Poboljsanje zvuka u autu

poruka: 3
|
čitano: 1.979
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Poboljsanje zvuka u autu

Pozdrav. Ne razumijem se puno u akustiku, pa se nadam da mi netko od forumasa moze pomoc.

 

Imam dosta los zvuk u autu, cim malo jace pojacam zvuk pocinjem pucati, a osim toga jako se tiho cuje muzika na zadnjim sjedalima iako postoje dva zvucnika u zadnjim vratima. Zanima me sto bi trebao mijenjati/kupiti auto liniju ili zvucnike ili oboje?

 

Ovo imam trenutno u autu:

linija: Kenwood KDC-3021

prednji zvucnici: Kenwood KFC-1768S, 140W, 17cm, 4 ohm

zadnji zvucnici: Kenwood KFC-1328C, 110W, 13cm, 4ohm

 

Naprijed ispod vjetrobrana su dva mala elipsastog oblika, nisam siguran koja, moguce da su to visokotonci, ali nisam siguran.

 

Htio bi poboljšat kvalitetu i glasnoću zvuka, i da se i na zadnjem sjedalu solidno čuje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poboljsanje zvuka u autu
v1ru5 kaže...

Pozdrav. Ne razumijem se puno u akustiku, pa se nadam da mi netko od forumasa moze pomoc.

 

Imam dosta los zvuk u autu, cim malo jace pojacam zvuk pocinjem pucati, a osim toga jako se tiho cuje muzika na zadnjim sjedalima iako postoje dva zvucnika u zadnjim vratima. Zanima me sto bi trebao mijenjati/kupiti auto liniju ili zvucnike ili o

Oko ovog pucanja - jel ti equalizer (treble, bass...) stavljen na 0? Zvuk je na zadnjem sjedalu možda tih jer ga upijaju sjedala, tepih itd. Ako je zvučnik nisko u vratima to bi mogao biti problem. Također, možda ti fade nije na nuli pa je iza stvarno stišano. Pretpostavljam da ne trebaš mijenjati ništa od uređaja već je problem u podešenjima i/ili poziciji (usmjerenosti) zvučnika.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Poboljsanje zvuka u autu

Oko ovog pucanja - jel ti equalizer (treble, bass...) stavljen na 0? Zvuk je na zadnjem sjedalu možda tih jer ga upijaju sjedala, tepih itd. Ako je zvučnik nisko u vratima to bi mogao biti problem. Također, možda ti fade nije na nuli pa je iza stvarno stišano. Pretpostavljam da ne trebaš mijenjati ništa od uređaja već je problem u podešenjima i/ili poziciji (usmjerenosti) zvučnika.

 

Hvala na savjetu. Probao sam podešavat bass, treble, fade ... nema promjene. Što se tiče zadnjih zvučnika moguće je ovo šta si spomenuo, montirani su dolje u vratima.

 

Možda sam krivo objasnio, zvuk mi je ajmo reći nekako plitak, nema dubine. Npr. imam za komp 2.0 zvučnike logitech (kupio sam ih prije dosta za nekih 400-500 kn) i u slučaju kad je tiho i kad pojačam zvuk je dosta dobar.

U usporedbi s ovim sustavom za kompom, ovaj u autu zvuci skoro ko da je mono.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.9.2018 12:33 (v1ru5).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice