte niti nista...


Opel Club Croatia
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice